dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 40
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 783
  1. #1

    Domyślnie projekt KWARC pracownia KRAJOBRAZY

    Czy ktoś buduje Kwarca , ja właśnie kupiłem ten projekt jest idealny.

    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...ek&nazwa=KWARC

  2. #2

    Domyślnie

    czy u kolegi ruszyła już budowa? My z żona myślimy o podobnym projekcie: TURKUSie:
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...1&nazwa=TURKUS

    bo bardziej pasuje nam kuchnia przy salonie.
    Chcielibyśmy również garaż na dwa samochody.

    Zobaczymy wktórce
    pozdrowienia z wielkopolski

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jeszcze nie ruszam dopiero co dostałem kilka dni temu pozwolenie, planuje coś na wiosnę zrobić, pewno wyleje fundamenty, z budową dopiero tak na poważnie dopiero w 2007 r. Powód brak kasy.
    Jak będę miał więcej czasu to pokaże kilka skanuw mojego projektu.
    Co do kuchni otwartej na salon – odradzam, ładnie i nowocześnie ale jak będziecie coś gotować to zapachów żaden okap nie usunie (byłem w takim salonie i cała rodzina płakała jak gospodyni siekała cebule na blacie. –masakra po tym incydencie sam wyleczyłem się z kuchni otwartej. Jeszcze nie widziałem waszego ale zaraz oglądnę to coś napisze.

  4. #4

    Domyślnie

    No przypominam sobie Turkusa. Z żoną myślimy, że też jest fajny tylko minus to ta otwarta kuchnia, no i żona bardzo chciała tak jak jest w Kwarcu sypialnia z oknem balkonowym na taras (wyobraźcie sobie jak fajnie jest rano pić kawkę w piżamach na tarasie lub wieczorem przed spaniem oglądać gwiazdy przez lunetę na tarasie a potem skok do łoża)
    No Turkus jest dłuższy, co skróciłoby mi działkę, schody okrągłe, co mi też nie leżą, bo planuje zrobić wylewane z betonu, no i ma 2 kominy, co zwiększy koszty a nam chodzi o w miarę tani koszt postawienia w surowym stanie domu. Ale za to te rogi Turkusa są bardzo ładne. Ja myślę, że te dwa domki są bardzo podobne do asi tylko lepiej przemyślane rozwiązanie w środku.

  5. #5

    Domyślnie

    Coś w tym jest z tą kuchnią, chociaż obecnie mamy pokój dzienny z aneksem kuchennym i.... mieszkamy już tak 7 rok.
    Co do kominów, schodów i kosztów z tym związanych - zgadzam się z kolegą zupełnie, jesteśmy jeszcze przed wizytą u architekta.

    Pozostaje jeszcze kwestia garażu na dwa samochody.

    W sumie to się na razie przymierzamy, bo akt notarialny na działkę podpisujemy 10 stycznia (a działka w kwadracie 30 x 30m z wjazdem od wschodu), a budowa, jak wszytko poszłoby dobrze to start koło kwietnia, maja tego roku. Zakończenie budowy w ciągu 2-2,5 roku

    Co do skanów - byłbym bardzo wdzięczny.
    A jak współpraca z firmą projektową (KRAJOBRAZ)?
    pozdrowienia z wielkopolski

  6. #6

    Domyślnie

    Cze. Ja w Krajobrazie dostałem 5 % upustu na projekt. Bardzo to cieszy i zachęca do działania zawsze to kilka złotych już zaoszczędzone.
    Jest jeszcze inna firma www.projekty.ign.com.pl ale tam nie wywalczyłem zniżki. Krajobrazy wysłali projekty na swój koszt, co też jak dla mnie robi dobre wrażenie.
    Ja wybrałem kwarca aby dużo nie zmieniać w tym projekcie ale uważam że te 2 projekty i jeszcze asia (podobała mi się asia ale po zmianach jakich chciałem zrobić i tak mi wyszedł kwarc) to prawie to samo. A co do garażu to adoptując projekt można powiększyć szerokość tak aby 2 autka się zmieściły architekt zrobi to za niewielką dopłata albo gratis.
    Ja dostawiałem okna i robiłem lustrzane odbicie zrobił mi to gratisowo. A za adaptację + projekty przyłączy zapłaciłem 1000 zł a w około u nas chcą 1200 dlatego jestem z niego bardzo zadowolony zrobił to super sprawnie , załatwił wszystko za mnie ja tylko złożyłem kilka podpisów no i pozwolenie mam. Nie wiem jak wkleja się gotowe skany ale postaram się coś pokazać. Cierpliwości.

  7. #7

    Domyślnie

    A jak ten domek wkomponowany jest w działę - od której strony wjazd?
    A to lustrzane odbicie dotyczy całego budynku, czy tylko wnętrza?

    Aha, jeszcze małe pytanko, jaka jest wentylacja w kuchni i łazience?

    A te skany to może na e-mail'a: [email protected] - to chyba najprostsze.
    pozdrowienia z wielkopolski

  8. #8

    Domyślnie

    Prześle ci skany na na e-mail'a , i jeszcze rzut domku na naszej działce (mapke)

  9. #9

    Domyślnie

    wielgachne dzięki za skany; muszę je tylko sobie wydrukować i przetrawić;
    pozdrowienia z wielkopolski

  10. #10

    Domyślnie

    Ja z żoną nasz wymarzony projekt Domku szukaliśmy rok czasu, pewnie nie, dlatego że nie było tylko, dlatego że sami nie wiedzieliśmy, co chcemy. Do wyboru projektu trzeba dojrzeć.
    Pierwszym takim według nas najlepszym dla nas projektem był D33 (Nieduży)z muratora.
    Brakowało nam jednak w nim garażu. Dodając garaż do d33 robi się już zupełnie inny dom, dlatego skłoniliśmy się ku asi z horyzontu, była większa o pokuj na dole, ale wtedy nie musiałbym robić poddasza od razu no i miała garaż. Lecz w asi zacząłem kombinować jakby tu zmienić w środku (nie podobało się mnie to, że np. ubikacja przy salonie) no i wyszedł mi Kwarc. Już go nie zmienię, bo mam już na niego pozwolenie, dla mnie jest on stosunkowo prosty i właśnie, dlatego wydaje mi się, że bardzo praktyczny jak na 4 osobową rodzinkę, no i możliwość rozbudowy poddasza kiedyś tam.
    Tak, że uważam, że wybór projektu jest bardzo ważny, aby potem już nic nie zmieniać, aby się potem, np. dodając garaż, podnosząc poddasze, itp., Że robi nam się inny całkiem budynek, którego projekt spokojnie gotowy można kupić i nic w nim później nie zmieniając.( co się wiąże z zbędnymi kosztami u architekta)

    Ciekawe co o tym myślą koledzy od NIEDUŻEGO i ASI Z HORYZONTU, Zaglądam na te forum często bo myślę że kwarc to ich braciszek, ich domki są bardzo ładne no i zawsze można tam coś podpatrzeć i uzyskać fachowych porad.

  11. #11

    Domyślnie

    no właśnie tego garażu się boję. Nie wiem, czy jak zażyczę sobie garażu dwustanowiskowego, to domek nie straci uroku.
    A co do wyboru projektu, to myśmy zaczynali od AkacjiII Horyzontu. Uważamy, że ten dom jest piękny, tyle że ma 160m2 powierzchni i bardziej skomplikowaną (droższą) konstrukcję. I tak powoli dotarliśmy do Kwarca i Turkusa.
    Coraz bardziej nam się Kwarc podoba.
    Dzisiaj podpisaliśmy umowę kredytową na działkę, a 10.01 notariusz i działka jest nasza.
    Wtedy tylko projekt, troszkę papierów i budowa...........................
    pozdrowienia z wielkopolski

  12. #12

    Domyślnie

    Do mitmara
    Zobacz sobie na forum Niedużego, tam Rocky dostawiał do niedużego garaż dwustanowiskowy ma tam zdjęcia swojego domu, pogadaj sobie z nim, to spoko gość na pewno ci doradzi.

  13. #13

    Domyślnie Kwarc i dwustanowiskowy garaż

    Spreparowałem KWARCa z dwustanowiskowymi garażami.
    http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.h...tmar&k=3&nxt=0

    Podaję skrót, bo nie wiem jak wkleić bezpośrednio do postu (chyba się nie da).
    pozdrowienia z wielkopolski

  14. #14

    Domyślnie

    No całkiem fajny - ten z pojedynczym wjazdem.

  15. #15

    Domyślnie

    nam się też podoba ten z jedną bramą. ciekawe co na to architekt (wytrzymałość stropu nad garażem), bo chcielbyśmy nad garażem zrobić pomieszczenie gospodarcze i małą łazienkę.
    pozdrowienia z wielkopolski

  16. #16

    Domyślnie

    Mitmar - i co masz tą działkę[b][/b]

  17. #17

    Domyślnie

    działkę mamy (podpisaliśmy akt notarialny we wtorek 10 stycznia). kredyt też został uruchomiony, więc w zasadzie tylko jeszcze czekamy na odpis Księgi Wieczystej (ale to już formalność). Działka 30 x 30 m z wjazdem od wschodu.

    No i gromadzimy fundusze - musimy się otrząsnąć po notariuszu (skasowano nas ma kwotę 3500PLN, bo teraz notariusz kasuje za US, sąd no i siebie).
    Ale przynajmniej już nie czekają nas wydatki związane z działką.

    Cały czas walczymy z projektem. Kwarc bardzo nam się podoba i mocno się zastanawiamy czy da się go wybudować za 200 tys.
    Kosztorys, który znalazłem na stronie WWW Krajobrazów jest chyba bardzo optymistyczny. No i pytanie - budować samemy, czy szukać generalnego wykonawcy do stanu surowego zamkniętego.
    Chcemy budować na kredyt i każdy przestój byłby bardzo niewskazany.

    Ale to tylko takie wewnętrzne boje.

    Chcemy zaczynać na wiosnę (chyba że nie damy rady z papierami), mamy namiary na polecaną ekipę i kierownika budowy, prąd i woda na działce (kwestia uruchomienia dostaw) - więc wszystko jest. Mamy namiary na architekta.

    Żeby tylko małą 6 w TOTKA wygrać.

    A o u Was? Macie już kosztorys? Kiedy startujecie?
    pozdrowienia z wielkopolski

  18. #18

    Domyślnie

    KWARC

    TURKUS


    KWARC mi się bardziej podoba
    nie lubię kuchni w salonie, kręconych schodów i drzwi kibelka widocznych z kanapy
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  19. #19

    Domyślnie

    Ewunia
    woj-jur twierdzi to samo i po dłuższych dyskusjach z żoną, zostaniemy najprawdopodobniej przy KWARCu (dochodi jeszcze jeden argument na korzyść KWARCa - brak drugiego komina, który ma TURKUS - niższe koszty)
    Ciekawe, czy ktoś już postawił lub stawia taki dom (szkoda by było popełniać dwa razy te same błędy).

    A czy Koleżanka może też jest zainteresowana tym projektem?

    No i co Koleżanka sądzi o podwójnym garażu (link kilka postów wcześniej)?
    pozdrowienia z wielkopolski

  20. #20

    Domyślnie

    woj-jur

    i jak przygotowania do budowy?

    My właśnie walczymy z projektem. Chcemy wprowadzić parę zmian:
    1. zamiana miejscami łazienki ze środkowym pokojem;
    2. powiększenie garażu na dwa samochody i pomieszczenie gospodarcze;
    3. dodatkowa, malutka łazienka na poddaszu;
    4. dodatkowe okno połaciowe w pomieszczeniu nad garażem.

    Za adaptację architekt chce do 2000PLN (kończy wszystko pozwoleniem na budowę). Będziemy negocjować.

    Myśleliśmy też nad zadaszeniem tarasu (ale nie bardzo chyba to pasuje do bryły budynku) i ew. powiększeniu kuchni kosztem sypialnie (ale to się wiązało z przesunięciem ściany nośnej) i z tego chyba zrezygnujemy.
    pozdrowienia z wielkopolski

Strona 1 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony