dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 126
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 2520
  1. #1421

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia228 Zobacz post
    Przeczytałam całe 7 stron spragniona wiedzy na temat impregnowania grafitowego affrona w półpolerze i nadal nie wiem Hmmm, impregnować czy nie, oto jest pytanie ...
    ja nie impregnowałam...
    też mam półpoler ale beżowy....

  2. #1422

    Domyślnie

    Hi, hi ale mi pomogłyście Chyba zaimpregnuję dla spokoju ducha...
    basia228

  3. #1423
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mnie powiedziano, że takiego rodzaju płytek się nie impregnuje.

  4. #1424

    Domyślnie

    Przedstawiam niemal wykończoną łązienkę z brokatową fugą Brakuje sprzętów.
    Fuge widać z bliska z żywo, ciężko było to nawet uchwycić na zdjęciu. Czekam na opinie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2238..JPG
Wyświetleń:	621
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	35872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2234..JPG
Wyświetleń:	559
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	35874  

  5. #1425

    Domyślnie

    Dużo czytałam na temat poleru. Jestem użytkownikiem Arkesi od pól roku z hakiem. I takie moje spostrzeżenia. Nigdy w życiu nie polecę nikomu Arkesi w satynie! To jest jakiś koszmar. U trzymanie w czystości kilku meterów wykańcza mnie psychicznie i fizycznie.
    Jeżeli chodzi o poler , wyłożony cały salon i kuchnia ( ok 80 m2) , to jestem szczerze zaskoczona. Ok, w zimie jest troche więcej mycia przy dziecku, 4 psach i 2 kotach, zrozumiałe ale latem przecieram raz na tydzień prawie sychym mopem i nic nie widać. Okna są na przestrzał, więc dużo światła, bałam się, że będzie widać każdą smugęa tu miłe zaskoczenie.
    Poler ok, satynka precz!
    Ostatnio edytowane przez agatek751 ; 29-12-2010 o 19:22 Powód: ach te literówki
    Już mam dość zimy!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #1426

    Domyślnie

    My także mamy poler beż w kuchni i holu a w wiatrołapie szary. Jednak mamy problem z utrzymaniem tego poleru. Co prawda myje się go łatwo ale pod światło widać smugi po przetarciu mopem. Myję gorącą wodą z Ajaxem i aby nie było smug trzeba potem polerować suchą szmatą.

  7. #1427

    Domyślnie

    Nie myj chemią, co najwyżej wodą z octem i nie mopem tylko takim prawie suchym padem. Jak raz u mnie gościli znajomi pod moją nieobecnośc i umyli podłogę jakimś detergentem to kilka tygodni mi schodziły plamy. Teraz już ok.
    Już mam dość zimy!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #1428

    Domyślnie

    Seven!

    Ta fuga u Ciebie fantastycznie wygląda. Uważam, ze bardzo pasuje do tego wypukłego wzoru kwiatów na płytkach-dekorach!
    Jakie te fugi zmieszaliście? W jakich proporcjach?
    Czy koszty były wielkie?

  9. #1429
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    U nas tez kafle nie sa impregnowane.

    Magduska, faktycznie - pocielas wszysto co mozna bylo czekam na efekt koncowy

  10. #1430

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem układanie Affronów grafitowych ok. 50 mkw w jednej powierzchni.
    Moje spostrzezenia - niestety płytki nie są idealne (choć kalibrowane i I-szy gatunek), zarówno ich płaskość jak również wymiary po obwodzie.
    Układałem z fugą 1 mm (na podługówce) więc zabawy trochę było.
    Zdarzały się również płytki z wewnętrzną wadą - mianowicie wygląda na to że wierzchnia powierzchnia nie pokryta zotała całkowicie tym grafitem i po polerce zostały małe przeswity z warstwy pod spodem, ale chyba ja to zobaczyłem bo układąłem te płytki, byc może na powierzchniach tego nikt by nie zauważył.
    Niestety dostałem płytki z 2 partii produkcyjnych no i w innych kolorach, co niestety w jednym miejscu widać.
    Ogólnie wyglada przepieknie, ale pewnie jak jeszcze dojdzie fuga i cokoły i wypucuje się wszystko to bedzie jeszcze lepiej.
    Dla niewtajemniczonych - takie płytki przed ułożeniem powinny być smarowane klejem z tyłu - jeżeli płytkarz tego nie robi to znaczy że idzie na łatwizne i "trzaska" metry.

  11. #1431
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Co to znaczy "powinny być smarowane klejem z tyłu"? Przepraszam, że pytam, ale nie sie nie znam

  12. #1432

    Domyślnie

    dzięki miło to czytać
    2,5 opakowania brokatu Mapegliter i 5 kg Ceresit fugi jaśminowej. Pół opakowania planujemy dosypać do fugi na podłogę (brązowej)

  13. #1433

  14. #1434

    Domyślnie

    Cytat Napisał masterny Zobacz post
    Dla niewtajemniczonych - takie płytki przed ułożeniem powinny być smarowane klejem z tyłu - jeżeli płytkarz tego nie robi to znaczy że idzie na łatwizne i "trzaska" metry.
    znaczy się, że co? każdą płytkę trzeba posmarować klejem?
    to chyba każde płytki się tak układa, nieprawdaż?

  15. #1435

    Domyślnie

    Zazwyczaj smaruje się podłoże klejem pacą z zębami a na to układa się płytki.
    W przypadku płytek podłogowych wieloformatowych powinno się dodatkowo smarować płytkę z podspodu na płasko (tak jakbyśmy smarowali kromkę chleba).
    Wtedy mamy pewność że płytka przylega wiekszą powierzchnią do podłogi a tym samym eliminujemy tzw. puste przestrzenie.
    Oczywiście zużywa się nieznacznie wiecej kleju i pochłania ten zabieg wiecej czasu ale warto.
    Warto jest dobrze dosisnać płytkę - np. stanąć na niej kolanami, rękami, nogami - wtedy mamy pewność że jeszcze większa powierzchnia zetknie się z klejem.

  16. #1436

    Domyślnie

    Cytat Napisał masterny Zobacz post
    Zazwyczaj smaruje się podłoże klejem pacą z zębami a na to układa się płytki.
    W przypadku płytek podłogowych wieloformatowych powinno się dodatkowo smarować płytkę z podspodu na płasko (tak jakbyśmy smarowali kromkę chleba).
    Wtedy mamy pewność że płytka przylega wiekszą powierzchnią do podłogi a tym samym eliminujemy tzw. puste przestrzenie.
    Oczywiście zużywa się nieznacznie wiecej kleju i pochłania ten zabieg wiecej czasu ale warto.
    Warto jest dobrze dosisnać płytkę - np. stanąć na niej kolanami, rękami, nogami - wtedy mamy pewność że jeszcze większa powierzchnia zetknie się z klejem.
    mój tatuś tak robi, mój mężuś też i moi glazurnicy też
    smarują jak kromkę chleba..

  17. #1437

    Domyślnie

    Ja też jestem zdecydowana na affron do korytarza i salonu. Chciałam zapytać tych którzy już mieszkają jak się je użytkuje? Czy są łatwe w utrzymaniu czystości?

    Wszelkie uwagi mile widziane, Pozdrawiam, Kamila
    "Tu bowiem stanie dom na przeciw złej wichury..."

  18. #1438

    Domyślnie

    a nasz kafelkarz też narzekał, że sa krzywe - wymagało to od niego dodatkowej pracy, żeby je dobrać ale sie jakoś udało. Do tego mamy płytki w 2 rozmiarach i faktycznie też jak ktoś tu pisał róznią się odcieniem - na szczęście łączenie jest schowane pod szafka RTV a z odległości nie widać różnicy;
    płytki nie były niczym impregnowane a użytkujemy je od prawie 2 lat
    Dodam, że mamy beige pół-mat

  19. #1439

    Domyślnie

    Obejrzałam filmik i jestem w szoku... Tak szybko i tak ładnie urządziliście domek po babci.
    Sawno!
    Te kamyki tak leżą luzem? Kabelki od oświetlenia pod kamykami? Super jest ta ścianka z kwiatami taka podświetlona! Chciałam zrobić coś takiego obok wanny, ale trzeba byłoby często myć te kamyki... Nie kurzy się tam między nimi?
    Jakie masz płytki w kuchni? Podobne do moich i chciałabym sprawdzić... Pozdrawiam.

  20. #1440
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sawno

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    co do kamyków to pod spodem zrobiony jest schodek w dół i tam tez są położone płytki nie ma żadnych kabli jedynie otwory na halogeny i wszystko uszczelnione, kamyki leż a luzem a co do kurzu to tak jak wszędzie na pewno tez się zbiera ale kamyki są dość jasne i zbytnio się w oczy nie rzuca podobnie mam w salonie ( nie widac tego na zdjeciach bo jeszcze nie mam kamyczków )

    co do kuchni zapytam sie żony o firmę i dam znać




Strona 72 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony