dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 175
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 3491
  1. #2081
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jeśli dobrze czytam ten rysunek to masz zasilany cały układ za zaworem a zatem idzie to samo na podłogę co na grzejniki i wraca jednym powrotem?
    czy ewentualnie powrót z grzejników możesz skontrolować przed połączeniem z powrotem podłogówki?
    mogę nie ogarniać bo z hydrauliki nie jestem biegły więc może niech ktoś mądrzejszy oceni poprawność.
    obawiam się jednak że może pompa od podłogówki wyciągać z obiegu kalafiorowego i woda płynie odwrotnie
    jakoś mi to dziwnie wygląda wszystko.
    potrzebna jednak opinia kogoś z większą wiedzą niż moja
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #2082

    Domyślnie

    timon120777...nie on ma dodatkowe mieszanie na podłogówce.... więc podmiesza wodę na piewrwszym mieszaczu ....podaję ją do grzejników i pod mieszacz na podłogówce...
    napewno woda z grzejników ci nie wychładza kotła skoro nie ma w nich przepływu na lini od grzejników do trójnika łączącego napewno z OP woda tam poprostu stoi....
    jeśli w grzejnikach nie ma przepływu to tylko podłogówka może ci wychładzać kocioł....w dodatku w układzie masz zainstalowany mieszacz 3-drogowy wiec schaładzając wodę podawaną na grzejniki i OP nie zasilasz powrotu z wodą goracą....
    ja mam zawór 4-dr....i różnica u mnie na zasilaniu po zaworze 4 dr a powrotem bezpośrednio do pieca wynosi przeważnie 2-5stC.....obecnie jeszcze nie grzeję....
    bo temperatura w domku...jest 24 stC na parterze a na poddaszu 22....więc jest ciepło...

  3. #2083

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy zaworu mieszającego nie zamontowac za pompą CO, wuwczas część ciepła by trafiała do pieca z powrotem.
    albo zamontowac dodatkowy zawór mieszający w skrzynce z rozdzielaczem na podłogówkę.

  4. #2084
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigrw Zobacz post
    timon120777...nie on ma dodatkowe mieszanie na podłogówce......
    dzięki za wyjaśnienie- ja nie ogarniam jednak tak dokładnie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #2085

    Domyślnie

    a nie lepiej zamienić zawór 3 dr na 4-drogowy? a po co ci dodatkowy zawór mieszający skoro masz tam mieszacz....nie działa jak mieszacz 3 dr ale spełnia swoją funkcję....co do pompy rzeczywiście jeśli pompa będzie przed zaworem 3 dr będzie część ciepła pchała na powrót...ale wtedy na całe CO pójdzie taka temp. wody jak na piecu....a jedynie na OP będziesz mógł ją zmniejszyć....(ale w przypadku grzejników masz zamontowane głowice termostatyczne)....
    ja mam tak, iż bojler grzeję grawitacyjnie...bo po wyjściu z pieca mam trójnik jeden koniec zasila mi wodą grzewczą bojler a drugi zawór 4 dr za zaworem na zasilaniu mam pompę....i do grzejników oraz na zawór mieszający pod OP woda grzewcza ma tyle ile nastawię na zaworze 4 dr....pompy włączają mi się równocześnie po osiągnięciu przez kocioł zadanej temp +1 stC (bo przewyższa o 3-4 stC) pompy się wyłączają jeśli temp kotła spada poniżej zadanej...i po ochłodzeniu o 1 stC załącza się dmuchawa a następnie podajnik....to tak w skrócie zimą ....latem pompy wogóle nie pracują....

  6. #2086

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie, jakie mieliscie ostanio zużycie węgla? U mnie Mnie jest około 12,5kg na dobę.
    Nie wiem jaką ustawic srenia na piecu pod kodem 1207 tam jest kh/h.

  7. #2087

    Domyślnie

    Cytat Napisał bu20 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie, jakie mieliscie ostanio zużycie węgla? U mnie Mnie jest około 12,5kg na dobę.
    Nie wiem jaką ustawic srenia na piecu pod kodem 1207 tam jest kh/h.
    A co grzejesz>?jak ocieplony masz dom?
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  8. #2088

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    A co grzejesz>?jak ocieplony masz dom?
    Domek parterowy 130m2 ocieplony 12cm grafit
    chodzi podłogówka 1/4 domu a reszta grzejniki na 2,5 lub 3 głowice
    w domu jest 21 22 stopnie

  9. #2089
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał bu20 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie, jakie mieliscie ostanio zużycie węgla? U mnie Mnie jest około 12,5kg na dobę.
    Nie wiem jaką ustawic srenia na piecu pod kodem 1207 tam jest kh/h.
    najłatwiej to wyliczyć zasypując pełny kosz i czekac aż całość się spali. potem dopasujesz licznik do faktycznego zużycia ale i tak będzie ono lekko niedokładne. wszystko zalezy od granuilacji opału i rodzaju przekładni oraz ślimaka. u mnie teraz chodzi na nastawie 21kg/h, szwagier testujący Cobrę na zwykłej fajce ma około 17,5kg mimo iż kocioł większej mocy i inny palnik.
    jednym słowem metoda prób i błędów.

    co do zużycia 5,8kg/dobę
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #2090
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eresz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    67

    Domyślnie

    Panowie, może gdzieś to było, ale zapytam. Mój sztoker 25 zaczął piszczeć podczas pracy podajnika. Jakaś część chodzi na sucho. Poradzicie co i gdzie nasmarować?

  11. #2091
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eresz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    67

    Domyślnie

    Odpowiem sobie sam

    Piszczał wiatraczek w silniku. WD40 dał radę.

  12. #2092

    Domyślnie

    Fajnie,że podałeś przyczynę i rozwiązanie, ja się z czyms takim w sztokerze nie spotkałem i miałem odpisać, aby dryndnąć do komizu , by o coś dopytać.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #2093
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eresz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    67

    Domyślnie

    Z komizem też rozmawiałem, tak przez telefon cieżko im było stwierdzić, co może piszczeć. Zasugerował, że może być za mało oleju w reduktorze. Na szczęście to nie to. Metodą przykładania ucha do poszczególnych części, hehe, najgłośniej piszczało właśnie przy wiatraczku silnika

  14. #2094
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mician
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jakie macie doświadczenia z paleniem ekogroszkiem PIeklorz z Piekar (29MJ) w kotle sztoker mini15kW? Możecie coś poradzić? mam sporo spieków (3/4wiadra po dwóch dniach palenia) i gasło mi początkowo w piecu jak było plus 17stC na zewnątrz. Przeszedłem od ustawień 3,5s 60s do obecnie 22s 270s. Pompa c.o. praktycznie przestała pracować w trybie ciągłym (stan podtrzymania pompy włącza się stale co 10min) przy termostacie pokojowym ustawionym na 22,8stC, za to chodzi mi nonstop dmuchawa, żeby "dobić" do temperatury zadanej na kotle 61stC. Grzeję ok. 100m2 nieocieplonego domu mam ponad 23-24stC w domu, w nocy ponad 22stC na kotle temperatura waha się od 50-60stC.

  15. #2095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    232

    Domyślnie

    a może warto by było zmienić soft na S :
    http://www.elektro-miz.pl//upload/fi...toker_15kW.bin
    ja mam ok 170 m2 opał Ekoret KHW ustawienia korekta mocy kotła-45% , minimalna moc kotła 1.5% , temp wody ustawiona 40 C /faktycznie zmierzona ok 50 C / temp. na piecu 50 C plus strefy czasowe tygodniowe wg potrzeb , temp na układ za zaworem 4-drogowym ok 38 C temp. powrotu na kotle ok 33 C zawór 4-dr ustawiony na 5,5 .
    rozpaliłem 25.09 i do 25.10 spaliłem 217 kg dzieląc to przez 30 dajeto średnio 7,23 kg na dobę .Termostaty na grzejnikach poustawiane na "3" a temp w pomieszczeniu głównym- salon - oscyluje przy 24 C
    nic nie kombinuję tylko czyszczę i sypię opał popiołek dopalony z grudkami rozpadającymi sie w placach , kolor biały .
    Na obecne warunki te ustawienia są b dobre jak się zrobi zimniej to poprawię korektę mocy kotła lub podniosę temp na kotle .

  16. #2096

    Domyślnie

    Mam pytanko jak wygląda wasze palenisko?
    Bo u Mnie żar jest z tyłu paleniska a popiół z przodu na wysokośc około 10 cm.
    Posiadam Sztoker 25KW.
    Jak zwiększam czas podawania to jest nie dopalony węgiel.
    Obecnie mam ustawienia
    podawanie 6 /55
    Dmuchawa 5/82
    Zużycie przez te ostatnie dni to w granicach 25kg na dobę a w domu rozkręcone grzejniki na 3 i 3,5 a w domu 22 stopnie

  17. #2097
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    handyman

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Konarzyce
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mician Zobacz post
    Jakie macie doświadczenia z paleniem ekogroszkiem PIeklorz z Piekar (29MJ) w kotle sztoker mini15kW? Możecie coś poradzić? mam sporo spieków (3/4wiadra po dwóch dniach palenia) i gasło mi początkowo w piecu jak było plus 17stC na zewnątrz. Przeszedłem od ustawień 3,5s 60s do obecnie 22s 270s. Pompa c.o. praktycznie przestała pracować w trybie ciągłym (stan podtrzymania pompy włącza się stale co 10min) przy termostacie pokojowym ustawionym na 22,8stC, za to chodzi mi nonstop dmuchawa, żeby "dobić" do temperatury zadanej na kotle 61stC. Grzeję ok. 100m2 nieocieplonego domu mam ponad 23-24stC w domu, w nocy ponad 22stC na kotle temperatura waha się od 50-60stC.
    witam o spiekach można pisać bardzo dużo (spieki koksowe,spiekanie się popiołu z węgla itd) no ale dalej, masz sztokera 15 obniż nadmuchy powodem robienia się spieków może być za wysokie napowietrzanie,ae potem prawdopodobnie powstanie inny problem . Daj znać czy się poprawiło i jakie zmiany nastąpiły w piecu .pozdrawiam sztokerowców

  18. #2098
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mician
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    76

    Domyślnie

    dzięki właśnie testuje soft S moc kotła 25%. zobaczymy?

  19. #2099
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    handyman

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Konarzyce
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mam pytanie do Jarecki 69
    podobno powstał nowy mini15 o nowej konstrukcji, jak tak to co będzie jeszcze lepszy od starego ?
    Gdzie mogę zerknąć na schematu budowy'

  20. #2100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    232

    Domyślnie

    Mician jak wypadł test "S"

Strona 105 z 175

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony