dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MagdaZZZ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5.415

    Domyślnie Cena ogrzewania podłogowego

    Chcę w holu i kuchni założyć ogrzewanie podłogowe. Czy możecie mi podpowiedzieć ile płaciliście za m2 podłogówki i ile za roociznę z materiałami? Dostałam wycenę od pierwszej firmy i wydaje mi się strasznie drogo. Za to pozostałe grzejniki wycenili znośnie. Już sama nie wiem co o tym sądzić.
    MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba)
    mail: [email protected]
    Home Creations by Magda Z. - blog o tym, co kocham i czym się zachwycam we wnętrzach

  2. #2

    Domyślnie

    Zadając takie pytanie zastanów się co to jest podłogówka. Są to rurki położone w podłodze. 1mb rurki pex do podłogówki kosztuje w markecie 2zł. Na 1m2 potrzebujesz nie więcej niż 5-10mb rurki. Ułożenie to rozwinięcie tej rurki i przyczepienie do podłogi, czy wymaga to jakichś wyjątkowych kwalifikacji, czy sprzętu ? Nie. Zakładając jakiekolwiek ogrzewanie powinnaś zastosować rozdzielacze, więc przy grzejnikach też je będziesz mieć. Przy podłogówce zaleca się by 1 sekcja nie przekraczała 100mb, czyli 1 sekcja na koło 10-15m2 podłogi. Policz sobie ile sekcji potrzebujesz i jakie duże musisz kupić rozdzielacze. Ceny znajdziesz na alledrogo. Jeśli będziesz mieć wysokotemperaturowe źródło ciepła, to potrzebny jest też mieszacz - cena na oko poniżej 1000zł. Przy kotle kondensacyjnym, ogrzewaniu elektrycznym, czy pompie ciepła nie będzie potrzebny jeśli nie zastosujesz grzejników (za wyjątkiem drabinek w łazienkach). Po co grzejniki ? To tyle. Styropian pod wylewki i tak musisz dać, siatkę też, wylewki też musisz mieć. Plastyfikator do betonu jest tani. Wylicz więc sobie ile mniej więcej Cię to może kosztować i szukaj ofert w tych okolicach. Materiały kupuj sama, po co Ci pośrednik ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MagdaZZZ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5.415

    Domyślnie

    rwxw dzięki za odpowiedź
    Niestety ja nie buduję domu. Jest to mieszkanie w stanie deweloperskim, więc wylewki już są. Będzie je trzeba skuwać Dodatkowo istnieje obawa, że podogówka się nie zmieści (8 cm). Dlatego szukam dobrej, rzetelnej firmy, która zna się na rzeczy i nie wprowadzi mnie w kanał. Ale przy okazji nie chcę wydac na to fortuny a później dowiedzieć się, że można było o połowę taniej.
    Pzdr
    MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba)
    mail: [email protected]
    Home Creations by Magda Z. - blog o tym, co kocham i czym się zachwycam we wnętrzach

  4. #4

    Domyślnie

    w takiej sytuacji poważnie zastanowiłbym się nad elektrycznym (eksploatacje takiego systemu w 2 taryfie jest do zaakceptowania), lub jedynie wycięcie rowków w wylewce na powrót od grzejników. 8cm na płytę wystarczy.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaZZZ Zobacz post
    Będzie je trzeba skuwać
    To pechowo. W takim układzie zastanów się na ile chcesz mieć podłogówkę i ile jej chcesz. Jeśli na bardzo małej powierzchni, to może rzeczywście elektryczną ? Jeśli pod spodem jest styropian, to 8cm wystarczy. Jeśli nie wiesz czy masz i ile styropianu, to wywierć dziurę w podłodze i zobaczysz co masz pod spodem i ile tego jest. Do ceny podłogówki dolicz niestety cenę skuwania. Skuć może dowolna ekipa, a nie hydraulicy i takich ofert poszukaj.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MagdaZZZ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5.415

    Domyślnie

    Dzięki (chłopaki?) Styropian mam, ale to razem z nim jest 8 cm - czyli co? Za mało? Nad tym elektrycznym muszę pomyśleć, ale to 30 metrów + 2 łazienki, gdzie i tak już zrobiłam elektryczne. Czyli razem ponad 40 m2. Trochę dużo Trochę drogo będzie
    MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba)
    mail: [email protected]
    Home Creations by Magda Z. - blog o tym, co kocham i czym się zachwycam we wnętrzach

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę dużo jak na grzanie prądem przy, jak się domyślam, standardowym developerskim wykonaniu. 8cm wraz z wylewką, wskazuje mi na styropian 2-kę. 2 cm, to "trochę" mało, bo będziesz grzać sąsiadów. Kiepsko ich grzać, zwłaszcza prądem... W Twojej sytuacji chyba bym z takiego luksusu zrezygnował, ale jeśli bardzo Ci zależy, to jeśli nie możesz podwyższyć tego poziomu co teraz masz, to bym jednak szukał taniej ekipy do kucia.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafau8

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Orzesze/Katowice
    Posty
    60

    Domyślnie

    podepnę się pod ten temat,
    proszę bardziej doświadczonych inwestorów o pomoc w ocenie oferty
    na instalację c.o., wod-kan dla domku parter+poddasze :
    - 6 grzejników brugman z głowicami
    - 3 drabinki z dodatkową grzałką elektryczną w łazienkach
    - podłogówka ok. 100m2 (2 rozdzielacze, 12 pętli, 1250mb ALU-PEX)
    = 20tys brutto za robociznę z materiałem

    do tego kotłownia z 3-ma pompami, rurkami miedzianymi, naczyniem wzbiorczym, armaturą kotła i zasobnika, z solarnym zasobnikiem 300l (dobrej marki)
    = 10,5tys brutto za robociznę z materiałem
    cena kotłowni nie zawiera tylko ceny kotła

    wod-kan:
    3 geberity, 3 podejścia pod umwyalki, 2 pod prysznic, 1 pod wannę, 3 pod zlew, 1 pod pralkę, 1 pod zmywarkę.
    cyrkulacja, filtr z reduktorem na przyłączu
    = 6tys brutto za robociznę z materiałem

    razem 36,5brutto + koszt zakupu wybranego kotła

    jak sądzicie - to dobra cena czy drogo ?
    pozdrawiam
    Rafał

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony