dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jak zamontować nowe okna PVC - nietypowe zadanie

    Witam,

    Nie mam kompletnie zielonego pojęcia o oknach i ich montażu. Wiem tylko, że celować będę w coś z profilem Ideal 8000 (niekoniecznie to) oraz trzy szyby.

    Problem stwarza niestety budowa mojego domu i okien, które już tu są. Ogromne okno z drewnianą ramą i obok mniejsze, uchylne do góry do zewnątrz. Duże okno będzie kosztować fortunę, a mam ich, aż pięć. Dlatego wolałbym postawić na niestandardowe rozwiązanie... Wymiana samych okien uchylnych. Jako, że jest to jedno okno (duże + małe), pozostałoby mi wciśnięcie nowego okna z ramą w miejsce starej drewnianej ramy.

    Problem z obecnymi oknami to ich otwieranie - idiotyczne jak dla mnie, mycie, a co przeważa szalę - brak szczelności... Przy odpowiednim kącie widać pół cm szpary... Siedząc przy oknie wieje po plecach. Chwilowo przykleiłem dodatkowe uszczelki, ale to nie jest rozwiązanie problemu...

    Załączam kilka fotek. Na zdjęciach są opisy - nieistotne - szukałem wcześniej rozwiązania u producentów, ale niekoniecznie się udało. Także można nie brać ich pod uwagę. Dodam, że nowe okna mogę zainstalować bardziej z zewnątrz (dodając belkę pod oknem) lub w środku ramy - co pewnie technicznie byłoby lepsze, ale nie wiem jak będzie to wyglądać (chociaż i tak takie rozwiązanie będzie lekko głupawe).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1-zewnatrz.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	427976Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1-zewnatrz-wymiary.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	427977Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2-wewnatrz-wymiary.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	427978Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p3-rama.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	427979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p3-rama-2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	427980

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Odpuść sobie tę rzeźbę.

    Okna fix szklone w ramie nie są tak strasznie drogie, wymień całość.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Odpuść sobie tę rzeźbę.

    Okna fix szklone w ramie nie są tak strasznie drogie, wymień całość.
    Zgodzilbym się. Problem tkwi w tym, ze 3 z nich maja szerokość samej szyby 2500mm, a jedno z okien - szyba 2000mm wysokości. Wiec problem 1 - produkcja, problem 2 - transport (zagranica). Stąd te smieszne pomysly...

    Jest inna opcja - kupic na miejscu... Mógłbym, gdybym za prawie 15tys zl wiecej nie otrzymal podstawowego profilu i podwojnej szyby. Dodatkowo chce wymienic drzwi, a tu wszystkie jak do szopy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony