dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Zakaz realizacji ogrodzeń z prefabrykatów żelbetowych

    Witam,

    W MPZP jest zapis "zakaz realizacji ogrodzeń z prefabrykatów żelbetowych". Nie potrafię znaleźć takich ogrodzeń, są jedynie z prefabrykatów betonowych i jestem nimi zainteresowany. Mam nadzieję, że to nie jest to samo? Pytanie do urzędu gminy o sprecyzowanie czym jest dla nich ogrodzenie zelbetowe prefabrykowane, dało mi odpowiedź: "Jeżeli ogrodzenie będzie prefabrykowane żelbetowe nie będzie spełniać ustaleń planu". Także nic się nie dowiedziałem. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Niestety dla Ciebie to prawdopodobnie to samo - prefabrykaty betonowe mają zbrojenie stąd czasami są przez producentów nazywane żelbetowymi.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wszystkie prefabrykaty betonowe mają zbrojenie? Nie ma takich bez?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie.
    Ten zapis w planie najprawdopodobniej dotyczy ogrodzeń pełnych -wysokich betonowych płotów. Gdybyś chciał mieć tylko podmurówkę z prefabrykatu żelbetowego myślę, że nie byłoby sprzeciwu.

  5. #5

    Domyślnie

    To chodzi o te wysokie betonowe mury - u mnie jest taki sam zapis. Podmurówka może byc z nich zrobiona.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli takie ogrodzenie odpada?:

    https://goo.gl/images/0amUSI

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    Czyli takie ogrodzenie odpada?:

    https://goo.gl/images/0amUSI
    raczej odpada bo jest pełne i betonowe. Zapis w MPZP ma ograniczyć odgradzanie się pełnymi przęsłami, chociaż może nie tyczyć się ogrodzeń od strony sąsiadów, a tylko od strony drogi, frontu budynku lub chodnika. Jak widzisz masz pełną swobodę w państwie prawa
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę, że może być taki zakaz stawiania ogrodzeń z prefabrykatów, a niby to dla czego?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Pierwsze słyszę, że może być taki zakaz stawiania ogrodzeń z prefabrykatów, a niby to dla czego?
    Są tacy którzy uważają że wszyscy maja mieszkać jak w ulu czyli zgodnie z kanonem jednego słusznego piękna, z jednokolorowymi dachami, elewacjami, oknami i ogrodzeniem przeźroczystym, bez prawa do decydowania o swojej własności. Słuchać mamy wizji twórców MPZP bo tak jest wola rządzących i urzędników. Innego powodu nie ma i zrozumieć się tego nie da. Ja tego nie chcę rozumieć . Jest jeszcze wiele innych zakazów których nie da się zrozumieć albo nie mają równoważnika który wyjaśniałby ograniczenie i je rekompensował.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Pierwsze słyszę, że może być taki zakaz stawiania ogrodzeń z prefabrykatów, a niby to dla czego?
    Żeby wioska wyglądała jako tako...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    a Twoje piękno jest najpiękniejszy ? nie to ładne co ładne tylko to co sie komu podoba

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Pierwsze słyszę, że może być taki zakaz stawiania ogrodzeń z prefabrykatów, a niby to dla czego?
    normalny i częsty zapis w MPZP i dotyczy ogrodzeń od strony drogi. Miedzy sąsiadami możesz sobie takie budować.
    Ja akurat sie z tym zapisem zgadzam, ale
    nie to ładne co ładne tylko to co sie komu podoba
    tez nie do końca.
    chciałabyś aby cała droga w Twojej wsi / mieścinie/ osiedlu/mieście itp tak wyglądała? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	470368251_1_261x203_solidne-ogrodzenie-betonowe-promocja-plot-na-4-plyty-tylko-100zl-jarocin.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	6,6 KB
ID:	379806


  13. #13

    Domyślnie

    Też znam taki plan , ale właśnie dotyczył tylko frontu

  14. #14

    Domyślnie

    A u mnie jest odwrotnie w MPZP:
    "nakazuje się stosowanie ogrodzeń ażurowych, pozostawiających minimum 12 cm przejścia dla zwierząt pomiędzy ziemią a dolną krawędzią ogrodzenia, z wyjątkiem ogrodzeń przy drogach publicznych"

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    Czyli takie ogrodzenie odpada?:

    https://goo.gl/images/0amUSI
    na Twoje szczęście tak. Przecież to jest obleśne ... no ale o gustach się nie dyskutuje.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jak chcecie zasłonić swój ogród to tak ciężko zrobić ładne ogrodzenie z drewna, cegły, kamienia czy gęsty żywopłot?
    Dlaczego koniecznie musicie stawiać koszmary betonowe. Czy coś co jest w harmonii z otoczeniem budzi w was odruch wymiotny?
    Wasza wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innych.

  17. #17

    Domyślnie

    Jak dla mnie to nawet powinni zabronić takie coś produkować. Na szczęście, żaden z moich sąsiadów nie wpadł aby taki płot postawić, ale z 500 metrów ode mnie ... takie ładne domy budują i po kolei takie betonowe płoty.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Jak dla mnie to nawet powinni zabronić takie coś produkować. Na szczęście, żaden z moich sąsiadów nie wpadł aby taki płot postawić, ale z 500 metrów ode mnie ... takie ładne domy budują i po kolei takie betonowe płoty.
    Popieram- przecież to jest obskurne....a jak to ktoś jeszcze pomaluje - to już katastrofa.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony