dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 38
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 756
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Mieszkanie zamiast domu

    Ze względu na stan zdrowia musimy zrezygnować z budowy domu. Podjęliśmy decyzję o zakupie większego mieszkania. Ma ono 65 m2, znajduje się na parterze. Potrzebuję 2 sypialni i dużej "dziennej" przestrzeni - salon z aneksem kuchennym. Mieszkanie ma taras i balkon. Na niebiesko zaznaczyłam kanały wentylacyjne i ujęcia wody - części niezmienne. Pozostałe ściany są działowe i można je swobodnie ustawiać. Budowa tego bloku rusza lato/jesień ale mieszkanie jest na parterze i zmiany muszę podać do dewelopera wcześniej. Bardzo proszę o rady jak dobrze i wygodnie rozplanować te przestrzenie. Na rysunku zaznaczyłam utytułowanie budynku względem stron świata. Mieszkanie chciałabym urządzić w stylu angielskim - dużo bieli, drewna, i pastelowych odcieni. Bardzo proszę o rady.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie oryginał.jpg
Wyświetleń:	970
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	46504  
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czy stan zdrowia to problemy ruchowe? Bo tam jest bardzo maleńka łazienka.
    Irytujacy w tym mieszkaniu jest bardzo waski i długi korytarzyk
    Zrezygnuj z garderoby. Z tego co widzę nie będzie szersza niż 60 cm, czyli nawet tam swobodnie nie wejdziesz, jesli będą półki. Może zamiast tego zmieszczą się na korytarzu pawlacze?

    tutaj takie moje propozycje:
    - zamiana wanny na bardzo duża i wygodną kabinę
    - troszkę powiększona sypialnia (przerobiona z kuchni), bo będziesz się przeciskać przy łóżku
    - przestawione drzwi w łazience i sypialni

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfir, podoba mi się Problemy zdrowotne to problemy z kręgosłupem (stan operacyjny). Więc budowa a potem mieszkanie w domu raczej dla nas będzie trudne. Jakbyś mogła jakąś wizualkę ( w wolnym czasie) zrobić - tej przestrzeni kuchnio salonu byłabym wdzięczna.
    Ostatnio edytowane przez channel8 ; 29-07-2011 o 10:41
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie jestem projektantem wnętrz, nie mam pojęcia jako robić takie wizualki. Moje zdolności kończa sie na paincie
    Rozrysuj sobie zmiany przynajmniej na papierze milimetrowym. Minimalne przejścia powinny wynosić 80 cm. Jednakże, jeśli kłopoty z kręgosłupem skończą się wózkiem inwalidzkim, to minimalne przejścia muszą wynieść 100 cm (również wokół łóżka) a w każdym pomieszczeniu musi się znaleźć obszar do manewrowania 150 x 150 cm - w tej sytuacji nie da się zrobić dwóch sypialni i zachować ergonomię

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Już mieliśmy nanieść zmiany zaproponowane przez Elfir, a deweloper zwrócił nam uwagę na fakt iż zrobiliśmy sobie sypialnię pomiędzy ujęciem wody na jednej ścianie a piecem gazowym na drugiej. Przy każdorazowym uruchomieniu pieca czy to wody czy ogrzewania będzie głośno w sypialni . No więc mam pytanie - jak będzie głośno? Czy przepływająca woda na całej szerokości sypialni będzie bardzo dokuczliwa? Mam nastoletnie dzieci i czasami biorą prysznic późno, kiedy ja już śpię.

    Aaaa i jeszcze jedno - jakie jest wsze zdanie w sprawie kuchni z salonem/pokojem dziennym? Lepiej jest jak jest jedna wielka przestrzeń, czy lepiej mimo wszystko wydzielić dwie przestrzenie i tylko je przejściem połączyć?
    Ostatnio edytowane przez channel8 ; 11-07-2011 o 17:57

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz tylko 65 m2. Nie da się z tego zrobić komfortowego układu, jaki jest w domku jednorodzinnym, który ma dwa razy większą powierzchnię.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety deweloper nie wyraził zgody na powyższe zmiany. Tłumaczyl to tym, że nie ma możliwości pociągnięcia pionu kanalizacyjnego do pomieszczenia. I tak okazuje się, że będe miała: północny salon i południowo-zachodnią sypialnię, do tego zwężone przejście z przedpokoju do pokoju do 90 cm, w mieszkaniu rurę - deszczówkę i komin wentylacyjny od wentylacji mechanicznej parkingu podziemnego. Jestem wkurzona na maxa. Podpisałam umowę i wplaciłam częśc kasy - nie wiem jak sie wycofać z tego mieszkania.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rura od deszczówki wewnątrz budynku? Nie będzie hałasować wam to wszystko?
    Nie możecie rozwiązać umowy ze wzgledu na znaczace odstepstwa od pierwotnego układu, pokazanego przez dewelopera, na którym powyższe instalacje nie były naniesione?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfir były naniesione - nam tylko nikt nie uświadomił że to przewężenie w przedpokoju w zabudowie szaf - to nie szafa tylko komin wenylacyjny. A obok - takie malutkie - to rura. Byliśmy dzisiaj na budowie - kierownik powiedział że wszystko będzie wygłuszone watą a ścianki są z silikatów - więc będzie cicho.
    Martwi mnie też to wąskie przejście do pokoju - 90 cm (nie daj Bóg wózek inwalidzki kiedyś to do sypialni nie wjadę).

    Mąż mnie pociesza, że najwyżej za 5-7 lat się sprzeda.

  10. #10

    Domyślnie

    To też racja,ale jeżeli chodzi o to przejście to nie wydaje mi się ono zbyt małe i wąskie. Pamiętajmy że jest to mimo wszystko mieszkanie,a nie swój dom i tutaj masz nieco ograniczoną przestrzeń którą możesz zagospodarować.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam prośbę o ocenę rozmieszczenia sprzetów i mebli w kuchni. Nie znam/nie umiem obsłużyć programów do projektowania, wrzucam więc skan tego co sama zrobiłam na kartce w kratkę. Muszę na już (najlepiej na wczoraj) zadecydować gdzie co ma stać bo deweloper pogania. Może jakies rady sugestie?
    Propozycja 1
    [img]

    Propozycja 2
    [img]

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nikt nic nie powie...
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Chciałabym, ale nic nie widzę na tych rysunkach.
    Jak je powiększyć, żeby coś zobaczyć?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może zrobię nowy skan i załączę, jak robi się załączniki - takie małe obrazeczki po postami?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Zrób jak pokazała Elfir (to jest najrozsądniejsze wyjście z tego układu). Z deweloperem, lub po odbiorze mieszkania bez niego - nie muszą wszystkiego wiedzieć

    Deweloper sam sobie przeczy - jemu nie bedzie hałasować woda z deszczówki, a tobie ma hałasować woda w rurze???? A od czego są wytłumienia? U mnie nic nie hałasuje.

    Rozumiem, że komina nie przeniesiesz ale taka wypustka w otwartym na mieszkanie salonie i jadalni nie przeszkadza ( a 90 cm przepuści w razie czego wózek - odpukać, bo to się niestanie! - do mnie kolega przez drzwi 90cm wjeżdża)

    Co do pionu kanalizacyjnego (to nie przenosisz go) masz tylko dalej od zlewozmywaka do spustu (sprawdż jaki jest minimalny kąt nachylenia) Ja mam u siebie 3 załamania kolankowe i ścieki pokonują 5,6 metra zanim wpadną do pionu kanalizy (kret i młynek na odpadki załatwiają sprawę potencjalnych zatorów w rurach). U ciebie wytarczy przenieść drzwi przyszłej sypialni tam gdzie jest teraz zlewozmywak a rura moze już na tej głebokości iść w podłodze (u mnie tak jest z kibelkiem, prysznicem i zlewozmywakiem - działa to w bloku od wielu lat - zrobił mi to dobry hydraulik).

    Sprawa gazu jest banalna - robisz kuchenkę na ścianie z piecykiem gazowym a teraz piece są bardzo ciche - kupujesz jak najcichszy model i masz spokuj. A wyspa i tak jest super przydatna, nawet bez kuchenki.

    Propozycja elfir nie narusza żadnych ścian nośnych - więc myślę że możesz dogadać się z deweloperem (mój się po wielu naciskach zgodził połaczyć mi salon z kuchnią likwidując ścianę nośną i robiąc w zamian podciągi i słupy podtrzymujace kondygnacje nad nami - oczywiście zapłaciliśmy mu za to - bo były to niestandardowe zmiany).

    Ten teraz układ jest dla mnie osobiście nieakceptowalny (wyjście z sypialni na taras?, sypialnia z oknem wykuszem?) a salon wciśnięty w ciemny północny kąt. ( ja teraz mam północny salon - całe mieszkanie jest na północ - i gdybym mogła małym oknem chociaż rozświetlić salon słońcem z zachodu lub wschodu zrobiłabym to natychmiast.) Salon tylko północny jest nieporozumieniem (choć ma zalety w lecie, jest w nim chłodno )
    Ostatnio edytowane przez akswał ; 13-09-2011 o 15:23

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Już niedługo odbieramy mieszkanie. Niestety... zmian nie dało się wprowadzić i kuchnia musi zostać tam gdzie była. Przestrzeń kuchenno - salonowa jest taka a nie inna i już taka pozostanie - nie mam wyjścia/pieniędzy. W związku z tym mam ogromną prośbę o pomoc w rozplanowaniu (sensownie i logicznie) tej przestrzeni. Nie tylko kuchni ale też i pokoju/salonu. Urządzenia agd jakie muszą znaleźć się w kuchni to: lodówka, zmywarka, piekarnik i mikrofala do zabudowy oraz pralka i suszarka w słupku. I o ile z kuchnią jeszcze jako tako sobie radzę (choć pewnie niekoniecznie dobrze) to nie wiem zupełnie jak w tak mało ustawnym pokoju zmieścić stół (musi być, pracuję przy stole no i w kuchni się nie mieści), jakąś kanapę, biurko komputerowe męża..., będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie umiem wkleić zdjęcia - rzut jaki wykonałam na kartce. Jedna krateczka to 20 cm

    to link do skanu - może mi ktoś pomoże
    http://imageshack.us/photo/my-images...mg0001ppi.jpg/

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To moja propozycja aranżacji kuchni, nie wiem jak zagospodarować ścianę nad płytą (ma być indukcja).
    Nie radzę sobie z tymi zdjęciami jakaś nie kumata jestem

    http://imageshack.us/photo/my-images/444/img0003gc.jpg/

  19. #19

    Domyślnie

    Moze mnie sie uda wiekszy plan wrzucic



    Niestety skan jest i tak niewyraźny, może zrób jakimś grubym mazakiem, napisz wymiary (rysunek techniczy jest średnio czytelny a liczenie krateczek czasochłonne...


    Dla mnie na pierwszy rzut oka samo rozplanowanie wydaje sie być sensowne

    Jeśli się nikt wcześniej nie odezwie, to spróbuję po weekendzie zrobić jakąś prostą wizualizację Twojego pomysłu i wrzucić parę ujęć.
    Ale do tego pliz wrzuć plan z widocznymi wymiarami i jeszcze napisz jaka jest wysokość okien od ziemi.

    Nie będe proponowala alternatywnych ustawien na razie, mysle, ze jak Elfir ci podpowiada to już światełko w tunelu jest
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 14-01-2012 o 15:46

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poprawiłam zdjęcie, dzięki za szybką odpowiedź. Naniosłam wymiary - chyba są czytelne.
    nosz z tymi zdjęciami
    http://imageshack.us/photo/my-images...mg0004spb.jpg/



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez channel8 ; 14-01-2012 o 16:31

Strona 1 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony