dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 292

Temat: Pompa ciepla BUDERUS WPS 7 K ( lub 6,8,9,11 K) moja opinia

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabina i Grzegorz Zobacz post
    HENKOK popieram powyzsze . Gaz bedzie drozal jak wszystko inne rowniez prad . Ale suma zyskow jest wieksza na korzysc PC bo przeciez dostajemy czesc energi za free.
    nie tak za free - raczej za dość wysokie koszty amortyzacji systemu, o których niewiele osób chce wiedzieć.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    nie pamiętam kto, ale w arkuszu kalkulacyjnym kosztów użytkowania pc, ktoś na końcu listy podaje ten odczyt. Przy gazie najważniejsze to zużyte m3, temperatura, kaloryczność gazu można zakwestionować i zgłosić dostawcy na odpowiednim druku (są takie w necie), ale i tak w końcu jest najważniejsza kwota na rachunku i otrzymany za nią komfort. Z tym, że "Dla "normalnego" użytkownika COP nie ma żadnego znaczenia" się nie zgodzę, przecież tylko dobrodziejstwo cop jest powodem dla którego ludzie są skłonni wydać sporo kasy za ten piec.
    Chodzi Ci o niedowiarka. Jak sam jego nick wskazuje, nie dowierzał (podobnie jak Ty), jakie mogą być parametry pompy ciepła i opomiarował ja dodatkowo za pomocą ciepłomierza i podlicznika.
    Przy pompie ciepła, gdy masz wątpliwości co do deklarowanego przez dostawcę COP, masz prawo to reklamować. Zapewne skończy się to albo usunięciem usterki, albo, gdy takowej nie ma, założeniem ciepłomierza i ustaleniem COP. Z tym, że gdy okaże się, że wszystko jest w porządku, instalator zapewne obciąży kosztem montażu ciepłomierza inwestora. Jeżeli u siebie mam koszty energii do ogrzewania 1200-1400 zł rocznie, to co ja mam reklamować? Mam ryzykować, że będę obciążony dodatkowym kosztem np. 1000zł?
    Dużo łatwiej wyznaczyć COP "domowymi" sposobami. Np. wyłączyć PCi na kilka dni i spróbować ogrzać dom grzejnikami elektrycznymi. Porównując zużycie energii przez grzejniki i PCI (w podobnych warunkach) możesz oszacować COP.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Odpowiedz proszę w temacie Kolektor poziomy co miałeś na myśli o wpływie taryfy budowlanej i G12 na cop, bo nijak tego rozgryźć nie mogę.
    Odpowiedział za mnie niedowiarek : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4584568

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    nie tak za free - raczej za dość wysokie koszty amortyzacji systemu, o których niewiele osób chce wiedzieć.
    Ale wszystkie systemy podlegaja amortyzacji czy to bedzie kociol gazowy czy olejowy . Tak najtaniej to chyba do lasu po chrust i kaflak w kazdym pokoju ale tu tez jest koszt
    trzeba kupic siekiere najlepiej z Fiskarsa a ta juz kosztuje no i trzeba w lesie wyrobic potem przywiezc hm...do szopki lub innej budy znowu koszt amortyzacja i trzeba komin
    wybudowac i kominiarza zawolac itd.......... Za kazdy system trzeba placic ale sek w tym zeby bylo wygodnie a rachunki nie zabjaly inwestora. Kazdy by zalozyl pompe
    jak by go bylo stac a,serwisowanie coz niema nic za darmo.
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  5. #25

    Domyślnie

    I tu znów pojawia się udowadnianie na siłę wyższości jednego systemu nad drugim.
    Tak się wszyscy cieszą, że przy PC nie muszą się narobić i za te same pieniądze na rok ogrzeją dom co drewnem. No i niech wam będzie.
    Ale PC w moim przypadku to dodatkowy wydatek w wysokości ok 30tyś zł więcej w porównaniu z klasycznym systemem grzania.
    I teraz pytanie - strasznie przeszkadza wam dokładanie do pieca z 3 a nawet 4 razy na dobę, czyszczenie pieca i komina bo to jest robota do wykonania jakiej nie trzeba wykonać przy PC, ale za to jak wy zdobywacie te 30tyś zł (+w moim przypadku odsetki, bo zwiększyłbym wartość kredytu). W moim przypadku to trzeba iść do pracy i na to zapracować ileś tam roboczo godzin. Nie jest to (jak dla mnie) z przyjemnością w kapciach iść dołożyć do pieca tylko praca w terenie. Przyrównujecie piec na drewno do jazdy rowerem a PC do mercedesa? Zakładając zarobek na poziomie średniej krajowej wyjdzie 20zł na godzinę. Jak podzielę 30tyś przez 20zł to wyjdzie 1500 roboczo-godzin (o odsetkach nie wspomnę). Czy uważacie że przepracuję w kotłowni 1500 godzin na palenie w piecu i rąbanie drzewa przez 15 lat?

  6. #26

    Domyślnie

    Yaiba83 ja tu szukam uzytkownikow PC dokladniej Buderusa ! Nie bylo moim postanowieniem nikogo do PC naklaniac ani tym bardziej zachecac do kredytu lub pracy
    1500 godzin . Kazdy ma to na co go stac i niema w tym nic zlego . Pozdrawiam !
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    My właśnie mamy dostać na dniach ofertę na pompę Buderusa. Na razie nie wiemy jeszcze nic o Buderusie ale na pewno będziemy pytać doświadczonych użytkowników.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam !
    Jak pisałem już wcześniej mnie cały koszt na projekt "PROTON 1 " wynósł 63000 od A do Z wszystko od hydraulki wod-kan po uruchomienie pc.
    Miałem różne oferty ale zdecydowałem kupić markowy sprawdzony sprzęt z górnej półki. Nie wiem jak teraz się ceny mają ja kupowałem w 2009 montaż 2010.
    Pozdro!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    nie tak za free - raczej za dość wysokie koszty amortyzacji systemu, o których niewiele osób chce wiedzieć.
    Wybuduj kopalnie , a węgiel będzie za free

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bad Zobacz post
    My właśnie mamy dostać na dniach ofertę na pompę Buderusa. Na razie nie wiemy jeszcze nic o Buderusie ale na pewno będziemy pytać doświadczonych użytkowników.
    Buderus firmuje różne firmy np .Cichewicza.PC buderusa bywają budowane w Polsce (Gdańsk) ,ale to nic złego .Mamy niezłe produkty.
    Ciekawe od kogo biorą teraz. Bo często się zmieniają.
    Stiebel jest fajny i długo na rynku.Są już nawet złe opinie
    NIbe też długo na rynku i dość duża sprzedaż.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabina i Grzegorz Zobacz post
    Sprawdzilem od 03.01 - 07.02 zuzycie 440 kwh.
    Cytat Napisał Sabina i Grzegorz Zobacz post
    Zuzycie kwh od godz. 23.00 do 12.00 dzis to 14,4 kwh po 0.61 groszy = 8,78 zl .
    kiedy pc została uruchomiona, ile kWh zużyła do dzisiaj???
    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Wybuduj kopalnie , a węgiel będzie za free
    jesteś tego pewny - bo większej głupoty w życiu nie słyszałem
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 20-03-2011 o 12:06
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ale PC w moim przypadku to dodatkowy wydatek w wysokości ok 30tyś zł więcej w porównaniu z klasycznym systemem grzania.
    Może źle szukałeś ? Zakładając średni zarobek na poziomie średniej krajowej 20zł/h nikt nie pójdzie do salonu kupić nowego Mercedesa, tylko będzie szukał innego rozwiązania od tańszych marek począwszy. Dlaczego narzekając na niskie zarobki chcemy kupić nowego Merca w salonie i marudzimy, że drogo ? Jeśli rower (paliwo stałe) odpada, to można znaleźć wielu tańszych dostawców i wykonawców niż cytowany tu Buderus i inne firmy z górnej półki - nie każdy musi jeździć nowym Mercedesem, ale nie musi rowerem. Instalacja wewnątrz domu jest w podobnych kosztach dla dowolnego źródła ciepła, różnice są w cenie źródła ciepła. Najtańsza nowa pc 7kW to wydatek koło 15kzł, do tego w 10kzł zmieścisz się z resztą i najtańsze NOWE rozwiązanie wyniesie koło 25kzł. Kotłownia na paliwo stałe z podajnikiem to rząd wielkości 10kzł, a komin, a pomieszczeni do przechowywania paliwa stałego są darmo ? Więc jak widzisz zależy jak kto co liczy...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  13. #33

    Domyślnie

    Moj model przyjechał prosto ze Szwecji.
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No i podpisalismy umowę na Buderusa WPS K 6. Mamy nadzieję, że będziemy zadowoleni.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  15. #35

    Domyślnie

    Bad
    To cieszę sie ze dołączył ktos nowy do użytkowników pc Buderus !
    Wiem ze twój model ma wszystko oprócz tkz."soft startu" Ale bedzie hulało i da napewno rade !
    Napisz jaki dom jak ocieplasz jak kolektor do tego no i za ile teraz wycenili Ci pc łącznie z robotą.
    Pozdro i witam w klubie!!!!!!!!!!!!!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabina i Grzegorz Zobacz post
    Bad
    To cieszę sie ze dołączył ktos nowy do użytkowników pc Buderus !
    Wiem ze twój model ma wszystko oprócz tkz."soft startu" Ale bedzie hulało i da napewno rade !
    Napisz jaki dom jak ocieplasz jak kolektor do tego no i za ile teraz wycenili Ci pc łącznie z robotą.
    Pozdro i witam w klubie!!!!!!!!!!!!!
    W umowie mamy zapis, że pompa ma "soft start". Muszę dopytać instalatorów. Dom budujemy taki jak w sygnaturce. Link: http://projekty.muratordom.pl/projek...z&x=0&y=0&nr=0

    Kolektor poziomy 450 m. Firma oprócz pompy robi też podłogówkę i oczyszczalnię ścieków. Cały koszt przesyłam na priv.

    Mam nadzieję, że będziemy sobie pomagać jako użytkownicy podobnego sprzętu. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Bad ; 05-04-2011 o 19:13
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  17. #37

    Domyślnie

    Bad interesuje sie PC mysle o jej zalozeniu moglbyc podac mi na priv szczegly co i za ile ci zrobili.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Bad interesuje sie PC mysle o jej zalozeniu moglbyc podac mi na priv szczegly co i za ile ci zrobili.
    Wysłane na priv.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    Bad
    Wydaje mi się że cena dobra jeszcze do tego oczyszczalnia !!!
    U mnie koszt tak jak Ci podałem wczesniej tylko bez oczyszczalni . Mam tkz. szambo bo wszyscy wokól mamy studnie głebinowe.
    Co do soft startu pamietam że tak pisało w ulotce ,ale 6 była na moją chatkę za mała.
    Jasne ze będziemy sobie pomagać tylko u mnie nic na razie sie nie dzieje ...!!! u Ciebie też nie będzie napewno nic i zapomnisz o problematyce ogrzewania cha..!
    Mam pytanie czy badali Ci grunt pod kolektor czy przyjeli zalozenia jak w ulotce.
    Na jakiej głebokosci beda kopac u mnie był 1,4m a poziom wody zaczynał się juz od 80 cm takze moj kol. sobie prawie plywa . Aha jak ocieplasz podłogi na gruncie i sciany styropian jakiej gr.? Na gruncie daj duzo jak mozesz nawet 15 - 20 cm styro przekładkowo.
    Ja dałem na grunt tylko 5cm +5cm styro (wiecej nie dalo sie)+ 7 cm jastrychu ,na sciany 15cm, na dach 25cm wełny (15+10)
    Pozdro
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony