dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie pralki automatycznej do instalacji CWU

    Jak należy podłączyc pralkę automatyczną z 1 wejściem na zimną wodę, tak aby pobierała ona wodę z zasobnika CWU o maksymalnej temperaturze 40'C. W momencie potrzeby wyższej temperatury, to grzałka w pralce dogrzeje wodę. W momencie, gdy woda w CWU ma wyższą temperaturę, to musi zadziałać jakiś mieszacz termostatyczny, który dopuści nam zimnej wody przed wejściem do pralki, tak aby nie przekroczyć 40'C wody pobieranej do pralki. Jak wykonać takie przyłącze ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cześć, był już kiedyś podobny temat, tyle że chodziło o zmywarkę. Generalnie wniosek był taki: trzeba założyć termostatyczny zawór mieszający. Przyznaję że sam jestem zainteresowany takim rozwiązaniem, ale pojawiły się głosy że do płukania źle jest używać ciepłej wody.... Trzeba by sie nad tym zastanowić....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Np Honeywell TM50.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam Boscha i mam wejście na ciepłą jak i zimną wodę.

  5. #5

    Domyślnie

    A skąd zawór będzie wiedział, że pralka zamierza płukać ?
    Pomysł jak najbardziej rozsądny pod warunkiem, że posiadamy pralkę z wejściem na ciepłą i zimną wodę.
    Płukanie prania wodą o temp. 40C to czysta rozrzutność.
    To ja już wolę drugą taryfę i pranie o określonych godzinach.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    No właśnie w tamtej dyskusji też był podniesiony ten problem... W moim przypadku -latem ogrzewanie cwu odpadami drewna po budowie, czyli praktycznie za darmo- aspekt ekonomiczny jest pomijalny, ale czy płukanie w ciepłej wodzie nie jest szkodliwe dla prania? A przy okazji zmywarek: faktycznie w czasie płukania woda też jest podgrzewana, więc raczej nie powinno zaszkodzić doprowadzenie ciepłej wody.
    Oczywiście cały czas mówimy o urządzeniach przystosowanych do zasilania wodą do 60 st.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a jaki to ma sens kupowania takich uzadzen ktore trzeba podlaczac pod ciepla i zimna wode chodzi mi o pralke w szczegolnosci ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #8

    Domyślnie

    Bo może ogrzana woda z zewnątrz jest tańsza ?
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  9. #9

    Domyślnie

    CWU cały rok ogrzewasz PC do temp 40..45'C. Taką wodę podłączasz do pralki oraz do zmywarki poprzez mieszacz. Jeżeli zajdzie potrzeba, to pralka lub zmywarka pogrzeje sobie wodę do wyższej temperatury. My mamy oszczędność grzania z PC zamiast prądu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aldekor Zobacz post
    Ja mam Boscha i mam wejście na ciepłą jak i zimną wodę.
    Można wiedzieć co to za model?

    Generalnie szukam pralek i zmywarek z osobnymi wejściami wody ciepłej i zimnej, możecie coś polecić?
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony