dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 151
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drmly

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam budujących praktycznego 4 , właśnie jesteśmy na etapie wyboru firmy do stanu surowego , wykonawcy podali nam 40 tys. dla nas to jakoś za dużo patrząc na to za jaką cenę bududował praktycznego 1 miejski -28 tys,
    Prośba szczególnie do motor - jeśli możesz a widzę że czekasz na dach zdradź swoje ceny za robociznę i z czego budujesz.Z góry dzięki drmly

  2. #22

    Domyślnie

    40 tys za Praktycznego 4 to wcale nie jest jakaś spora kwota.
    Przecież wersja 4 jest większa od Praktycznego 1

    U mnie już budują i jestem umówiony na 19 tys za całość bez dachu
    Dach 12 tys komplet
    Ale zanim znalazłem firmę z te pieniądze, to miałem 8 innych wycen i rok wcześniej szukałem
    Druga najmniejsza wycena to 45 tys a najwyższa to 70 tys.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drmly

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za informacje ,
    w sumie urwałem jeszcze dwa tys, obecnie mam prośbę o podanie ilości materiałów jakie zużyliście przy budowie tj. w kosztorysie jest np.bloczek betonowy 38x25x14 cm- 2250 szt.
    beton b-20- 76,4 m3
    b-15- 15 m3
    b-10 - 19,8 m3
    pustak ceramiczny u-220 25x18,5x22- 6013 szt - tylko ściany zew.wewnątrz beton komórowy
    dachówka braas tegakit star- 2604 szt
    czy w/w wielkości nie są zawyżone?
    DM

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał drmly Zobacz post
    patrząc na to za jaką cenę bududował praktycznego 1 miejski -28 tys,
    drmly weź jednak pod uwagę to, że nasz dom troszkę mniejszy i budowa miała miejsce rok temu. Ceny będą sie różnić mimo wszystko.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  5. #25

    Domyślnie

    @drmly - buduję z porotherm25 wienerberger, stropy teriva. 40tys za całość z dachem (więźba plus deskowanie to bardzo dobra cena - jeśli fachowcy znają się na robocie)
    W sumie więźbę robili 3 dni, a teraz zostało jeszcze deskowanie, działówki w przyszłym tygodniu wchodzi dekarz.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 21:56

  6. #26

    Domyślnie

    Praktycznie już skończone deskowanie. Pod koniec tygodnia wchodzi dekarz.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 21:56

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal_1975

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Motor czy możnaby odwiedzić Twoją okolicę aby zobaczyć ten dom z bliska? Chodzi o jego gabaryty i wielkość w środku, metry kwadratowe średnio do mnie przemawiają. Ewentualnie daj namiar gdzie można to cudo znaleźć.

  8. #28

    Domyślnie

    Poszła informacja na PW.

  9. #29

    Domyślnie

    Deskowanie skończone
    Teraz dekarze zaczęli się zajmować dachem i już pierwsze efekty widać.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 21:57

  10. #30

    Domyślnie

    Dziś przedstawiam całokształt (trochę zaległy) domu czyli jak się prezentuje z zew i od środka
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 21:57

  11. #31

    Domyślnie

    Dach prawie już skończony - zabrakło kilku dachówek (ok 3 tygodni trzeba poczekać) ale myślę, że efekt już można zobaczyć.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 21:57

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lexus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    I decised build Praktyczny 3 but my projekt contains not all necessary information. I do not have only lists K-1 and K-2 (about fundamenty). In Belarus I didn`t find a person who has full projekt or has already built this house. I know that projekt Praktyczny 4 is almost similar to Praktyczny 3 and probably I can Use K-1 and K-2 from Praktyczny 4.
    So I would like to ask if anybody, who has projekt of Praktyczny 4, can scan or foto these 2 lists and attach them here or email me on [email protected] and [email protected].
    Thank U so much.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martel2011

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich Praktycznych! Bardzo podoba mi się projekt praktyczny 4 i mam kilka pytań do osób budujących ten domek. Czy mógłbym uzyskać informacje jakie są rzeczywiste koszty budowy tego domu, Chodzi mi o dokładne koszty poszczególnych etapów. Dom jest wspaniały, tylko zastanawiam się czy funduszy mi starczy na postawienie takiego domku. Będę wdzięczny za wszystkie informacje. e-mail: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Ostatnio brakowało czasu ale w końcu udało się zrobić zdjęcia po skończeniu dachu i kilku pracach porządkowych na działce.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 21:57

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek543
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Motor,
    Dach wygląda naprawdę super - co utwierdza mnie w moim wyborze - u mnie dekarze wchodzą z Turmalinem za 2 tygodnie.
    Mam zapytanie: jakie masz okna dachowe i jakie kołnierze (lub inna obróbka) zostały użyte.
    Generalnie jest kilka domów na forum gdzie dachówka płaska "odstaje" na kołnierzu okna dachowego...

    Masz może jeszcze jakieś inne doświadczenia po położeniu tej dachówki?

    pozdrawiam

    Marek

  16. #36

    Domyślnie

    Marek co do okien to:
    FAKRO FTP-V U3 78*118 - 4 szt.
    kołnierz FAKRO EZV-P 78*118 - 2 szt
    kołnierz FAKRO KZV1 78*118 - 1 szt
    kołnierz FAKRO KZV3 78*118 - 1 szt

    Z tego co wiem to do mocowania dekarze używali taśmy DUO-ROLL antracyt + taśmy PB-FLEX czarnej. Własnie to "odstawanie" na kołnierzach też nam się nie podobało jak oglądaliśmy domy z płaską dachówką. Nasz dekarz stwierdził, że zrobi tak, że wszystko będzie płaskie i spasowane. Generalnie wywiązał się - jest kilka delikatnych rzeczy do poprawy ale to po zimie będzie robił.
    Utwierdziłem się, że ułożenie na tzw. "mijankę" (jak się zdecydowaliśmy) przynajmniej mi się dużo bardziej podoba.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek543
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    dzięki motor,

    co do układania "z przesunięciem" to zgodnie z instrukcją Rupp'a jest to zalecane ułożenie przy Turmalinie (też tak będę miał)

    co do twoich kołnierzy to powiem szczerze jeszcze bardziej mnie to zdezorientowało (albo nie potrafię rozczytać skrótów FAKRO.
    generalnie chyba żaden z twoich kołnierzy nie jest do płaskiej dachówki (z tego co wyszukałem są to kołnierze o oznaczeniach ESV)
    ponadto jest to chyba zgodne z tym co mi wczoraj powiedzieli w sklepie z pokryciami dachowymi (bierz pan normalne, dobry dekarz zrobi...)

    suma summarum u ciebie naprawdę te obróbki okien wyglądają dobrze - gratulacje (!)

    pozdrawiam

    Marek

  18. #38

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc przesunięcie tak sobie wymyśliliśmy nie znając wcześniej zaleceń producenta. Z tego co pamiętam to są dwie wersje przesunięcia:
    - z przesunięciem dopiero od drugiego rzędu (pierwszy rząd bez przesunięcia)
    - tak jak u nas czyli każdy rząd z przesunięciem

    Kołnierze i obróbki były po stronie dekarzy, a my tylko powiedzieliśmy jak ma być. Reszt nas nie interesowała najważniejsze było aby przy oknach było prosto bez żadnych nierówności.

    Po Twoich słowach utwierdzam się, że dekarze zrobili tak jak chcieliśmy

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar megapol_mg
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam właśnie zakupiłem projekt i ruszam z budową na wiosnę . motor ile kosztowało cię pokrycie dachu dachówką wraz z dekarzami no i czekam na zdjęcia z kolejnych etapów na [email protected]. Również jak ktoś z was ma już stan surowy chętnie bym zobaczył zdjęcia kuchnia , gdzie macie kotłownie itp. Mam do was pytanko, projekt fajny jedynie ma małą kuchnię jak pisaliście, ale powinna wystarczyć . Jedynie łazienke na dole chcę powiększyć jak użytkownik motor , ale kotłownie bym zostawił w tym miejscu jak oryginał projektu ale nie wiem czy nie za mała kotłownia na gazowe ogrzewanie .

    Jeśli ktoś z was ma swoje zdjęcia z budowy chętnie bym zobaczył .
    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez megapol_mg ; 11-12-2011 o 21:05

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sherly

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć motor,

    My również będziemy budować praktycznego 4. Mamy już projekt i zrobioną adaptację. Czekamy tylko na odbiór pozwolenia na budowę i na wiosnę ruszamy. Moje pytanie jest takie gdzie budujesz? i czy jest możliwość zobaczenia domu na żywo i zadania kilku konkretnych pytań?
    Pozdrawiam

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony