dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 161 z 161
Pokaż wyniki od 3.201 do 3.215 z 3215
  1. #3201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Ja słucham wszystkich, ale swój rozum mam. Zwłaszcza, że siedzę w branży budowlanej i widzę co się dzieje. Dlatego też mówię, że każdy ma rację.
    I moim zdaniem masz racje.

    Niektórzy budując decydują się świadomie na pewne wydatki czy materiały i mają do tego prawo - budują się raz w życiu i chcą mieć na tip top.
    Inni budują się tanio i szukają oszczędności.

    Są też tacy co budują się "tanio" ale głównie z nazwy, a potem twierdzą że tanio się nie da, szczególnie że łatwo jest wpaść w spirale wydatków, szczególnie tych małych i niepozornych.

    I każdy ma prawo wydać tyle ile chce

    Czy da się mając działkę wybudować dom do ok 100m2 w prostej konstrukcji i w nim zamieszkach w cenie 300tys zł? Oczywiście że się da! Czy kosztuje to sporo wyrzeczeń i energii? Oczywiście że tak! Coś za coś. Pewne stawki materiały są zawsze zbliżone cenowo, ale standard wykończenia - tu nie ma chyba widełek

  2. #3202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cześć

    Doświadczeni budowlańcy , duże różnice będą w budowie tych dwóch projektów ? Jest szansa zmieścić się w 300tys zł pod klucz trybem ekonomicznym ?

    https://z500.pl/projekt/193/Z216,tan...-parterze.html

    lub

    https://z500.pl/projekt/95/Z102,funk...a-dzialke.html

  3. #3203

    Domyślnie

    Ja zanim zacząłem się budować czytałem ten temat i temat dom za 200tyś.
    Ścierały się w nim osoby, które pisały "spokojnie za tą kasę wybudujesz dom", oraz "nie jest to możliwe".
    Ta pierwsza grupa osób pisała, że jeśli nie będzie złotych klamek to spokojnie 200-300tyś wystarczy na dom. Ta druga grupa pisała: "puknij się w łeb" No i przed budową myślałem, że grupa pierwsza ma rację. Że osoby z grupy drugiej są niegospodarne, nieracjonalnie wydają kasę i dlatego ich dom aż tyle kosztował.
    Zacząłem budowę z zamysłem oglądania każdej złotówki dwa razy i okazywało się, że ... grupa druga miała rację Prowadziłem dokładny kosztorys (liczyłem każdy kg gwoździ, śmieci, prąd, wodę) i uważam, że obecnie trzeba liczyć około 4500zł za m2 domu pod klucz systemem zleconym. Oczywiście ta cena może być różna w różnych rejonach kraju, zależna od standardu, projektu, powierzchni, "szczęścia" i innych zmiennych.

    Jeśli dom ma nie być potem studnią bez dna (słaba jakość materiałów i wieczne naprawy) to trzeba liczyć 450tyś za 100m2 pod klucz.

    Być może i można by wybudować za 300tyś tylko co z tego, jak bateria łazienkowa zacznie przeciekać i zaleje dom. A panele podłogowe po 30zł za m2 po kilku latach będą nadawać się do wymiany.

  4. #3204

    Domyślnie

    Autorka wycenia dom systemem zleconym do stanu deweloperskiego na 320 tysięcy netto wg. cen z 2019 roku HG 08 energo+

    Czy widzicie tutaj szanse, aby zejść w granice kwoty 300 tysięcy brutto systemem gospodarczym (budynek w wersji bez garażu)?

  5. #3205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    Jeśli dom ma nie być potem studnią bez dna (słaba jakość materiałów i wieczne naprawy) to trzeba liczyć 450tyś za 100m2 pod klucz.

    Być może i można by wybudować za 300tyś tylko co z tego, jak bateria łazienkowa zacznie przeciekać i zaleje dom. A panele podłogowe po 30zł za m2 po kilku latach będą nadawać się do wymiany.
    Bzdury. Miedzy tanim a drogim wykończeniem różnica jest głównie w wyglądzie. Mieszkałam z panelami po 30 i parkietem 300zl/m2 , z drzwiami w najpodlejszej okleinie i z 3 x droższymi w okleinie naturalnej. Nie ma to wpływu na codzienne życie. Baterie mają, ale jak zyje, wiekszość baterii miałam tanią i nigdy żadna nie przeciekała tak zeby się mogła chociaż zblizyć do zalania domu. Natomiast te droższe lekko chodzą i to ich główna zaleta. A panele po 30zl? Jeśli nie chodzisz po domu w butach, nie rzucasz meblami (mi sie zdarzyło upuscic fotel no i była dziura), ani ich przesadnie nie moczysz to nic im się nie dzieje. Mam przykład u kuzynki 5letnie najtansze panele 2 malych dzieci i duzy pies. Poza niewielkimi wybrzuszeniami na łączeniach od wody nie ma śladu zniszczeń. Pamietacie mode z przed parunastu lat na czerwone drewno merbau, szał na to był. Niejeden by teraz chciał sobie to wymienic na cos innego no ale... przecież tyle to kosztowało, no i kredyt się za to dalej spłaca.
    Można natomiast w drugą strone... mozesz zrobić super droga instalacje elektryczną do tego porządne tynki gotowe pod malowanie a po roku widzieć kazdy kabel na scianie podczas gdy ktoś kto sobie pokleil tanie gk nigdy nie bedzie miał takich problemów.

  6. #3206
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mo-wi

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-525
    Posty
    3

    Domyślnie

    Grzesio1712 dasz znać jak idzie budowa? Mnie też interesuje projekt Nala, jestem ciekawa czy te wyliczenia okażą się zgodne z rzeczywistością...

  7. #3207
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mo-wi Zobacz post
    Grzesio1712 dasz znać jak idzie budowa? Mnie też interesuje projekt Nala, jestem ciekawa czy te wyliczenia okażą się zgodne z rzeczywistością...
    U mnie Nala ostatecznie nie wypaliła ze względu na Warunki Zabudowy. Na FB jest grupa "NALA - Dobre Domy" i tam są dwie osoby, które wrzucają zdjęcia i chyba podzielą się wydatkami w trakcie budowy. Ogólnie wyliczenia na stronie pracowni są z II kw. 2017 więc przestarzałe. W tamtym tygodniu miałem wycenę NALI, ale w technologii szkieletowej, to było jakieś 310-315 tys. do stanu pod klucz (pomieszczenia w panelach do 40zł/m2 i łazienki w płytkach do 50 zł/m2, a biały montaż Koło Nova Pro).

  8. #3208
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mo-wi

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-525
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    U mnie Nala ostatecznie nie wypaliła ze względu na Warunki Zabudowy. Na FB jest grupa "NALA - Dobre Domy" i tam są dwie osoby, które wrzucają zdjęcia i chyba podzielą się wydatkami w trakcie budowy. Ogólnie wyliczenia na stronie pracowni są z II kw. 2017 więc przestarzałe. W tamtym tygodniu miałem wycenę NALI, ale w technologii szkieletowej, to było jakieś 310-315 tys. do stanu pod klucz (pomieszczenia w panelach do 40zł/m2 i łazienki w płytkach do 50 zł/m2, a biały montaż Koło Nova Pro).
    Dzięki za odpowiedź! Szkoda, że u was się nie udało z Nalą, projekt moim zdaniem jest świetny. Dopiero podchodzimy do tematu i nie zastanawialiśmy się jeszcze nad technologią i całą resztą. Biorę pod uwagę bardziej wersje murowaną ale jeszcze zobaczymy. Mam nadzieję, że wycena wersji murowanej będzie równie rozsądna.
    Pozdrawiam!

  9. #3209
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Generalnie Nala to raczej prosty projekt. Cene podniesie na pewno wysoki sufit w salonie. Im bliżej do decyzji, tym mniej ten projekt mi się podobał, ale tylko ze względu na to, ze nie ma w nim takiego małego pierdolniczka na środki czystości i narzędzia typu mop, odkurzacz. Poza tym ma wszystko co chce mieć w swoim domu.
    Ps. Widzę, że już Pani jest na grupie

  10. #3210

    Domyślnie

    Cześć. Dzisiaj przekroczyłem 150 tys. Mam tynki posadzki dach odeskowany z papą. Teraz robię sam ocieplenie. W tej kwocie jest także całość materiałów do ocieplenia (bez tynku) płytki do łazienek kotlowni i pralni, większość armatury sanitarnej. Nie rozliczylem się jeszcze z hydraulikiem za przyłącza i podłogówke. Ekipy robiły sso plus dach, okna i drzwi, hydraulika, tynki, posadzki. Zamówionego mam jeszcze dekarza i brukarza. Liczę że do 300tys spokojnie powinienem się zmieścić już z wykończeniem.

  11. #3211

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemho Zobacz post
    Cześć. Dzisiaj przekroczyłem 150 tys. Mam tynki posadzki dach odeskowany z papą. Teraz robię sam ocieplenie. W tej kwocie jest także całość materiałów do ocieplenia (bez tynku) płytki do łazienek kotlowni i pralni, większość armatury sanitarnej. Nie rozliczylem się jeszcze z hydraulikiem za przyłącza i podłogówke. Ekipy robiły sso plus dach, okna i drzwi, hydraulika, tynki, posadzki. Zamówionego mam jeszcze dekarza i brukarza. Liczę że do 300tys spokojnie powinienem się zmieścić już z wykończeniem.
    Nie dopisalem. Projekt tracja 2. Parterówka z poddaszem nieużytkowym. Dach 2 spadowy. Ogrzewanie gaz.

  12. #3212
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mo-wi

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-525
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Generalnie Nala to raczej prosty projekt. Cene podniesie na pewno wysoki sufit w salonie. Im bliżej do decyzji, tym mniej ten projekt mi się podobał, ale tylko ze względu na to, ze nie ma w nim takiego małego pierdolniczka na środki czystości i narzędzia typu mop, odkurzacz. Poza tym ma wszystko co chce mieć w swoim domu.
    Ps. Widzę, że już Pani jest na grupie
    No jestem na grupie, chociaż na razie się jeszcze nie poudzielam za bardzo co do braku 'pierdolniczka' to mam pewien pomysł ale musze to obgadać z architektem, zobaczymy czy się uda. A mogę spytać na jaki projekt się zdecydowałeś ostatecznie? Tez szkieletowy? Ja też kilka razy zmieniałam koncepcję ale jakoś ciągle do tej Nali wracam.

  13. #3213
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @Mo-wi: zdecydowałem się na projekt Aruba https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-aruba.php (zmiana dachu na dwuspadowy i zmiana małego WC na pierdolniczek)
    Czekam na wycenę w technologii szkieletowej. W międzyczasie wyceniam sobie wersję murowaną i sprawdzę co bardziej się opłaca. Nala ma swój urok i bardzo podoba mi się ten projekt, no ale jest za szeroki jak na moje warunki zabudowy.

  14. #3214

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Szczerze nie, absolutnie nie, cokolwiek napiszą ci teoretycy z forum.
    Aktualizacja!!! Wprowadziliśmy się we wrześniu 2020. Projekt z381, powierzchnia 103 m, ogrzewanie podłogowe w całym domu, gaz, strop teriva, meble, sprzęt, armatura że średniej półki, bez luksusów. Koszt domu w chwili wprowadzki 350 tysięcy... Duży wkład własny przy wykończeniu. Teraz sukcesywnie dowyposażamy się... (Bez rekuperacji, rolet zewnętrznych i takich innych bajerów, podstawowa wersja domu)

  15. #3215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZzKB Zobacz post
    Koszt domu w chwili wprowadzki 350 tysięcy...
    Ile w tym to koszt prądu i wody?
    Zazwyczaj przy "tanich" domach okazuje się, że w kosztach nie ujęto kosztów prądu, gazu, wody, mapki, inwentaryzacji powykonawczej, kominiarza, przyłączy, ogrodzenia i wielu innych "drobiazgów" a faktura tylko na okna - reszta na czarno/szaro czy rękami teścia.

Strona 161 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony