dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 15
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 292

Temat: Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

  1. #261

    Domyślnie

    Sterownik zewnętrzny podłączasz do pompy (PEL styki 1+C). W menu pompy ustawiasz sobie czym chcesz sterować - sprężarka, CO, CWU, dogrzewacz elektryczny). Popatrz w instrukcji na rozdział 10.4.5 - podłączenie sygnału dostawy energii (strona 34) i 15.10 - regulacja zewnętrzna (strona 60).
    Ja sterowaniem zewnętrznym blokuję tylko CO, CWU mam ustawione ok 5:30 do 22:30, w weekendy dłużej.

  2. #262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał andaway Zobacz post
    Jeszcze raz powtórzę. W pompie są wyprowadzone styki do sterowania taryfami, do tego moduł tygodniowy za 40zł z marketu i śmiga.
    10.4.5 Podłączenie sygnału dostawy energii
    Stycznik blokujący dostawę energii (nr 4, A1, A2, nr 2 na rys. 36)
    z 3 zestykami głównymi i jednym zestykiem pomocniczym należy
    zaplanować odpowiednio do wydajności pompy ciepła i dostarczyć we
    własnym zakresie


    z tego wynika że nie ma tam stycznika....
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  3. #263
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Damsta

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za chęci ale już dałem radę, okazało się że geniusze z buderusa dobrali mi pompę 7 kw do domku o pow. 160 mk2 ale kubaturze 820 m3, tak więc bez grzałki nie da rady.

  4. #264

    Domyślnie

    Nie patrz na nr 4 tylko na nr 3 (sterownik pompy ciepła) - tutaj podłączasz do PEL przekaźnik bezpotencjałowy (jak w sterowniku czasowym).

  5. #265

    Domyślnie

    Ja mam 8KW do 240m2 + 6 osób CWU. Nigdy nie korzystałem z grzałki. Może coś masz nie tak ustawione?

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzon88 Zobacz post
    Witam
    Jestem użytkownikiem PC Buderus 8Kw wymiennik pionowy o menu i opcjach ustawiania chyba wiem już wszystko z racji że moją ustawiałem sporo czasu i wieczne korekty odczyty i zapisy na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z działania pompa pracuje w taryfie taniej o 22godz grzeje wode do 6 rano grzeje podłogę o 13-15 wodę i tak dalej wynikiem tego jest 3 starty na dobę i przy temp poniżej zera praktycznie cały ostatni miesiąc -1 nawet do -22 zużycie prądu za 73zł (cwu i co) dom 100m2 parter + nie ogrzewane poddasze w domu temp 23-25 stopni (oczywiście rekuperacja )

    chętnie pomogę w ustawieniu u mnie grzałka elektryczna się w ogóle nie załącza a to że ona idzie jest powodem prawdopodobnie ustawieniu zabezpieczeń na którymś parametrze - napisz co się dzieje jakie alarmy pomogę

    dodatkowo powiem że serwis jest kontakt jest maile są ale brak doświadczenia z PC kompletnie nie wiedzą jak to obsługiwać dlatego piszę i mam pytanie jak u was działa sterownik temperatury ten pokojowy bo z nim mam problem a mianowicie

    pokazuje mi temp na zewnątrz pokazuje mi temp w pomieszczeniu ale on nie przesyła do pompy danych o temp w mieszkaniu i czasem dochodzi do sytuacji ze w domu bardzo ciepło powodem np. nasłonecznienie, gotowanie itp. a pompa czyta temp z zewnątrz i zaczyna grzać a w domu 25stopni :/

    jeszcze mam pytanie na dzień dzisiejszy czyli można powiedzieć druga połowa sezonu grzewczego jakie macie temp dolnego źródła po powiedzmy 1h pracy a jakie były w październiku to jest dla mnie pierwsza zima z PC tak że cały czas się uczę.
    korzon88 ,

    Jedyną skuteczna metodą właściwego ustawienia poszczególnych parametrów pracy pompy ciepła jest wizyta serwisanta bezpośrednio przy urządzeniu. Praktycznie nie ma dwóch jednakowych obiektów o takich samych zależnościach związanych z potrzebami cieplnymi użytkowników, bo tak jak każda instalacja jest inna, różne są potrzeby domowników.
    W kwestii ustawienia automatyki nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które rozwiązuje wszelkie niejasności, więc zachęcam do kontaktu z serwisantem.
    W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  7. #267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adh

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sędziszów Małopolski
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam,
    zamierzam we wtorek montować Buderusa 10kW. Czy zamiast standardowego sterownika pokojowego można zamontować jakiś uniwersalny, np. Euroster Q7 lub Auraton 3021 RTH, czy mogą one działać ze sterownikiem Buderusa równolegle. Chciałbym na początek sterować wyłącznie bez pogodówki i sprawdzić, jak to działa. Bedzie bufor 120l-bardziej jako sprzegło, ze względu na kaloryfery.
    Pozdrawiam

  8. #268

    Domyślnie

    Witam,

    Pompa ciepła powinna współpracować z regulatorem pogodowym. Pozwala to na obniżenie temperatury zasilania instalacji poprzez co wpływa na zwiększenie sprawności samej pompy. W ofercie marki Buderus znajduje się również zdalny sterownik z pomiarem temperatury pomieszczenia HRC2.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adh

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sędziszów Małopolski
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam,
    jak, korzystając z porad forum nie dałem za wygraną. Nową Pompę 10kW podłączyłem pod stycznik NC, do tego FritzDECT200 i sterowanie działa na zawołanie, mogę sterować nim co 15 minut z automatu, ustawić nieskończoną (prawie) ilość przedziałów czasowych lub włącz/wyłącz na bieżąco z telefonu. Dodatkowo na regulatorze można ustawić, czym stycznik ma sterować, bez łaski Buderusa. Szczególnie jest to moim zdaniem istotne w okresach przejściowych. Mnie, przez 4 tygodnie (stary dom, grzane ok. 180m) pompa pobrała 122kWh (bez CWU) na ogrzewanie. Ale się jej dopiero uczę. Może kiedyś puszczę ją samopas w zimie...
    Pytanie techniczne: Czy moduł KM100 można podłączyć, czy musi być KM 200 do pompy WPS 10KW?

  10. #270
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał adh Zobacz post
    Witam,
    zamierzam we wtorek montować Buderusa 10kW. Czy zamiast standardowego sterownika pokojowego można zamontować jakiś uniwersalny, np. Euroster Q7 lub Auraton 3021 RTH, czy mogą one działać ze sterownikiem Buderusa równolegle. Chciałbym na początek sterować wyłącznie bez pogodówki i sprawdzić, jak to działa. Bedzie bufor 120l-bardziej jako sprzegło, ze względu na kaloryfery.
    Pozdrawiam
    Z tym Q7 to trzeba uważać bo on ma bardzo mała histerezę i jeżeli pompa nie ma sterownia temperaturą to wtedy inwerter robi coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taktowanie.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	399171
    bawiłem się u sobie taka małą histerezą właśnie u siebie, na dłuższy okres to może wykończyć pompę.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #271

    Domyślnie

    Witam

    Pompa WPS 13-1, tylko sterownik pogodowy, wszędzie podłogówka.
    Mam pytanie dotyczące 3 pomp obiegowych i ich zalecanych ustawień:
    1.Pompa obiegu CO G1 - ustawienia instalatora na automat, czy przestawić na pracę ciągłą ? Rozumiem że to pompa do obiegu podłogówki?
    2. Pompy nośnika ciepła G2 - ustawione na automat ale czego dotyczy ta pompa ? dla niej mogę ustawić "różnicę temperatur nośnika ciepła przy ogrzewaniu -w zakresie 3K-15K" , oraz różnicę temperatur nośnika ciepła przy CWU
    3. Pompa dolnego źródła G3 - włącza się razem ze sprężarką - tu nic nie będę zmieniał.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudask Zobacz post
    Witam

    Pompa WPS 13-1, tylko sterownik pogodowy, wszędzie podłogówka.
    Mam pytanie dotyczące 3 pomp obiegowych i ich zalecanych ustawień:
    1.Pompa obiegu CO G1 - ustawienia instalatora na automat, czy przestawić na pracę ciągłą ? Rozumiem że to pompa do obiegu podłogówki?
    2. Pompy nośnika ciepła G2 - ustawione na automat ale czego dotyczy ta pompa ? dla niej mogę ustawić "różnicę temperatur nośnika ciepła przy ogrzewaniu -w zakresie 3K-15K" , oraz różnicę temperatur nośnika ciepła przy CWU
    3. Pompa dolnego źródła G3 - włącza się razem ze sprężarką - tu nic nie będę zmieniał.
    1. Tak, to jest od podłogówki. Zostaw automat, gdzieś w opcjach jest możliwość ustawienia % obrotów na lato. Ja mam 15% w lecie.
    2. Zostaw automat - pompuje od skraplacza przez zawór trójdrogowy albo na CO albo na CWU
    3. Automat. Pracę ciągłą kiedyś włączałem, żeby zmierzyć temperaturę DZ

  13. #273

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudask Zobacz post
    Witam

    Pompa WPS 13-1, tylko sterownik pogodowy, wszędzie podłogówka.
    Mam pytanie dotyczące 3 pomp obiegowych i ich zalecanych ustawień:
    1.Pompa obiegu CO G1 - ustawienia instalatora na automat, czy przestawić na pracę ciągłą ? Rozumiem że to pompa do obiegu podłogówki?
    2. Pompy nośnika ciepła G2 - ustawione na automat ale czego dotyczy ta pompa ? dla niej mogę ustawić "różnicę temperatur nośnika ciepła przy ogrzewaniu -w zakresie 3K-15K" , oraz różnicę temperatur nośnika ciepła przy CWU
    3. Pompa dolnego źródła G3 - włącza się razem ze sprężarką - tu nic nie będę zmieniał.
    Witam,

    Tryb automatyczny ma za zadanie wyłączenie pracy pompy gdy nie ma zapotrzebowania ciepła.
    Pompa wbudowana powinna pracować z stałą deltą T=7K. Znajduje się ona w pompie ciepła ma za zadanie transportować wodę do bufora.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  14. #274

    Domyślnie

    Posiadam pompę Buderusa WPS 13-1 ( bez zasobnika C.W.U ) Centralną wodę mam ustawioną na 40 stopni i na przykład dzisiaj jestem przy pompie ona pokazuje: ZAPOTRZEBOWANIE NA CIEPŁO C.W.U ( tak to chyba jest napisane ) odlicza 10 minut i załącza się pompa, która chodzi około 1 minutę - ciepło C.W.U podniesie się o jakieś 0,6 stopnia do 41,9 stopni i po wyłączeniu odlicza znowu 10 minut i znowu się załącza.... dlaczego od razu nie nagrzeje do np: 43 stopni i dopiero załączy się jak spadnie poniżej 40 stopni tylko jakieś algorytmy czy coś... nie mam pojęcia. Czy Buderus tak ma czy mam źle ustawione?
    Z tego co słyszę to przy moim zasobniku prawie 300 litrowym pompa załącza się ok 10-15 razy dziennie czasami pracując tylko 20 sekund... proszę o pomoc

  15. #275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    headmax

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Może w tym wątku spróbuje - wybór sterownika bezprzewodowego do WPS 7K. Proszę o poradę jakich sterowników pokojowych używacie oprócz HRC2? Prosty, ustawiamy temperaturę 23 st i tyle ma być. Bezprzewodowy, fajnie gdyby sterowany był przez Internet. Tylko nie piszcie, że biegacie do kotłowni i ustawiacie pokrętłem na pompie przy większej zmianie pogody...

    Czy taki będzie pasował?
    https://www.euro.com.pl/inteligentne...ermostat.bhtml

    "Instalacja ogrzewania jest kompatybilna z termostatem Netatmo, jeśli występuje w niej złącze dla termostatu pokojowego ze stykiem beznapięciowym (WŁ./WYŁ.)

    Złącze to jest na ogół oznaczone jako TA, LS/LR, RT itp;"
    Ostatnio edytowane przez headmax ; 25-09-2018 o 14:24

  16. #276

    Domyślnie

    Witam uzytkownikow, posiadam buderusa wps8k1 juz o roku chodzi I takie pytanie, czy jak wam się grzeje cwo to temperatura stoji w miejscu po wyłączeniu? Ja już nie pamiętam jak było wcześniej ale teraz grzeje do 59(55 wart. zad.) To mi cały czas spada może w 5 min do 52 stopni i potem wolniej ale leci w dół i przy 48 się załącza do grzania, mam cyrkulację ale jak włączę, dzieje się to samo....

    Pozdrawiam

  17. #277

    Domyślnie

    Witam,

    W rozwiązaniu Pańskiego problemu dotyczącego doboru bezobsługowego sterownika do pompy WPS zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Wyszukiwarkę instalatorów w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Autoryzowanym Serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  18. #278
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    editt2

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Mam podłączoną pompę Buderusa WPS 10k-1

    Proszę o informację czy mogę ją zaprogramować na taryfę g12w , tj 22-6 noc, 14-16 dzien i cały weekend, czy na tym sterowniku jest to możliwe ? Czy muszę dokupić programator czasowy na szynę DIN i pod to ją podłączyć?
    Dom w żurawkach 2 w trakcie budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nej-koncepcji-)

  19. #279
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Możesz ustawić w harmonogramie jedno okienko dziennie dla załączenia i wyłączenia pc. Czy to cwu czy ogrzewanie.
    Możesz podpiąć zegar sterujący i na nim ustawić godziny.

    Kiedyś myślałem o tym aby podpiąć taki zegar pod licznik padała co jest przed pompa.

  20. #280

    Domyślnie

    Kurcze, taka firma, a ma tylko jedno okienko czasowe? Strasznie biedne są te sterowniki. Moim zdaniem trzy okienka to powinien być standard. To przecież prosta sprawa.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

Strona 14 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony