dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    unknown20

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    4

    Domyślnie Pomożcie - Przekształcenie lasu na działke rolną / budowlana

    witam

    mam taki problem

    posiadam działkę 5100 m2 która jest opisana jako las klasy LsIV i LsV. Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie ma, bo jest w fazie opracowywania. W Studium działka ta ma opis jako uprawy rolne. Kiedys działka była działką rolną i przekształcono ją na las.

    Moje pytanie jest takie - jak przekształcic tą działkę tzn las na rolną szczegolnie na tym mi zalezy, ewentualnie jak na budowlaną?
    czy załatwia się to w nadlesnictiwe czy moze gdzie indziej?
    i czy musze czekac jak zostanie opracowany miejscowy plan zagospodarowania czy mozna to zrobic jak planu nie ma (przekształcenie na rolną), a moze czy na podstawie zapisów studium można to przekształcić?

    przeczytałem gdzies ze mozna w Starostwie ale jest jakas duza oplata - odszkodowanie, czy tak jest?


    bardzo proszę także napiszcie gdzie jakie dokumenty trzeba składać, bo czytałem na forum ale strasznie poplątane to jest.

    z góry dzieki za pomoc

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    unknown20. Witaj ! tu na forum w dziale PRAWO I FINANSE jest temat ; BUDOWA NA DZIAŁCE ROLNEJ I LEŚNEJ. JAK ODROLNIĆ I ODLESIĆ ?
    Wiadomości są aktualne opisane krok po kroku co i jak robić. Też mam podobny problem i muszę po kolei załatwiać dokumenty. Pozdrawiam.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    unknown20

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    4

    Domyślnie

    czytalem ten temat, ale po jego lekturze mam wlasnie pytania.

    przede wszystkim czy musze czekac jak zostanie opracowany miejscowy plan zagospodarowania czy mozna to zrobic jak planu nie ma (przekształcenie na rolną, bo warunkow zabudowy nie dostane jak jest to las), a moze czy na podstawie zapisów studium można to przekształcić?

    przeczytałem gdzies ze mozna w Starostwie ale jest jakas duza oplata - odszkodowanie, czy tak jest?

    jesli cos wiecie na ten temat to pomozcie.

    z gory dzieki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony