dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Podłoga na poddaszu - jaką płytę OSB wybrać?

    Robię podłogę na poddaszu. Krokwie co ok. 80-100cm. Na nie chcę dać płyty OSB. Żadne legary nie wchodzą w grę, OSB musi leżeć na krokwiach. Mam pytanie jakie OSB wybrac, żeby było solidnie i się nie uginało. Myślałam o 22mm ale ktoś mi powiedział, że lepiej dać dwa razy 12mm. Jak radzicie?

    Poddasze ma być użytkowe ale nie jakoś mocno Mają być tam dwa malutkie pokoiki - sypialnie.

    Proszę o porady.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Może ktoś robil podłoge na poddaszu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Może ktoś robil podłoge na poddaszu
    Ja nie robiłem , ale za jakiś czas będe robił ...

    Mam chyba zbliżone do Ciebie odległości pomiędzy legarami (tak sądzę bo nie mierzyłem) , ale z tego co słyszałem płyta OSB 22mm to stanowczo za mało i będzie się uginała lub pęknie ...
    Patrząc na dane techniczne plyt OSB wygląda że ta płyta jest "bezpieczna" jak odległośc pomiedzy legarami jest 40-50cm ...

    Mi się raczej nie bedzie chciało robić kratownicy bo to sporo czasu i pracy i zapewne także pieniedzy ...

    Ja chce kupić drewno na m3 i kazać pociąć na belki 3-4cm i sądzę że to będzie dużo wytrzymalsze niż OSB 22mm ...

    taką mam nadzieję ...

    Może ktos kto już taką podłogę ma to sie wypowie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    jeżeli masz jętki co 80-100 cm bez kratownicy się nie obejdzie , najlepiej co 40 cm , roboty przy tym sporo ale lepiej zrobić od razu porządnie jak potem rozbebeszać pół chałupy , i koniecznie 22wójka płyta

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robi.co

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie krokwie a legary(belki) a co 80-100 cm to za rzadko. Maksymalny odstęp co 60-70 cm za to legary(belki) mogą być węższe ale wysokie, jeśli poddasze ma być użytkowe to płyta osb najlepiej jakby była położona dwuwarstwowo z wiązaniem (czyli na tzw. mijankę), a min. 15mm i 12 mm, gdy oczywiście chcesz mieć stabilną podłogę, po której chodząc nie będziesz słyszeć skrzypienia. I płyty koniecznie mocowanie wkrętami nie gwoździami. robito.p

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No kurcze zmartwiliście mnie.

    Co do kratownicy to czy można ją zrobić wstawiając belki między już istniejące? a nie na ich górę. Nie mogę zrobić kratownicy na górze tych belek, bo mam za nisko na poddaszu. Teraz w najwyższym miejscu mam 2 metry. Jak podniosę podłogę jeszcze to już nie stanę.

    Wełna między belkami już jest.

    Poradźcie pliss?

  7. #7

    Domyślnie

    powiedzcie proszę czy to samo dotyczy podłogi na poddaszu nieużytkowym tzn. będzie tam stał rekuperator i reszta rzeczy które nie zmieszczą się w szafach kartony itp, czy też muszę robić kratownice czy wystarczy płyta osb 22cm

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A co myślicie o deskach, żeby na te moje belki dać sosnowe deski grubości 28? Będzie ok.? Cena podobna, a pracy mniej. W naszym przypadku byłoby super tylko czy to się sprawdzi?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorzsto1 Zobacz post
    powiedzcie proszę czy to samo dotyczy podłogi na poddaszu nieużytkowym tzn. będzie tam stał rekuperator i reszta rzeczy które nie zmieszczą się w szafach kartony itp, czy też muszę robić kratownice czy wystarczy płyta osb 22cm
    Myślę, że żadnej kratownicy nie trzeba. W tej chwili mamy zwykłe deski szalunkowe na poddaszu i jedną płytę osb 22. Chodzi się normalnie, nic się nie ugina, nie chodzi więc przy nieużytkowym poddaszu na pewno wystarczy sama osb.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Hmm nie rozumiem. Co mam zrobione?

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam krokwie co 70-90 cm osb dalem 18cm, podłoga lekko plywa ale po strychu nie biegam i traktuje go jako sklad gratów. Jeżeli podłoga ma być stabilna to minimum 2 płyty po 12cm oczywiście na przekladkę. Oczywiscie najlepiej zrobić kratownicę i 2 plyty po 15. Wszystko zależy od przeznaczenia strychu kasy no i kto to ma robić

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Może ktoś robil podłoge na poddaszu
    Jestem w trakcie roboty.Dałem 2x12mm +22 mm poszczególne warstwy skręcane wkrętami.Rozstaw belek ok.0,6 m.

  13. #13

    Domyślnie

    no nie będę może dużo chodził ale będzie tam stał rekuperator, ale myślę że to chyba wystarczy

  14. #14

    Domyślnie

    Daj deski 3,2 na pióro wpust i na bank będzie dobrze

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie rozstaw belek wynosi 40-50 cm.Na tym mam dwie warstwy płyt osb 22mm rozdzielone 5cm warstwą twardej wełny mineralnej.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paprotnik19 Zobacz post
    U mnie rozstaw belek wynosi 40-50 cm.Na tym mam dwie warstwy płyt osb 22mm rozdzielone 5cm warstwą twardej wełny mineralnej.
    Kurcze no aż tyle nie chcemy dawać?!

    Zdecydujemy się chyba jednak na OSB. Między belki damy też jakieś belki przymocowane na blachę. Na to OSB. Nadal nie wiemy jednak czy lepiej 2x12, 12 i 15 czy 22?

  17. #17

    Domyślnie

    [QUOTE=monikaa13;4587305]Kurcze no aż tyle nie chcemy dawać?!

    U nas takie rozwiązanie przewidywał projekt,więc nic nie zmienialiśmy.Jako górną warstwę mogliśmy alternatywnie zastosować płyty wiórowe(na wpóst i pióro-dużo tańsze od osb) o grubości 18mm,jednak wybraliśmy pierwsze rozwiązanie.

  18. #18

    Domyślnie

    trochę wydaję mi się drogie rozwiązanie chyba że masz poddasze użytkowe?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    będę poddasze nieużytkowe wykorzystywać do tego samego co grzegorzsto1 - czyli rekuperator + jakieś kartony, nieużywane rzeczy. Musimy właśnie położyć podłogę, aby mogli wejść Panowie od wentylacji i elektryk. Czyli te 22 starczy?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorzsto1 Zobacz post
    trochę wydaję mi się drogie rozwiązanie chyba że masz poddasze użytkowe?
    tak, niewielkie,bo sam dom będzie mały .ale mam poddasze użytkowe.Dlatego też trzymałem sie ściśle projektu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony