dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak się robi tynk w paski?

    Trochę przesadziłam z podnoszeniem kolankowej i teraz dom ma dziwne proporcje Szukam metody na optyczne obniżenie. Jeden z pomysłów to tynk w poziome, wytłaczane paski tzn jeden kolor ale na przemian szeroki pas wypukły i wąski paseczek wklęsły.
    Jak to się robi żeby wyszło równo???

  2. #2

    Domyślnie

    Czyli boniowanie. Chyba potrzebne są listwy. Porządni tynkarze powinni umieć.
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    Porządni tynkarze są drodzy

  4. #4

    Domyślnie

    bonie mozna zrobic ze styropianu. jesli jeszcze go nie polozyles to mozesz to wykorzystac. jesli pozostal ci do polozenia tylko tynk to mozna zastosowac dwa rozne kolory tynku - efekt bedzie podobny. najlepiej na kopii elewacji zamaluj oloweczkiem np B6 czesc gdzie chcialbys polozyc ciemniejszy tynk. efekt widoczny bedzie od razu. latwiej wtedy podjac decyzje o proporcjach kolorow tynku lub o miejscu w ktorych powinny byc boniowania.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    świete słowa, na ostatnich targach w Łodzi wystawiała się taka firma oferujaca różne techniki wykończeń fasad, w tym boiniowanie pozorne-czyli styropian, ja tez zamierzam podnieść poddasze o 1m ścianki kolankowej, więc pewnie będzie podobnie, myslałam o pasie balachy ocynkowanej, widziałam kiedyś coś takiego w muratorze, fajnie wyszło, tym bardziej że dachówkę i sciany będę mieć w szarej tonacji
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony