dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    unsername

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    2

    Exclamation Odbrawienia farby na drzwiach, wewnątrz mieszkania! Pomocy!

    Mieszkam na stancji, jestem studentem. Mam bardzo pilną sprawę.

    Gospodarzowi, u którego mieszkam przeszkadzały naklejki na drzwiach które kiedyś nakleiłem (zwykłe drzwi wewnętrzne, białą farbą pomalowane, pełne ). Podczas usuwania naklejek by pozbyć się uciążliwego kleju użyłem środka cylit bang co spowodowało smugi i odbarwienie farby pod światło jest jaśniejsza w miejscach w których środek został użyty.

    Czy przychodzi wam jakikolwiek sposób by zatuszować te smugi i odbarwienia tańszy od wymiany drzwi do które prawdopodobnie będę zmuszony jak tylko gospodarz to zauważy? Może być to tylko prowizorka do czasu wyprowadzenia...

    Serdecznie proszę o pomoc!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gębal

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czy to są może moje drzwi??

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał unsername Zobacz post
    Mieszkam na stancji, jestem studentem. Mam bardzo pilną sprawę.

    Gospodarzowi, u którego mieszkam przeszkadzały naklejki na drzwiach które kiedyś nakleiłem (zwykłe drzwi wewnętrzne, białą farbą pomalowane, pełne ). Podczas usuwania naklejek by pozbyć się uciążliwego kleju użyłem środka cylit bang co spowodowało smugi i odbarwienie farby pod światło jest jaśniejsza w miejscach w których środek został użyty.

    Czy przychodzi wam jakikolwiek sposób by zatuszować te smugi i odbarwienia tańszy od wymiany drzwi do które prawdopodobnie będę zmuszony jak tylko gospodarz to zauważy? Może być to tylko prowizorka do czasu wyprowadzenia...

    Serdecznie proszę o pomoc!
    Ja użyłbym delikatnej pasty do polerowania: zdjął skrzydło z zawiasów, i całą powierzchnię wypolerował. Odcień na pewno się ujednolici. pzdr

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jeśli to biała farba.. to jedna puszka, wałek i pół godziny pracy załatwi sprawę. Zacisnąć zęby, zakasać rękawy i pomalować..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli to biała farba.. to jedna puszka, wałek i pół godziny pracy załatwi sprawę. Zacisnąć zęby, zakasać rękawy i pomalować..
    Przed tak radykalnym ruchem bym sie powstrzymał, bo żeby pomalować takie drzwi, to trzeba je przedtem zmatowić (jakiś rodzaj szlifowania powierzchni). Rozsądniej więc będzie najpierw wypolerować, a dopiero jesli to nie da oczekwanego efektu, to zmatowić i pomalować. Z jedną uwagą: nie ma szans, żeby jakość tej powłoki była podobna do tej fabrycznej, nanoszonej najczęściej przez polewanie. Przemalowanie wałkiem, to moim zdaniem, absolutna ostateczność i najlepiej będzie uzgodnić to jednak z właścicielem..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Odniosłem wrażenie, że to stare drzwi już /wielkrotnie/ malowane...
    Białe, pełne więc jest szansa, że najtańsze, do kupienia za niecałe 100zł w markecie. Wiem, że dla studenta to nie mało kasy. Więc jeśli już będziesz na tyle zdesperowany by kupić "nówkę-sztukę" to w akcie ostatniej szansy potraktuj całe drzwi cilitem- może całe zostaną doczyszczone.. Właściwie to raczej próbowałbym CIF`em.
    A tak w ogóle to sory, próbuję odreagować wpuisy, które mną wstrząsnęły

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    unsername

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o odmalowanie drzwi to nie wchodzi w grę wszelka farba musi wyschnąć etc w dodatku ją czuć a gospodarz prawie zawsze jest na miejscu, zresztą gdyby to się rozchodziło o puszkę farby sam bym to zaproponował gospodarzowi, jednak wiem że ten Pan będzie marzył o nowych drzwiach i nie oddaniu mi kaucji. Bardzo pomocny jest pomysł z wypolerowaniem powierzchni, i to zrobię jak tylko nadarzy się ku temu okazja, bez egzaminowania nie ma szansy zobaczyć różnicy.

    Obecnie użyłem najbardziej alternatywnej prowizorki czyli wtarłem w większa powierzchnie drzwi 30x30 krem z małą ilością samoopalacza by pasował w lekko zżółkniałą barwę drzwi, wiem brzmi to zabawnie ale maskuje ślad rewelacyjnie. jedyna możliwość zauważenia różnicy jest przy ostrym świetle kierunkowym które jest około wschodu i zachodu słońca lub przy siedzeniu przy lampce tak wiec na razie to przejdzie do momentu wypolerowania.

    Dziękuje za pomoc!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    hehe, dobry patent. Ciekawe na jak długo ten samoopalacz wystarczy?
    jakby się właściciel dalej czepiał. to powołaj sie na "branżową normę" : czyli wad szukamy z odległości 1,5 m w świetle dziennym rozproszonym.
    Nie sądzę by taka norma na prawdę istniała, ale w wielu punktach handlowych usłyszysz, że tak można oceniać zasadność reklamacji
    To oczywiście karykatura tej branży.. ale prawdziwa.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert_Antczak

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-304
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam,

    Polska Norma określa wszystkie odchyłki, tak samo w wymiarze jak i fakturze drzwi. Są opisane tolerancje w wymiarach i granice do których skrzydło jest w normie, a powyżej nich zaliczane do wypaczonych. Jest określona nawet ilość łącznej sumy rys na dany metr kwadratowy skrzydła i zapis o oglądaniu drzwi z odległości 1,5 metra też w niej jest.
    Nikt tego nie wziął z powietrza, świat nie jest idealnie równy i prosty każdy produkt, budynek,czy materiał posiada swoje właściwości i tolerancje odchyłek. A wymyślili to inżynierowie, którzy znają się na rzeczy lepiej niż my wszyscy.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony