dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    ok, dzięki za podpowiedzi

    mój projekt rozdzielni (co prawda był robiony pod rozdzielnie 3x14)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4650300

    teraz go muszę lekko zmodyfikować (poprzestawiać elementy) pod nową rozdzielnie

    Do domu lepiej montować rozdzielnie plastikowe czy metalowe?
    Ostatnio edytowane przez buzzer11 ; 13-04-2011 o 10:51
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  2. #22

    Domyślnie

    Generalnie nie ma to znaczenia.
    Plastik nie lubi mrozu i nasłonecznienia.
    Metal nie lubi wilgoci.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    picio_18

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Poznań okolice
    Posty
    18

    Domyślnie

    Polecam Moeller-a dobra cena i trwałość
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał picio_18 Zobacz post
    Polecam Moeller-a dobra cena i trwałość
    Pozdrawiam
    Niestety ale nie mogłem znaleźć rozdzielni n/t Moeller`a 42 lub 48el.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Na legrandzie przewiozłem się kilkakrotnie, na innych firmach krzakach również.
    Ani razu nie zawiódł mnie Hager i Moeller.
    Od siebie polecam Hagera, składają to w Tychach i daje zarobić swoim.
    Moeller stawiam na tej samej półce co Hager.

    Swego czasu robiłem szafy dla przemysłu chemicznego i energetyki zawodowej.
    Tam był od razu prikaz - ABB, SCHRACK, GE. Wszystko systemowe, żadnej partyzantki. Chłop w środku nocy miał to błyskawicznie przywrócić do życia, a nie cudować i odkrywać pomysły innego "fachowca".
    Mój elektryk proponuje mi: Hager, Moeller i ABB. Który wybrać? W najbliższych dniach muszę mu potwierdzić co wybrałam... Rozumiem, że Hager i Moeller to ta sama półka i jakość, a jak ABB?
    Hager jest robiony w PL? A gdzie Moeller i ABB? Niemcy?

  6. #26

    Domyślnie

    Hager, Moeller, ABB to praktycznie jedna półka cenowa i jakościowa.
    W jednej hurtowni lepsze ceny będą na ABB w innej na Moeller'a.
    Ja się przerzuciłem na HAGER i nie narzekam.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja wybrałem aparaturę OEZ, to jest firma Siemensa produkująca głównie dla przemysłu. Siedzę w branży i stąd mój wybór, Hager jest ok. Moellera nie polecam, to już nie to samo co kiedyś. Jeśli ktoś szuka mercedesa to Schneider Electric lub OEZ, i co ważne cenowo porównywalne.

  8. #28

    Domyślnie aparatura

    Witam,
    Przez 7 lat zajmowałem się wyłącznie montażem aparatury i wymianami reklamacyjnymi. Jeśli mogę pomóc:
    Legrand ma słabe korpusy i rozwalają się przy dokręcaniu przewodu w zacisku.
    Różnicówki Moellera, ETI i Legranda nawalają,
    Różnicówki ABB nie nawalają, za to mają małe zaciski i większy przewód niż 25-tka nie wejdzie,
    Nie rozczarowały nigdy: ABB, Schneider, Hager oraz... LC. Być może niektórych z Was zaskoczyłem, ale rozdzielnie z nimi szły na wielkie
    budowy setkami sztuk i ani "eski" ani różnicówki nigdy nie były przedmiotem reklamacji, wręcz kompletna cisza.Muszę stwierdzić, że
    procentowo większa niezawodność niż ABB, Schneider, Hager, bo tu też nie było zwrotów, ale było mniej sztuk. Za to Moeller, ETI i Legrand
    szedł masowo, ale z reklamacjami.
    LC są niedrogie, moim zdaniem estetyczne i mocne, w ogóle nie kojarzą sie z chińską tandetą. Weź np do ręki Legranda i LC i pokaż
    komuś kto nie wie, a powie, że te LC pewnie są droższe. Jedyna upierdliwość, to dla montera - producent każdą sztukę nawet 1-polową
    zafoliował szczelnie, więc zanim się do właściwej roboty zabrałem, musiałem siąść w kącie z nożem i obierać jak ziemniaki (((-:

    Tak więc, może nie uprzedzajmy się, tylko sprawdźmy.
    Z kolei będę wdzięczny za opinie o XBS i Bemko, ale proszę o opinie na podstawie doświadczeń, a nie uprzedzeń.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U nasz jest Schneider (Esy, roznicowki, rozlacznik glowny), Mitsubischi FX2N (sterownik), Finder (przekazniki) i jakis chinski zasilacz impulsowy 24VDC (dla sterownika oraz obwodow sterujacych oswietleniem).
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  10. #30

    Domyślnie

    A moze berker ? Osprzet z seri kwadrat wydaje sie byc porzadny.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Va_ldi Zobacz post
    Moeller, legrand czy hager? Której firmy aparatura najlepsza do instalacji domowej?
    Jeden kit. Gwarancja i tak jest.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Jeden kit. Gwarancja i tak jest.
    Zgoda, ale lepiej mieć spokój. Gwarancja jest, ale to jest gwarancja zwrotu lub zamiany, a nie że sie nie zepsuje (((((-:

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grześ-beton Zobacz post
    Zgoda, ale lepiej mieć spokój. Gwarancja jest, ale to jest gwarancja zwrotu lub zamiany, a nie że sie nie zepsuje (((((-:
    Oczywiście zgoda.

    Powiem tak, jakieś 3 lata temu kupiłem do rozdzielki budowlanej wyłącznik nadprądowy LC był tani mówię a co mi tam najwyżej jak padnie wymienię na inny. Nie będę inwestował do rozdzielki budowlanej drogi osprzęt.
    Powiem że warunki trudne kurz, wilgoć i o dziwo działa do dziś. Nie podejrzewam żeby Eaton czy Hager mogły być gorszej jakości.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    i o dziwo działa do dziś. Nie podejrzewam żeby Eaton czy Hager mogły być gorszej jakości.
    Wiesz, w zasadzie to jest tak: jakość jednego sprawnego aparatu jest wyższa u lepszych firm niż jednego sprawnego aparatu LCtec. Jednak prawdopodobieństwo trafienia na dziada wśród np 100 zakupionych sztuk jest większe w Eatonie niż w LC, przy czym tenże dziad niekoniecznie nosi znamiona dziadostwa od razu - bardzo często po jakimś czasie, już zamontowany. Moim zdaniem: Hager od Eatona/Moellera na pewno lepszy i bardziej przewidywalny, natomiast Hager od LC też lepszy, ale nie aż tak, jak różnica w cenie.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grześ-beton Zobacz post
    Wiesz, w zasadzie to jest tak: jakość jednego sprawnego aparatu jest wyższa u lepszych firm niż jednego sprawnego aparatu LCtec. Jednak prawdopodobieństwo trafienia na dziada wśród np 100 zakupionych sztuk jest większe w Eatonie niż w LC, przy czym tenże dziad niekoniecznie nosi znamiona dziadostwa od razu - bardzo często po jakimś czasie, już zamontowany. Moim zdaniem: Hager od Eatona/Moellera na pewno lepszy i bardziej przewidywalny, natomiast Hager od LC też lepszy, ale nie aż tak, jak różnica w cenie.
    Dlatego w docelowej rozdzieli w domu mam osprzęt Eaton'a i Hager'a.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Mój elektryk proponuje mi: Hager, Moeller i ABB. Który wybrać? W najbliższych dniach muszę mu potwierdzić co wybrałam...
    Wiem że to już nieaktualne, ale teraz przeczytałem i chce odpowiedzieć. Zupełnie niepotrzebnie zaśmieca klientce głowę ten człowiek.Nie miała wcześniej żadnych preferencji, ani dylematów aż tu nagle pojawił sie zawodowiec, zadał pytanie i oczekuje szybkiej, zdecydowanej odpowiedzi. Moim zdaniem, jeśli klient sam od siebie nie wnosi szczegółowych postulatów, to elektryk powinien po prostu na własną odpowiedzialność zastosować którąś z tych firm i nikt by potem sie przed rozdzielnią nie zastanawiał dlaczego to, a nie tamto. Elektryk miałby swobodę, a klient miałby spokój. I też nie wiem czy to przypadkiem właśnie o to nie chodzi - przerzucanie odpowiedzialności na klienta, bo cokolwiek wybierze to zawsze w razie draki można powiedzieć, że ten typ tak ma, ale to pani typ. A pani - zapewne o innych zawodowych kompetencjach - otrzymała tylko niepotrzebny kilkudniowy klin. Ja np pytam najwyżej, czy iść w luksus czy w ekonomię, chociaż w przypadku zwykłej TM-ki, to i tak niewiele znaczy.
    Kojarzy mi się to z sytuacją, gdy w knajpie prosze o wino, a kelner strzela do mnie jakimiś francuskimi nazwami zamiast zwyczajnie spytać o kolor i wytrawność. I głupi jestem. Mam ochotę wyjść z lokalu, wejść na jakieś pijackie forum i prosić o radę doświadczonych towarzyszy ((((((-:

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony