dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 15
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 292

Temat: Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

  1. #221
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    astan

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Skała
    Kod pocztowy
    32-043
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Niedługo stanę przed wyborem PC do mojego domu. Aktualnie skłaniam się nad Buderusem WPS 10 K-1. Chciałbym tak skonfigurować pompę, aby pracowała tylko w II taryfie (22-6 i 13-16). W dokumentacji doczytałem że można ustawić tylko jeden zakres czasu na dany dzień. Ciekaw jestem czy jest jakiś sposób aby ustawić PC tak aby grzała w obu okresach?

  2. #222

    Domyślnie

    Mi nie udało się ustawić więcej przedziałów czasowych. Jeśli ktoś ma pomysł to sam chętnie się dowiem.

  3. #223

    Domyślnie

    A może wyłączać prąd o 7:00 i włączać o 14:00 na 3 godziny i znowu wyłączać? (coś jak blokady dostarczania prądu w Niemczech)

  4. #224
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    astan

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Skała
    Kod pocztowy
    32-043
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał andaway Zobacz post
    A może wyłączać prąd o 7:00 i włączać o 14:00 na 3 godziny i znowu wyłączać? (coś jak blokady dostarczania prądu w Niemczech)
    To chyba nie jest dobre rozwiązanie. Obawiam się że mogłoby to wpłynąć negatywnie na żywotność sprężarki.

  5. #225

    Domyślnie

    Wiem, że w sterownikach pomp innych firm (Vaillant) jest styk na 2 przewody z ZE, których zwarcie powoduje blokadę pompy. Może w Buderusie też tak jest? (w instrukcji nie znalazłem, chociaż piszą o takiej niemieckiej blokadzie).

  6. #226

    Domyślnie

    Pogrzebałem trochę i znalazłem. Jest wyprowadzony styk do kontroli z zewnątrz. Działa bardzo dobrze tylko trzeba jakiś zewnętrzny zegar do ustawień podłączyć. Można wyłączyć sprężarkę albo CWU albo CO - niezależnie.

  7. #227
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    astan

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Skała
    Kod pocztowy
    32-043
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał andaway Zobacz post
    Pogrzebałem trochę i znalazłem. Jest wyprowadzony styk do kontroli z zewnątrz. Działa bardzo dobrze tylko trzeba jakiś zewnętrzny zegar do ustawień podłączyć. Można wyłączyć sprężarkę albo CWU albo CO - niezależnie.
    Super. Gdzie znalazłeś informację o tym styku?
    Ostatnio edytowane przez astan ; 02-03-2015 o 05:39

  8. #228

    Domyślnie

    W instrukcji obsługi (tej grubej, książkowatej). Działa wyśmienicie ze zwykłym czasowym przekaźnikiem.

    EDIT: dodałem taki 'niezwykły ' przekaźnik - tygodniowy - z racji, że mam taryfę G12W.
    Ostatnio edytowane przez andaway ; 08-04-2015 o 21:15

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaro422

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam,
    Posiadam pompę WPS 8K-1 ze sterownikiem HMC 10. Pompę wykorzystuję od czerwca na razie do przygotowania ciepłej wody. W tym zakresie korzystając z instrukcji udało mi się rozpracować ten sterownik. Problem mam z ustawieniem sterownika w zakresie CO. Niestety instrukcja jest tak napisana, że w żaden sposób nie mogę powiązać ze sobą niektórych parametrów i ich wpływu na komfort ogrzewania, zużycie energii (np.:"minimalna temp. zewn." - ustawienia fabryczne -10°C, kiedy regulować ten parametr, na co ma wpływ regulacja w górę i w dół itp.) . Czy macie może jakieś dodatkowe objaśnienia w tym zakresie.

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jakie modele sterowników pokojowych macie zainstalowane do obsługi pomp Buderus WPS ?
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro422 Zobacz post
    Witam,
    Posiadam pompę WPS 8K-1 ze sterownikiem HMC 10. Pompę wykorzystuję od czerwca na razie do przygotowania ciepłej wody. W tym zakresie korzystając z instrukcji udało mi się rozpracować ten sterownik. Problem mam z ustawieniem sterownika w zakresie CO. Niestety instrukcja jest tak napisana, że w żaden sposób nie mogę powiązać ze sobą niektórych parametrów i ich wpływu na komfort ogrzewania, zużycie energii (np.:"minimalna temp. zewn." - ustawienia fabryczne -10°C, kiedy regulować ten parametr, na co ma wpływ regulacja w górę i w dół itp.) . Czy macie może jakieś dodatkowe objaśnienia w tym zakresie.
    Witam,

    Minimalna temperatura zewnętrzna odnosi się do stref klimatycznych, na które podzielona jest Polska. Najczęściej w badaniach przyjmuje się III strefę -20OC.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-10-2015 o 10:18

  12. #232

    Domyślnie

    Witam po baaardzo dlugiej przerwie chyba z 3 lata ....kilka dni temu moja pompeczka przywolala mnie alarmem do garazu ...co sie okazalo trzeba uzupelnic
    glikol w dolnym zrodle brakuje jak powiedzieli fachowcy moze 3 -4 litry po 6 latach uzytkowania bez problemowego ....a tak pozatym zachecam wszystkich do pompek ciepla ........pozdro
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  13. #233

    Domyślnie

    Ja z kolei wybieram pomiędzy:
    - NIBE 1245 PC - 48 tys. zł z dolnym źródłem
    - Stiebel-Eltron WPC7 + cool - 41 tys. zł z dolnym źródłem

    Stiebel z innej firmy wychodzi sporo taniej i jest obecnie moim faworytem. Muszę dopytać jeszcze o szczegóły, czy na pewno obie ceny zawierają ten sam zakres. Dla 7 tys. zł to raczej nie warto dopłacać do NIBE? Co o tym myślicie?

    Edit: Była jeszcze pompa Alpha-Innotec ale ta wychodzi jeszcze drożej.

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy ktoś z branży wie czy Buderus wypuścił lub planuje wypuścić aktualizację oprogramowania do tych PC ?
    Osobiście bardzo mi przeszkadza brak możliwości ustawienia więcej niż jednego przedziału czasowego działania pompy. Chcąc wykorzystywać tanie godziny prądu trzeba montować dodatkowy stycznik i programator bo obecna wersja softu umożliwia ustawienie jedynie jednego przedziału czasowego np 22-6.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Ja z kolei wybieram pomiędzy:
    - NIBE 1245 PC - 48 tys. zł z dolnym źródłem
    - Stiebel-Eltron WPC7 + cool - 41 tys. zł z dolnym źródłem

    Stiebel z innej firmy wychodzi sporo taniej i jest obecnie moim faworytem. Muszę dopytać jeszcze o szczegóły, czy na pewno obie ceny zawierają ten sam zakres. Dla 7 tys. zł to raczej nie warto dopłacać do NIBE? Co o tym myślicie?

    Edit: Była jeszcze pompa Alpha-Innotec ale ta wychodzi jeszcze drożej.
    Witam

    Gdzie dostałeś takie oferty ?

  16. #236
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Protosogt Zobacz post
    Witam

    Gdzie dostałeś takie oferty ?
    A to jakieś rewelacyjne ceny ?
    Dać ponad 40 klocków za pompę jak za połowę tego można mieć to samo to albo szaleństwo albo beztroska albo snobizm albo głupota

  17. #237
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A to jakieś rewelacyjne ceny ?
    Dać ponad 40 klocków za pompę jak za połowę tego można mieć to samo to albo szaleństwo albo beztroska albo snobizm albo głupota
    Czy to jest oferta .?
    Zorganizujesz taki montaż za połowę ceny?

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    Czy ktoś z branży wie czy Buderus wypuścił lub planuje wypuścić aktualizację oprogramowania do tych PC ?
    Osobiście bardzo mi przeszkadza brak możliwości ustawienia więcej niż jednego przedziału czasowego działania pompy. Chcąc wykorzystywać tanie godziny prądu trzeba montować dodatkowy stycznik i programator bo obecna wersja softu umożliwia ustawienie jedynie jednego przedziału czasowego np 22-6.
    Styki są wyprowadzone w pompie. Do tego dołóż:
    http://www.orno.pl//229,programatory...amator-czasowy
    za 35 zł. Z racji taryfy G12W potrzebuję wiele przedziałów czasowych. Dodatkowo możesz ustawić niezależnie CWU/CO.

  19. #239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damsta

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam . Jestem użytkownikiem buderusa 7 k w okolicy Radomia, ponieważ pompa nie jest na gwarancji producent ma mnie gdzieś, nie potrafi wskazać serwisanta który podejmie się pracy z moją pompą. Wielokrotnie dzwoniłem do centrum serwisowego i dostawałem namiary do serwisów, ciągle nowych i zawsze to samo - jak gruntowa to nie nie znam. Tak już 3 miesiące. Czy ma ktoś namiar na serwis który zna się na tej pompie? Mam awarie i pompa działa na grzałce cały czas.

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Dołączyłem do grona Buderusa. Bawiłem się ostatnio ustawieniami, chcąc puścic pompę całkowice w taniej taryfie. Ale to co udało mi się ustawić to w tygodniu od 00-6 rano. Nie mogę inaczej, czy faktycznie nie da się sterownikiem jej ogarnąć i należałoby zegarem ogarnąć temat?
    Udało mi się 22-6. Ale okienka w ciągu dnia już chyba się nie uda ustawić?
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 20-01-2017 o 08:00 Powód: Dopisanie tekstu
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Strona 12 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony