dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 126
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 2520
  1. #621

    Domyślnie

    Cytat Napisał julenka3
    U mnie podobnie jak u troja. Płytki 60X60 i fuga 1,5 mm. Jeszcze "się układa", ale będzie w kuchni, korytarzu i wiatrołapie grys poler. W kuchni i na korytarzu z dodatkiem grafit satyna 30X60, który będzie też na ścianie w kuchni. A w ogóle widziałam grafit poler 60X60 położony w kuchni i w korytarzu w mieszkaniu (niewielkim) i wygląda fantastycznie. Tylko ja się bałam, że zbyt ciemny (teraz troszeczkę żałuję).

    nie boicie się, że 1,5 mm to zbyt mało na podłogówkę ?

  2. #622
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar troj
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogo
    nie boicie się, że 1,5 mm to zbyt mało na podłogówkę ?
    U nas cały dom wykańcza brat który zawodowo zajmuje się wykończeniówką i to on decyduje o większości takich własnie szczegółów. Mam nadzieję że dokonal słusznego wyboru

    pozdrawiam

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Napisał troj
    Cytat Napisał rogo
    nie boicie się, że 1,5 mm to zbyt mało na podłogówkę ?
    U nas cały dom wykańcza brat który zawodowo zajmuje się wykończeniówką i to on decyduje o większości takich własnie szczegółów. Mam nadzieję że dokonal słusznego wyboru

    pozdrawiam

    masz już za sobą sezon grzewczy ? Muszę dzisiaj podjąć decyzję jaką dać fugę - chciałbym jak najwęższą, te 1,5 mm byłoby fajnie jeden z moich płytkarzy mówi, że też tak układał, w sklepie doradzają mi min. 2,5 mm, jeden z doradców forum pisze, że min. na podłogówce to 3mm, a w informacjach jednego z producentów fug podają, że przy płytce 45x45 powinno być 5mm+1mm w przypadku podłogówki

  4. #624
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar troj
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogo
    masz już za sobą sezon grzewczy ? Muszę dzisiaj podjąć decyzję jaką dać fugę - chciałbym jak najwęższą, te 1,5 mm byłoby fajnie jeden z moich płytkarzy mówi, że też tak układał, w sklepie doradzają mi min. 2,5 mm, jeden z doradców forum pisze, że min. na podłogówce to 3mm, a w informacjach jednego z producentów fug podają, że przy płytce 45x45 powinno być 5mm+1mm w przypadku podłogówki
    Sezon grzewczy dopiero przed nami, więc zobaczymy.
    Nie wiem jakby taka podłoga wyglądała z fugą 6mm, ale skoro chcesz spać spokojnie to może takie rozwiązanie bedzie najlepsze

    pozdrawiamy

  5. #625

    Domyślnie

    Sezon grzewczy dopiero przed nami, więc zobaczymy.
    Nie wiem jakby taka podłoga wyglądała z fugą 6mm, ale skoro chcesz spać spokojnie to może takie rozwiązanie bedzie najlepsze

    pozdrawiamy

    6 mm nie będzie zostawiłem na budowie 2,5mm, ale kusi mnie 2mm majster zaczyna jutro o 6.00 rano, więc może jeszcze je podmienię

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Napisał troj
    apinka ładne wnętrze się szykuje, ciekawy jestem jak to będzie wyglądało z listwami zamiast cokołów, u nas dziś pojawiły się cokoły

    pozdrawiam
    masz zdjęcie z cokołami - u mnie też będą cokoły i jeszcze pytanko - czy te "podcięcia" tynku pod cokoły są konieczne ?

  7. #627
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar troj
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Znalazłem kilka zdjeć z cokołami, tu na zdjeciach ściana nie jest jeszcze wykończona.







    Wkuwanie cokołów nie jest konieczne, ale płytka ma 1cm + klej 0,2cm grubości a więc cokoł będzie troche odstawać od ściany i jakoś to trzeba wykończyć - pomalować?? dać listwę??.
    Według mie najlepiej wyglada wkuty cokół.

    pozdrawiam

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Napisał troj
    Znalazłem kilka zdjeć z cokołami, tu na zdjeciach ściana nie jest jeszcze wykończona.

    Wkuwanie cokołów nie jest konieczne, ale płytka ma 1cm + klej 0,2cm grubości a więc cokoł będzie troche odstawać od ściany i jakoś to trzeba wykończyć - pomalować?? dać listwę??.
    Według mie najlepiej wyglada wkuty cokół.

    pozdrawiam
    dzięki za fotki, to są oryginalne cokoły czy cięte z płytki ? Fajnie to u Ciebie wyszło. Co do fug patrzę na Twoje zdjęcia i mam wrażenie, że taka 1,5 mm fuga mimo wszystko jest dość mocno widoczna

  9. #629
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar troj
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Cokoły są cięte z płytek.
    Na tyc zdjęciach płytki nie są jeszcze zafugowane i dlatego ta przerwa 1,5 mm jest taka widoczna.
    Niestety nie mamy zdjeć z podłoga po fugowaniu bo zaraz po zafugowaniu podłogi zostały przykryte i tak jest do dzisiaj.

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał troj
    Cokoły są cięte z płytek.
    Na tyc zdjęciach płytki nie są jeszcze zafugowane i dlatego ta przerwa 1,5 mm jest taka widoczna.
    Niestety nie mamy zdjeć z podłoga po fugowaniu bo zaraz po zafugowaniu podłogi zostały przykryte i tak jest do dzisiaj.
    ja mam oryginalne cokoły - są fabrycznie zakończone na ćwierćwałek, więc ich wpuszczanie w ścianę byłoby bez sensu. Co do szerokości fug to zachowałem się asekuracyjnie i będą fugi 2,5 mm pierwsze metry już położone

  11. #631
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julenka3

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Sprawdziłam, my mamy 2 mm. Wcześniej się nie zastanawiałam nad szerokością fugi, a teraz już za późno. To nic, mam nadzieję, że będzie dobrze.

  12. #632
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar iza mirek
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    My również kupiliśmy Arkesie na cały parter i na wewnętrzne schody. Aktualnie w salonie układa się Arkesia 60X60 grys poler i jak na razie wygląda przyjemnie. W przedpokoju będzi grafit poler 60x30 - też ładne.
    Pozdrawiam Iza

  13. #633

    Domyślnie

    moja Arkesia - piękna, jasna, choć jeszcze brudna




  14. #634

    Domyślnie

    Przyjemnie się prezentuje My zaczęliśmy kłaść naszą arkesię ale straszne krzywulce się trafiają Wasza też była krzywa? Mam jeszcze jedno pytanko - impregnujecie swoje polery i satyny? Jeśli tak to fugami czy przed fugowaniem bo już zgłupiałam
    iWCIA43

  15. #635

    Domyślnie

    podłaczam sie pod pytanie o impregnację - kupiłam 2 butelki HG i moi fachowcy uparli sie na impregnowanie po fugowaniu - zreszta juz po ptakach bo wiekszosc płytek juz zafugowana...

  16. #636
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał angela_ap
    moja Arkesia - piękna, jasna, choć jeszcze brudna



    czy to grys mat?

  17. #637

    Domyślnie

    grys satyna

  18. #638

    Domyślnie

    Cytat Napisał angela_ap
    podłaczam sie pod pytanie o impregnację - kupiłam 2 butelki HG i moi fachowcy uparli sie na impregnowanie po fugowaniu - zreszta juz po ptakach bo wiekszosc płytek juz zafugowana...
    Ja też kupiłam HG i już jestem po impregnowaniu. Robiłam to przed fugami.
    Mam satynę i poler. Przed impregnowaniem robilam testy różnych produktów zostawionych na kilka godzin i po niektórych zostawały lekkie ślady, w związku z tym zdecydowałam się na impregnację.

  19. #639
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia i mat
    Witajcie,
    miedzy innymi dzięki temu wątkowi (Waszym zdjęciom - wielkie dzięki dla wszystkich), zmieniliśmy decyzję o płytkach w holu i kuchni i bierzemy Arkesie. Małe pytanko do wszystkich: jaki kolor ściany dobieracie/dobralibyście do Arkesi Beidge w polerze, przy jasnych fugach i wiedzac, że są w holu(właściwie brak dostępu światła słonecznego).Pomocy!
    NOBILES jesień pieczarkowa, ja mam do tego jeszcze planowany na jedną ścianę orzech ale u mnie jest duże okno.

  20. #640
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda i Michał
    Cytat Napisał angela_ap
    podłaczam sie pod pytanie o impregnację - kupiłam 2 butelki HG i moi fachowcy uparli sie na impregnowanie po fugowaniu - zreszta juz po ptakach bo wiekszosc płytek juz zafugowana...
    Ja też kupiłam HG i już jestem po impregnowaniu. Robiłam to przed fugami.
    Mam satynę i poler. Przed impregnowaniem robilam testy różnych produktów zostawionych na kilka godzin i po niektórych zostawały lekkie ślady, w związku z tym zdecydowałam się na impregnację.
    Ja się zastanawiam, a czy po impregnacji nie zmieniła się płytka wizualnie?. Bo raczej jak coś się wyleje to się ściera praktycznie od razu, na pewno bym nie trzymała kałuży kawy czy wina kilka godzin na podłodze

    Mam poradę natury technicznej, wszelkie cięcia, wycięcia w Arkesii proponuję robić na mokro, bo mojemu glazurnikowi popękała płytka już położona na ścianie a przedtem nic nie było widać że pęka. Podczas cięcia diaksem polewać wodą z butelki.

Strona 32 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony