dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaką farbą pomalować metalowe rurki przeznaczone na słupki ogrodzeniowe?

    Kupiłem metalowe rurki z przeznaczeniem na słupki ogrodzeniowe.
    Rurki są nowe.
    W jaki sposób zabezpieczyć je przed korozją i nadać im "godny" słupkom wygląd?
    Myślałem o jednokrotnym przemalowaniu podkładem antykorozyjnym (minią) a następnie pomalowaniu farbą docelową? Tylko jaką? Chlorokauczukiem?

    Cynkowanie i farba proszkowa, ze względu na cenę, nie wchodzą w grę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Twoja koncepcja jest bardzo rozsądna (jeśli kupisz gdzieś minię, w co wątpię, ale domyślam się, że chodzi o dowolną farbę antykorozyjną).

  3. #3

    Domyślnie

    Np. jakiś podkład i chlorokauczuk, ja tak mam.

  4. #4

    Domyślnie

    To jedno z lepszych rozwiązań. Najlepiej dobry podkład i chlorokauczuk. Ja osobiście cenie Stalochron Pilaka.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post

    Cynkowanie i farba proszkowa, ze względu na cenę, nie wchodzą w grę.
    Typowe tanie myślenie na krótką metę.
    Cynkowanie ogniowe jako podkład i zabezpieczenie antykorozyjne oraz farba proszkowa jako element dekoracyjny, tworzą warstwę ochronną na około 50 lat, tzn. przez ten czas nawet do tych słupków (ogrodzenia) nie podchodzisz, bo nie ma po co.
    Jednorazowy koszt ocynku i proszku podziel sobie na 50 lat i odpowiedz sobie, czy to jest drogie rozwiązanie na takiej przestrzeni czasu.
    Przy nawet cudnych farbach bezpośrednio na rdzę (jasne), gwarantuję, że minimum co 3 lata będziesz tę powłokę odswieżał, chyba że widok rdzy Tobie nie przeszkadza.
    Dla zainteresowanych dalszymi obliczeniami, podaję orientacyje koszty tych usług:
    cynkowanie ogniowe: około 1,80zł netto za kilogram wagi detalu, malowanie proszkowe w kolorach podstawowych (zielony,czarny) około 30zł netto/m2.

    Pozdawiam serdecznie

  6. #6

    Domyślnie

    Cynkowanie ogniowe to fajna sprawa.......
    Ale jeśli chcesz to pomalować tradycyjnie, to poszukaj pdkładu alkidowego z fosforanem cynku, pomaluj nim 3 razy, na to emalię alkidową, też ze 3 razy i będziesz miał spokój na 15 lat. Pamiątaj tylko zebyś powierzchnię malowaną przetarł paperem ściernym i odtłuścił roztworem wodnym z detergentem albo acetonem (benzyny i większość rozpuszczalników zawierają tłuszcz). Farb nie kupuj w marketach, bo tam są produkty tylko dla naiwnych, poszukaj firm, które mają wyroby profesjonalne, one wcale nie są droższe niż market, zapewniam Cię, że warto poszukać.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli ma czas i pieniądze na malowanie to niech maluje. Kazdy ma swoje hobby.
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Palkerson
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    15

    Domyślnie

    miałem się nie wypowiadać ale jednak wcisnę swoje 2 grosze.... jakiś czas temu kupiłem około 300 słupków nowych i też zastanawiałem się nad podkładem i innymi rzeczami ... jednak jeśli słupek nie ma rdzy to nic nie stoi na przeszkodzie by polakierować go od razu chlorokauczukiem,..... ja tak zrobiłem i jestem zadowolony .. 0 rdzy i mam święty spokój a koszt to około 100 zł bo kilka puszek farby musiałem kupić ... wszystko polakierowałem pistoletem bo najważniejsze w tym wszystkim jest to by nie zostawić gołej blachy która zacznie rdzewieć i mamy święty spokój na wiele lat a na ile to nie wiem bo jak przyjdzie mi za 30 lat przelecieć słupki od nowa to nie będę płakał z tego powodu bo to nie problem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał axlrose1 Zobacz post
    Typowe tanie myślenie na krótką metę.
    Cynkowanie ogniowe jako podkład i zabezpieczenie antykorozyjne oraz farba proszkowa jako element dekoracyjny, tworzą warstwę ochronną na około 50 lat, tzn. przez ten czas nawet do tych słupków (ogrodzenia) nie podchodzisz, bo nie ma po co.
    Jednorazowy koszt ocynku i proszku podziel sobie na 50 lat i odpowiedz sobie, czy to jest drogie rozwiązanie na takiej przestrzeni czasu.
    Przy nawet cudnych farbach bezpośrednio na rdzę (jasne), gwarantuję, że minimum co 3 lata będziesz tę powłokę odswieżał, chyba że widok rdzy Tobie nie przeszkadza.
    Dla zainteresowanych dalszymi obliczeniami, podaję orientacyje koszty tych usług:
    cynkowanie ogniowe: około 1,80zł netto za kilogram wagi detalu, malowanie proszkowe w kolorach podstawowych (zielony,czarny) około 30zł netto/m2.

    Pozdawiam serdecznie
    Cynkowanie ogniowe jest ok ale zostawia czasami "farfocle". Ten sam efekt uzyska się przy cynkowaniu elektrolitycznym + proszek.

    Ale jeżeli kolega ma czas... niech maluje.

    Palkerson: istnieje możliwość , że jak słupki nie były dobrze wytrawione/oczyszczone lakier zacznie się łuszczyć.
    Ti si Ante Legenda Hrvata !!!!!!!!!
    Prijatelji, cesto mislim na vas

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Barbo073

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    1

    Domyślnie Farba

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Kupiłem metalowe rurki z przeznaczeniem na słupki ogrodzeniowe.
    Rurki są nowe.
    W jaki sposób zabezpieczyć je przed korozją i nadać im "godny" słupkom wygląd?
    Myślałem o jednokrotnym przemalowaniu podkładem antykorozyjnym (minią) a następnie pomalowaniu farbą docelową? Tylko jaką? Chlorokauczukiem?

    Cynkowanie i farba proszkowa, ze względu na cenę, nie wchodzą w grę.
    Chlorokauczuki będą tutaj jak najbardziej dobrym wyborem , osobiście polecam ci którąś z tych dwóch farb [spam]
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 18-09-2017 o 08:06

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    No lepiej zabezpieczać, niż potem zastanawiać się nad tym, jak usuwać rdzę. Tu chyba najlepszą metodą byłoby wykorzystanie farby antykorozyjnej, oczywiście trzeba ją jeszcze odpowiednio dobrać, bo mają one różne właściwości i przeznaczenie. Warto o nich poczytać: , a jeszcze lepiej byłoby popytać specjalistów, albo też samodzielnie poszukać w sieci. Na pewno nie powinno to stanowić wielkiego problemu.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2020 o 08:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony