dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 151
  1. #121

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tak, wiec finalnie nic w fundamentach nie zmieniam.

    Mam jeszcze jedną zagwozdkę odnośnie stropu.
    Zrobić lany według projektu czy teriva.

    Zmienialiście strop na teriva?
    .

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemoth Zobacz post
    BGDM a orientowałeś się mniej więcej jaka jest różnica w kosztach przy zrobieniu fundamentów według projektu a po ich lekkim odchudzeniu?
    .
    niestety nie pamiętam ile miało być taniej, co do stropu to zrobiliśmy strop lany

  3. #123
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skoora

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemoth Zobacz post
    Wydaje mi się, że tak, wiec finalnie nic w fundamentach nie zmieniam.

    Mam jeszcze jedną zagwozdkę odnośnie stropu.
    Zrobić lany według projektu czy teriva.

    Zmienialiście strop na teriva?
    Nie ma wielkiej różnicy przy słabszych fundamentach, nie pamiętam kwoty, ale biorąc pod uwagę późniejszą pracę budynku, myślę że warto pozostać przy oryginalnych z projektu.

  4. #124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skoora

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemoth Zobacz post
    Wydaje mi się, że tak, wiec finalnie nic w fundamentach nie zmieniam.

    Mam jeszcze jedną zagwozdkę odnośnie stropu.
    Zrobić lany według projektu czy teriva.

    Zmienialiście strop na teriva?
    Co do stropu to cały mam na terivie, zlikwidowałem pokój na dole podobnie jak MOTOR. Dwa podciągi w miejscu ścian i nie było żadnego problemu.

  5. #125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    blue.44

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj BGDM super fotki. Bardzo podoba mi się aranżacja kuchni i salonu. czy możecie umieścic jeszce parę fotek dolnej łazienki czy jadalni. dziękuję > Pozdrawiam. Cieszę sie że już kończycie ja dopiero zaczynam.

  6. #126

    Domyślnie

    Witam

    Ja również planuje zakup tego projektu, jednak dół musze troszke przerobić. Czy buduje już ktoś ten domek w woj, łodzkim lub ościennym, chciałbym zobaczyć go na żywo.

    Pozdrawiam

  7. #127

    Domyślnie

    Witam
    my budujemy a wlasciwie zaczynamy wykańczanie praktycznego pod Wrocławiem ,dokonalismy dos duzo zmian w projekcie ,chyba janwazniejszy to likwidacja gabinetu i wysuniecie podcienia na rowni ze sciana mamy dwa duze okna po 2,7 w salonie ,otwarte schody co daje duzo jasna przestrzen ,na górze tez pokój nad garazem podzielilsmy na dwa pomieszczenia gabinet i moja pralnie ,pom gosp ,na pietrze 3 sypilnie i duza łazienka ,kotłownia gazowa w grazu ,dom prezentuje sie bardzo fajnie

  8. #128

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Praktycznego 4. Czy ktoś z Was widział nową wersję 4a? Co myślicie o zmianach wprowadzonych przez pracownię? Jesteśmy na etapie wyboru projektu i na 99% wybierzemy Praktycznego ale szukam podpowiedzi.

    Czy ktoś buduje w okolicach Bielska-Białej?

  9. #129

    Domyślnie

    Witam, czy mogę prosić o przesłanie kilku zdjęć na priv? nie otwierają mi sie załączniki a ciekawi mnie wygląd domu w środku i na zewnątrz po naniesionych zmianach.

  10. #130
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariuszmich

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    K-ce
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    My również rozpoczęliśmy budowe Praktycznego 4 po adaptacji pod Krakowem. Chętnie obejżałbym wykonania tego projektu w realu. Jeśli jest ktoś chętny podzielić się fotkami z waszego praktycznego to poproszę na priv.

    Pozdrawiam wszystkich budujących.

  11. #131

    Domyślnie

    tak jak pisałem wcześniej naszą największą bolączką było przegrzewanie się domu przez wielkie szyby, mamy fatalnie ulokowowany dom jeżeli chodzi o słońce, rano świeci w wielkie okno w kuchni, w południe w wielkie okna w wykuszu a wieczorem w wielkie okna z tyłu. Gorzej się nie dało ulokować domu Podjęliśmy decyzje o wymianie szyb na system Pilikngton Suncool i to była dobra decyzja, w upały w domu nie jest już 30-32 stopnie ale ok 25 stopni, różnica jest bardzo zauważalna, budującym ten dom polecam zastanowić się czy nie lepiej odrazu zainwestować w te szyby

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał BGDM Zobacz post
    tak jak pisałem wcześniej naszą największą bolączką było przegrzewanie się domu przez wielkie szyby, mamy fatalnie ulokowowany dom jeżeli chodzi o słońce, rano świeci w wielkie okno w kuchni, w południe w wielkie okna w wykuszu a wieczorem w wielkie okna z tyłu. Gorzej się nie dało ulokować domu Podjęliśmy decyzje o wymianie szyb na system Pilikngton Suncool i to była dobra decyzja, w upały w domu nie jest już 30-32 stopnie ale ok 25 stopni, różnica jest bardzo zauważalna, budującym ten dom polecam zastanowić się czy nie lepiej odrazu zainwestować w te szyby
    Witam na forum wszystkich Praktycznych My budujemy w zachodniopomorskiem.

    Zakupiliśmy wersję lustrzana projektu i jesteśmy już po wylaniu fundamentów, teraz będzie czas na układanie bloczków fundamentowych.

    Kwestie stron świata wydaje mi sie, że przemyslelismy, bo działka jest z wejściem od południa, wiec słońce będzie wpadać przez okno w kuchni a popołudniem rozjaśni jadalnię i salon przedzierając się przez duze okno w jadalni. Mam nadzieje ze unikniemy upałów i będzie to dobre rozwiązanie

    Zamierzamy wprowadzić następujące zmiany:
    - łazienka na parterze przesunięta do kotłowni
    -kotłownia zostaje w łazience - zrobimy tylko piec kondensacyjny na gaz
    - wejście do tejże łazienki przesunięte pod schody, których bieg odwracamy, dzięki czemu uzyskamy więcej przestrzeni.
    -schody zrobimy otwarte, drewniane, prawdopodobnie dywanowe
    - przejście z domu do garażu obok wejścia do łazienki, wejście do gabinetu także przesunięte w tenże powstały hol, naprzeciw schodow, aby nie wychodzić z gabinetu bezpośrednio na salon. Tym samym powiększamy przestrzeń na rtv.
    - w gabinecie zmiana okna na duże, takie trochę panoramiczne, w poziomie (wymiary prawdopobnie 235cmx110cm), bez wyjścia na taras w celu uzyskania miejsca pod tym oknem na siedzisko, biurko itp.
    -likwidujemy kominek przez co powiększa się troszkę kuchnia
    -dodajemy dwa male okienka w garażu, równolegle do dwóch okien które zrobimy w pokoju nad garażem
    - w pokoju nad garażem wydzielamy nasza sypialnie z łazienką i garderoba oraz wstawiamy 2 okna zamiast jednego
    - pokój o wielkości 12,5 m2 przeznaczamy na pralnio-suszarnie-prasowalnie
    -pokoje dzieci: 15,4 m2 oraz 12,4 m2 pozostają bez zmian
    - łazienka dzieci pozostaje bez zmian (ta 5,8m2)
    - garderoba i łazienka która wychodziła z okolo 15-metrowego pokoju zostaje połączona w jedno pomieszczenie z którego chcielibyśmy zrobić dużą wspólna garderobę o wielkości 10,2m2

    Powstaje jeden problem. Strop w projekcie jest żelbetowy, a projektanci 'puścili' kanalizację z łazienki 5,8m2 na lekkim spadzie stropem w kierunku bodajże miejsca gdzie w projekcie idzie komin. O ile zdarzylismy się zorientować takiego rozwiazania w tego typu stropie nie mozna zastosowac.
    Jak u Was rozwiazaliscie tę sprawę?

    Druga rzecz - jak wykonaliscie ten śmieszny balkono-wykusz nad jadalnią? Nie macie z nim żadnych problemów?

    BGDM - bardzo pięknie wykonczyliscie dom. Czy posiadacie lub może ktoś jeszcze z tego forum więcej zdjęć z ukończonej budowy?

    Jaką dachówkę polozyliscie?

    Podzielcie się wrażeniami użytkowania, a może natkneliscie się na jeszcze jakieś uhybienia w projekcie które zmieniliscie?

    Liczymy na dobre rady

    Pozdrawiam!

  13. #133

    Domyślnie

    Witam, my zamierzamy budować praktycznego4 w Szczecinie. Baaaaaaaaaardzo prosimy o kontakt kogoś, kto postawił ten dom w naszym województwie/okolicy. Czy istniałaby możliwość zobaczenia go live, chociażby zza płota? : ) Pozdrawiam gorąco : )

  14. #134
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartto

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Czy jest jakaś opcja zobaczyć ten Twój dom wg projektu Praktyczny 4 ?
    Jesteśmy z Tarnowa i przymierzamy się do budowy wg projektu Praktyczny 4A i chcielibyśmy zobaczyć jak on wyglada....

    Jeśli się da to proszę o info na priv
    [email protected]

    Dzięki

  15. #135
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartto

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszmich Zobacz post
    Witam.
    My również rozpoczęliśmy budowe Praktycznego 4 po adaptacji pod Krakowem. Chętnie obejżałbym wykonania tego projektu w realu. Jeśli jest ktoś chętny podzielić się fotkami z waszego praktycznego to poproszę na priv.

    Pozdrawiam wszystkich budujących.
    Witam

    Czy jest jakaś opcja zobaczyć ten Twój dom wg projektu Praktyczny 4 ?
    Jesteśmy z Tarnowa i przymierzamy się do budowy wg projektu Praktyczny 4A i chcielibyśmy zobaczyć jak on wyglada....

    Jeśli się da to proszę o info na priv
    [email protected]

    Dzięki

  16. #136
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluerain23

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-512
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Czy budował ktoś ten PIĘKNY DOMEK z piwnicami?

  17. #137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariuszmich

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    K-ce
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluerain23 Zobacz post
    Witam Wszystkich.
    Czy budował ktoś ten PIĘKNY DOMEK z piwnicami?

    Witam.
    My wybudowaliśmy na podstawie praktycznego 4 częściowo podpiwniczony domek

  18. #138
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluerain23

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-512
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Dzięki za odpowiedź
    Gdzie zrobiliście wejście do piwnicy i czy był duży problem z "przeróbka" projekty co do oryginału?
    Ja chce zrobić piwnicę pod całym garażem ale nie wiem gdzie zrobić wejście.

  19. #139
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kinga_kz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś buduje lub już wybudował Praktyczny 3a lub 4a i udostępni do pooglądania ?? Będę wdzięczna za odpowiedz, bo wolę przed zakupem projektu zobaczyć układ na żywo
    [email protected]
    pozdrawiam

  20. #140
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wolek_p

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-265
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Właśnie kupiliśmy projekt Praktyczny 4A. mamy wstępny pomysł na domek, ale jeżeli byłby ktoś tak miły i podesłał zdjęcia z urządzonego domu to byłbym wdzięczny [email protected].

    Dzięki i pozdrawiam

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony