dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaciocha

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    podlaskie
    Kod pocztowy
    18-112
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Mróz, wysadził,

    Wiosną zrobiliśmy ogrodzenie .Majster wykopał rów pod fundament głębokości 50cm.a pod słupki 1m ,zalał betonem .Ułożył podmurówkę i słupki z klinkieru .Firma zamontowała przęsła i bramę. która zamykała się ok.Po pierwszych grudniowych mrozach(ok30"C) też zamykała się ok...Ale w lutym po mrozach(25"C) między jednym skrzydłem bramy a drugim powstała 1cm luka.łucznik nie zamykał się.Czy da się coś jeszcze zrobić? Czy co rok ta luka będzie coraz większa?.Jak można temu zapobiec.?

  2. #2

    Domyślnie

    Takie szczeliny powstają i poszerzają się najbardziej w okresach, kiedy temperatura przechodzi przez zero. Roztapiany śnieg wnika w szczelinę a później zamarzając zwiększa swoją powierzchnię rozpychając szczelinę. Rozwiązaniem problemu może być wysokiej jakości izolacja, która uniemożliwi wodzie wnikanie w szczeliny.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Ale w jakim sensie ta szczelina? Słupki bramy odsunęły się od siebie? Bo to raczej nie powinno się stać od mrozu. A może jeden lub oba się przechyliły tworząc u góry szczelinę, a na dole nie lub mniejszą?
    Przykłąd z zamarzającą wodą (a zwłaszcza zwiększającą się powierzchnią) chyba raczej nie na miejscu, albo ja kompletnie nie rozumiem, gdzie ta szczelina powstała.

  4. #4

    Domyślnie

    zdarza sie ze zima wysadza takie wylewki i fundamenty w gore lub delikatnie je przemieszcza ale na wiosne jak mrozy puszcza wraca to na swoje miejsce, poczekajcie do wiosny az mroz pusci ocencie sytuacje czy wrocilo do normy i dopiero wtedy zacznijcie cos dzialac bo teraz nie ma sensu, jesli wysadzilo slupki od bramy w gore to jest duze prawdopodobienstwo ze wroca na swoje miejsce
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  5. #5

    Domyślnie

    i dodam ze kazdego roku moze sie sytuacja powtarzac
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaciocha

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    podlaskie
    Kod pocztowy
    18-112
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki twister718 za pocieszające słowa.Też mamy taką nadzieję, że słupki wrócą na swoje miejsce i brama będzie się zamykać jak wcześniej.Oby do wiosny

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaciocha

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    podlaskie
    Kod pocztowy
    18-112
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o szczelinę .To wygląda jakby dwa słupki na których jest umocowana brama wjazdowa pochyliły się na zewnątrz i w wyniku czego brama się nie zamyka na zamek ,ponieważ jest od siebie odsunięta(jedno skrzydło od drugiego).Dodam jeszcze, że u dołu jest mniejsza przerwa ,a u góry większa o jakieś 3-5 mm

  8. #8

    Domyślnie

    Też mam ten sam problem. U mnie jedną stronę słupka podniosło do góry (na pewno za płytki fundament) i jedno przęsło jest wyżej o ok. 2 cm od drugiego. Mam nadzieję że na wiosnę to się wyrówna. Zastanawiam się jak to poprawić (o ile jest to wykonalne bez wyburzenia) aby w przyszłej zimie tego uniknąć. Jak były roztopy w styczniu to już zaczeło wracać ale znów przyszedł mróz i podniosło jeszcze wyżej o ok. 0,5cm.
    w końcu można budować

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie jst podobna sytuacja ale z bramą przesuwną ,
    jak jest ciepło brama dochodzi do słupka i można zamknąć ją na zamek
    a w zimie im zimnniej tym szczelina pomiędzy bramą a słupkiem jest większa i nie da rady zamknąć na klucz .
    Na wiosnę wszystko wraca do normy .
    Myślę , że jest to związane z rozszerzalnością cieplną materiału.
    Ale wiem ,że nieraz ogrodzenia pracują , wykrzywiają się , szczególnie na gruntach tzw. wysadzinowych , jakieś glinaste podłoże - woda nie wsiąka i w zimie zamarza w ziemi i podnosi grunt razem z fundamentami ogrodzenia .
    Nie widać tego "gołym okiem " bo są to niewielkie różnice ale zbyt płytki fundament potrafi popękać ( dlatego fundamenty np. domów buduje sie poniżej strefy przemarzania )
    W każdym razie tak to rozumiem .
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Jak się oszczędza to tak jest. Fundament kopie się wg zaleceń producenta aproducenci przeważnie zalecają schodzenie ponizej strefy przemarzania, czyli gdzies ponizej 1 - 1,2 m.
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaciocha

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    podlaskie
    Kod pocztowy
    18-112
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyszła wiosna i razem z nią powód do radości Brama wróciła na swoje miejsce,zamyka się jak nowa.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuję za pocieszające słowa.

  13. #13

    Domyślnie

    Z tej radości nie zapomnij jesienią dać na mszę stosownej sumki - co by mrozy za srogie nie przyszły

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony