dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    ja mam uzytkowy strop drewniany, belki co 80-100 cm:
    - na wierzch belek paski filcowe 10 mm
    - pelne deskowanie takie jak na dachu
    - legary prostopadle do belek co ok. 40 cm o wysokosci 4 cm (takie jak laty na dachu)
    - w kratownice plyta z welny 5 cm
    - na wierzch legarow pasek filcu 10 mm
    - na to OSB 18 mm

    scianki z profili alu + plyta GK

    generalnie ten stopien komplikacji wynika z potrzeby wyciszenia, a nie poprawy nosnosci stropu
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 24-02-2011 o 15:10
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    ja mam uzytkowy strop drewniany, belki co 80-100 cm:
    - na wierzch belek paski filcowe 10 mm
    - pelne deskowanie takie jak na dachu
    - legary prostopadle do belek co ok. 40 cm o wysokosci 4 cm (takie jak laty na dachu)
    - w kratownice plyta z welny 5 cm
    - na wierzch legarow pasek filcu 10 mm
    - na to OSB 18 mm

    scianki z profili alu + plyta GK

    generalnie ten stopien komplikacji wynika z potrzeby wyciszenia, a nie poprawy nosnosci stropu
    dużo tego ale wracając do pytania 22 starczy czy za mało?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    dzisiaj rozmawiałam ze swoim wykonawcą - dla nieuzytkowego poddasza powiedział, żeby dać 25 mm

  4. #24

    Domyślnie

    a co powiecie na to osb 22 i na to położe panele

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    na stronie kronopol.pl sa zamieszczone dopuszczalne rozstawy podparcia w zaleznosci od grubosci plyty.... trzeba szukac e dziale OSB
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witajcie,
    własnie zrobiłam podłogę na poddaszu w domu drewnianym i wygląda to u mnie tak:
    -belki stropowe co 80-100cm
    -Płyta GK (chodziło mi o sufit na parterze)
    -folia prizolacyjna
    -deska podłogowa 5cm z frezem
    -poszły legarki 4x5 co 28-45cm różnie w zależności od powierzchni pokoi i rur prowadzonych w stropie
    -między legarki wełna isover aku płyta (dla wyciszenia stropu)
    -płyta osb 22mm wystarczyłą w zupełności podłoga nie pływa

    Zamiast osb polecam płyty MFP są tańsze, mocniejsze i cięższe. Wytłumiają lepiej niż osb

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukiko1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Trafiłem na ten temat i dowiedziałem się wiele, lecz mam jeszcze wątpliwości.
    Potrzebuję pomocy w doborze właściwego rodzaju płyt (chyba osb).
    Płyty mają zostać ułożone na podłogę adaptowanego na pomieszczenia użytkowe poddasza - na drugą warstwę w celu usztywnienia.
    Aktualnie na poddaszu mam ułożone płyty OSB 18 mm Płyty ułożono osią główną prostopadle do belek o rozstawie co około 80 cm – dwie belki w środku płyty 4x80 cm = 250 cm –szerokość płyty. Są to płyty o prostych krawędziach przybite gwoździami.
    W celu usztywnienia podłogi planuję położyć drugą warstwę płyt.
    Docelowo na podłodze będzie podłoga pływająca – Panele, ale na poddaszu planuję również wydzielić łazienkę z wc i jeszcze nie wiem co tam na podłogę.
    Pytania ?
    1. Jaką grubość płyty zastosować czy wystarczy 12mm czy może lepiej 18 mm ma być solidnie ale liczą się także koszty ?
    2. Czy zastosować płyty o krawędziach prostych czy pióro/wpust- jaki zysk?
    3. Jak montować równolegle z przesunięciem do poprzedniej warstwy czy prostopadle i czy przykręcać do belek (długie wkręty ) czy do poprzedniej warstwy OSB wkręty o standardowej długości?

    Będę wdzięczny za pomoc w tym zakresie.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukiko1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    2

    Domyślnie

    Fleshback napisał
    "belki stropowe deskujemy robiąc podłogę, stawiamy ściany, układamy izolacje i na niej płyty osb jako posadzkę"
    Zapewne bardzo dobre rozwiązanie i może tańsze.
    W moim przepadku jednak pierwsza warstwa płyt osb jest już zamontowana -(kupiłem w takim stanie) i trudno ją zerwać - próbowałem (pękają płyty).
    Na płytach położone są również stemple od konstrukcji dachu.
    Również należy zauważyć, że legary plus deski to duża strata na wysokości pomieszczeń (i tak jest już dość nisko).
    Dlatego w dalszym ciągu szukam odpowiedzi co do grubości płyty (pytania jak wyżej).

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony