dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 23
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 451
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aDw Zobacz post
    Bez obaw autorus , ja bede miał łącznie 25 cm. I nie jako jedyny. Płyte mam 20 cm , na to pójda siatki zbrojeniowe do których podepnę rurki i miksokret. Akumulacja = Tania taryfa a z bezwładnością można nauczyc się żyć

    Pozdrawiam
    A możesz rozwinąć? W którym miejscu dajesz siatki zbrojeniowe? No i i istotne , czy w samej części wylewki z mixokreta tez dawać zbrojenie, jakie to zbrojenie a może te włókna polipropylenowe wystarczą?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie płyta ma 25 cm plus wylewka. Natomiast zastanawiam się nad sensem siatki na płytę. Czemu ona ma służyć? Czy tylko po to aby rurki przymocować? Jeśli tak to szkoda kasy. Możesz skorzystać z czegoś takiego http://www.instalatorek.com.pl/index...ct&prod_id=320
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tez uważam ze ten sposób jest lepszy
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #144
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    [QUOTE=aDw;5725078]Bez obaw autorus , ja bede miał łącznie 25 cm. I nie jako jedyny. Płyte mam 20 cm , na to pójda siatki zbrojeniowe do których podepnę rurki i miksokret. Akumulacja = Tania taryfa a z bezwładnością można nauczyc się żyć

    Pytam się tylko czy te kilkadziesiąt ton warto ogrzewać? 1 m sz betonu to ok 2 ton. Tych metrów jest dużo i żeby posadzka oddała ciepło musimy ją ogrzać. Nie wiem czy koszt ogrzania dodatkowej powierzchni ma zrekompensować praca w drugiej taryfie. Zawsze są jakieś straty o których nikt nigdzie nie pisze. Chcecie tanio z jednej ale z drugiej rozrzutnie. Pytam po jakiego czorta grzać 20 cm posadzki skoro można 5-8.

  5. #145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam do dyspozycji 20cm + 3cm na klej i płytki. Nie oznacza to, że całość muszę wykorzystać. Jednak rurki do ogrzewania podłogowego powinny być w połowie posadzki aby całość posadzki się jednakowo nagrzewała.

    Grubsza posadzka daje tyle, że jest większa akumulacja, energię którą damy w posadzke z niej odbierzemy. Jednocześnie temperatura zasilania podłogówki może być niższa.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #146
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    nigdy nie odbiera się wszystkiego bo te dwadzieścia parę stopni posadzka musi mieć. Ludzie piszą o bezwładności i trzymaniu ciepła przy 8-10 cm. U mnie jest 5,5 lecz ja nie używam dwóch taryf tylko jedną więc nie muszę kumulować. Nadal uważam,że ogrzewanie takiej ilości podłogi może się nie opłacić.

  7. #147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Co to znaczy że się nie odbiera wszystkiego, jakaś wróżka to połyka?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #148
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    tak połyka. Mam podłogówkę 5,5 cm, żeby zaczęła grzać musi mieć powyżej 23 st C. Do tej temp trzeba ją nagrzać i powyżej utrzymywać. Dlatego twierdzę, że dom nigdy nie odbierze wszystkiego bo w domu jest co najmniej 22-23 szt C

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Bzdura. To co dostarczysz do całej masy betonu, otrzymasz z powrotem. Większa masa - dłużej się nagrzewa i jednocześnie dłużej się ochładza. Jest po prostu stabilniej.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #150
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Tak jest stabilniej tylko drożej. Bo to tak jak ze zbiornikiem wody 100 a 500 l Jest drożej ale stabilniej. Tylko że podłogówka ma tak czy siak dużą bezwładność liczoną w godzinach więc po co ją zwiększać ? Przykro mi ale tego nie rozumiem

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kolego nie podłogówka ma dużą bezwładność tylko właśnie ten kawał betonu. Na tej samej zasadzie działają piece akumulacyjne. Czym więcej w nich cegły tym dłużej grzeją. Po to właśnie ludzie robią płyty fundamentowe aby grzać je w godzinach taniej taryfy za pół ceny.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.661
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mieszkam teraz w domu, gdzie wylewka ma 6 cm i juz po 2h po wyłączeniu sie źródła ciapła robi sie mniej komfortowo , a po 4-5 jest już malo przyjemnie. Mam tu gaz, wiec to nie problem, ale przy PC nie byloby juz komfortu w dwoch taryfach.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #153
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mieszkam teraz w domu, gdzie wylewka ma 6 cm i juz po 2h po wyłączeniu sie źródła ciapła robi sie mniej komfortowo , a po 4-5 jest już malo przyjemnie. Mam tu gaz, wiec to nie problem, ale przy PC nie byloby juz komfortu w dwoch taryfach.
    Masz rację. u mnie jest podobnie za to nadal nie wyobra zam sobie podgrzewania 15 czy 20 cm betonu. Bo nie wiem po co

  14. #154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardor1971 Zobacz post
    Masz rację. u mnie jest podobnie za to nadal nie wyobra zam sobie podgrzewania 15 czy 20 cm betonu. Bo nie wiem po co
    Dlatego jesteś skazany na jedną taryfę i musisz praktycznie cały czas grzać., a inni grzeją przez 10 godzin na dobę za pół ceny. A jeszcze bardziej obrazowo ty powiedzmy grzejesz przez 15 godzin na dobę i płacisz za prąd powiedzmy 0,60gr/kWh a inni 10 godzin i płacą za prąd 0,35 gr/kWh
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 24-01-2013 o 19:25
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.661
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardor1971 Zobacz post
    Masz rację. u mnie jest podobnie za to nadal nie wyobra zam sobie podgrzewania 15 czy 20 cm betonu. Bo nie wiem po co
    Po to, by po wyłączeniu ogrzewania okres komfortu wydłużył się ?
    I można było grzać 22-6 i 13-15 ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.661
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    nie demonizujmy....
    to nie zależy tylko od grubości wylewki, ale też głownie od strat ciepła domu....
    Oczywiście, ale tak jest w domu ze ścianą 1W, bez rekuperacji, których to nawet teraz sporo widzac w naszych okolicach w stanie SSO/SSZ
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #157

    Domyślnie

    Zgodzę się z mardorem. Mam podłogówkę i mocno kombinowany przekrój płyty podłogowej, izolacji i posadzki. Grzeję teoretycznie 4-5cm betonu i całkowicie to wystarcza, ale fakt, padło kiedyś pytanie domowników, czemu podłoga nie jest wyraźnie ciepła? Wyszło na to, że aby dalej była sympatyczna dłuższy czas, musielibyśmy otwierać okna, aby piec się włączył ; ). Mi wychodzi, że duża wartość wylewki jest niezbędna wtedy gdy grzejemy w okreslonych godzinach i bezwładność jest konieczna, a więc II taryfa w prądzie. Inaczej nie ma sensu inwestować w grubaska, kombinować ze zgraniem końca ściany fundamentowej, a początkiem ścian właściwych itd. Dyskusja podobna do tej z kominkami. Dawać kosztowną akumulację czy nie dawać. Bardziej zwróciłbym uwagę na ściany wewnętrzne, które z silki ładnie przyjmą więcej ciepła niż jakaś zwykła cegła, czy gazobeton. Pozwolą poza tym oszczędzić więcej miejsca wewnątrz.
    I już mieszkamy !

  18. #158
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Dlatego jesteś skazany na jedną taryfę i musisz praktycznie cały czas grzać., a inni grzeją przez 10 godzin na dobę za pół ceny. A jeszcze bardziej obrazowo ty powiedzmy grzejesz przez 15 godzin na dobę i płacisz za prąd powiedzmy 0,60gr/kWh a inni 10 godzin i płacą za prąd 0,35 gr/kWh
    porozmawiamy jak będą rachunki

  19. #159
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Dzięki COMPI. Widzę że choć jeden ma podobne zdanie do mojego

  20. #160
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    A propos 10 godz pracy. Mnie pc chodzi do dzisiaj za styczeń 7,5 średnio dziennie, nie w drogiej taryfie bo wy macie tanią i drogą a ja mam średnią całą dobę. Mam też kuchenkę indukcyjną którą gotuję nie w nocy tylko w dzień telewizor i komputer też pracują głównie w dzień a nie wnocy. Nigdy nie liczyłem ale trochę tych oszczędności z ogrzewania zużywacie w droższej taryfie, dlatego ważne będą rachunki nie tylko za ogrzewanie tylko za całość. Te 180 godzin pracy sprężarki przekłada się na 430 Kw/h mnożąc razy 50 gr daje ok 215 zł z ciepłą wodą. Więc nie wiem czy jest to drogo?

Strona 8 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony