dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 161
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 3215
  1. #2581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no i dwie dodatkowe połacie na karto-gipsy i wełnę, zamiast ściany na zwykły tynk i styropian

  2. #2582

    Domyślnie

    Wszystko ma swoje wady i zalety ...

    Przy zwykłyum dachu dwuspdowym mniej obróbek dachowych , mniej odpadów , niższy koszt montażu (bo mniej obróbek) , ale za to trzeba szczyty podmurować i później je ocieplić.
    Plusty takie że poddasze będzie większe i bardziej "ustawne".

    Przy kopertowym nie trzeba podmurowywać szczytów ani ich ocieplać , ale za to więcej obróbek dachowych , więcej cięcia , dodatkowo rynny , i koszt dachu będzie wyższy niż przy dwuspadowym jak i robocizna (bo więcej roboty). Następny minus mniej miejsca na poddaszu ...
    Następny minus jak ktoś lubi wysokie sufiity i duże przeszklena , bo nie "wysokich" ścian ..
    Dach parterowy z dachem kopertowym łatwiej ocieplić
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #2583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    i koszt dachu będzie wyższy niż przy dwuspadowym jak i robocizna (bo więcej roboty).
    Powierzchnia dachu wychodzi taka sama. Więc materiału idzie tyle samo. Mi dekarz podał stawkę za robociznę za m2 dachu. Nie miało znaczenia, czy kopertowy, czy dwuspadowy. Przy dachówce na kopertowy idzie więcej gąsiorów, a przy dwuspadowym dachówka krańcowa. Więc wychodzi na to samo i kosztowo, i co do robocizny. Faktycznie, przy dwuspadowym rynien idzie mniej - ale to koszt materiału rzędu 30zł/mb przy rynnach PCV razem z blachą. Przy dwuspadowym trzeba zrobić ściany szczytowe, często pewnie jeszcze jakieś wzmocnienia. Przy kopertowym i nieużytkowym poddaszu może nie być w ogóle ściany kolankowej i osobnego wieńca. Tu jest oszczędność.
    Ocieplenie przy nieużytkowym poddaszu przy kopertowym wychodzi w sumie taniej. Bo ocieplasz w obydwu przypadkach tak samo strop, ale przy dwuspadowym trzeba jeszcze dodatkowo ocieplić ściany szczytowe i otynkować.

    Persaldo - kopertowy powinien wyjść taniej. Różnicę mogą zmniejszyć wiązary (tańsze, jeżeli przy dwuspadowym są tłuczone wg jednego szablonu).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-04-2017 o 11:50

  4. #2584

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powierzchnia dachu wychodzi taka sama. Więc materiału idzie tyle samo. Mi dekarz podał stawkę za robociznę za m2 dachu. Nie miało znaczenia, czy kopertowy, czy dwuspadowy. Przy dachówce na kopertowy idzie więcej gąsiorów, a przy dwuspadowym dachówka krańcowa.
    Dachówka krańcowa nie jest obowiązkowa. Często wymuszają użycie jej sami dekarze aby nie bawić się w obrobki dachowe.
    U mnie nie mam ani jednej dachówki szczytowej , w projekcie także nie było ich.
    Mam wykonane obróbki blachą.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #2585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No niestety nie. Przy dwuspadowym praktycznie nie ma odpadów, a przy kopertowym nie ważne czy to blacha czy dachówka jest tego znacznie więcej.
    Przy dachówce różnica niewielka, wbrew pozorom. Przy dwuspadowym dekarz dopasowuje rozstaw - i tutaj marnuje, żeby nie docinać. Przy kopertowym rozstawia maksymalnie - i docinki wyrzuca.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dachówka krańcowa nie jest obowiązkowa. Często wymuszają użycie jej sami dekarze aby nie bawić się w obrobki dachowe.
    Co kto lubi. Mi się blacha nie podoba, dlatego wybrałem dachówki. I blachy chcę jak najmniej i jak najmniej widocznej.

  6. #2586
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cześć!

    Za niedługo startuję z budową domu - https://www.extradom.pl/projekt-domu...a-mala-WOK1060 - chciałem zrobić to systemem zleconym.
    Czy myślicie, że da radę wybudować taki dom za kwotę 300 tys. zł do stanu deweloperskiego, a do 400 tys. zł. pod klucz, już ze wszystkim (no może bez ogrodzenia, podjazdu i bramy wjazdowej)?

    Tą dachówkę płaską zmienimy na tradycyjną ceramiczną, ale dokładamy balkon, więc się pewnie cena wyrówna.
    Chciałbym wybudować to w średnim standardzie, bez przesady, ale bez strat na ociepleniu, czy jakości okien, czy jakości kotłowni.

    Planuję ogrzewanie podłogowe 100% oraz rekuperację.

    Pierwszą wycenę od ekipy budowlanej za SSZ dostałem na około 35-40 tys. zł.
    Wszystkie media mam pod działką (dosłownie kilka metrów), drogę gminną utwardzoną też.

    Będę budował w małopolsce.

    Dzięki za pomoc.

  7. #2587

    Domyślnie

    Najpierw się przywitam - dzień dobry


    Wątki o domach za 200tys i 300tys czytam uważnie od jakichś 3 tygodni. Postanowiłam napisać, bo Wasza opinia jest dla mnie cenna i śmiem twierdzić, że o stokroć bardziej wiarygodna aniżeli wszystkich fachowców, którzy tylko patrzą, aby zarobić jak najwięcej

    A więc tak...mam działkę 32x40m (mała mieścina w woj. małopolskim). Dysponuję 300, maksymalnie 350tys zł i nie chcę pakować się w kredyty. Chcę wybudować dom nieduży, parterowy, bez garażu, o prostej, kwadratowej konstrukcji i kącie nachylenia dachu 25 stopni (podobają mi się niskie dachy). Dom ma być dobrze ocieplony, aby jego ogrzewanie nie kosztowało milionów monet.

    Przejrzałam setki, a może nawet tysiące projektów i chyba zdecyduje się na ten: https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysek-4-BSE1107
    Dom prosty, rozmieszczenie pomieszczeń akceptowalne chociaż na etapie adaptacji pewnie jakieś kosmetyczne rzeczy będę chciała zmienić.

    Mam do Was kilka nurtujących mnie pytań, mianowicie:

    - Czy ten dom da się wybudować do stanu deweloperskiego za 300tys zł? (drzwi wewnętrzne, podłogi, wyposażenie, meble - tu każdy kupuje na co go stać i co mu się podoba, a więc to nie jest przedmiotem wyceny).

    - Chcę mieć wentylacje mechaniczną z rekuperacją, w więc czy istnieje możliwość wywalenia kominów wentylacyjnych i na ile obniży to koszty budowy domu?

    - Zastanawiam się nad sposobem ogrzewania. I tu bardzo ważna dygresja - otóż ja lubię jak jest naprawdę ciepło i 24 stopnie w domu muszą być! To jest mój komfort termiczny i nie zamierzam siedzieć w zimnie (proszę o nie komentowanie, że najzdrowiej siedzieć w 20 stopniach ). Co więc będzie lepsze pompa ciepła powietrze-woda czy ogrzewanie gazem? Jakich rachunków za ogrzewanie mogę się spodziewać w przypadku pompy i w przypadku gazu? No i jakie proponujecie alternatywne źródło ogrzewania w przypadku braku prądu?

    - Chcę zamienić strop na sufit podwieszany + płyty g-k + wełna 40cm. Tym sposobem ile mogę zaoszczędzić?

    - Lepsze fundamenty czy płyta? (wiem, głupie pytanie, ale ja naprawdę nie wiem i nie mogę się zdecydować)

    Co my możemy zrobić samodzielnie? Na pewno instalacje, na pewno podłogówkę, na pewno panele/parkiety, malowanie. Więcej chyba nie ponieważ zarówno ja jak i mąż jesteśmy ludźmi zapracowanymi i czasu wolnego mamy niewiele.


    pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
    Klaudia

  8. #2588
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    Najpierw się przywitam - dzień dobry




    Przejrzałam setki, a może nawet tysiące projektów i chyba zdecyduje się na ten: https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysek-4-BSE1107
    Dom prosty, rozmieszczenie pomieszczeń akceptowalne chociaż na etapie adaptacji pewnie jakieś kosmetyczne rzeczy będę chciała zmienić.
    Rzucają sie w oczy małe pokoje. Gdzieś czytałem że sypialnie/pokoje poniżej 13m2 są niepraktyczne i wspominając mieszkanie kiedyś z rodzicami i teraz we własnym domu jak najbardziej sie z tym zgadzam.

    Mam do Was kilka nurtujących mnie pytań, mianowicie:

    - Czy ten dom da się wybudować do stanu deweloperskiego za 300tys zł? (drzwi wewnętrzne, podłogi, wyposażenie, meble - tu każdy kupuje na co go stać i co mu się podoba, a więc to nie jest przedmiotem wyceny).
    A potem co ? Najdroższe jest wykonczenie. Nie zrobisz tego za 50tyś.

    - Chcę mieć wentylacje mechaniczną z rekuperacją, w więc czy istnieje możliwość wywalenia kominów wentylacyjnych i na ile obniży to koszty budowy domu?
    Nie obniży, koszt kominów to 2-4tyś, czasami 6 jak zrobisz coś wyszukanego. Koszt rekuperacji jeśli to zlecisz to min 15tyś.

    - Zastanawiam się nad sposobem ogrzewania. I tu bardzo ważna dygresja - otóż ja lubię jak jest naprawdę ciepło i 24 stopnie w domu muszą być! To jest mój komfort termiczny i nie zamierzam siedzieć w zimnie (proszę o nie komentowanie, że najzdrowiej siedzieć w 20 stopniach ). Co więc będzie lepsze pompa ciepła powietrze-woda czy ogrzewanie gazem? Jakich rachunków za ogrzewanie mogę się spodziewać w przypadku pompy i w przypadku gazu? No i jakie proponujecie alternatywne źródło ogrzewania w przypadku braku prądu?
    Gaz bedzie z jakieś 20% droższy. Decyzja należy do ciebie. Wadą pompy jest na pewno początkowa inwestycja, w przypadku powietrznych jeszcze hałas i średnio fajne pudło zdobiące ścianę domu.

    - Chcę zamienić strop na sufit podwieszany + płyty g-k + wełna 40cm. Tym sposobem ile mogę zaoszczędzić?
    Zaoszczędzić na czym?

    - Lepsze fundamenty czy płyta? (wiem, głupie pytanie, ale ja naprawdę nie wiem i nie mogę się zdecydować)
    Cała masa postów na ten temat. Poczytaj.

    Co my możemy zrobić samodzielnie? Na pewno instalacje, na pewno podłogówkę, na pewno panele/parkiety, malowanie. Więcej chyba nie ponieważ zarówno ja jak i mąż jesteśmy ludźmi zapracowanymi i czasu wolnego mamy niewiele.
    Jak pracujecie to jak zamierzacie to zrobić? Instalacje robiąc 2-3h dziennie przez amatorów zajmą wam z rok. Sama elektryka z 2-3 miesiące. Parkietów nie radziłbym układać komuś kto nie ma żadnego doświadczenia. Tak z doświadczenia wsród znajomych wiem że z wielkich planów "budowania samemu" konczy się zwykle na malowaniu i sianiu trawnika

  9. #2589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    Przejrzałam setki, a może nawet tysiące projektów i chyba zdecyduje się na ten: https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysek-4-BSE1107
    Dom prosty, rozmieszczenie pomieszczeń akceptowalne chociaż na etapie adaptacji pewnie jakieś kosmetyczne rzeczy będę chciała zmienić.
    W tym roku masa projektów stała się nielegalna. Czy raczej nie można na ich podstawie wybudować domu. Ten wygląda na taki - przy ogrzewaniu gazem czy paliwem stałym marne szanse na zmieszczenie się z EP w limicie przy wentylacji grawitacyjnej. Ale trudno go ocenić, bo brak danych technicznych.

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    - Czy ten dom da się wybudować do stanu deweloperskiego za 300tys zł? (drzwi wewnętrzne, podłogi, wyposażenie, meble - tu każdy kupuje na co go stać i co mu się podoba, a więc to nie jest przedmiotem wyceny).
    Trudno zgadywać. Nawet kosztorys niewiele pomoże, bo ceny zmieniają się bardzo szybko (i łatwo się domyśleć, że raczej nie spadają).
    Do stanu deweloperskiego za 300K powinno dać się zmieścić. Ale trzeba się na każdym kroku pilnować i np. jak weźmiesz kotłownię z PC za 30K czy wentylację za 20K zł, to już będzie to wątpliwe. Jest zawsze sporo miejsca do zaoszczędzenia i zł i kWh.


    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    - Chcę mieć wentylacje mechaniczną z rekuperacją, w więc czy istnieje możliwość wywalenia kominów wentylacyjnych i na ile obniży to koszty budowy domu?
    Można to zrobić na etapie adaptacji. Ale sprzedawca gotowca powinien zmienić sam. I w cenie powinien być projekt wentylacji mechanicznej.

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    - Zastanawiam się nad sposobem ogrzewania. I tu bardzo ważna dygresja - otóż ja lubię jak jest naprawdę ciepło i 24 stopnie w domu muszą być! To jest mój komfort termiczny i nie zamierzam siedzieć w zimnie (proszę o nie komentowanie, że najzdrowiej siedzieć w 20 stopniach ). Co więc będzie lepsze pompa ciepła powietrze-woda czy ogrzewanie gazem? Jakich rachunków za ogrzewanie mogę się spodziewać w przypadku pompy i w przypadku gazu? No i jakie proponujecie alternatywne źródło ogrzewania w przypadku braku prądu?
    Bez OZC to wróżenie z fusów. Tak strzelałbym przy PC PW od 0,7 do 3K zł za prąd przy PC PW za CO i CWU.

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    - Chcę zamienić strop na sufit podwieszany + płyty g-k + wełna 40cm. Tym sposobem ile mogę zaoszczędzić?
    Ten sufit do czegoś trzeba podwiesić. Monolityczny strop ma tylko jedną wadę - cenę. Ale jak policzysz dokładnie a co to zamieniasz, to się okazuje, że wcale tak dużo drożej nie kosztuje. Przy grzaniu prądem (w jakikolwiek sposób) istotną zaletą stropu żelbetowego jest duża pojemność cieplna co się przekłada na mniejszy spadek temperatury w okienkach drogiej strefy G12 a co za tym idzie tańsze ogrzewanie.

    Za to jakby dało się zrobić stropodach, zamiast dachu - to przyniosłoby spore oszczędności.


    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    - Lepsze fundamenty czy płyta? (wiem, głupie pytanie, ale ja naprawdę nie wiem i nie mogę się zdecydować)
    Mi wyszło, że płyta dobrze zrobiona jest trochę lepsza od dobrze zrobionych tradycyjnych fundamentów. Ale jest droższa. I łatwo trafić na ekipę czy konstruktora, co pogrzebie zalety płyty.

  10. #2590

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post

    Co my możemy zrobić samodzielnie? Na pewno instalacje, na pewno podłogówkę, na pewno panele/parkiety, malowanie. Więcej chyba nie ponieważ zarówno ja jak i mąż jesteśmy ludźmi zapracowanymi i czasu wolnego mamy niewiele.

    Klaudia
    Wiele "prostych" rzeczy okazuje sie wcale niie prostymi a bardzo pracochłonnymi ...

    Postanowiliśmy że zaoszczędzimy i sami położymy styropiana pod wylewki , bo co to za problem. Jeden wieczór i gotowe (117m2).
    Okazało sie że robiliśmy 4 dni , w tym 2 dni od samego rana do samej nocy i później kilka dni do siebie dochodziliśmy ...

    Dużo rzeczy wygląda na proste i szybkie i łatwe i przyjemne a takie wcale nie są ...

    Osobiście uważam że lepiej zając się "logistyką" , czyli wyszukiwnaiem wykonawców i podwykonawców , materiałów po najlepszych cenach , negocjowac warunki i itd ..

    Tutaj jest spora możliwość oszczędności ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #2591

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Chyba jednak będę musiała raz jeszcze bardzo dokładnie przemyśleć ten projekt. Faktycznie pokoje są niewielkie, jednak przy niewielkim domu 100-115m nie liczę na dużo większe, a koniecznie muszą być 3 pokoje + salon, bo mam 2 dzieci

    dziecegły - ale ja wyraźnie pisałam, że dysponuję gotówką 300-350tys zł i za tę cenę chcę wybudować dom do stanu deweloperskiego. Część mebli mam i nie zamierzam ich wyrzucać, a jak zabraknie mi pieniędzy na panele, płytki i meble do zabudowy, to wezmę kredyt na kilka lat. Sęk w tym, żeby nie wkopać się na X lat w kredycie hipotecznym
    A co do pracy, to chyba każdy, kto buduje dom pracuje zawodowo. W innym wypadku jakoś nie wyobrażam sobie wybudowania domu. Pozostają weekendy, niewykorzystany urlop, popołudnia.

  12. #2592

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;7465104]W tym roku masa projektów stała się nielegalna. Czy raczej nie można na ich podstawie wybudować domu. Ten wygląda na taki - przy ogrzewaniu gazem czy paliwem stałym marne szanse na zmieszczenie się z EP w limicie przy wentylacji grawitacyjnej. Ale trudno go ocenić, bo brak danych technicznych.

    Dziekuję za cenną uwagę. Nie wzięłam tego pod uwagę. Rzeczywiście w tym projekcie nie ma nic o nowych normach budowlanych obowiązujących od 2017 roku.


    Trudno zgadywać. Nawet kosztorys niewiele pomoże, bo ceny zmieniają się bardzo szybko (i łatwo się domyśleć, że raczej nie spadają).
    Do stanu deweloperskiego za 300K powinno dać się zmieścić. Ale trzeba się na każdym kroku pilnować i np. jak weźmiesz kotłownię z PC za 30K czy wentylację za 20K zł, to już będzie to wątpliwe. Jest zawsze sporo miejsca do zaoszczędzenia i zł i kWh.


    W obecnym domu wentylację mechaniczną mąż robił sam. W nowym domu też się tym zajmie



    Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi

  13. #2593

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    Przejrzałam setki, a może nawet tysiące projektów i chyba zdecyduje się na ten: https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysek-4-BSE1107
    Dom prosty
    Ten dom wcale nie jest taki prosty jak się wydaje. Po pierwsze jeśli będzie dokładnie jak na wizualizacji to masz hektar schodów wejściowych, które są drogie w wykończeniu i budowie i wcale się z nich nie korzysta, schody mają pomóc wejść do domu, poza tym wystarczy jeden schodek a nie trzy. Po drugie samo narożne okno i nadproże wzmacniane w tym miejscu też jest kosztem dużym, czasem czytam że ludzie żałują takiego narożnego okna i kolejny raz by go nie zrobili. Dom ma duże przeszklenia, to dobrze bo światło naturalne jest pożądane jednak okna na dzisiejsze wymagania techniczne to koszt duży i ciągle rośnie, za samo przesuwne okno tarasowe dasz lekko 8 tysi i nie będzie to rarytas, a masz też i drugie i inne też spore. Jeśli chodzi o okna to kompromisu nie ma bo bez nich się nie da, ale są projekty które nie zakładają tak drogich okien. Powierzchnia dachu (pomimo że dom bardzo duży nie jest ) też jest spora, poza tym to dach kopertowy i konstrukcja takich dachów zawsze jest skomplikowana, wymaga podparć, opaski/wieńca, oraz słupów. Tym samym przykrywasz taras o powierzchni 20 mkw drogim dachem a korzysta się z niego tylko w wakacje, lekko licząc 260 mkw dachu to suma ok 50 tys zł. Różne urozmaicenia które wyglądają fajnie tzn podcień, zadaszony taras, złamania ścian generują koszty bo fachowcy liczą sobie od takich właśnie dodatków, policzy powierzchnię ściany plus narożnik, plus coś tam i tak kwota za mkw rośnie dwukrotnie. Czemu tak piszę ? bo szukasz domu w pewnej kwocie, jeśli chcesz się w niej zmieścić trzeba niestety wybrać pomiędzy tym co się podoba a tym co jest tańsze i prostsze w budowie a co nie zawsze cieszy oko.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #2594

    Domyślnie

    Witam, przesyłam projekt domu, który nas interesuje.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-e-114-WAX1016

    Dom będzie bez poddasza, gdyż nie jest nam potrzebne. Również narożne okno zostałaby usunięte. Mieszkamy w województwie śląskim, czy da radę wybudować taki dom do stanu deweloperskiego za 300tys?

    Pozdrawiam, Kamil

  15. #2595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W tym roku masa projektów stała się nielegalna. Czy raczej nie można na ich podstawie wybudować domu. Ten wygląda na taki - przy ogrzewaniu gazem czy paliwem stałym marne szanse na zmieszczenie się z EP w limicie przy wentylacji grawitacyjnej. Ale trudno go ocenić, bo brak danych technicznych.


    .
    To akurat zaden problem, architekt najczesciej na kolanie i z fusów zrobi charakterystykę energetyczną która spełni WT2017 podpisze i opieczętuje i sprawa załatwiona. Kto to zakwestionuje?, który urzędnik to przeliczy i zweryfikuje? Tak na dobrą sprawę nie ma projektu do którego nie da sie podpiąć oszukanej charakterystyki energetycznej. Z drugiej strony czy to nie inwestor chce uzyskac PNB za wszelką cenę? .

  16. #2596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamelm Zobacz post
    Witam, przesyłam projekt domu, który nas interesuje.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-e-114-WAX1016

    Dom będzie bez poddasza, gdyż nie jest nam potrzebne. Również narożne okno zostałaby usunięte. Mieszkamy w województwie śląskim, czy da radę wybudować taki dom do stanu deweloperskiego za 300tys?

    Pozdrawiam, Kamil
    Powinniscie sie zmiescic jak dobrze przemyslicie dach to i zostanie

  17. #2597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Czemu tak piszę ? bo szukasz domu w pewnej kwocie, jeśli chcesz się w niej zmieścić trzeba niestety wybrać pomiędzy tym co się podoba a tym co jest tańsze i prostsze w budowie a co nie zawsze cieszy oko.
    I znowu macie rację.
    Jeszcze miesiąc temu marzyłam o domu z garażem. Po lekturze forum, dom dla samochodu za średnio 40-50tys zł odpadł z przyczyn oczywistych (kasa). Powierzchnia 130m również odeszła z zapomnienie (liczę średnio 2800zł za metr kwadratowy do stanu deweloperskiego). Chciałam dach kopertowy i również okazuje się, że z takim domem nie zmieszcze się w 300tys zł do stanu deweloperskiego. Przykre to, ale twardo stąpam po ziemi i nie chcę się pakować w wieloletnie kredyty. Ech, chcieć, a móc.......

    Znalazłam też taki oto projekt "stodoły" https://www.extradom.pl/projekt-domu-abra-BSE1001 Prawie 110metrów, rozmieszczenie pomieszczeń neinajgorsze, aczkolwiek gdybym zdecydowała się na ten dom, to i tak pewnie coś zmienię na etapie adaptacji. Nie podoba mi się ten daszek nad tarasem. Boje się, że będzie zaciemniał salon i tu pewnie będą zmiany.

    Dom ma być (i będzie) ocieplony bardzo dobrze, podłogówka po całości. No i zastanawiam się nad tym nieszczęsnym ogrzewaniem. Centralne na gaz czy pompa powietrze-woda? Co jest tańsze? Bynajmniej nie chodzi mi tu o cenę, którą muszę zapłacić za kocioł i/lub pompę, ale o koszty ogrzewania przy założeniu 23-24 stopni w domu. OCzywiście wentylacja mechaniczna z rekuperacją, ale to zrobi mąż (już robił) i wiem, że w przypadku WM można zmieścić się w 5-7tys zł.

    pozdrawiam

  18. #2598
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    2800 zł to naprawdę sporo za metr stanu developerskiego. Mnie wyszło około 2000 zł (PC, WM)
    Z garażem masz rację, to pomieszczenie domu jak każde inne więc kosztuje podobnie - potrzebuje ścian, stropu, dachu, tynków, wylewki, elektryki itp. a do tego dochodzi brama garażowa jeszcze. Dużej cześci osób się wydaje, ze garaż nie kosztuje nic i ludzie skupiaja się tylko na powierzchni użytkowej.
    PC a GAz - do obliczenie, przy takim domku dobrze ocieplonym z WM to pompa 5 KW PW powinna wystarczyć. GAZ - dużo zachodu, czekanie na papiery, opłata za podłączenie (2300 zł u Mnie)...ja wybrałem PC.
    WM - dla takiego domku 4-5 tyś materiały + cena rekuperatora.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  19. #2599

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaszana kotka Zobacz post
    I znowu macie rację.
    Jeszcze miesiąc temu marzyłam o domu z garażem. Po lekturze forum, dom dla samochodu za średnio 40-50tys zł odpadł z przyczyn oczywistych (kasa). Powierzchnia 130m również odeszła z zapomnienie (liczę średnio 2800zł za metr kwadratowy do stanu deweloperskiego). Chciałam dach kopertowy i również okazuje się, że z takim domem nie zmieszcze się w 300tys zł do stanu deweloperskiego. Przykre to, ale twardo stąpam po ziemi i nie chcę się pakować w wieloletnie kredyty. Ech, chcieć, a móc.......

    Znalazłam też taki oto projekt "stodoły" https://www.extradom.pl/projekt-domu-abra-BSE1001 Prawie 110metrów, rozmieszczenie pomieszczeń neinajgorsze, aczkolwiek gdybym zdecydowała się na ten dom, to i tak pewnie coś zmienię na etapie adaptacji. Nie podoba mi się ten daszek nad tarasem. Boje się, że będzie zaciemniał salon i tu pewnie będą zmiany.

    Dom ma być (i będzie) ocieplony bardzo dobrze, podłogówka po całości. No i zastanawiam się nad tym nieszczęsnym ogrzewaniem. Centralne na gaz czy pompa powietrze-woda? Co jest tańsze? Bynajmniej nie chodzi mi tu o cenę, którą muszę zapłacić za kocioł i/lub pompę, ale o koszty ogrzewania przy założeniu 23-24 stopni w domu. OCzywiście wentylacja mechaniczna z rekuperacją, ale to zrobi mąż (już robił) i wiem, że w przypadku WM można zmieścić się w 5-7tys zł.

    pozdrawiam
    Tutaj masz ciekawy domek https://pracownia-projekty.dom.pl/hp_colonel_c_ce.htm z dachem kopertowym. Odchodzą Ci szczyty, cały dom można postawić bez rusztowania
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  20. #2600

    Domyślnie

    blaszana kotka
    W projekcie który wrzuciłaś praktycznie w każdym pokoju masz potężne zabudowy meblowe. To nie ma być pensjonat i uważam na wsłasnym przykładzie z zamieszkaną parterówką, że kilkanaście m2 na mały pokój to wystarczający metraż. Mamy tam komody, kanapy i czasm biurko z czymś do siedzenia. Wentylacja mechaniczna to niekoniecznie centrala reku. Miałem montować centralę za 8 tysięcy, a przez tyle lat wystarczają nam dwa wentylatory z prostym sterowaniem. Kominy wycinasz i za te pieniądze na nieużystkowym poddaszu sami dobrze planując wykonacie tę instalację. Dach w parterówce jest zawszse droższy. Nie masz podcieni wymagających łamania dodatkowo dachu i to jest plus. Wg mnie pierwszy projekt jest ok. W drugim, wysłanym przez meczesia pokoje są chyba jeszcze mniejsze.

    Edit: i najważniejsze. Wg mnie 300 na developerkę starczy. Gdybyś tam miała garaż w bryle to co innego.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 04-05-2017 o 16:54
    I już mieszkamy !

Strona 130 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony