dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zaorana działka budowlana

    Moja działka to zorane pole, droga do niej też jest zorana. Pytanie jak to ogarnąć teraz żeby na lato mogły wjeżdżać jakieś ciężarówki itp? Z rolnikiem mam kontakt i mogę go poprosić o jakieś przysługi tylko nie wiem o co żeby było dobrze?
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bielaPL Zobacz post
    Moja działka to zorane pole, droga do niej też jest zorana. Pytanie jak to ogarnąć teraz żeby na lato mogły wjeżdżać jakieś ciężarówki itp? Z rolnikiem mam kontakt i mogę go poprosić o jakieś przysługi tylko nie wiem o co żeby było dobrze?
    Najzwyczajniej w świecie poproś go aby ujeździł Ci docelową drogę ciężkim sprzętem rolniczym, na początek najlepiej doczepić do ciągnika walec i uwałować.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3

    Domyślnie

    walca to pewnie nie ma...
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    pytanie jaka ziemia, ale podejrzewam, że najlepiej było by przynajmniej na drodze zebrać troche humusu, tak z 20-30cm, i w to miejsce wsypac gruz/kruszywo na to żwir etc. Inaczej wjadą ciężarówki, zrobią koleiny, potem spadnie desszcz, a potem to już bedziesz czekał na suszę

    Wiem co mówię bo doświadczyłem. Betoniarka ma 30 ton, podobnie naczepa ze żwirem. wjeżdżanie po byle czym wygląda inaczej niż ciągnikiem rolniczym co waży 3 czy 4 tony.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    pytanie jaka ziemia, ale podejrzewam, że najlepiej było by przynajmniej na drodze zebrać troche humusu, tak z 20-30cm, i w to miejsce wsypac gruz/kruszywo na to żwir etc. Inaczej wjadą ciężarówki, zrobią koleiny, potem spadnie desszcz, a potem to już bedziesz czekał na suszę

    Wiem co mówię bo doświadczyłem. Betoniarka ma 30 ton, podobnie naczepa ze żwirem. wjeżdżanie po byle czym wygląda inaczej niż ciągnikiem rolniczym co waży 3 czy 4 tony.
    Radzisz mu, żeby zbudował drogę a nie o to chyba chodzi. Ciągnik ujeździ, słońce osuszy i wzmocni, nic się nie zakopie. Moja działka przed budową też była zaorana i grucha z betonem wjeżdżała nie raz. Pamiętaj, że te kilkadziesiąt ton jest rozłożone najczęściej na 4 osiach.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Pamiętaj, że te kilkadziesiąt ton jest rozłożone najczęściej na 4 osiach.
    Tak. I przez to jak skręcają to ładnie orzą drogę.
    Jak nie jet to jakiś super hiper naj grunt, to bez wysypania czegoś co chwilę trzeba będzie poprawiać.
    U mnie sąsiad budową błyskawicznie załatwił drogę tak:



    Osobówką można się zakopać, jak nie zamarznięte. A ubrudzenie auta jak na rajdzie po bezdrożach gwarantowane.
    Chyba nie trudno się domyślać, jakie zdanie mają ci, co już mieszkają przy tej drodze o nowym sąsiedzie


    Wjazd na moją działkę już po wizycie dwóch gruszek wyglądał niewiele lepiej. Dlatego wywaliłem 450 zł w błoto (dosłownie) przy okazji zmawiania piasku na podsypkę i wizyty koparki.



    Dzięki mrozom może dłużej wytrzyma. Wiosną i jesienią pewnie szybko i tak by się rozjeździła na bagno.

    Reasumując - warto zrobić jakąś porządną prowizorkę i dla siebie, i dla sąsiadów.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bielaPL Zobacz post
    Moja działka to zorane pole, droga do niej też jest zorana. Pytanie jak to ogarnąć teraz żeby na lato mogły wjeżdżać jakieś ciężarówki itp? Z rolnikiem mam kontakt i mogę go poprosić o jakieś przysługi tylko nie wiem o co żeby było dobrze?
    Wytycz sobie wjazd na działkę np wbij paliki . Zamów wywrotkę piasku i jak przyjedzie niech wjedzie tam i z powrotem kilkanaście razy , na końcu tej ujeżdżonej drogi niech wysypie piach. Musisz to zrobić teraz póki jest jeszcze zmarznięte, umów się z kierowcą o co Ci chodzi to zrobi to dobrze za parę złotych więcej.
    Piach Ci się przyda podczas budowy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    CItyMatic super pomysł, i chyba go spróbuję bo w sumie najtańszy w realizacji dzięki wielkie

    Ps. Sąsiad jeden też się buduje, innych brak także luz z rozjeżdżaniem bo nie ma nawet czego za bardzo
    Dopiero będę przechodził przez pierwszą budowę w życiu...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony