dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek40 Zobacz post
    Naprawdę teraz teraz nie mam w ogóle tematu cyrkulacji.
    Po parunastu dniach obserwacji i testowania muszę przyznać, że u mnie też działa Sama konstrukcja płytki jest banalnie prosta (i mam nadzieję, że przez to niezawodna). Zasadnicza wartość tkwi chyba w oprogramowaniu mikroprocesora - zastosowali ATMEGA 328, a czujnik temperatury to tak naprawdę osobny procesorek przesyłający dane cyfrowo (tak powiedzieli). Dzięki temu czytane są zmiany temperatur rzędu dzięsiątych części stopnia. Rzeczywiście, gdy jesteśmy w domu i korzystamy od czasu do czasu z CWU, sterownik działa i cyklicznie załącza pompę. Linijka żółtych diodek fajnie pokazuje, ile czasu pozostało do zablokowania sterownika. Jak nikt nie korzysta z CWU (u mnie nastawiony limit czasu godzina), sterownik blokuje pompę. Po krótkim odkręceniu ciepłej wody prawie natychmiast sterownik się "wybudza" i cyrkulacja pracuje. Teraz mnie to jeszcze bawi, zaglądam, oglądam, ale naprawdę wygląda na to, że to skutecznie działa tak, jak sobie wyobrażałem.

  2. #62

    Domyślnie

    prawdpodobnie czujnikiem temperatury jest dallas 1wire

  3. #63

    Domyślnie

    Rozwiązałem problem bezprzewodową czujką PIR, sterowanym radiowo gniazdem ELRO440 i prostą płytką arduino UNO z nadajnikiem/odbiornikiem 433MH
    działa znakomicie na pojawienie się osoby w łazience. Bez kucia i kładzenia kabli. Dodatkowo jako gadzet mam podgląd i możliwość załączenia pompy z telefonu - ale system jest całkowicie automatyczny i autonomiczny.
    Szczegóły http://100-x-arduino.blogspot.com/20...-obiegowa.html

  4. #64

    Domyślnie Uzupełnienie posta

    Cytat Napisał krzyspx Zobacz post
    Rozwiązałem problem bezprzewodową czujką PIR, sterowanym radiowo gniazdem ELRO440 i prostą płytką arduino UNO z nadajnikiem/odbiornikiem 433MH
    działa znakomicie na pojawienie się osoby w łazience. Bez kucia i kładzenia kabli. Dodatkowo jako gadzet mam podgląd i możliwość załączenia pompy z telefonu - ale system jest całkowicie automatyczny i autonomiczny.
    Szczegóły http://100-x-arduino.blogspot.com/20...-obiegowa.html
    Po 9 miesiącach użytkowania system załączania pompy czują PIR jest znakomicie skuteczny. Potwierdzają to domownicy i goście.
    A tu dodatkowo opis prostszej wersji wykonanej na gotowych elementach kupionych na Aliexpresie. Koszt ca 30 - 40 zł. Zasadza działania identyczna - w oparciu o bezprzewodową czujkę PIR.
    http://100-x-arduino.blogspot.in/201...terowanie.html

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrianopel

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-266
    Posty
    45

    Domyślnie

    Jestem na etapie robienia elektryki i hydrauliki w nowym domu i mam pytanie o sterowanie taką pompą cyrkulacyjną.

    Mój hydraulik twierdzi, że najlepiej zasilać ją bezpośrednio z kotła (gazowy, jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania) i sterować także z poziomu kotła. Pytanie czy potem bez problemu będę mógł dobrać kocioł i aby coś takiego zrobić? Czy ten sterownik w kotle to jest już fabrycznie wbudowany czy to się dokupuje osobno? To co chciałbym zrobić to ustawić godziny pracy na np od 6 do 9 i załączanie pompy co godzina na 5 minut i drugie okno od 17 do 24 i też co godzina na 5 minut.

    Mam za małą wiedzę w temacie na te chwilę a nie chce potem żałować podjętej decyzji.

    Z góry dziękuję za pomoc

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Część kotłów zarówno gazowych jak i na ekogroszek, pelet posiada takowe wyjście do sterowania cyrkulacją pompki CWU. Jaki procent nie wiem. Ja jestem za sterowaniem od obecności np. Alarm [jeśli i tak będzie w domu], czujka PIR specjalnie dla tej pompki.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony