dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 311
  1. #1
    Administrator ADMINISTRATOR FORUM Avatar admin
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Murator
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Konkurs dla amatorów grillowania. Do wygrania GRILL i warsztaty gotowania z PASCALEM

    Amatorów potraw z grilla zapraszamy do wspólnej zabawy ze świetnymi nagrodami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grill..jpg
Wyświetleń:	3890
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	46436
    Do wygrania jest:

    nowoczesny grill - grill przenośny Smokey Joe Premium 37 cm Silver o wartości 369 zł

    warsztaty gotowania z Pascalem Brodnickim - dwa zaproszenia na warsztaty gotowania z Pascalem Brodnickim (UWAGA! Warsztaty gotowania z Pascalem odbędą się w środę 16 marca w Warszawie, początek godz. 11)*

    książki z przepisami - (dwie książki „Przyjęcia barbecue przy grillu” ze świetnymi przepisami na grilla )

    oraz

    zestaw akcesoriów grillowych - (zestaw akcesoriów marki Weber Stephen przydatnych podczas grillowania)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	weber..jpg
Wyświetleń:	3908
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	46437

    Nagroda główna - Grill przenośny Smokey Joe Premium 37 cm Silver o wartości 369 zł 
Nagroda dodatkowa - warsztaty grillowania z Pascalem Brodnickim (wartość nagrody 212 zł)
Nagroda dodatkowa - książka z przepisami na grilla „Przyjęcia barbecue przy grillu” (wartość nagrody 39,9 zł)Weź udział w naszym konkursie i rozpocznij sezon grillowy już teraz!

    Zapraszamy wszystkich do naszej zabawy! Zadania konkursowe są bardzo proste, a nagrody wyjątkowe.

    Zadanie konkursowe polega na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie:
    1. Kto wynalazł grill z pokrywą?
    i rozwinięciu zdania:
    2. Lubię grillować bo....

    Odpowiedzi na powyższe pytania należy zamieścić w dniach 7-14 marca 2011 r. na naszym forum w wątku konkursowym. Zwyciężą najciekawsze wypowiedzi. Nagrodzonych zostanie 6 osób, które poprawnie odpowiedzą na pytanie nr 1 oraz zamieszczą najciekawsze, pomysłowe i interesujące rozwinięcie zdanie nr 2. Jedna osoba może otrzymać jedną nagrodę. Listę zwycięzców konkursu opublikujemy w serwisie Muratordom.pl 15 marca 2011 r.

    * osoby zainteresowane udziałem w warsztatach grillowania z Pascalem prosimy o wpisanie na końcu swojej wypowiedzi hasła WARSZTATY

    Regulamin konkursu



    WYNIKI Konkursu dla amatorów grillowania!


    Nowoczesny grill przenośny Smokey Joe Premium 37 cm Silver o wartości 369 zł otrzymuje:

    tosia125

    Zaproszenia na warsztaty gotowania z Pascalem Brodnickim (16 marca w Warszawie) otrzymują:

    Otylka2007
    Jutta


    Książki z przepisami „Przyjęcia barbecue przy grillu” otrzymują:

    PliP
    mikolayi


    Zestaw akcesoriów grillowych marki Weber Stephen otrzymuje:

    Aga-Białystok

    A pozaregulaminowe nagrody od Redakcji otrzymują ponadto:

    Jarek.P
    betina71
    ezop9


    Serdecznie gratulujemy. Prosimy laureatów o adres jako prywatną wiadomość do Redakcja
    Kontakt z adminem: [email protected]

    Portal: www.murator.pl

  2. #2

    Domyślnie

    no tak sobie właśnie pomyślałam, że jak Redakcja się pyta o to kto wynazł grill z pokrywą to musi być z tym związana zabawna historia tego co wynalazł, pewnie dzięki utrudnieniom, pryskającemu tłuszczowi itp. i proszę, co znalazłam:

    (przeklejone)

    "Zanim został wynaleziony grill w kształcie kuli, panowała „era“ cegły. W całej Ameryce powszechne było budowanie otwartych grilli z cegły. Oczywistą wadą tych „budowli” była ich nieruchomość, przy złej pogodzie np. deszczu z powodu braku pokrywy nie dało się z nich korzystać oraz faktu, iż często występowały wysokie płomienie. Dodatkowo przyjemność grillowania była obniżona, gdyż popiół osiadał się na mięsie czy ubraniu, natomiast jedzenie, które lądowało na talerzach było źle upieczone bądź spalone.
    Jako fan grillowania z wielkim zamiłowaniem do dobrego jedzenia i ojciec jedenastu dzieci George Stephen złościł się bardzo z powodu tych okoliczności, które ciągle utrudniały mu grillowanie. Jeśli np. zła pogoda zmuszała go schronić się pod jakimś dachem a płomienie jego otwartego murowanego grilla pozostawały bez kontroli.
    Jednak George Stephen nie tylko złościł się na niewystarczające możliwości grilli z cegły, szukał również rozwiązania tego problemu. Po wielu eksperymentach w 1952 roku podczas rejsu na widok boji wpadł na pewien pomysł. Podzielił boję na 2 części i użył dolnej metalowej części jako kotła, do którego zamontował dodatkowo 3 nogi, dopasował górną część boji, która miała służyć za pokrywę. Tak oto powstał prototyp grilla w kształcie kuli, który pozwalał na kontrolę grillowanych potraw.
    Przez ten nowy typ grilli „mistrz“ grillowania miał system, który mógł kontrolować. Aczkolwiek głównym celem Stephena nie była różnorodność, poprzez jego nowy wynalazek można było wybierać pomiędzy grillowaniem bezpośrednim i pośrednim. Obecnie światowej sławy Grill Weber w kształcie kuli zmienił w krótkim czasie wygląd amerykańskich ogrodów oraz stał się symbolem grillowania.
    Po początkowym wahaniu nowy Grill w kształcie kuli został entuzjastycznie przyjęty, a grill z cegły stał się reliktem przed-nowoczesnej kultury. George Stephen produkował profesjonalne grille. Przy tym podążał za 2 celami: Jego grille miały być nie tylko innowacyjne, ale też trwałe. W skrócie, poprzez wysokie standardy jakości zapewnić wykorzystanie go przez dziesięciolecia.
    Dziś ludzie na całym świecie używają grilli Weber. Nic dziwnego, gdyż w sumie w różnych przepisach chodzi o dwie rzeczy: pełnowartościowy smak i łatwe przygotowanie.
    Wszechstronność dzięki pokrywie
    To właśnie wynalazkowi George Stephen’a zawdzięczamy dzisiejsze różnorodne możliwości przy grillowaniu. Odkrycie pokrywy otworzyło zupełnie nowy świat grillowania, w którym dzięki zastosowaniu pokrywy, grill można używać jako piec z termo obiegiem, natomiast potrawy są pieczone wolniej, łagodniej i można zastosować np. przy metodę pośrednią."

    no i proszę cała historia!

    ale się rozmarzyłam!!!

    Redakcjo! Tak nie wolno! i to jeszcze w Dzień Kobiet!

    Teraz cały dzień będę marzyć o grillowaniu na tarasie, a tu ani pogody nie ma do tego odpowiedniej jeszcze, ani tarasu jeszcze nie mam prawdziwego....

    A lubię grillować, bo to coś więcej niż zwykły posiłek! To cały rytuał! I wiosna! Pierwszy grill to znak, że wiosna już nadeszła i znowu jest cudnie (choć i zimę lubię..)

    A grill musi być obowiązkowo...

    W zeszłym sezonie nie wytrzymałam i choć wody nie miałam jeszcze np i innych takich tam rzeczy... kupiłam zwykły kociołkowaty (otwarty) grill i przytargałam go na budowę....
    ale panowie budowlańcy byli zdziwieni, ale i jacy zadowoleni jak im jedzonko zrobiłam gorące z grilla!

    Grill dla mnie to nie tylko zwykły grill! Ale i wspomnienie piękne pierwszego posiłku na a`la tarasie prowizorycznym!

    Tak więc sami widzicie, że grillować nie lubię tylko kocham!

    może w tym roku już na prawdziwym tarasie zasiądę przy prawdzimym grillu! ale z drugiej strony grillowanie kombinowane też ma swoje uroki i pozostawia fajne wspomnienia!

    Pozdrawiam i byle do szybkiego grillowania!


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    No cóż szukając wynalazcy grilla z pokrywą można natknąć się na Georga Stephena który założył firmę Weber-Stephen Products LLC i zajął się produkcją profesjonalnych grillów

    co do grilowania....

    Lubię grillować bo
    pierwszy grill otwiera u nas okres wiosenny i może nie uwierzycie ale takie otwarcie nastąpiło 5 marca tego roku pogoda była iście wiosenna...więc i kiełbaska i kaszanka i karczek i skrzydełka marynowane w przyprawach i sosie którego skład zna jak na razie tylko mój ojciec..
    grill...no cóż do przygotowania tak fantastycznego jedzenia nie uwierzycie ale wystarczy stary bębęn po pralce i kratka ze starej lodówki....

    u nas taki właśnie grill jest i sprawuje się fantastycznie, co oczywiście nie znaczy że nie przydałby sie nowy hihihi

    grill to pyszne jedzenie i wpaniała atmosfera...więc czego chcieć więcej???


    ps.zdjęcie "grilla" w dzienniku z datą 24.05.2010 - taras
    Ostatnio edytowane przez kawika ; 08-03-2011 o 07:56
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mgr_aggusia

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Miłakowo
    Kod pocztowy
    14-310
    Posty
    150

    Domyślnie

    Odp. na pytanie nr 1 grill z pokrywą został wynaleziony przez Georga Stephena.
    Odp. na pytanie nr 2 : Lubię grillować, bo ... najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa wiażą się z rodzinnym grillowaniem. A w pamięci mam grilla z maja 9albo 1999 albo2000) jak zamarzły nam sałatki na stole. Bardzo chciałabym wygrać warsztaty z Pascalem. Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zupełnie na boku konkursu i w zasadzie niezbyt na temat, ale muszę, po prostu muszę wspomnieć trzy najciekawsze grille mojego życia:

    1) bęben od pralki automatycznej marki Polar, stojący otworem do góry na nogach mocowanych od do zewnętrznej strony. Otwór "pralniczy" przykrywany starą emaliowaną pokrywką, a w dnie bębna równiez wycięta okrągła dziura, w którą była wstawiona stara stalowa miska pełniąca rolę wyjmowanego zasobnika na żar. Wewnątrz bębna dorobiony ruszt z... z czegoś. Jakiejś sztywnej siatki.
    Całość dzięki otworom w bębnie zapewniała idealne proporcje między grillowaniem a duszeniem, efekty - rewelacja!

    2) grill wykonany z błotnika od przyczepki towarowej, podstawy popielniczki "klubowej" i kratki z lodówki. Grill jak grill, ale ta konstrukcja...

    3) grill elektryczny. Wykonany przez niżej podpisanego na potrzebę chwili ze spirali rozwieszonej luzem między dwoma butelkami po piwie (wypełnione wodą były, bo inaczej się przewracały, skubane), kiełbaski podkładało się na odwróconym do góry dnem rondlu od spodu.
    3a) Ta pierwsza wersja grilla opisanego wyżej miała słabą sprawność, bo ciepło nie chciało piec kiełbasek, do góry uciekało. Powstała więc wersja extended polegająca na przykryciu całości od góry kawałkiem blachy.
    3b) po kolejnym zawaleniu się grilla w trakcie grillowania, powstała wersjia "high quality": całość zyskała gustowną obudowę z blachy, wyklepaną młotkiem na schodach akademika, gdzieś tak koło północy.
    3c) j.w., ale dodatkowo uzupełnione o oryginalny pulpit sterowniczy termostatu radzieckiej radiostacji wojskowej. Z opisami w stylu "podgriew" i "ostywanie" (czy jakoś tak, dawno to było, nie pamiętam). W tej postaci griill służył przez lata... Niestety, żywot swój w końcu zakończył, ale mam gdzies jeszcze jego zdjęcie pamiątkowe


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    początkujący 1

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Elizówka
    Kod pocztowy
    21-003
    Posty
    23

    Domyślnie

    taki grill wynalazł George Stephen
    Lubię grillować bo to mnie odpręża i tylko wtedy udaje mi się wykazać moje kucharskie zapędy a nawet jak się coś przypali to nikt nie narzeka a dla mojego psa jestem wtedy guru Poza tym to okazja do długiego posiedzenia z bliskimi na świeżym powietrzu, podyskutowaniu o budowlanych aspektach , które są ostatnio naszym tematem rzeka. Wszyscy są zadowoleni i jedzenie lepiej smakuje, a dzieciaki taplają się w piasku z budowy i grilla doceniają jak się pojawia coś na talerzach Jakby nie wynaleziono grilla to chyba sama bym to zrobiła.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ulcik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ad 1. George Stephen - oczywiście
    Ad 2. Lubię grilować bo w ten sposób można przyrządzić prawie wszystko od warzyw, owoców, ryb, mięsa i nawet przypieczonego chleba to po prostu pyszna zabawa. A od zeszłego roku znam jeszcze sposób na łososi na cedrowej deseczce z grilla i już czekam na otwarcie sezonu grillowego. Faktem też jest to że będąc kiedyś w ciąży zażyczyłam sobie na Walentynki karczek z grila i dostałam Cały ogród w śniegu, słoneczko ledwo widoczne zza chmur, a ja jadłam pyszny karczek i piłam ciepłą herbatę. A teraz z tego grilla przyrządzam różne pyszności dla moich dzieci Mniam!

    pozdrawiam,
    ulcik
    ps. warsztaty - bardzo chętnie

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Roki19

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    1. George Stephen
    2. Lubię grillować, bo jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony: odpowiednio przyrządzone potrawy z grilla są przepyszne, z drugiej strony: klimat, który towarzyszy grillowaniu jest niepowtarzalny. Grillowanie to nie tylko sztuka przyrządzania jedzenia, to cały rytuał Począwszy od odpowiedniego przygotowania grilla i jego rozpalenia, aż po niecierpliwe oczekiwanie na świeżym powietrzu na finalny efekt.
    Pozdrawiam

    Byłoby mi bardzo miło, gdybym mógł udać się na warsztaty z Pascalem.
    ......::::::Life Is a Rollercoaster::::::......

  9. #9

    Domyślnie

    odpowiedź
    1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą
    2. Lubię grillować bo....to jest to co małe i duże Gumisie (rodzinka i przyjaciele ) lubią najbardziej. Grill Piwo i Dziewczyny to wiele przyjemności gdzie mijają wszystkie złości.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Pytanie nr 1 - łatwizna George Stephen
    A rozwinięcie zdania - Lubię grillować - bo nic nie smakuje szczególnie wiosną i oczywiście potem latem tak, jak kurczak przyprawiony ziołami, solą, natarty pieprzem i nadziany na puszkę piwa, a następnie upieczony na grillu. Jestem posiadaczką grilla marki Weber z przykrywą - więc kurczak udaje się wybornie.... POLECAM! - oczywiście z piwem

    Smacznego - Ania

  11. #11

    Domyślnie

    Pytanie nr. 1 - odpowiedź - George Stephen
    Pytanie nr. 2 - Lubię grillować bo dzięki temu moi dziadkowie mnie odwiedzają! Oni tak jak ja cieszą się wspólnymi wieczorami na świeżym powietrzu.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    1. George Stephen wynalazł pierwszy grill z pokrywą w 1952 roku podczas rejsu na widok boji . Podzielił boję na 2 części i użył dolnej metalowej części jako kotła, do którego zamontował dodatkowo 3 nogi, górną część boji wykozystał jako pokrywę.

    2. Lubie grilować ponieważ jest to jedna z nielicznych chwill, którę mogę beztrosko spędzić z rodzina i przyjaciółmi.
    Ostatnio edytowane przez AGP-ON ; 09-03-2011 o 14:31
    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BartekS
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kolonia Tomaszowice, Lublin, Poland, Poland
    Posty
    151

    Domyślnie

    Ad. 1 George Stephen
    Ad. 2 Lubię grillować bo jest to jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu na dworze z rodziną czy też znajomymi, pozwalająca w pełni cieszyć się pieczonym mięskiem i nie tylko Lubię grillować przez cały rok, na co pozwala zadaszony taras i żadna pogoda mi nie straszna

  14. #14

    Domyślnie

    Pytanie nr. 1 - odpowiedź - George Stephen
    Pytanie nr. 2 - Lubię grillować bo grillowanie zbliża ludzi. Niedawno kupiliśmy dom pod Warszawą, teraz jak tylko robi się ciepło, znajomi dzwonią z pytaniem czy mogą wpaść na grilla. Takiego życia towarzyskiego dawno z żoną nie mieliśmy

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wieczor74

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pytanie nr.1 : George A. Stephen
    Pytanie nr.2 : Lubię grillować bo dzięki temu, to co zwykle jest pracą, zamienia się w relaks

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bronx

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odpowiedź na pytanie nr. 1 - George Stephen
    Odpowiedź na pytanie nr. 2 - Lubię grillować bo są to najpiękniejsze chwile dnia, weekendu. Zachodzące słońce, rozżarzony grill, skwierczący boczek ... kurczaczek. Promienie słońca padające przez pergolę,... odbijające się w złotym napoju, rozświetlają szykującą się ucztę na ogrodowym stole.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia888

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    387
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ad. 1. George Stephen
    Ad. 2. Lubię grillować bo to najsmaczniejsza rzecz w której uwielbiam królować

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ad. 1 George Stephen (dzięki Ci, gościu
    Ad. 2. Lubię grilować bo ... jestem strasznym żarłokiem no i lubię jeść gromadnie, na co pozwala grill - mój ulubiony wujek twierdzi, że w gromadzie nawet prosiaki lepiej jedzą
    pozdrawiam serdecznie, umartwiając się takimi tematami w Popielec ...

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MaK1503

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    1. George Stephen
    2. Lubię grilować bo pozwala mi to na odprężenie się, oraz na wypróbowanie nowych przepisów i swojej wyobraźni. Lubię patrzeć jak t6o co przygotowałem smakuje mojej rodzinie i znajomym.
    Z poważaniem
    M. Kowalkowski

  20. #20

    Domyślnie

    1. George Stephen.
    2. Lubię grillować bo jestem obywatelem GrillLandii lub jak ktoś woli Grillpospolitej.
    WARSZTATY

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony