dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie Klej do płytek???

    Witam.
    Bedę kładł płytki sam, mam ogrzewanie podłogowe, pytanie jaki grunt zastosować, jaki klej i ewentualnie jakie dodatki do kleju??

  2. #2

    Domyślnie

    Kafelkarz króty u mnie robił używał tylko Atlasa. I powiem, że wyszło taniej niż Ceresit

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Didi
    Kafelkarz króty u mnie robił używał tylko Atlasa. I powiem, że wyszło taniej niż Ceresit
    Witam, właśniem słyszałem że Atlas to raczej nie (sam nie wiem dlaczego), a poniewaz kładę sam z teściem to moge sobie pozwolić na lepszy klej i ewentualne dodatki, tylko jakie???
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    na pewno klej musi byc elastyczny

  5. #5

    Domyślnie

    O Atlasie słyszałeś, że nie, bo nie wszyscy go lubią, bo bardzo szybko wiąże! Jeśłi zbyt długo się zastanawiasz przy kładzeniu płytek, to możesz wiadro z klejem wyrzucić!
    Dlatego nie wszyscy wykonawcy chcą stosować Atlas

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie płytkarze nad ogrzewaniem podłogowym stosowali atlas plus. Oprócz tego w pomieszczeniu o długości 7m dwa środkowe rzędy płytek połączyli nie fugą a silikonem.

  7. #7

    Domyślnie Re: Klej do płytek???

    Cytat Napisał Mariuszż
    Witam.
    Bedę kładł płytki sam, mam ogrzewanie podłogowe, pytanie jaki grunt zastosować, jaki klej i ewentualnie jakie dodatki do kleju??
    Kerakoll H40 flex - nasiąkliwe: teratota i nienasiąkliwe: gres.
    polecam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majki75

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    mam sporo pomieszczeń zpłytkami, więc glazurnik przeszedł przez wiele klejów.
    Wszystkie sa w miarę porównywalne. Muszą to oczywiście być kleje elastyczne.

    Alpol AK-513 - ok 36-40 zł za worek (niektórzy twierdzą, ze ta firma jest lepsza od Atlasu, ale mniej znana)

    Kreisel do gresu (przystosowany do powieżchni krytycznych czyli m. innymi ogrzewanej podłogi) - ok 40 zł za worek

    Atlas Plus - ok 50-55 zł za worek

    Ceresit CM17 - ok 65 zł za worek.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecam tylko ATLAS PLUS (lepszy od zwykłego ATLASA). Fakt, że szybko wiąże, ale np. Ceresit jest prawie przez 12 godz. miękki - a to nie jest zaleta!!!!!!!!!!!! tylko WADA!!!!!!!!!! (wg. mojej opinii). A co do ceny, to ATLAS należy do tych droższych klejów, stąd dziwią mnie wyżej zamieszczone posty (np. Ceresit z tego co pamiętam to kupowałam po jakieś 70% ceny ATLASA!!!)

  10. #10

    Domyślnie

    Długość wiązania kleju nie ma znaczenia. Znaczenie ma natomiast to czy klej po wyschnięciu jest elestyczny i podatny na dylatacje np. termiczne od grzewania podłogowego. Jednym z lepszych jest napewno SOPRO no 1 i niestety droższych (worek 25 kg ok. 50 zł przy zakupie hurtowym). Polecam

  11. #11

    Domyślnie

    My (słuchając porady kafelkarzy) używamy
    Ceresitu CM 11 do zwykłych płytek bez ogrzewania podłogowego
    i Atlas Plus do gresów i ogrzewania podłogowego.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    A co powiecie o EX 1.02 plus Euromixu (cena na stronie to jakies niecale 35 za worek)

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Mój glazurnik stosował klej http://www.skala.com.pl/p002046.php
    firmy SKAŁA. Powiedział że to chyba najlepszy klej jakim do tej pory kleił. Poza bardzo dobrymi własnościami klejacymi przy klejeniu nie podrażnia skóry jak inne kleje. Póki co żadna płytka jeszcze nie odpadła ani na ogrzewaniu podłogowym ani na tarasach. Płaciłem ok. 30 zł. brutto za worek 25 kG.
    Pozdrawiam[/url]

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie na podłogówce glazurnik stosował atlas plus 45zł/worek reszta atlas zwykły

  15. #15

    Domyślnie

    A co sadzicie o dodawaniu plastyfikatora do zwyklego kleju?

  16. #16

    Domyślnie

    SOLBET GABIT Super - ca. 30 zł/25 kg
    http://www.solbet.com.pl/k_produkt/chemia/index.htm

    Chciałem kłaść płytki na ogrzewaniu podłogowym na Ceresit CM-17, ale cena zwaliła mnie z nóg. W hurtowni w której od pięciu lat się zaopatruję jest gres na ogrzewaniu podłogowym - jakieś 200 m2 - położony właśnie na ten klej. Nic nie pęka, nic nie odpada, nic się z podłogą nie dzieje, a przecież przez hurtownię przewalają się tysiące ludzi. Dla mnie to wystarczająca rekomendacja - użyłem więc tego kleju. U mnie też nic nie pęka i nic nie odpada, ............ itd.

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki. Szukam właśnie taniego kleju.
    Czy przed położeniem płytek konieczna jest impegnacja jastrychu. Mam na myśli podłogi poza łazienką.

  18. #18

    Domyślnie

    Powiem wam dla czego glazurnicy nie lubią atlasa -nie stabilny na podłożu i ma durzy skurcz , druga sprawa to do czego klej jest przeznaczony to do tego powinien być urzywany, marka kleju jest nie istotna.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Widlak
    A co sadzicie o dodawaniu plastyfikatora do zwyklego kleju?
    Klej to nie zupa żeby ją doprawiąć do smaku!
    Jest to gotowa mieszanka i jedyne co możesz dodać to woda, chyba że producent kleju zaleca takie dodatki.
    Dodając coś na własną rękę możesz popsuć parametry techniczne kleju .

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    no widze ze juz duzo odpowiedzi jest, ale moze dorzuce jeszce swoja, moze komus w czym pomoze ? moze go w czyms utwierdzi.

    oddaje swoj glos na ATLAS+

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony