dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 261
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Witam, ja takze chcialbym zapytac czy w takich oknach nie powinno byc katownikow od dole ? Dodam, ze przed zakupem sprzedawca zapewnial mnie ze daje katowniki na dole. Jednak przy montazu gdy zwrocilem uwage ze ich nie ma, odparl ze okna i tak beda siedziec.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno3.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	374373
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno12.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	374374
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno2.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	374375

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TM3d

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam 4 okna 180x220, na 30 cm poszerzeniach bez stabilizacji. W dolnych narożnikach okien porobiły się szpary między oknem a tynkiem. Wygląda to tak jakby poszerzenie wychyliło się na zewnątrz i pociągnęło za sobą okno. Ogólnie to żałuje że dałem się namówić na te poszerzenia.

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    ile czasu juz masz okna ?

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał TM3d Zobacz post
    Ogólnie to żałuje że dałem się namówić na te poszerzenia.
    Problem nie tkwi w poszerzeniach, tylko w braku/wadach zamocowania

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaca509 Zobacz post
    Problem nie tkwi w poszerzeniach, tylko w braku/wadach zamocowania
    Zgadza sie.
    Do pewnej wysokości poszerzen wystarcza ich wzmocnienie wyzej trzeba juz dodac katowniki by usztywnic calosc

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Zgadza sie.
    Do pewnej wysokości poszerzen wystarcza ich wzmocnienie wyzej trzeba juz dodac katowniki by usztywnic calosc
    Ile ta wysokosc wynosi ?

  7. #207

    Domyślnie

    Nie znam dokladnej odpowiedzi.
    Wszystko zalezy nie tylko od wysokosci ale tez dlugosci.
    Dla 180 cm szerokosci i przy wzmocnieniu w kazdym poszerzeniu to bym nawet nie dal nawet przy 30 cm.
    Wylewka w trakcie zageszczania nie wygielaby calosci.

  8. #208

    Domyślnie

    ja tam mam vetrex'y v90+ i jestem strasznie zadowolony - cieply montaz na tasmach + cieple parapety

    pozdrawiam
    Dom pow 196m2, PC PW 9kW Panasonic 3f + CWU Elektromet WGJ-PC 300l + sprzęgło BIAWAR 100l + wilo pico yonos 25/1-6 , 100 % podłogówka - 1,5km rurek, Sciany: Silka E24 cm + 25 cm TermoOrganika 0,032, Podłoga: 20 cm TO 0,032, Stropodach: skosy styro 20 cm TO 0,032 + piana OK 13cm, Okna Vetrex V90+, WM TesslaGreen 400 (niebawem), Oczyszczalnia Marseplast 3000, OC Optimus F18, brak kominów, fundamenty zew 10cm/wew 5cm XPS, drzwi wejscowe KMP Passive, OZC 34,5 kWh/(m2·rok) i 24W/m2

    PC CO+CWU

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Poleci ktoś jakiś salon na śląsku w którym zamawiał okna i był zadowolony z ekipy montażowej?
    Jestem z lublińca - jest u nas autoryzowany salon sprzedaży "Wila" Oleska 34 Lubliniec, 42-700 lecz nic o nim nie wiem.
    Jeśli ktoś korzystał z ich usług proszę o opinie bądź o wskazanie salonu na śląsku z których usług korzystał i był w 100% zadowolony.
    Pozdrawiam

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Witam
    Poleci ktoś jakiś salon na śląsku w którym zamawiał okna i był zadowolony z ekipy montażowej?
    Jestem z lublińca - jest u nas autoryzowany salon sprzedaży "Wila" Oleska 34 Lubliniec, 42-700 lecz nic o nim nie wiem.
    Jeśli ktoś korzystał z ich usług proszę o opinie bądź o wskazanie salonu na śląsku z których usług korzystał i był w 100% zadowolony.
    Pozdrawiam
    Podbijam temat, też jestem ciekawy

  11. #211
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    milena1983

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLA8 Zobacz post
    Witam, 2 lata temu kupiłam okna tej firmy, 5-cio komorowe zaokrąglone i jestem bardzo zadowolona z nich. Cena przyzwoita, okna są wykonane bardzo dobrze, maja sporo funkcji jak mikro wentylacja itp. Jakość okien zależy przede wszystkim od dobrego i prawidłowego montażu, bo nawet najlepsze i najdroższe okna, jeśli będą źle zamontowane nie spełnią swoich funkcji. Trzeba szukać firmy, która pracuje ze swoimi montażystami parę lat, a nie miesięcy czy tygodni. Ja swoje kupiłam w Wołominie pod Warszawą i na prawdę jestem bardzo zadowolona z okien i wykonanego montażu, więc z czystym sumieniem mogę polecić.
    A gdzie w Wołominie kupowała Pani te okna?

  12. #212

    Domyślnie

    Nie polecam okien tej fiirmy na prawdę porażka Potrafią się krzywic od słońca temperatury Dużo musiał bym pisać o swoim przykładzie Ale nie polecam.

  13. #213

    Domyślnie

    A jeśli już ktoś zakupi to przed tynkami czy elewacja proszę przyłożyć wagę powodzenia

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TM3d

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam okna v90+ i drugi raz bym ich nie kupił. Moim zdaniem to zwykła tandeta.
    Rzecz w tym że okucia zostały zamontowane byle jak, przez co ciężko "chodzą klamki" mimo że wszystko wyczyściłem i nasmarowałem. Niektórych klamek nie da się pionowo ustawić w pozycji zamkniętej. Sprężynują i samoistnie odchylają się w bok.
    U wszystkich znajomych którzy maja okna uważane na tym forum za dużo gorsze, klamki działają o niebo lepiej.
    Mam wrażenie że w firmie Vetrex nie słyszeli o czymś takim jak kontrola jakości.

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Takie objawy świadczą o jednym: okucie do poprawki albo montażu tak "krzywo" że szkoda gadać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał zywyy Zobacz post
    A jeśli już ktoś zakupi to przed tynkami czy elewacja proszę przyłożyć wagę powodzenia
    Ja proponowałabym to zrobić bezpośrednio po montażu. Prawda jest taka,że okna , a w szczególności te wyższe , w przeważajacej ilości przypadków po opuszczeniu fabryki nie są idealnie proste. To od ekipy monterskiej w najwyższym stopniu zależy ich dalszy los. Tak się zdarzyło,że mojemu monterowi coś wypadło i zlecilismy montaz ekipie , która montuje dla innego punktu. Zamontowali, regulowali, regulowali i regulowali. Za dwa dni nasz monter zedmontował, zamontował, wyregulował i szafa gra.

  17. #217

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i zwracam sie do Was z pytaniem ile lat iżytkujecie te okna i jak sprawują się Wasze okna Vetrex po kilku latach użytkowania?
    Czy ktoś z Was mógłby polecić salon ze Szczecina bądź okolic Szczecina (oczywiście z dobrą ekipą monterską)?

  18. #218

    Domyślnie

    A ja troszkę z innej beczki. Nigdzie niestety nie mogę znaleźć porównania Vetrexa V82 i V90+. Co byście wybrali, czy dopłacać do V90+ ? Nie ukrywam, że większość ludzi z którymi rozmawiam montuje V82. Podejrzewam, że głównym czynnikiem może być cena.
    Celowo nie piszę róźnic V82&V90+ by Ktoś nie pomyślał, że reklamuje/faworyzuje konkretny model czy wyrób.

    Proszę o rady i szczere opinie czy jest sens wydawać kilkaset zł więcej na okna Vetrex V90+. Proszę nie polecać mi innego producenta gdyż wybór został już dokonany, jednak chciałbym "wysłuchać" opinii forumowiczów co do konkretnego modelu.

    Dziękuję i pozdrawiam

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kiedyś Vetrex miał na swojej stronie "kalkulator oszczędności" bazujący na Uw i przepuszczalności powietrza, co prawda odwołujący się do jakiegoś średniaka rynkowego, ale dało się z niego wyciągnąć wartości i porównać v82 do v90. Nie pamiętam konkretnych liczb, ale było na korzyść V90 do tego stopnia, że warto było rozważać zakup - ( tzn. dopłata miała przełożenie na oszczędności).
    Osobiście byłem jednak ciekaw, jak wypadłoby w tym porównaniu V82 doposażone w kryte okucia (czy przy od razu mówię- jeśli okucie kryte, to wszystkie skrzydła RU - pozwoli uniknąć błędów regulacyjnych przy dociskach wewnętrznych)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Wybrałem V90 ze względu na okucia i wzmocnienia, sa pomija-lnie (niby) cieplejsze od 82. Po prostu wyglądały lepiej a sumarycznie wyszły cenowo tak jak gorsze z OknoPlast.
    Dla mnie ważna była jakość uszczelek, to jest pierwszy element który po kilku latach zaczyna doskwierać.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony