dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 222

Temat: Kms

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie







    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja się nie znam ale widać, że :
    1) rura doprowadzenia powietrza nie podpięta do wkładu.
    2) wkład ustawiony na jakiś kamyczkach (a wkład "pracują" jak się nagrzeją) , może być ała .
    3) W obudowie brak wyczystki do kanałów.
    4)Ten wkład potrafi porządnie grzać i nie wiem czy te rurki elastyczne spalinowe długo pociągną.
    5)I ogólnie jakoś tak niechlujnie ten wkład zabezpieczony po tynkowaniu.

    Profesjonaliści pewnie coś więcej dopiszą.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumunezz Zobacz post
    Ja się nie znam ale widać, że :
    1) rura doprowadzenia powietrza nie podpięta do wkładu.
    2) wkład ustawiony na jakiś kamyczkach (a wkład "pracują" jak się nagrzeją) , może być ała .
    3) W obudowie brak wyczystki do kanałów.
    4)Ten wkład potrafi porządnie grzać i nie wiem czy te rurki elastyczne spalinowe długo pociągną.
    5)I ogólnie jakoś tak niechlujnie ten wkład zabezpieczony po tynkowaniu.

    Profesjonaliści pewnie coś więcej dopiszą.
    Zapewniam, że rurę podłączono (przed wykonaniem komory).
    Kamyczki też mi się nie podobały, ale Wykonawca zapewniał, że wszystko jest zgodnie ze sztuką.
    Wyczystka jest, widać w dolnym bloczku masy. Zasłonili ją płytą komory, ale ma być wykonana tak, żeby można było dostać się do kanału.
    O rurki elastyczne pytałam Wykonawcy, i zapewniał, że to stal i że wytrzymają.
    Komora zaciągnięta jest klejem z siatką. Nie rozumiem o co chodzi z tym zabezpieczeniem .

    Proszę o opinie, jak w poście otwierającym wątek .
    I w ogóle piszcie, co myślicie o moim piecyku, wykonaniu...
    Ostatnio edytowane przez bajanadjembe ; 22-02-2011 o 18:42
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Zrób może jeszcze zbliżenie drzwi i szyberka . "Dzień oceniaj po zachodzie słońca" - dajmy szansę wykonawcy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Zrób może jeszcze zbliżenie drzwi i szyberka . "Dzień oceniaj po zachodzie słońca" - dajmy szansę wykonawcy.
    Szyberek jest pod drzwiami. Ale dobrze, zrobię dzisiaj zdjęcie tego detalu.

    Tak w ogóle, piec nazywa się HKD 2.2, jest bezrusztowy. Zakochałam się w min od pierwszego wejrzenia i.... "mój ci on". (A teraz, od pierwszego rozpalenia, nazywa się Gadulec.)

    Boję się tylko czy to wszystko dobrze zadziała i czy jest dobrze robione. Robione jest "z głowy" wykonawcy. Nie mam projektu. Mam tylko nadzieję, że wszystko jest dobrze przemyślane. Jednak dla spokojności chciałabym coś wiedzieć więcej. Nie tylko widzieć śliczny piec (choć do samej bryły mam pewne zastrzeżenia).

    Dlatego piszcie, piszcie.

    Panowie wykonawcy: jakie gwarancje dajecie swoim klientom - tylko na wkłady, czy całościowo na całe urządzenie (tzn. piec z obudową i całą resztą)?
    Ja na razie mam tylko na sam HKD.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Szyberek jest pod drzwiami. Ale dobrze, zrobię dzisiaj zdjęcie tego detalu.

    Tak w ogóle, piec nazywa się HKD 2.2, jest bezrusztowy. Zakochałam się w min od pierwszego wejrzenia i.... "mój ci on". (A teraz, od pierwszego rozpalenia, nazywa się Gadulec.)

    Boję się tylko czy to wszystko dobrze zadziała i czy jest dobrze robione. Robione jest "z głowy" wykonawcy. Nie mam projektu. Mam tylko nadzieję, że wszystko jest dobrze przemyślane. Jednak dla spokojności chciałabym coś wiedzieć więcej. Nie tylko widzieć śliczny piec (choć do samej bryły mam pewne zastrzeżenia).

    Dlatego piszcie, piszcie.

    Panowie wykonawcy: jakie gwarancje dajecie swoim klientom - tylko na wkłady, czy całościowo na całe urządzenie (tzn. piec z obudową i całą resztą)?
    Ja na razie mam tylko na sam HKD.
    Na gwarancje w Brunnerze to bym za bardzo nie liczył . Najgorszy serwis jaki znam(w Polsce- w niemczech działa dobrze , bo by wylotkę od razu zaliczyli).
    Natomiast HKD sie nie psują. Problem jest z dizajnerskimi wkładami (duże szyby). Moje obawy dotyczą tego drucika , który nazywasz szyberkiem. Zobaczę foty
    to Ci powiem . Konstrukcja wygląda w porządku ( jeśli nic nie oparli na wkładzie - po to mi fotka potrzebna ). To co nazywasz KMS , to albo Cie robią w konia albo
    przypadek . Masz Kształtki o nazwie CMA i koło KMS -ów , to one nawet nie stały . Z tymi rurami elastycznymi to nawet fajny (tani) patent . Zrób tez zbliżenie- jedno i drugie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    (...) Moje obawy dotyczą tego drucika , który nazywasz szyberkiem. Zobaczę foty
    to Ci powiem . Konstrukcja wygląda w porządku ( jeśli nic nie oparli na wkładzie - po to mi fotka potrzebna ). To co nazywasz KMS , to albo Cie robią w konia albo
    przypadek . Masz Kształtki o nazwie CMA i koło KMS -ów , to one nawet nie stały . Z tymi rurami elastycznymi to nawet fajny (tani) patent . Zrób tez zbliżenie- jedno i drugie.
    No to co to jest szyberek? Mam dwa druciki: jeden pod szybą, drugi między "garami" masy nad tą rurą co kolor zmieniła.
    A z tymi rurami to się nabijasz, czy poważnie. Mam zażądać wymiany?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post


    Bajanadjembe widzę, że masz możliwość pomiarów temperatury obudowy więc możesz sobie porównaniać:
    U mnie w salonie kominek ciepły wentylowany (nie hypokaustum) osiąga prawie 2x wyższe temperatury na obudowie ok 100st.C. W czasie ostrego palenia we wnętrzu kominka temperatury dochodzą do 300st. po 2-3 h. kanały CMA osiągają tem. 150st. Ponieważ mamy za ciepło (pali się w 2 kominkach jednocześnie) to gorące powietrze wysysam turbinką 350m3/h, termostat ustawiony na max temperaturę załączania i mimo to turbina pracuję ok 4-5h po wygaśnięciu ognia. Przez kolejne 5-7h temperatura wewnątrz obudowy utrzymuje się na poziomie 80-50st.C
    i to wszystko przy trochę słabszym palenisku Spartherm Mini Z1 i mocno wychładzanym przez turbinkę wnętrzu kominka.
    Ostatnio edytowane przez margod ; 25-02-2011 o 19:35

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Bajanadjembe widzę, że masz możliwość pomiarów temperatury obudowy więc możesz sobie porównaniać:
    U mnie w salonie kominek ciepły wentylowany (nie hypokaustum) osiąga prawie 2x wyższe temperatury na obudowie ok 100st.C. W czasie ostrego palenia we wnętrzu kominka temperatury dochodzą do 300st. po 2-3 h. kanały CMA osiągają tem. 150st. Ponieważ mamy za ciepło (pali się w 2 kominkach jednocześnie) to gorące powietrze wysysam turbinką 350m3/h, termostat ustawiony na max temperaturę załączania i mimo to turbina pracuję ok 4-5h po wygaśnięciu ognia. Przez kolejne 5-7h temperatura wewnątrz obudowy utrzymuje się na poziomie 80-50st.C
    i to wszystko przy trochę słabszym palenisku Spartherm Mini Z1 i mocno wychładzanym przez turbinkę wnętrzu kominka.
    Margod
    z całym szacunkiem , ale 100 stopni na obudowie to nie jest powód do dumy
    Temperatury pokazane przez Bajanad są wręcz akademicko poprawne .


    Robert

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Margod
    z całym szacunkiem , ale 100 stopni na obudowie to nie jest powód do dumy
    Temperatury pokazane przez Bajanad są wręcz akademicko poprawne .


    Robert
    Ja tam studiów nie ukończyłem, bo mi się robota przy kominkach spodobała, ale gdy byłem jeszcze szczylem i bakałem u ojca za pomocnika to piece, które robiliśmy nagrzewały się tak, że dłoni nie można było na kaflach utrzymać a stygły przez 24h.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Ja tam studiów nie ukończyłem, bo mi się robota przy kominkach spodobała, ale gdy byłem jeszcze szczylem i bakałem u ojca za pomocnika to piece, które robiliśmy nagrzewały się tak, że dłoni nie można było na kaflach utrzymać a stygły przez 24h.
    No to może czas to zmienić. Podobno się rozwijamy. W mojej wiosce
    zawsze gadali ,że nie sztuka zrobić piec który parzy , tylko taki który
    kurzu nie przypali i długo trzymać będzie. Dlatego lepsze okazały się
    nowoczesne konstrukcje ,które trzeba co prawda rozpalać dwa razy na dobę
    ale nie muszą się tak nagrzewać jak te co 24 godz, trzymają.

    "Taki sobie piecyk " to taka próba połączenia tego co nasi ojcowie robili
    z tym czego się nauczyłem jak "psiej skóry słuchałem" (tak mówiła moja
    matka jak kiepskie oceny ze szkoły przynosiłem (" jak się uczyć nie będziesz, to psiej.....")

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony