dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenia panelowe - Małopolska

    Musimy ogrodzić działkę - jakieś 240 mb + bramy. Wyszło na to, że zwykła siatka może być za słaba na nasze potrzeby więc skłoniliśmy się w stronę paneli ogrodzeniowych (2500x1500) jednak po wstępnym rozeznaniu okazuje się, że to dość drogie rozwiązanie. Orientujecie się może gdzie można znaleźć jakiegoś taniego producenta takich ogrodzeń? Najlepiej na terenie Małopolski lub sąsiednich.

    Pozdraiwamy,

    k.b.w

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majkster

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-444
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Polecam ogrodzenie panelowe z marketów zaznaczam ze musi byc ocynkowane obi bądz castorama oferuja dobre jakosciowo materiały których sam uzyłem

  3. #3

    Domyślnie

    Pod panelami płotu warto ułożyć chociaż 2 rządki z kostki granitowej w rozmiarze np. 8x11. Żeby nie gniło od dołu. Pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jest ok

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-418
    Posty
    1

    Domyślnie Panele ogrodzeniowe

    Musimy ogrodzić działkę - jakieś 240 mb + bramy. Wyszło na to, że zwykła siatka może być za słaba na nasze potrzeby więc skłoniliśmy się w stronę paneli ogrodzeniowych (2500x1500) jednak po wstępnym rozeznaniu okazuje się, że to dość drogie rozwiązanie. Orientujecie się może gdzie można znaleźć jakiegoś taniego producenta takich ogrodzeń? Najlepiej na terenie Małopolski lub sąsiednich.

    Witam
    Ja kupowałam takie panele w firmie Migas-Door - ceny przystępne, do tego fajna, ozdobna brama z napędem i jestem zadowolona

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał k.b.w Zobacz post
    Musimy ogrodzić działkę - jakieś 240 mb + bramy. Wyszło na to, że zwykła siatka może być za słaba na nasze potrzeby więc skłoniliśmy się w stronę paneli ogrodzeniowych (2500x1500) jednak po wstępnym rozeznaniu okazuje się, że to dość drogie rozwiązanie. Orientujecie się może gdzie można znaleźć jakiegoś taniego producenta takich ogrodzeń? Najlepiej na terenie Małopolski lub sąsiednich.

    Pozdraiwamy,

    k.b.w
    siatka ocynkowana 3 drut u mnie jest 5 rok mam duże psy jest OK i tanio wyszło ,POZDRAWIAM

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    tez proponuje siatke, uzgodnic ze sprzedajacym ze chce sie miec grubszy drut itp i tez jest to solidne ogrodzenie i o okolo polowe tansze od panelowego nie wiem jak w innych wojewodztwach ale w centralnej to cena ogrodzenia kompleksowego z siatki to 70zl/mb a panelowego to 130zl/mb jesli ktos chcialby namiary to prosze napisac w prywatnej wiad. pozdrawiam
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  7. #7

    Domyślnie

    Panele ogrodzeniowe są dużo trwalsze od zwykłej siatki. Są wykonane z grubszego materiału (kiedyś standard był drut fi 5 mm obecnie na posesje prywatne dawany jest drut 4 mm), zgrzewanie powoduje dużo większą sztywność ogrodzenia i NAJWAŻNIEJSZY ATUT to o czym nikt nie mówi przy ogrodzeniach z siatki: grubość ocynku. Przy drucie siatkowym (drut standardowy ocynkowany) gramatura ocynku to około 80 g/m2. Przy ogrodzeniu panelowym - ocynk jest przynajmniej na poziomie 240 g/m2 (oczywiście jeżeli producent nie oszczędza i nie cynkuje elektrolitycznie ). Tak więc trwałość jest duuuużo większa.
    Przy normalnej relacji ceny różnica w ogrodzeniu z siatki (drut 3 mm + odpowiednie do tego słupki) a ogrodzenia panelowego z dr 4 mm nie powinna być rażąca.
    Chciałbym zaznaczyć iż nie jestem ani producentem paneli ani producentem siatki.
    Od 10 lat zajmuje się montażem ogrodzeń zarówno siatkowych jak i panelowych, potwierdzone referencjami.
    Wybór ogrodzenia zależy przede wszystkim od preferencji klienta. Jednemu podoba się to drugiemu co innego.
    Chętnie służę pomocą oraz informacjami jakie posiadam.
    Jeżeli dla Państwa - lub każdego innego forumowicza - temat ogrodzenia jest w dalszym ciągu aktualny proszę o kontakt [email protected] .


    Pozdrawiam

    Karol

    P.S.

    Właśnie jestem w trakcie zakładania instalacji wodnej. Z przyjemnością porozmawiał bym na PRIV z kimś kompetentnym i chcącym pomóc
    Ostatnio edytowane przez void ; 27-02-2011 o 12:00
    Ti si Ante Legenda Hrvata !!!!!!!!!
    Prijatelji, cesto mislim na vas

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaciocha

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    podlaskie
    Kod pocztowy
    18-112
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dlaczego panel ogrodzeniowy musi być ocynkowany, są też malowane ,które też się niezle prezentują ?Widziałam w markecie leroy merlin takie ogrodzenia i cena bardzo atrakcyjna.

  9. #9

    Domyślnie

    panele sa robione z ocynkowanego drutu i pozniej na to jest dana ta lakierowana proszkowo
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaciocha

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    podlaskie
    Kod pocztowy
    18-112
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czy panel który jest ocynkowany i nie malowany wymaga po kilu latach malowania?Który jest lepszy:malowany czy tylko ocynkowany.?

  11. #11

    Domyślnie

    Ja znalazłem ofertę na www.rabatka.pl, jest tam też kalkulator i samemu można policzyć koszty materiału. Ja bym brał (a pewnie bede kupował) ocynk+malowanie. Bez ocynku rdza zaraz pewnie się pokaże.

    newpeter

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaciocha Zobacz post
    czy panel który jest ocynkowany i nie malowany wymaga po kilu latach malowania?Który jest lepszy:malowany czy tylko ocynkowany.?
    Panel malowany ,
    jest tez ocynkowany ale galwanicznie przez zanurzenie w ocynku na zimno ( wygląda tak jak ocynkowane śruby ,nakrętki ) i dopiero później nakładana jest farba
    najczęściej proszkowo
    Dzięki ocynkowaniu galwanicznemu farba na panelu /słupku jest gładka i lśniąca ( wygląda jak lakier na samochodzie )

    Panel ocynkowany OGNIOWO ( podobno bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne )
    to nakładanie ocynku w b.wysokiej temp. ( 400 st.C ) przez wytrawienie elementu w kwasie i zanurzenie w gorącym ocynku .
    Dzieki wysokiej temperaturze ocynk lepiej "wnika" w pory metalu . Malowanie takiego panela proszkowo nie wygląda najlepiej i dlatego panele do malowania cynkuje sie galwanicznie .

    Podobno można zmówić panele ocynkowane ogniowo i lakierowane proszkowo ale ja niewiem czy to prawda
    Generalnie trzeba uwarzać na tani towar z Chin,okazuje się bardzo często , że panel tylko ocynkowany ogniowo jest droższy niż ocynkowany i lakierowany proszkowo .
    Zapytaj spzedawcy .
    Trwałość cynkowania ogniowego w zależności od grubości to ok. 30 lat i więcej ( w/g producenta)

  13. #13

    Domyślnie

    Jak widzę co się u sąsiadów dzieje z siatkami to utwierdzam się w przekonaniu że dołożenie do paneli było dobyrm rozwiązaniem. Tak jak ktoś mówił, pod panel najlepiej dać jakiś murek z prefabrykatu, albo ułożyć kostkę granitową. Przy 240 mb koszty nabierają rozmiarów, ale mi osobiści nie chciałoby sie z tym walczyć za kolejne 3-4 lata. To zwyczajnie sie nei oplaca.
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  14. #14

    Domyślnie

    mam wycenione ogrodzenie na 20 tys., materiał i robocizna z paneli, działka ma 13 arów, czy to normalna kwota?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    grzegorz: jaka reklama - po prostu ktoś chce wejść tam, gdzie potrzeba rozmowy z klientem i spokoju a także oczu dookoła głowy. Poza tym długość i wycena płotu nie zależy li tylko od metrów ale także od tego jaki ma być, z czego się składać, wreszcie co jest pod warstwą humusu - czy jak się to tam nazywa...
    Poza tym czym innym jest wycena osobna - czyli n.p. ja biorę 30 zł za mb ogrodzenia , a materiał sam pan załatwia, a inna biorę 200 od mb ale materiały daję ja i wymienia: to od tego a tamto od tamtego.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    grzegorz: jaka reklama - po prostu ktoś chce wejść tam, gdzie potrzeba rozmowy z klientem i spokoju a także oczu dookoła głowy.
    Goście z tej firmy robią sobie tutaj na forum jaja ostatnio: logują się pod różnymi nickami i udają zadowolonych klientów. To jest zwykłe oszukiwanie ludzi.
    Dziwnym trafem mamy tutaj kilka osób z 2-4 postami i wszystkie w tych postach wychwalają tą firmę.
    Mnie takie podpuchy rażą i drażnią, bo to zwykłe łgarstwo.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    grzegorz: ja też mam firmę, ale w takie wynalazki się nie bawię. Poza tym wszystkim nawet chwalić się trzeba umieć... Ten płotbud gdzieś się już ze dwa tygodnie temu przewijał... Szkoda słów tylko zamulają dyskusję.. a sobie robią kuku...

  18. #18

    Domyślnie

    Kamilka ma 5 postów i wszystkie o xxx...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 22-11-2012 o 06:18

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr.b74

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków-Krowodrza
    Kod pocztowy
    30-103
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja polecam [reklama] u mnie montowali w zeszłym roku ogrodzenie na panelach produkcji firmy WIŚNIOWSKI bardzo, solidne i wytrwałe. Cenowo są droższe o tych z hipermarketów ale jakościowo są bez porównania.
    Ostatnio edytowane przez edde ; 13-04-2013 o 18:39

  20. #20

    Domyślnie

    Sitaka z drutem 3mm ok 12 zł/mb materiał.
    Panele Ogrodzeniowe 3D - 153cm 4mm oczko 75x200 mm ok 24 zł/mb
    Jak dla mnie siatka ma same wady. cieńsza, kłopot z naciąganiem, trzeba mieć coś do naciągnięcia. Panel zamontuję sam, lub z pomocą żony do podtrzymania. Z wiekiem sitka zawsze ma gdzieś dziurę, wygnie się, obluzowuje się. Pod spód krawężnik lub ładniejsza podmurówka i ogrodzenie gotowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony