dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 151
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasienka739

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki motor za podpowiedzi
    Jesli chodzi o poziom to wyrównaliśmy go razem z salonem, na niższym poziomie będzie tylko garaż.
    Z kominka zrezygnowałam.

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasienka739

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    6

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o wejście to ma to być otwarta przestrzeń.
    Nie wiem czy nam to wyjdzie. Dzisiaj mam spotkanie z naszym kierownikiem budowy - zobaczymy co on nam powie.

  3. #63

    Domyślnie

    Wszystko to kwestia co komu potrzeba

    A jeśli chodzi o wejście to ma to być otwarta przestrzeń.
    Ja bym jednak proponował drzwi między salonem a wiatrołapem aby nie "wpadało" zimno jak się wchodzi z dworu.

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasienka739

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Motor mam pytanie dotyczące stropu: jest wylewany tak jak w oryginalnym projekcie czy to zmieniliście? a ściankę kolankową o ile podnieśliście?

  5. #65

    Domyślnie

    Strop zmieniony z monolitycznego na terive, ściana kolankowa podniesiona o 25cm.

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasienka739

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Praktyczny
    czy ktoś buduje to "cudo" w okolicach Poznania albo w woj. wielkopolskim??

  7. #67

    Domyślnie

    Okna już zamontowane - kolor: zloty dąb.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 20:55

  8. #68

    Domyślnie

    Już coraz bliżej! Gratulacje, fajnie to wszystko wygląda. Teraz będzie można spokojnie zacząć prace wewnątrz. Mam pytanie czy jesteś motor zadowolony z przeróbek, czy jeszcze gdyby była taka możliwość coś byście zmienili?

    Mam jeszcze pytanie czy wybraliście już rodzaj ogrzewania? W jakim regionie powstaje Wasz Praktyczny?

  9. #69

    Domyślnie

    Odnośnie przeróbek to na ten moment wygląda, że były w dobrym kierunku. Zapewne coś więcej będzie można powiedzieć jak się pomieszka trochę.
    Ogrzewanie będzie gazowe, najprawdopodobniej piec kondensacyjny. Cały dół podłogówka plus kaloryfer w wiatrołapie i 2 w garażu. Góra kaloryfery po sztuce w pomieszczeniu (pokój nad garażem 2) i podłogówka w łazience i pralni.

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzej pra4

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-079
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ja w okolicach Lublina zaczynam w Lipcu, zapraszam wszystkich z okolic i nie tylko do dzielenia się informacjami Pozdrawiam.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skoora

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No to prawie razem starujemy, ja rozpoczynam pod koniec sierpnia pod Opolem czekam na dobre rady i służe pomocą.

    pozdrawiam

    Cytat Napisał andrzej pra4 Zobacz post
    Witam ja w okolicach Lublina zaczynam w Lipcu, zapraszam wszystkich z okolic i nie tylko do dzielenia się informacjami Pozdrawiam.

  12. #72

    Domyślnie

    Czas mija, a na budowie zmiany, zmiany, zmiany Elektryka, wod-kan i CO wykonane.
    Ostatnio edytowane przez motor ; 12-07-2013 o 20:55

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skoora

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No super, jednak jak wytynkowane to odrazu robi sie większe. Widzę, że łazienkę poprostu podzieliłeś na pół - wanna pod okno? Ja bede robił dodatkowe okno w "jadalni" od strony kuchni, a podcień od wejścia zlikwidowałem w połowie szerokości. U Ciebie to wygląda super - naprawdę fajne pomieszczenie się zrobiło w drodze do garażu, nam sie jednak bardzo podoba takie szersze zadaszenie nad wejściem i nie chcieliśmy do końca tego likwidować. Generalnie zdjęcia z Twojego etapu utwierdziły nas w dobrym wyborze projektu i przeróbek. Patrzę na kotłownię - my będziemy mieli pompę powietrze-woda + rekuperacja i kominek bez płaszcza. Zastanawiam sie czy pompa, rekuperator i zbiornik CWU wejdą tam bez problemu? Na zywo napewno łatwiej to ocenić niż ze zdjęć, jak to zaplanowałeś?

  14. #74

    Domyślnie

    Zdecydowanie tynki powiększyły wnętrza o wylewkach nie wspomnę (jeszcze nie miałem czasu zrobić zdjęć)
    Łazienka według poniższego schematu została podzielona z pralnią.
    W oryginalnym projekcie było okno w jadalni od strony kuchni ale my zrezygnowaliśmy, gdyż jest to u nas od strony północnej, a po za tym będzie to miejsce aby ustawić lampkę, szafkę itp.
    Podcień (jego likwidacja) między wejściem a garażem to był dobry krok z punktu widzenia funkcjonalnego (u nas kuchnia powiększona więc i wiatrołap się zmniejszył a likwidacja podcienia utworzyła super przestrzeń na szafy. Z zewnątrz wąskie okienko nadaje fajny wygład domkowi, a przed drzwiami wejściowymi jest wystarczająca ilość miejsca.
    Co do kotłowni to piec kondensacyjny z zasobnikiem (jeszcze nie ma ostatecznego wyboru), a w salonie super spory kominek (bez płaszcza).

  15. #75

    Domyślnie

    Obiecane zdjęcia po wylewkach. Poniżej kotłownia, garaż i wiatrołap ze spiżarką.

    Załącznik 127176Załącznik 127177Załącznik 127178Załącznik 127179Załącznik 127180

  16. #76

  17. #77

  18. #78

  19. #79

  20. #80

    Domyślnie

    Witam! Domek już na tym etapie wygląda imponująco!!! Czy mógłbym wiedzieć jaki był całkowity koszt budowy domku do tego etapu??? Z góry dziękuje.

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony