dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Styropian na elewację

    Witam,

    Planuję ocieplenie domu 20 cm styropianu i zastanawiam się czy biorąc pod uwagę ew niedokładność majstrów kleić dwie warstwy 10 cm na zakładkę czy od razu kleić i kołkować 20 cm.

    uszczelniać łączenia płyt pianą?

  2. #2

    Domyślnie

    też planuję 20 cm styropianu. podłączam się pod temat. Widziałem już 20 cm styro na elewacji i kołkowany był tylko na dole, reszta klej. Co o tym sądzicie?

  3. #3

    Domyślnie

    taniej bedzie 1x 20 cm, mozna kupic frezowany - ponoc cieplej

    wszystkie szpary i tak nalezy potraktowac pianka

    co do kolkowania - do 10 czy 12 m nie potrzeba wiec wybor nalezy do inwestora - ja osobiscie kolkowalem

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Styro 1x20cm jak ktoś chce to może być frezowany.
    Kołkować nie trzeba ale nie oszczędzajcie na kleju. Jeżeli kołkowanie to wyfrezować, zakołkować i zadeklować:)

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    skad Wy takei pomysly bierzecie. 2 warstwy styropianu w BSO to blad wykonawczy przy scianie 2-warstwowej
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuję serdecznie za wyjaśnienia. skąd pomysł. pewnie z braku wiedzy. dopiero pierwszy dom planuję budować

    czyli odpowiednio sporo kleju, 1 warstwa 20 cm; zakołkować a szczeliny wypełnić pianą, na to siatka klej i tynk tak?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Przykleić styropian 20cm, ewentualnie zakołkować (jak kołkowany do wyfrezować otwory na kilka cm, zakołkować i zadeklować otwory), zapianować szczeliny, zatopić siatkę w kleju (nie polecam chińskich, AKE jest OK), gruntowanie i tynk.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    siatka powinna byc TYLKO i wyłącznie z systemu. Kilka razy miałem dowody na to, że agresywna chemia potrafi zjeść niesystemową siatke

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    AKE robi też systemowe siatki. Jeżeli chodzi o Chińskie to właśnie słyszałem że potrafią "znikać" pod wpływem chemii.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Vertex też jest bardzo dobry

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MALA BUDOWNICZA

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    LUBELSKIE
    Posty
    6

    Domyślnie

    ludzie to nie syberia-20 cm styropianu??paranoja...ocieplaliśmy w październiku,pierwsza zima -mieszkamy,palimy od godz.16 do góra 19-20-STYROPIAN 10CM TERMOORGANIKA (w kropki),od rana do 16 godz.jest 22-23 stopnie,jak sie pali 25-26 ufff.dajcie dobry styropian,dobrze ocieplcie(okna,drzwi)i nie pchajcie sie w koszty.chcieliśmy min.15 cm ale posłuchałam fachowców i dzięki im za to!ps nie był kołkowany tylko klej.

  12. #12

    Domyślnie

    A ile macie m2? Poddasze czy parterówka? Jakie to macie ciepłe okna i czym palicie? I co to za fachowcy i jakie ich były argumenty bo to że dom będzie stał to żaden argument...

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar peter12
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    War-maz
    Kod pocztowy
    14-260
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ciekwy tema tez warto wiedziec przed rozpoczeciem budowy

  14. #14

    Domyślnie

    No , ale sami fachowcy się dobrali . Żaden z Was nie spytał nawet z czego jest ściana budynku , a każda jest inaczej budowana , a już z góry wiecie ile to trzeba tego docieplenia . Jak radzicie to bądźcie fachowcami , albo nie piszcie bzdur. Dawanie styropianu frezowanego to bzdura do kwadratu , jeden palant wymyślił , a stado baranów go naśladuje . Jeśli jesteście tacy ura-bura do rad to powiedz mi jeden z drugim czym uzasadniasz stosowanie tego frezowanego wynalazku , i co niby on daje ? Może wreszcie będziesz się mógł wykazać swoją wiedzą . Tylko uważaj żeby ta mądrość nie uleciała jak gołębica . Ciekaw jestem jak sobie poradzisz ?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Fachowcy dobrali czy audytor wyliczył? o ile odbranie za grubego nie zaszkodzi (no tylko zwiekszy koszta i parapety) to za mały może być problemem. Fakt, 20 cm to stosuje sie na chłodnie Styropian frezowany stosowano juz w latach 90tych w niemczech, wiec tu bym mogl sie rozkminaic, choc ja NIGDY nie mialem zlecenia na frez. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie termowizji żeby takie sprawy definitywnie wyjasnic. Ja bym poszedl o krok dalej, policzył punkt rosy i zastosowal grafitowy styro - im mniej stryopianu tym lepiej.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MALA BUDOWNICZA

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    LUBELSKIE
    Posty
    6

    Domyślnie

    a rubcie jak chcecie dawajcie i 30 cm mi to...ja tylko chcialam doradzic a tu ..ura bura...uderz w stół...a fachowcy się odezwą .Dom w tymianku (archon),z poddaszem ,zamiast garazu kotłownia,ok 170m budowany z maxa (harasiuki),okna rehau pięciokomorowe,wentylacja grawitacyjna.Acha o co chodzi z tym frezowanym styropianem bo nie kumam.Fachowcy jak fachowcy,robią i się znają zaufaliśmy i nie żałujemy.dom murowany w 2008 roku,nie wiem co jeszcze mogę dodać ...acha palimy drewnem (sosna,dąb-suche,czyli nagromadzone rok wczesniej)piec 25kw moderator hajnówka no i może też ważne 60% na dole podłogówki się grzeje.nie mądrze się tylko radzę żeby się nie pchać w koszty które i tak uważam że są zbędne...10 cm max!no na upartego do 15 ale to zbędne,może rzeczywiście styropian "w kropki" ma lepsze parametry?pozdrawiam i nie kłóćcie się na forach jesteśmy żeby pomóc,doradzić a nie się ...pozdrawiać;-(
    Ostatnio edytowane przez MALA BUDOWNICZA ; 13-03-2011 o 11:21

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    ok, to ode mnie pytanko

    Ile styro dać (waham się pomiędzy 12 -15 cm) i czy warto dopłacać za Austrotherm kosztem jakiegos wynalazku w stytlu Neotherm,Arsenit itp? ściana Porotherm 30cm, dach ocieplony 20cm wełny. Grzanie będzie gaz - podłogówka na parterze,poddasze - grzejniki.
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MALA BUDOWNICZA

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    LUBELSKIE
    Posty
    6

    Domyślnie

    wujor...10 wystarczy- to tyle...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Hmm - ciekawostką jest to że 15 lat temu mówili wszyscy 5 cm to jest akurat dziś 15cm a za 10 lat będzie ile? 40...50cm?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony