dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aunton

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Inteligentny dom-projektant poszukiwany-okolice trojmias

    Witam
    Buduje dom w okolicach trojmiasta.
    Poszukuje firmy, a najlepiej jakiegos entuzjasty, ktory za normalne pieniadze jest w stanie zaprojektowac inteligentna instalacje elektryczno-informatyczna w moim domu.
    Nie mam zamiaru wydawac kasy na super projekty skopiowane z innych domow, chce miec system na miare swoich potrzeb, a nie mam czasu zeby sie tego wszystkiego uczyc od zera.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Może spróbuje zapodać wątek w Gazecie wyborczej, na forum praca albo komputery, na pewno się ktoś znajdzie.
    Powodzenia, i odezwij się jak już coś wymyslisz - na pewno jest wiele osób, któe z chęcią poczytałyby o takich rozwiązaniach (m.in. moja skromna osoba - też chcę takie coś mieć)

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo interesuje mnie temat inteligentnego domu ale tak jak aunton uważam, że jest to drogi interes korzystać z pośrednictwa firmy.

    Dołączam się do zapytania
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  4. #4

    Domyślnie

    No więc wiem że firmy mocno zdzierają - ponieważ takie instalacje są kupowane głównie przez biurowce, firmy - sa drogie, sa duże marże.
    Najlepiej poszukać kogoś znajomego kto się na tym zna i nie zedrze skóry. WIem ze robią takie instalacje elektrycy, ale elektryk nie zawsze zrobi je dobrze.
    Tak naprawdę inteligentne instalacje są koszmarnie drogie - to co przeciętna rodzina potrzebuje, to prosta automatyka np. alarm, symulacja obecności domowników, zdalne włączanie wyłączanie ogrzewania, kamery, czujki ruchu, sterowanie oświetleniem ogrodowym, temperaturą wody w basenie, poziomem fal w basenie ...

  5. #5

    Domyślnie

    Jakbym miała kogoś znajomego, kto się na tym zna- to nie musiałabym na forum szukać

    Podobno sama instalacja nie jest dużo droższa od tradycyjnej. Pies pogrzebany jest później przy instalowaniu sterowników itp- ale etapami to może nie byłoby najgorzej.
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  6. #6

    Domyślnie

    proponuję zajrzyjcie na stronkę www.ise.pl ( internetowy serwer elektryków) , na forum i zostawcie tam ogłoszenie w odpowiednim dziale, tam piszą specjaliści więc coś Wam doradzą. Faktycznie instalacje EIB tanie nie sa ale daja cudne mozliwości ze sterowaniem żaluzjami w odpowiedzi na nasłonecznienie włącznie
    pozdrawiam
    Mwanamke

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał anekri
    Jakbym miała kogoś znajomego, kto się na tym zna- to nie musiałabym na forum szukać

    Podobno sama instalacja nie jest dużo droższa od tradycyjnej. Pies pogrzebany jest później przy instalowaniu sterowników itp- ale etapami to może nie byłoby najgorzej.
    Jeśli nie znasz nikogo kto się tym zajmuje to poszukaj na forum polecanym przez Mwanamke albo w GW Praca albo na www.elektroda.pl (chyba), lub GW Komputery, żeby właśnie znaleźć kogoś kto za ludzkie pieniądze pomoże ci taki system zaprojektować. Bo do firmy to nie ma co iść - jak mała firma to może spartaczyć, a wcale nie jest powiedziane że nie narzuci wysokiej marzy.
    A duża to nawet nie będzie chciała rozmawiać o takich drobiazgach. Zresztą chyba szkoda pieniędzy na marże, VATy, prowizje, etc.

  8. #8

    Domyślnie

    Ten projekt systemu inteligentnego to chyba nie jest taki strasznie drogi, bo na jednej stronie darin.pl chcą kilkaset złotych, chyba bliżej 200 niż 900, a dla bezprzewodowego, to można poszaleć bez projektu. Może- tego nie jestem pewien byc i tak, że jak Ci jakaś firma zrobi projekt, to jak u nich kupisz odliczą Ci tą kwotę od zakupów. Nie zniechęcaj się i dzwoń do firm i pytaj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony