dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 151
  1. #1

    Domyślnie projekt PRAKTYCZNY 4 pracownia DOMY Z WIZJĄ

    Witam wszystkich. Od jakiegoś już czasu przeglądam forum z dużym zainteresowaniem. W tym roku planujemy rozpocząć swoją budowę. Wybór padł na projekt Praktyczny 4 z pracowni domyzwizja.pl Poniżej zamieszczam oryginalne rzuty projektu oraz naszą propozycję. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, sugestie i propozycje. Przede wszystkim za rady aby domek był jak to sobie założyliśmy funkcjonalny.




  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Duży, reprezentacyjny dom. Na wizualizacji prezentuje się fajnie. Planowane zmiany parteru bardzo duże. Widzę, że zależy Wam na dużej przestrzeni wspólnej na parterze. Niewątpliwie jest ona bardzo atrakcyjna, ale co z konstrukcją? Wyleciało sporo metrów ścian nośnych, więc będą podciągi. Albo będą na gotowo widoczne pod sufitem, albo żeby je ukryć trzeba będzie o kilkanaście centymetrów obniżyć sufit podwieszany.

    Zmiany na elewacjach też mocno odmienią dom. Wykusz bez okna na front będzie wyglądał masywniej. Zmiany w strefie wejściowej też bardzo znaczące i obawiam się, że chyba ze stratą dla wyglądu domu.

    Dom ma małą kuchnię, ale wydaje się funkcjonalna i wygodna do pracy. Zastanowiłabym się jeszcze nad rozmieszczeniem sprzętów, bo jakoś nie pasuje mi ta płyta przy ścianie zewnętrznej.

    Co z kominami? Będzie wentylacja mechaniczna?

    Jeszcze mi się przypomniała jedna kwestia. Wedle przepisów powyżej parteru okna do podłogi/drzwi balkonowe bez balkonu muszą posiadać balustradę zabezpieczającą przed wypadnięciem. Na wizualizacjach ich nie ma. A może są szklane?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3

    Domyślnie

    @bowess dziękuję za odpowiedź.

    Dom nam też się podoba Projekt jest u architekta i wstępnie rozmawialiśmy o planowanych zmianach ale przed ostateczną decyzją warto zasięgnąć opinii. Architekt wspominał o podciągach właśnie.

    Wykusz rzeczywiście zmienia się znacząca jednak zyskujemy sporo miejsca na dużą szafę na ubrania i może warto się zastanowić nad wstawieniem okna pomiędzy dwoma szafami - temat do rozważenia.

    Właśnie z kuchnią w sumie był największy dylemat - więc zdecydowaliśmy się ją zwiększyć nieznacznie i teraz powinno być już lepiej. Rozmieszczenie sprzętów na ten moment jest bardzo wstępne. Jednak bardzo będę wdzięczny za sugestie aby uzyskać optymalne rozwiązanie.

    Wentylacji mechanicznej nie planowaliśmy. Komin będzie jeden przy schodach w salonie (jeden wspólny dla kominka pod schodami i pieca w garażu).

    Na piętrze zdecydowaliśmy się na zmniejszenie okien - tylko na parterze od jadalni i ogrodu duże okna prawie do ziemi. Zapewne trochę uroku straci dom jednak takie okna nam się nie podobają. Zapewne będą wyższe okna niż standardowe jednak na 110% nie prawie do ziemi (myślę, że takie 170-180cm). Wtedy problem zabezpieczeń nie powinienem mieć miejsca.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Zacznę od końca.

    Zmniejszenie, a konkretnie skrócenie okien nie musi popsuć wyglądu domu, pod warunkiem, że zachowa się ich pierwotny kształt na elewacji np. dając inny kolor tynku lub wstawkę z kamienia jak na wykuszu czy przy wejściu. Choć sama mam na poddaszu w szczytach drzwi do podłogi i efekt bardzo mi się podoba. No ale balustradki musiały być.

    Komin piecowy ok, ale skoro nie będzie wentylacji mechanicznej, to niezbędne będą jakieś kanały wentylacyjne przy kuchni i łazienkach. Architekt pewnie powie, jakie rozwiązanie wyjdzie ekonomicznie i będzie przyzwoicie wyglądało na dachu.

    W kuchni moją wątpliwość budzi płyta przy ścianie zewnętrznej ze względu na możliwość zamontowania okapu - czy da się estetycznie podłączyć wyciąg, czy w grę wchodzi tylko pochłaniacz. Są ścianki zasłaniające ciągi od strony jadalni i salonu, które na pewno częściowo zasłonią garnki na kuchni czy naczynia w zlewie. Najważniejsze, żeby osobie najczęściej przygotowującej posiłki było wygodni i poręcznie, a tu niemałą rolę odgrywają przyzwyczajenia. Choć czasem zmiana wychodzi na lepsze - ja miałam zlewozmywak na przeciwległej ścianie od kuchenki, a teraz mam na tej samej i tak jest mi zdecydowanie wygodniej.

    Popieram pomysł dwóch szaf rozdzielonych wąskim oknem. Światło dzienne to super sprawa w wiatrołapie, a i dwie garderoby ułatwiają utrzymanie porządku - powstaje naturalny rozdział okryć zimowych od lżejszych, albo szafa bliżej wejścia może być mniej zapakowana, żeby uwzględnić okrycia gości, a druga bardziej "zagęszczona".
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie liczymy, że efekt z oknami skróconymi będzie ok

    W tym tygodniu mamy spotkanie z architektem i to już na jego głowie jest aby wentylacja (bez mechanicznej) była wydajna.

    Kilka drobnych zmian w projekcie naniosłem tj:
    parter
    1. dodanie okna w łączniku z garażem
    2. usunięcie prysznica z łazienki i dzięki temu powiększenie spiżarki
    3. zmiana otwierania drzwi od łazienki
    4. zmiana ustawienia płyty, lodówki i zlewu w kuchni

    poddasze
    1. dodanie prysznica do łazienki

    W sumie parter wydaje się na ten moment optymalny, a wątpliwości są z poddaszem. Tzn. czy nie można lepiej wykorzystać łazienki i pralni chociażby przez przeniesienie prysznica z łazienki do pralni tak aby jednocześnie kąpiel brały dwie osoby. Fajnie jakby ktoś podsunął ciekawy pomysł na rozwiązanie tej sprawy. Oba pomieszczenia to ok 12m2 i pewnie można tą przestrzeń ciekawej zaaranżować. Pytanie jak



    I kolejny pomysł na łazienkę na poddaszu
    Ostatnio edytowane przez motor ; 16-03-2011 o 22:22 Powód: Dodanie pomysłu na łazienkę na poddaszu

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kim1980

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam

    My również wybraliśmy Praktycznego 4 lustro na nasz domek.
    Wiele zmian niewprowadzamy właściwi parter pozostaje bez zmian może poza powiększeniem łazienki.
    Poddasze już więcej ale też bez szaleństw.
    Łączymy obie łazienki, z łazienki jest przejście do pralnio-suszarni, która powstała w miejscu garderoby natomiast garderobaprzesuwa się kosztem sypialni ale nieznacznie.

    Co do twoich zmian pamiętać musisz również o kanalizacji, pion znajdował się w kominie który usunąłeś z salonu.
    Byłem u achitektów z DZW i wszystkim co mają taką możliwość polecam zwracają uwagę na takie rzeczy, które ktoś może pominąć.

    Odprowadzenie wszystkich urządzeń z łazienek do jednego pionu, który będzie ukryty w wewnętrznej ścianie nośnej przy zachowaniu spadków chyba u Ciebie będzie ciężko zrealizować.

    Pamiętaj też ( to uwaga od Panów z DZW ) że w łazience na poddaszu były okna sięgające 40 cm nad podłogą a przy wstawieniu wanny czy blatu z umywalką trzeba je zmniejszych o jakieś 50 cm dodatkowo ( 90 cm nad podłogą ).

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Rozmawiałem z architektami z DZW o wszystkich zmianach i nie widzieli problemów z nimi, a zrobienie pionu kanalizacji dla łazienek z góry jest już w gestii architekta adaptującego. Nie wspominał, żeby był problem ale jeszcze go podpytam w temacie - może właśnie sam pion zostawi w tym samym miejscu. Moje rysunki są czysto poglądowe aby mieć wyobrażenie
    Wszystkie okna na poddaszu zmniejszamy (niezależnie od pomieszczenia). Myślę, że maksymalnie będą miały wysokość 160-170cm to jeszcze jest do finalnego ustalenia.

    @kim1980 na jakim etapie jesteście i gdzie będziecie się budować? My jak wszystko dobrze się ułoży to planujemy zacząć w te wakacje w okolicach W-wy.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kim1980

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    8

    Domyślnie

    @motor

    Dopiero zamówię w tym tygodniu projekt ale już jakiś czas nad nim pracuję
    Ale może uda się coś w tym roku zacząć a budować będziemy w Skierniewicach a ty w których okolicach Wawy startujesz

    Może ktoś podpowie jak wstawić zdjęcie bo tego jeszcze nie robilem

  9. #9

    Domyślnie

    My w tym roku planujemy zrobić SSO z dachem w Regułach ale pożyjemy zobaczymy

    Odnośnie wstawiania zdjęć to ja używam tinypic.com - wrzucasz zdjęcie i później jak piszesz post to wybierasz "wstaw odnośnik" i link z serwisu bądź bezpośrednio z serwisu link wstawiasz.

  10. #10

    Domyślnie

    My z żoną dzisiaj dopiero ten projekt odnaleźliśmy i jesteśmy jak na razie pod wrażeniem. Wszystko jest super. Wygląda na to że nasz poprzedni projekt (Zgrabny 5) pójdzie w zapomnienie.
    Mam pytanie do kolegi kim1980, w jaki sposób powiększacie łazienkę na dole? Zastanawia mnie to drugie wejście z garażu pod schody (jakiś schowek, spiżarnia?).
    Co to takiego jest obok wiatrołapu? Coś w rodzaju garderoby czy też schowek?
    Moja budowa - Ambrozja 2, Salomea 2M, a także inne ważne informacje związane z budową domu
    E-Papierosy forum

  11. #11

    Domyślnie

    @fanta001
    Zastanawia mnie to drugie wejście z garażu pod schody (jakiś schowek, spiżarnia?)
    w oryginalnym projekcie to tzw. pomieszczenie gospodarcze/schowek
    Co to takiego jest obok wiatrołapu? Coś w rodzaju garderoby czy też schowek?
    w oryginalnym kotłownia

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kim1980

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    8

    Domyślnie

    @fanta001

    Chcemy zrezygnować z pomieszczenia gospodarczego - przejścia do garażu i łazienkę wraz ze spiżarnia umieścić przy ścianie zewnętrzneja przejście do garażu pomiędzy schodami a lazienką daje to możliwość ciekawszego rozwiązania schodów.

    Podaj adres to podrzucę zdjęcia, które więcej powiedzą.

    @motor

    a ty jakie wybrałeś rozwiązanie ostatecznie chętnie wymienię się zdjęciami - proszę o rozwiązania na adres [email protected]


    ja już projekt zamówiłem czekam na przesyłkę

  13. #13

    Domyślnie

    @kim1980
    schody u nas pozostają prawie bez zmian tzn. od strony salonu będzie słup na początku schodów i od dołu zabudowane z kominkiem (maksymalnie schowanym pod). U nas spiżarnia będzie na parterze pomiędzy łazienka a garażem. Jak poniżej. Na rysunku brakuje jeszcze komina od pieca (u nas w garażu), który będzie widoczny w pokoju nad garażem - na wersji u architekta już widzieliśmy (znaczy żona widziała)


  14. #14

    Domyślnie

    Witam, przywitam się poraz pierwszy na tym forum
    Buduję w okolicach Szczecinia Praktycznego 4. Jeżeli ktoś buduje w tych okolicach i ma jakiś stan do obejrzenia to bardzo proszę o kontakt
    W tym tygodniu wylałem ławy - chudziak 5m (na spód), B20 - 26m czekam teraz na bloczki i zalanie płyty chudziakiem, jestem bardzo ciekaw jak to wygląda u innych
    Planowanych zmian w projekcie mamy niewiele - usunięcie małego okna w kuchni, podwójne okna w pokoju nad garażem, usunięcie łazienki na parterze spod schodów i przesunięcie jej do pomieszczenia gospodarczego - w miejscu który pozostanie będą schody drewniane,

    Pozdrawiam praktycznych

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaliszew Zobacz post
    Witam, przywitam się poraz pierwszy na tym forum
    Buduję w okolicach Szczecinia Praktycznego 4. Jeżeli ktoś buduje w tych okolicach i ma jakiś stan do obejrzenia to bardzo proszę o kontakt
    W tym tygodniu wylałem ławy - chudziak 5m (na spód), B20 - 26m czekam teraz na bloczki i zalanie płyty chudziakiem, jestem bardzo ciekaw jak to wygląda u innych
    Planowanych zmian w projekcie mamy niewiele - usunięcie małego okna w kuchni, podwójne okna w pokoju nad garażem, usunięcie łazienki na parterze spod schodów i przesunięcie jej do pomieszczenia gospodarczego - w miejscu który pozostanie będą schody drewniane,

    Pozdrawiam praktycznych
    ... może komuś się przyda - bloczków na fundament poszło mniej niż w kosztorysie - 1140 (w kosztorysie jest ponad 2000)
    nie wiem dlaczego - 6 warstw nad częścią mieszkalną , 4 nad garażem. Jutro zalewają chudziak oczywiście P_
    Pozdrawiam,

  16. #16

    Domyślnie

    U nas właśnie wczoraj zalali ławy ok 29m B20. Jutro fachowcy zaczynają bloczki, a w przyszłym tygodniu chudziak.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    My również będziemy budować Praktycznego 4, jednak zaczynamy najprawdopodobniej dopiero na wiosnę (papierologia nas trzyma).
    Zastanawiamy sie teraz poważnie nad rodzajem systemu w którym bedziemy budować.
    CZy możecie podać jakie szacujecie koszta na wybudowanie ścian zewnętrznych (pustak + opieplenie) interesuje mnie materiał.
    My poważnie zastanawiamy się nad Thermomurem. Dostaliśmy właśnie wycenę Thermo25 (U=0,2 - 22000PLN, Thermo30 (U<0,20) - 31000PLN, Thermo40 (U<0,13) - 40000PLN, dodatkowo do każdego 24m3 (w innej wysenie mamy 42m3 - do zweryfikowania) betonu i 800 kg stali zbrojeniowej.
    Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
    Wszelkie spostrzeżenia i uwagi mile widziane na PRIV.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MONIA 35

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mój Praktyczny będzie miał trochę zmian, przede wszystkim powiększyłam nieco kuchnie, aby zrobić w niej schowek. Wyjściowo nie ma miejsca na większe sprzęty kuchenne typu mikser lub duże garnki, no i np: mop lub cokolwiek do sprzątania.
    Zmieniłam również miejsce wyjścia z łazienki na parterze, bo krępujące moim zdaniem jest wyjście prosto na salon.
    Czekam na wersję ostateczną od projektanta i jak tylko poradzę sobie technicznie to postaram się wstawić zdjęcia z naniesionymi poprawkami.

  19. #19

    Domyślnie

    U nas własnie wczoraj zalali strop na częścią mieszkalną (garaż w zeszłym tygodniu). Prace idą pełną parą do przodu.

  20. #20

    Domyślnie

    Kilka zdjęć z ostatniej chwili. W przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się prace nad więźbą.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 21:57

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony