dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Ciemne okna, ciemna podłoga, ściany szare lub szaro-beżowe... Inspiracje i realizacje

    Drodzy Forumowicze,
    Czy ktoś mnie może poratować zdjęciami takiej aranżacji: okna i drzwi brązowe, podłoga z ciemniejszego drewna (bardziej merbau nie przyciemniany niż wenge czy palisander) a do tego choć jedna ściana w szarości lub szarości złamanej beżem (taka skisła kawa a mlekiem)?
    I najlepiej okna z zasłonami: białymi i szarymi

    Znam wątek o wnętrzach w szarości, szperałam w necie ale głównie przy takiej kolorystyce drzwi i okna są białe i często podłoga szara lub z jasnego drewna.

    Mam straszny dylemat z kolorystyką. Okna mam brązowe więc drzwi też brązowe choć nie takie ciemne jak wenge. Na całym parterze mam duże otwarte przestrzenie z Affronu beige półpoler a całe piętro w parkiecie olejowanym merbau (bez przyciemniania go dodatkowo ciemniejszym olejem). Planowałam wszystkie ściany białe w każdym pomieszczeniu ale chce mi się te wszechobecne brązy i beże przełamać trochę szarością. Znajoma dekoratorka poradziła na niektórych ścianach taki właśnie raczej brązo-szary. Z naciskiem na bardziej beżowo-brązowy niż szary i wtedy szare dodatki typu zasłony, sofa czy w sypialni narzuta/poduchy/fotel ale za mną w myślach chodzą jednak ściany szare ale właśnie jakoś nie do końca jestem pewna, czy sobie to dobrze wyobrażam bo inspiracje w szarościach sa głównie z białymi drzwiami i oknami. Próbkę szarości na ściany pacnęłam ale próbka to próbka, nie cała powierzchnia....

    Może ktoś coś widział takiego/ma?
    Pozdrawiam - Malwes.

    "...Nie mam nic przeciwko aby moi synowie wyrośli na ludzi, którzy uważają, że urządzanie domu polega na ustawianiu regałów na książki..." (by B.J.)

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Ja tak mam - ciemne podłogi (ale bardzo ciemne, nie merbau), okna, drzwi - w sypialni szare ściany, na parterze beże Zasłony też są Można obejrzeć w moim wątku (link pod wypowiedzią), jeśli chodzi o coś takiego, ale chciałabyś zobaczyć coś bliżej lub w innej perspektywie, to proszę o informację, jutro mogę zrobić zdjęcia i przesłać na maila .

  3. #3

    Domyślnie

    Ilona, bardzo dziękuję! Właśnie o taką pomoc mi chodziło!.
    Czy możesz napisać o tych szarościach i beżach - jakie to dokładnie farby były?

    Ja poglądowo wrzucam fotki tego, jak to u mnie teraz wygląda. To nie są najlepsze zdjęcia ale oddadzą mniej więcej klimat. Dodam, że pomieszczenia są baaaardzo nasłonecznione.
    Salon i kawałek jadalni. Pod folią ukrywa się kominek obudowany rainforestem brown (ma dużo stalowo-błękitnych żyłek):

    i widok też tego salonu ze ścianką stegu:

    Piętro (kawałek pokoi dzieci i korytarza):

    Pozdrawiam - Malwes.

    "...Nie mam nic przeciwko aby moi synowie wyrośli na ludzi, którzy uważają, że urządzanie domu polega na ustawianiu regałów na książki..." (by B.J.)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Ta jaśniejsza szara farba to Dekoral z kolekcji Ewy Minge - Intuicja (bardzo popularna na forum), nazwy ciemnej nie pamiętam - ale z tej samej serii.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Malwes, jeśli to ma być wątek projektowy, to zmienię jego lokalizację... Tytuł może być mylący Proszę, potwierdź zgodę na przeniesienie do działu Projektowanie.

    A przy okazji - dlaczego podłoga na ostatnim zdjęciu jest położona wszerz okien a nie wzdłuż ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam ciemne drzwi i okna, podłoge częsciowo ciemną i do tego właśnie szao-beżowe ściany.


  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    A przy okazji - dlaczego podłoga na ostatnim zdjęciu jest położona wszerz okien a nie wzdłuż ?
    U mnie też jest tak kontrowersyjnie położona . A to z trzech powodów:

    1. Urok całej podłogi polega na tym, że są to dłuuugie deski, co chciałam wyeksponować w każdym z pomieszczeń - przy aneksie kuchennym trzeba by je było pociąć, to samo w przedpokoju na piętrze, na co nigdy bym się nie zgodziła .
    2. Na górze schody zabiegowe płynnie przechodzą w deskę.
    3. Na całej podłodze widać usłojenie (jest szczotkowana), widać również łączenia desek, co bardzo mi się spodobało i tylko dlatego tą podłogę wzięłam (z bliska wygląda jak surowe, używane dechy) a położenie niezgodne z kątem padania światła jeszcze to uwypukla.

    Jak widać, czasami warto łamać schematy - oczywiście w zależności od tego, co kto lubi .

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Malwes, jeśli to ma być wątek projektowy, to zmienię jego lokalizację... Tytuł może być mylący Proszę, potwierdź zgodę na przeniesienie do działu Projektowanie.

    A przy okazji - dlaczego podłoga na ostatnim zdjęciu jest położona wszerz okien a nie wzdłuż ?
    Wszerz źle?Dlaczego?
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał lady in red Zobacz post
    Wszerz źle?Dlaczego?
    Bo zwyczajowo kładzie się odwrotnie - od okna do drzwi .

  10. #10

    Domyślnie

    Nie jestem specjalistą od podłóg, ale jak u mnie kładziono podłogę (a przeszłam prze te roboty już kilkakrotnie w ciągu ostatnich 10 lat), czy jak czytałam jakieś poradniki dot. techniki kładzenia podłóg (i to niezależnie od tego jakiego rodzaju są), jest wymieniana zasada, iż klepki (deski) kładzie się prostopadle do okna, żeby nie było widać nierówności. Ostatnio nawet wymieniałam podłogę laminowaną w moim mieszkaniu na laminat w kształcie deski, to nawet do głowy mi nie przyszło położenie desek inaczej niż prostopadle do okna.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ilona Agata Zobacz post
    Bo zwyczajowo kładzie się odwrotnie - od okna do drzwi .
    Może i zwyczajowa tak ale i u mnie są odwrotnie czyli wszerz. Oczywiście specjalnie.

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Nie jestem specjalistą od podłóg, ale jak u mnie kładziono podłogę (a przeszłam prze te roboty już kilkakrotnie w ciągu ostatnich 10 lat), czy jak czytałam jakieś poradniki dot. techniki kładzenia podłóg (i to niezależnie od tego jakiego rodzaju są), jest wymieniana zasada, iż klepki (deski) kładzie się prostopadle do okna, żeby nie było widać nierówności. Ostatnio nawet wymieniałam podłogę laminowaną w moim mieszkaniu na laminat w kształcie deski, to nawet do głowy mi nie przyszło położenie desek inaczej niż prostopadle do okna.
    A mi przyszło i właśnie położyłam odwrotnie. Uważam, że słusznie.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Nie jestem specjalistą od podłóg, ale jak u mnie kładziono podłogę (a przeszłam prze te roboty już kilkakrotnie w ciągu ostatnich 10 lat), czy jak czytałam jakieś poradniki dot. techniki kładzenia podłóg (i to niezależnie od tego jakiego rodzaju są), jest wymieniana zasada, iż klepki (deski) kładzie się prostopadle do okna, żeby nie było widać nierówności. Ostatnio nawet wymieniałam podłogę laminowaną w moim mieszkaniu na laminat w kształcie deski, to nawet do głowy mi nie przyszło położenie desek inaczej niż prostopadle do okna.
    monikaa13, ja również mam odwrotnie niż zwyczajowo . Pisałam powyżej. A to właśnie z powodu, o którym pisze Aleksandryta - żeby podkreślić wszelkie wypukłości, nierówności - podłoga jest szczotkowana i w tym tkwi cały jej urok

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A ja mam zwykłe panele z delikatną v-fugą i chciałam, żeby ją było bardziej widać.

  14. #14

    Domyślnie

    Jolisko,

    Zacznę od podłogi. Na piętrze mam kilka pomieszczeń w których jest ten sam parkiet i tam było kładzione "zgodnie ze sztuką". Natomiast parkiet też przechodzi w tych pomieszczeniach, mimo dylatacji, jako kontynuacja desek. Dlatego w tym pomieszczeniu, o które pytasz, jest położony nad schodami wzdłuż bo to jest kierunek zgodny z przedpokojem i z innymi oknami, których nie widać na zdjęciu. I w tej części dolnej już nie chciałam mieszać kierunków - chciałam ten sam kierunek co w górnej części i co będzie na schodach, bo schody też będą z tych długich desek parkietowych (naklejonych na płytę).


    Co do pytania o projektowanie - niekoniecznie moj zamysł był taki aby był to wątek projektowy. Bardziej szukałam inspiracji, zdjęć, doświadczeń forumowiczów w urządzaniu pomieszczenia o kolorystyce podanej w pierwszym wątku. Zdjęcia wrzuciłam poglądowo. Jeśli uważasz, że to powinno być w projektowaniu - możemy przerzucić. Ale tez możemy zostawić, jeśli to jest dobre miejsce dla wątku typu "szukam zdjęć pomieszczeń...." . Zaufam Twojemu zdaniu

    Cytat Napisał jaksie Zobacz post
    Ja mam ciemne drzwi i okna, podłoge częsciowo ciemną i do tego właśnie szao-beżowe ściany.

    Jaksie - wielkie dzięki! Czy mogłabyś powiedzieć jaka to farba? Czy ona w "realu" jest taka jak mniej więcej światło pokazało na zdjęciu (bardzo ładna)? Bardziej beż niż szary...?
    Pozdrawiam - Malwes.

    "...Nie mam nic przeciwko aby moi synowie wyrośli na ludzi, którzy uważają, że urządzanie domu polega na ustawianiu regałów na książki..." (by B.J.)

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał malwes Zobacz post
    Jolisko,
    w tym pomieszczeniu, o które pytasz, jest położony nad schodami wzdłuż bo to jest kierunek zgodny z przedpokojem i z innymi oknami, których nie widać na zdjęciu.
    Malwes, masz plusa za rzeczowe odpowiedzi Jeśli takie jest uzasadnienie desek wszerz, to ok. - mam zresztą tak samo w kuchni.
    Watek zostawię tutaj, ale zmodyfikuję mu nieco tytuł

  16. #16

    Domyślnie

    malwes, to kolor z mieszlanika firmy PARA. Nie pamiętam numeru, ale to i tak nic by nie dało, bo zamówiliśmy za ciemny kolr i rozjaśnialismy sporo białą. Kolor jest zmienny w zależności od oświetlenia. Był wybierany z palety szarości, ale ocieplonej beżem. Bardzo go lubię

  17. #17

    Domyślnie Białe drzwi wewnętrzne i listwy przypodłgowe do drewnianych okien

    Witam,
    Proszę o porade bardzo podobaja mi sie białe drzwi wewnętrzne i listwy przypodłogowe tego samegokoloru, mam jednak drewniane okna(kolor brąz ciepły ciemniejszy -ni to orzech ni dąb ) i planujemy panele podłogowe naturalny dąb bo takie tez będą schody.
    Napiszcie proszę czy to pasowałoby do siebie?? czy jednak dać drzwi i listwy też w kolorze podłóg, w kuchni planuje białe meble na połysk, kuchnia otwarta widoczna z korytarza i salonu. I proszę o wypowiedzenie się właścicieli takich drzwi jak z utrzymaniem czystości zwłaszcza jeśli chodzi o listwy...
    Z góry dziękuje

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Malwes, masz plusa za rzeczowe odpowiedzi Jeśli takie jest uzasadnienie desek wszerz, to ok. - mam zresztą tak samo w kuchni.
    Watek zostawię tutaj, ale zmodyfikuję mu nieco tytuł
    Oj, dziękować bardzo
    I dziękuję za informację o farbie. Bardzo ładny kolor wyszedł. Idę poszperać po kolornikach

    Cytat Napisał kszczyptal Zobacz post
    Witam,
    Proszę o porade bardzo podobaja mi sie białe drzwi wewnętrzne i listwy przypodłogowe tego samegokoloru, mam jednak drewniane okna(kolor brąz ciepły ciemniejszy -ni to orzech ni dąb ) i planujemy panele podłogowe naturalny dąb bo takie tez będą schody.
    Napiszcie proszę czy to pasowałoby do siebie?? czy jednak dać drzwi i listwy też w kolorze podłóg, w kuchni planuje białe meble na połysk, kuchnia otwarta widoczna z korytarza i salonu. I proszę o wypowiedzenie się właścicieli takich drzwi jak z utrzymaniem czystości zwłaszcza jeśli chodzi o listwy...
    Z góry dziękuje
    Witaj - o czystości się nie wypowiem, natomiast właśnie zwróciłam uwagę, że coraz częściej ludzie dają białe listwy do białych drzwi - zupełnie niezależnie od koloru podłogi. Zarówno przy jasnej podłodze jak i zupełnie ciemnej. Najczęściej jednak okna też są wtedy białe. Ponieważ Twoje okna są ciemniejsze, ja osobiście próbowałabym jednak zgrać kolor okien, drzwi i listew. Choć jeśli okna będą podobne do podłogi a listwy do drzwi, to też może być fajnie. Może warto wziąć jakieś próbki drewna i listew i spróbować przyłożyć, popatrzeć jak to wyjdzie...
    Pozdrawiam - Malwes.

    "...Nie mam nic przeciwko aby moi synowie wyrośli na ludzi, którzy uważają, że urządzanie domu polega na ustawianiu regałów na książki..." (by B.J.)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał malwes Zobacz post
    Czy ktoś mnie może poratować zdjęciami takiej aranżacji: okna i drzwi brązowe, podłoga z ciemniejszego drewna (bardziej merbau nie przyciemniany niż wenge czy palisander) a do tego choć jedna ściana w szarości lub szarości złamanej beżem (taka skisła kawa a mlekiem)?
    Wiesz w takiej sytuacji możesz zrobić własną aranżację w np. net+ lub podobnych programach, z dowolnym kolorem drzwi, okien, podłóg i ścian. Mniej realistyczne niż zdjęcie, ale zawsze to coś przydatnego.

  20. #20

    Domyślnie

    Piękne płytki w salonie! Możesz napisać co to jest? Producent, kolor, kolekcja itp Ja właśnie czegoś takiego szukam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony