dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie KOMINEK z kamienia, obłożone kamieniem, obudowa z kamienia

    bardzo spodobał mi się egipski marmur w kolorze żółtym, tylko nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało na kominku. Wszystkie kominki jakie oglądałam - także Wasze- mają raczej ciemne płyty, albo zupełnie jasne. Jakie kolory ścian do takiego marmuru? Podłoga jest coś ala olcha? więc raczej ciepła i niezbyt jasna. Reszta do ustalenia- bo kominek dopiero powstaje (szkielet). Jest to kominek raczej nowoczesny, ma po bokach półeczki z halogenami.
    Może ktoś ma pomysł? Chętnie skorzystam.

  2. #2

    Domyślnie

    oto projekt kominka. Może nie najlepiej oddaje charakter kominka- ala daje pogląd na sprawę
    Kolor płyty na pewno nie będzie zielony, podłoga będzie olchowa (jasny pomarańczowy) i góra nad kominkiem bardziej wystająca.


  3. #3

    Domyślnie



    Czy o cos takiego Ci chodzi ? Troche kolory sie tu przekłamały.Ten marmur jest właściwie kremowy.

  4. #4

    Domyślnie

    właściwie szukam alternatywy dla białego kominka....
    myślałam żeby dać jakiś ciemniejszy kolor dla kontrastu, ale nie bardzo wiem jaki?

  5. #5

    Domyślnie

    Zajrzyj do albumu na kominek.info (link na dole)
    Tam jest sporo kominków z żółtym marmurem (dolomit ze sławnowic)
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  6. #6

    Domyślnie Kominek oblozyc surowym czy zywicowanym kamieniem?

    Witam,
    blagam o pomoc w sprawie kominka.
    Dokladniej chodzi mo o to, czy lepiej wykonczyc kominek trawwertynem zywicowanym, czy surowym..?
    Szczerze przyznam, ze bardziej podoba mi sie surowy, ale zywicowany jest praktyczniejszy. jednak obawiam sie, ze z powodu zbyt wysokiej temperatury moze cos sie z ta zywica niedobrego dziac..? jakie sa Wasze doswiadczenia..? Do ilu stopni nagrzewaja sie Wasze kominki..? Czy cos sie z dzieje z tym kamieniem>?
    A moze te czesci ktore sie tak mocno nie ogrzewaja oblozyc zywicowanym, a np. bezposrednio przy samym szkle kominka surowy..?
    Janowscy

  7. #7

    Domyślnie Re: Kominek oblozyc surowym czy zywicowanym kamieniem?

    mam obłożony żywicowanym trawertynem kominek. użytkuję już rok. jeśli chodzi o płytę pionową to przy dużych temperaturach fragment płyty nad kominkiem jest ciepły. boki nie. dodam tylko, że kominek mam w kształcie wydłużonego do góry prostokąta - może to przyczyna.
    ten sam kamień mam położony także przed kominkiem i tu się zdziwiłem bo w paru miejscach wyczułem jakby dzuiurkę czyli kamień przestał być w tym miejscu gładki i czuć chropowatość. Moim zdaniem to efekt tego, że jakieś gorące odłamki drewna z kominka wypadły (np. przy uzupełnianiu) i wypaliły ten poler. co do efektów wizualnych to nie jest to widoczne (trzeba wiedzieć gdzie dotknąć ) można to tylko poczuć poza tym sam kamień ma wybarwienie takie kropkowato-pasowate.
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  8. #8

    Domyślnie

    My właśnie zamówiliśmy kominek w obudowie z trawertynu i będzie on w całości żywicowany. Po pierwsze mi bardziej jednak podoba się kamień w takiej formie, ten naturalny taki jakiś pumeksowaty mi się wydaje
    Po drugie na pewno łatwiej utrzymać taki kamień w czystości. Z tego co mówił nasz pan od kominków z tą żywicą nic nie powinno się dziać, a obudowa nie rozgrzewa się do jakichś super wysokich temperatur. Nigdy nie jest tak gorąca żeby np nie można jej dotknąć, Myślę więc że powinno być OK, a kominek będzie prze-pię-kny!!!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    My właśnie zamówiliśmy kominek w obudowie z trawertynu i będzie on w całości żywicowany. Po pierwsze mi bardziej jednak podoba się kamień w takiej formie, ten naturalny taki jakiś pumeksowaty mi się wydaje
    Po drugie na pewno łatwiej utrzymać taki kamień w czystości. Z tego co mówił nasz pan od kominków z tą żywicą nic nie powinno się dziać, a obudowa nie rozgrzewa się do jakichś super wysokich temperatur. Nigdy nie jest tak gorąca żeby np nie można jej dotknąć,
    Ale sek w tym, ze caly urok trawertynu i piaskowca polega na tym , ze jest on wlasnie porowaty i pumeksowaty. Czy nie lepiej byloby zastosowac inny, twardszy kamien o podobnym wybarwieniu, a dajacy sie polerowac?
    Rozumiem zabiegi lagerfelda, chce miec mozliwosc utrzymania czystosci na plycie podkominkowej, ktora powinna byc wtedy calkowicie zmywalna. Zywicowanie jednak calosci moim zdaniem bylo takze niekonieczne. Sa preparty impregnujace piskowiec , ktore nie zmieniaja efektu samego kamienia tak jak zywica, ale pozwalaja utrzymac elewcje w nalezytej czystosci.
    Zabieg zywicowania trawertynu stosuje sie na podlogach i elewacjach a takze scianach w lazienkach /np pod prysznicem/ na kominkach owszem mozna , ale po co skoro mozna uzyc innego kamienia np drobno groszkowanego, ryflowanego lub szlifowanego ale nie polerowanego marmuru odpowiednio zaimpregnowanego , ktory w przeciwienstwie do zywicowanego trawertynu nie bedzie sie swiecil. Pal licho jednokrotne , cienkie zazywicowanie przed woda, lub pod wkladem kominka , ale nakladanie "lustra" poprzez epoksydy estetycznie mija sie z celem. No chyba , ze ktos ma trawertyn w tak niskiej cenie, ze probuje z niego zrobic podróbke drogiego marmuru albo innego polerowanego kamienia , na ktory go np. nie stac.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Nigdy nie jest tak gorąca żeby np nie można jej dotknąć
    u mnie jest tak, że przy samej górnej krawędzi kominka kamień można dotknąć ale nie można utrzymać tam ręki zaznaczam, że mój kominek jest typowo weekendowym produktem (bodajże 7 kW) ale jak złapie ciąg to stanie plecami blisko powierzchni szyby kojarzy się z rodzajem tortur (uwaga nerki ) niźli przyjemnym ciepełkiem na sterane latami tylne części ciała
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  11. #11

    Domyślnie

    Drogi Wojtku, mi właśnie tylko "świecące" kamienie się podobają - już taka ze mnie sroka i stąd mój trawertyn napewno będzie miał lustrzaną powierzchnię, a wybraliśmy akurat ten kamień ze względu na kolor - żaden marmur nie był tak pięknie wybarwiony.
    Nie sądze też, że marmurowa obudowa byłaby droższa bo ta nasza niestety do tanich nie należy, więc cena wbrew twoim sugestiom też nie grała tu roli.
    Myślę poprostu, że każdy wybiera to co mu się podoba i nie koniecznie musi być to zgodne z gustami innych.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Drogi Wojtku, mi właśnie tylko "świecące" kamienie się podobają - już taka ze mnie sroka i stąd mój trawertyn napewno będzie miał lustrzaną powierzchnię, a wybraliśmy akurat ten kamień ze względu na kolor - żaden marmur nie był tak pięknie wybarwiony.
    Nie sądze też, że marmurowa obudowa byłaby droższa bo ta nasza niestety do tanich nie należy, więc cena wbrew twoim sugestiom też nie grała tu roli.
    Myślę poprostu, że każdy wybiera to co mu się podoba i nie koniecznie musi być to zgodne z gustami innych.
    Alez ja Annju wcale nie neguje Twojego gustu. Jest matowe i jest blyszczace i jesli Ci sie podoba blyszczace to Twoj wolny wybor.
    Roznorodnosc jest piekna a taką daje kamien i nie bylo celem mojej wypowiedzi odwodzenie Cie od zywicowanego trawertynu ani narzucanie swojego gustu. Zle zrozumialas moje intencje.
    Zauwazylem jedynie , ze okreslenie "jakis taki pumeksowaty" jest krzywdzace dla tak pieknego materialu jakim jest trawertyn.Caly urok, szlachetnosc i naturalnnosc jego polega wlasnie na tym. Zywicowanie to poprawianie natury i jednoczesnie diametralne zmienianie jego wygladu, stad jedynie moje zapytanie i sugestia czy nie moznaby poszukac np innego materialu , ktory sam w sobie moze byc blyszczacy.
    Tak samo pieknie wybarwionych jak trawertyny jest kilka innych kamieni a i blyszczacych przy tym. Moim zdaniem jedynie szkoda poprawiac nature, ale tu nie obowiazuje zadna regula , tu sa wzgledy jedynie estetyczne, w ktorych moje ortodoksyjne zasady mowia: nie upiekszać pieknego, skoro to niepotrzebne - tym bardziej , ze zywicowany trawertyn wyglada troche nienaturalnie.Ale masz racje to kwestia gustu.

  13. #13

    Domyślnie

    No okej, wszystko pieknie, ladnie. Jaki trawertyn to juz rzecz gustu, ale ciagle nie wiemy, czy ta zywica sie moze wytopic, pod wplywem zbyt wysokiej tempreatury, czy nie..?
    Janowscy

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Nic sie nie powinno dziac, polke pod wkladem dobrzez zazywicowac albo dac inny kamien, chociaz frnacuzi np. nawet na bialym piaskowcu tego nie robia, tylko go zwyczajnie impregnuja.
    Pobrudzony mocno trawertyn latwo czyscic. Przeciera sie go drobnym papierem sciernym i ponownie impregnuje.Nawet gruba warstwa zywicy z pewnoscia wytrzyma gorace okruchy popiolu z kominka. Lagerfeld z reszta to potwierdzil.No chyba , ze masz palenisko otwarte a nie wklad kominkowy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janowscy
    No okej, wszystko pieknie, ladnie. Jaki trawertyn to juz rzecz gustu, ale ciagle nie wiemy, czy ta zywica sie moze wytopic, pod wplywem zbyt wysokiej tempreatury, czy nie..?
    Ja mam trawertyn żywicowany.
    Użytkowałam jeden sezon i nic z żywią się nie stało. Jest jak było - zero problemów.
    Fakt, że bardziej podobał mi się naturalny, ale ze względów praktycznych go nie wybrałam.

    Wojtku piszesz o przecieraniu papierem ściernym, ale jakoś sobie tego w warunkach domowych nie wyobrażam. Szpary/ dziury w trawertynie są na tyle głębokie, że trzeba by chyba zeszlifować z połowę grubości płyty i już widzę te tumany pyłu - sama radocha.

    Jak czyścić takie otwory - szpary i szparki, dziury i dziureczki???



    Poza tym, płytę kupiłam zażywicowaną już przez producenta - kamień przyjechał z Włoch i tam to zrobili i nikt w firmie Kamico gdzie kupowałam, takimi rzeczami się nie zajmuje.
    Pytałam ich o czyszczenie naturalnego i powiedzieli, że tylko Karcherem, ale jest to nierealne z wiadomych powodów.

    Nie wiem czy można żywicować kamień w warunkach domowych - (to się chyba robi na gorąco, a potem trzeba jeszcze utwardzać), żeby było na gładko i na tip-top?
    Chyba jednak nie, ale może nie mam racji.

    Taką płytę kupiłam:




    Taki mam kominek - przeżył jeden sezon, to przeżyje i następne :



    A wracając do kamienia, to na pocieszenie powiem, że z trzech wariantów najbrzydszy jest szpachlowany .

  16. #16
    niewidzialna ręka
    Guest
    niewidzialna ręka

    Domyślnie

    Wojtek ma racje.

    Osobiscie obstaje tylko za naturalnym , a jak pieknie wyglada na podlodze o duzym nasileniu ruchu.





    Jest jak dobre wino, czym starszy tym lepszy.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Taki jak wkleiles to moje marzenie
    Na podloge .
    Na kominek nie polozylabym zywicowanego

  18. #18
    niewidzialna ręka
    Guest
    niewidzialna ręka

    Domyślnie

    widac , ze Kobieta z klasa i dobrym gustem.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał niewidzialna ręka




    można poprosić więcej danych
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  20. #20

    Domyślnie

    przepiękna ta podłoga.. naprawdę
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony