dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie późną jesienią

    Witam!
    Z różnych względów dopiero jutro startuję z ociepleniem domu. Pogoda na razie sprzyja, ale temperatury nocą wynoszą tylko 2 do 4 stopni C. Zdecydowany jestem na tynk silikonowy Caparola, z tym, że w tym roku ma być tylko styropian na ściany, siatka i grunt, a reszta na wiosnę. Ze względu na temperatury trochę obawiam się, że może być problem z gruntem. Podobno Bolix ma materiał, który w takich temperaturach szybciej wiąże i ryzyko zważenia jest mniejsze. Czy znawcy tematu mogą coś podpowiedzieć?
    Drugie pytanie dotyczy cofniętego cokołu. Bryła domu najładniej wyglądałaby bez cofniętego cokołu (na równo aż do opaski) obawiam się tylko, czy nie będzie to niekorzystne dla konstrukcji ścian lub fundamentu.

  2. #2

    Domyślnie

    Co chcesz gruntować skoro tynk na wiosnę?

  3. #3

    Domyślnie

    Styropian, żeby go zabezpieczyć przed warunkami pogodowymi

  4. #4

    Domyślnie

    No to chyba na tą siatkę dasz klej który zabezpieczy siatkę i styropian... nie bardzo widzę jak to ma wyglądać z tym gruntem.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy sam klej z siatką jest wystarczającym zabezpieczeniem? Słyszałem, że lepiej zagruntować, nawet mając świadomość, że na wiosnę trzeba będzie zagruntować po raz drugi.
    Kolejne pytanie: Czy aplikacja kleju nie jest zagrożona w takich warunkach pogodowych?

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież ludzie mają w takiej postaci budynki nawet wiele lat, sam klej bez żadnej fabry bo mieli zrobić ale jakoś potem kasy brakło...

  7. #7
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ja miałem jedna zimę klej z siatką bez gruntu i nie widze żadnych problemów. Teraz bedzie taki stan 2 zime. Jakbęde kończył ewelacje to daję drugą warstwę szpachlujacą kleju i grunt

  8. #8

    Domyślnie

    No i d...a! Dostawa styropianu się opóźniła, a pogoda się spie..,ła wcześniej niż w prognozach. Mam pół elewacji w styropianie. Pewnie jeszcze uda się dokleic resztę, ale mam pytanie do znawców systemu Caparola: czy jest jeszcze szansa na zatopienie siatki w kleju? Jeżeli nie, to jak zabezpieczyć styropian na zimę (jeżeli w ogóle jest na to szansa). Czekam na wszelkie pomysły. Pozdrawiam!

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    No to chyba na tą siatkę dasz klej który zabezpieczy siatkę i styropian... nie bardzo widzę jak to ma wyglądać z tym gruntem.
    A konkretnie czego nie Widzisz z tym gruntem ?

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie podobnie. Docieplenie budynku dopiero ruszy jak zostaną okna wstawione. Wykonawca twierdzi, że jeśli chodzi o klej do styropianu to nawet jak temperatura spadnie lekko poniżej 0 nie powinno być problemu żeby kleić.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Wykonawca tak twierdzi bo jak nie bedziesz chciał robic to on ma przerwe w robocie a ludzie wyplate chcą. Przy klejeniu 90% producentów zaleca min +5C przez 24h od naklejenia styro.
    U siostry na osiedlu ocieplają duży blok 4 piętrowy i woczraj przerwali bo temepratura spadła do +2C w dzien a nocy -3.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Nie pozwalajcie wykonawcom na pracę poniżej 5*C, a tym bardziej jak są przymrozki w nocy. Instrukcje większości producentów są jasne: poniżej 5*C nie kleimy. Oczywiście wykonawca nie widzi problemu bo doleje sobie do kleju jakiś cudowny mrozowy dodatek czy inny plastyfikator i klej będzie trzymać.....A ty będziesz płakać jak ci tynk na wiosnę popęka bo płyta styro pod naporem wiatru będzie pracować i się obluzuje na ścianie...Jesień/zima jest pod względem pogody ryzykowna i wykonawcy dobrze o tym wiedzą. Dobry kierbud powinien po prostu wstrzymać pracę na budowie i po sprawie; wykonawca schodzi do czasu poprawy pogody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony