dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    witam, a jak sądzicie, na jaką głębokość podmurówki, co by pies sie nie przekopał, bo nie daje mi to spać po nocach?

  2. #22

    Domyślnie

    Podmurówka nawet taka z płyt jest bardzo praktyczna. Z jednej strony będzie żywopłot z jakichś cyprysów podsypanych korą a z drugiej trawa (działka narożnikowa). Trawa nie przerośnie na drugą stronę a ponadto przy podkaszaniu zewnętrznej trawy wolę zetrzeć trochę żyłki na murku niż pozrywać ją na siatce (po co dzieci mają przedwcześnie uczyć się pospolitych wyrazów).
    Ponadto w wypadku ataku al-kaidy jak będę na trawniku to mogę się schować za taki murek i bronić się "psując powietrze".
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    zamiast podmurówki można dać betonowe donice dł/szer/wys 50/25/30cm znalazłem takie po 5zł
    amator

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    zamiast podmurówki można dać betonowe donice
    już mieszkam )

  5. #25

    Domyślnie

    Jesli juz zamiast to lepiej nie donice ale krawezniki - 1m w cenie 6-7zl.

    D.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monik@

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie,
    a jak zmątować krawężniki ze słupkami i siatką ?
    pozd.
    Monik@

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    grodzilismy jesienią, działka 2800m2 na planie prostokata, bardzo porządna siatka z zaślepionymi słupkami, bez podmurówki, słupki betonowane w ziemi na głebokości ok. 1, 10 cm, do tego brama i furtka, za materiał z robocizna 3 tyś (grodzilismy tylko po 2 dłuższych bokach działki), ok. 28 m ma jeden bok; uważam że to najtaniej
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  8. #28

    Domyślnie

    Kraweznikow sie nie montuje. Po prostu wsadza sie w ziemie pod siatke. Tak jak normalne krawezniki na poboczu.

    D.

  9. #29

    Domyślnie

    Najtaniej wychodzi zimozielony,formowany, kolczasty zywoplot np z ognika.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monik@

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki !
    Monik@

  11. #31

    Domyślnie WITKI !!!

    Cytat Napisał ewa1201
    Remontujemy stary dom i mamy problem z ogrodzeniem. Stare wymaga pilnie wymiany, a w kasie niestety pustawo (wiadomo remont ). Szukam możliwie taniego (ale też w miarę trwałego rozwiązania. Może ktoś ma takie doświadczenia. U mnie problem jest tym większy, że teren spory (ok.30arów). Ma to oczywiście głównie zalety - ale, jak w przypadku konieczności stawiania nowego ogrodzenia, też i jest kłopotliwe.
    Fachowiec, którego pytałam twierdzi, że muszę nastawić się na minimum 12.000zł .
    WITKI WIERZBY PO WETKNIĘCIU W ZIEMIĘ W MARCU LACEM SA CAŁE ZIELONE. ZA DWA LATKA PŁOTEK MACIE GRATIS .

  12. #32

    Domyślnie

    Czy ktoś sprawdził w praktyce ten pomysł z krawężnikami zamiast podmurówek?!!!

  13. #33

    Domyślnie

    Odświeżam wątek. Ktoś ma jakieś nowe pomysły?
    Co z tymi krawężnikami?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Czy ktoś sprawdził w praktyce ten pomysł z krawężnikami zamiast podmurówek?!!!
    Ja nie mam ale sasiad zrobił ogrodzenie z przęseł gotowych (chyba Wiśnowsiego) a podmórówka ze zwykłych krawężników. Wygląda naprawdę dobrze.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  15. #35

    Domyślnie

    Zmieniłam zdanie w sprawie betonowych ogrodzeń . Taki płot obsadzony gęsto z zewnątrz bluszczem wygląda przez cały rok dobrze naprawdę dobrze. Nie widać betonu tylko zieloną ścianę. Efekt szybki i tani. Od środka mozna posadzić tuje.

  16. #36

    Domyślnie

    Ja jestem za betonowym, ale z szerokiej oferty tych ogrodzeń podobają mi się tylko jedne - "drągi z podwójnymi daszkami" ok. 100 za przęsło (200x165)
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  17. #37

    Domyślnie

    Widziałam takie ogrodzenie z bali drewnianych i offlisów
    wygląda super!!
    Podobno najtaniej impregnuje się takie ogrodzenie spracowanym olejem,
    robiłam kosztorys w zeszłym roku i wyszło taniej niż siatka.
    Nie wiem czy w tym roku ceny poszły bardzo w górę w związku z tym, że są kłopoty z drewnem.
    Takie ogrodzenie wygląda naprawdę ładnie, czego nie można powiedzieć o betonowym (oczywiście kwestia gustu) i zapewnia trochę intymności póki te tuje nie urosną

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Witam,
    Zastanawiam sie po co (oprocz mozliwosci podkopywania psow) jest podmurowka? Moj wykonawca wyliczyl mi koszt ogrodzenia z siatki z podmurowka na prawie 13 tys (160 mb). Koszt betonu 3 tysiace.
    Jak zrezygnuje z podmurowki to i robocizny bedzie mniej o polowe albo i wiecej - robocizna wyszacowana zostala na 4200 (w tym montaz bramy).
    Tak wiec mozna przyoszczedzic jakies 5 tys.
    Tak wiec - jakie wady zrezygnowania z podmurowki?
    Pozdrawiam
    Mirek

    Podmórówkę robi się także, aby zatrzymywała spływającą z roztopami wodę i ziemię (jeśli nie masz wokół sąsiadów) żebyś nie miał tego potem na swoim budynku
    Wiele okazji do śmiechu traci ten, kto nie potrafi śmiać się z samego siebie.

  19. #39

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zapart

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polska Wieś
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zgodnie z przedmówcami, najtańszym rozwiązaniem będzie siatka, słupki wmurowane miejscowo, bez fundamentów na około całego terenu..

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony