dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Mała łazienka z wnęką prysznicową-na co uważać?

    Witajcie, jeszcze jakieś 2 miesiące dzielą nas od rozpoczęcia generalnego remontu małej łazienki w bloku. Stan obecny to osobne WC (malutkie...) i osobna łazienka. Plan jest taki, aby połaczyć te dwa pomieszczenia i w miejscu obecnego Wc zrobić taką wnękę z prysznicem,a sam kibelek przenieść w inne miejsce.Moje pytanie, do tych z Was, którzy mają u siebie taką wnękę- na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy jej robieniu, jakich błędów się wystrzegać, czego być może już byście nie zrobili 2 raz?Czy kafelki w takiej wnęcę robiliście do samego sufitu? Za wszelkie uwagi będę wdzięczna

  2. #2

    Domyślnie

    No nie no, naprawdę nikt nie ma żadnych spostrzeżeń?

  3. #3

    Domyślnie

    Ale chodzi ci o aranżacj całej łazienki czy tylko o tę wnękę pytasz?
    Ja, przy małej łazience, dałabym płytki tylko tam gdzie jest to konieczne, a jeśli już wszędzie, to jakieś duże kafle.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiesz,głównie chodzi mi o tę wnękę, bo ogólnie w łazience nie chcę dawać do sufitu ( choć wszyscy naokoło twierdzą,że tak będzie lepiej i praktyczniej??). Ta wnęka to ostatni pomysł i trochę się boję, że nie wiem na co uważać przy jej robieniu - tak ogólnie mówiąc

  5. #5

    Domyślnie

    przy małej łazience brak płytek może być niewygodny, jednak płytki są łatwiejsze w utrzymaniu czystości- czyż nie? Niestety zawsze mieszkałam w bloku i tylko w jednym z wielu mieszkań miałam wielką łazienkę, więc jakoś porównując a propos tego co napisała jaksie wydaje mi się mimo wszystko, że wygodniej jest z płytkami.
    Kasiu, masz jakiś projekt?

  6. #6

    Domyślnie

    Wklejam mega prymitywny plan łazienki zrobiony na prędkości Po prawej str od wejścia jest wanna ( tam gdzieś będzie kibelek i jakaś szafka) Na wprost od wejścia jest umywalka, będzie trochę przesunięta na lewo ( podobnie jak drzwi wejściowe). Tam gdzie czerwona kreska stoi pralka, która zrobi wypad do kuchni,i w tym miejscu właśnie będziemy się przebijać do kibelka żeby zrobić wnękę prysznicową, a więc wejście do niej będzie na lewo od drzwi wejściowych. Jeszcze gdzieś musi zmieścić się grzejnik
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	untitled..JPG
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	44946  

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Mam łazienkę z wnęką prysznicową - całość ok. 2 m2. Ze względów praktycznych płytki położone są wszędzie na ścianach. Biorąc pod uwagę jak wygląda łazienka po kąpieli mojego dziecka uważam, że był to dobry pomysł. Nawet przy korzystaniu z umywalki moje dziecię potrafi zalać ściany dookoła siebie.

  8. #8

    Domyślnie

    Czytałam w Twoich myślach KamillaDeMon z tym "projektem" Choć patrząc na niego i tak wydaje mi się, że w rzeczywistości wszystko jest jeszcze mniejsze I chyba nie odzwierciedla to prawdziwych wymiarów Kibelek jest 1m/1m )) no ale zawsze jakiś pogląd jest Słuchajcie, WSZYSTKIE uwagi będą cenne

  9. #9

    Domyślnie

    i chcecie zrobić wnękę 1m/1m? suuuper

  10. #10

    Domyślnie

    Nie Nie wspomniałam o przesunięciu ściany, gdyż wejście do kibelka jest jakby głębiej niż wejście do łazienki. Po przebiciu ściany i przesunięciu tej od kibelka, brodzik będzie 1,5m/1m. To mało?

  11. #11

    Domyślnie

    Kasia_1982 1,5m x 1m to nie jest mało jak na prysznic. U nas nas w domu na dole łazienka będzie nieduża i właśnie będziemy mieć prysznic we wnęce. 1m x 1,20m o ile dobrze pamiętam bez zaglądania w projekt. gotowe kabiny prysznicowe bywają jeszcze mniejsze wiec nie ma co się martwić taką powierzchnią.

  12. #12

    Domyślnie

    W duzej lazience mam plytki do polowy ale w malej w ktorej mam tez kabine prysznicowa zdecydowalam sie na plytki do samego sufitu - tak w calej lazience jak i w kabinie prysznicowej - ktora dorabialismy kosztem kawalka przedpokoju. Nie wiem dlaczego ale ja poprostu obawialam sie, tego szatkowania tu plytki, tu sciana w tak malym pomieszczeniu. Na co zwracac uwage, u mnie trzeba bylo dobrze przemyslec drzwi brodzikowe, bo koniecznie chcialam otwierana szybe a lazienka jest dosc waska ... tak ze sprzety musialy byc przesuniete w druga stone, zeby nie kolidowac z otwieraniem drzwi jak ktos stoi przy umywalce na przyklad. Ten problem odpada przy suwanych drzwiach oczywiscie.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony