dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 161
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 3215
  1. #701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duże straty powierzchni na hol.

  2. #702

    Domyślnie

    Witam!
    Chciałbym poznać Państwa opinie na temat projektu z23 http://z500.pl/projekt/23/Z23,tani-i...arakterze.html
    Czy jest realna szansa na wybudowanie tego domku w normalnym standardzie wykończenia do 300 tyś.
    Pokrycie dachu blachodachówka, pytałem znajomą ekipę od dachu wstępnie około 13 tyś robocizna. Ściany zewnętrzne z pustaka 24(już mam kupione 1000szt.)Ogrzewanie planuje na zwykły piec węglowy bez żadnych innych wynalazków.
    Jeśli chodzi o mój wkład na pewno będę robił za pierwszego lub drugiego pomocnika przy murowaniu. Na pewno kilka prac wykonam sam typu malowanie, układanie paneli, i kilka innych które będę potrafił i jak wystarczy zdrowia.

  3. #703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może spytaj tych, co wybudowali z tego projektu?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...95-Projekt-z23

  4. #704
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...adela,351.html a czy ktoś budował może podobny dom? sugerowany koszt budowy przekracza 300 tys., a nie ukrywam, że chcielibyśmy go nieco przerobić i nie przebić 300 tys.

  5. #705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakoś nie wierzę w pomyślność przedsięwzięcia

  6. #706
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    mógłbyś swoją wypowiedź uzasadnić? nie dałoby się może zmniejszyć nieco pomieszczenia lub osobno wybudować garaż...

  7. #707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten projekt jest po prostu skomplikowany. Ma osiem połaci dachowym (z lukarnami), same wykusze. I prawie 240 m2 powierzchni.

    Chyba, że te 300 tyś to stan deweloperski?

  8. #708
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    tyle ma wynosić wykończenie domu bez mebli itd. Szkoda, bo bardzo nam się spodobał ten projekt, a wart jest swojej ceny. Lecz nie dla każdego osiągalny.

  9. #709
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Nawet potaniając (co wyobrażam sobie jako rezygnację z drzwi tarasowych hs na rzecz zwykłych, rezygnację z kominka na tarasie, ewentualne budowa wesji Adela bez garażu) nadal pozostaje ponad 130m2 po podłogach przy nieco powcinanej bryle, a więc sporo fundamentów i ścian nośnych, przykryte kosztownym dachem. Do tego kilka okien podnoszących koszt stolarki ponad średnią (okna w salonie mają dużą wysokość, na poddaszu są trzy trójkąty), a zamiana ich na standardowe jednak spowodowałaby znaczną zmianę wyglądu elewacji budynku i to już by nie było to.
    Nie wspominasz nic o własnej robociźnie, więc dla wstępnej orientacji policzmy 3 tysiące za m2. Wychodzi o 90k za dużo.
    Budżet na budowę jest ok, ale polecam albo wybór budynku prostszego konstrukcyjnie, albo trochę mniejszego.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  10. #710

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzika Zobacz post
    Nie da rady. Chyba, że wszystko zrobicie sami i wybierzecie tanie materiały. Niestety kosztorysy podawane przez biura projektowe nijak się mają do rzeczywistości. Musisz policzyć za 1m2 powierzchni netto 2000 - 2500 zł. Ten dom ma około 250 m2 netto, więc sobie policz. Ale projekt ładny
    Witam.

    Najlepiej nie da rady! Ale jak się bardzo chce i umie poszukać materiałów to DA RADĘ!

    Na dzień dzisiejszy wydałem kasę z kredytu, ale kończę już układać panele na podłogach i wcale nie najtańsze (ok. 60 pln za metr), płytki juz są, drzwi wewnętrzne czekają na montaż, też nie najtańsze (DRE), pozostało zrobić przód, czekam na zwrot VAT, powinno starczyć.
    Oczywiście SAM malowałem ok. 700 m2 ścian i sufitów x 4 z gruntowaniem. Farby nie najtańsze (w przewadze Beckers), sam układam panele, sam układam płytki, sam ocieplałem poddasze.
    Czyli sam zrobiłem to co potrafię oraz to co mogłem technicznie, dysponowałem odpowiednim sprzętem. Budowałem ekipami - murowanie, konstrukcja oraz pokrycie dachu, wykonanie CO+kanaliza, elewacja, posadzki.

    Przed rozpoczęciem budowy większość patrzyła na mnie jak na "jakieś zjawisko" dom o pow. po podłogach pk. 250 m2 za 350-370 kpln - DUREŃ, mówili potrzebne lekko 600 kpln, gdybym tyle miał, zrobiłbym zamiast płytek (także nie tanich) granity, zaiwestowałbym w wymyślne meble kuchenne itp., ale tyle nie miałem i jak widać MOŻNA wybudować dom za przyzwoitą kwotę. Tym wszystkim, którzy powiadają, NIE DA RADY napiszę jedno, przepłacacie "fachowców", albo "firmy" kroją Was na kosztach materiałowych. Nie wyobrażam sobie zlecenia budowy domu firmie w opcji "z materiałem' w cenie xxxxx, jak myślicie jaki materiał "daje" Wam firma? no chyba, że macie możliwość wyboru materiałów, ale tutaj to chyba cena jest także odpowiednia.

    Generalnie - do wprowadzenia muszę poinstalować łazienki (wszystko kupione) nie najtańsze firmy KOŁO, założyć baterie nie najtańsze - firma HansGrohe, wstawić drzwi wewnętrzne, posprzątać i się przeprowadzić, oczywiśie pozostaje kwestia ogrodu i podwórka, ale co byśmy robili później???
    Koszt ogólny ok. 400 kpln, czyli ok. 1,6 kpln za m2 z NIE NAJTAŃSZYCH (jak tutaj "doradzano") materiałów.

    Pozdrawiam, może jak będzi więcej czasu założymy dziennik budowy.
    Ostatnio edytowane przez kosadob ; 14-01-2014 o 18:12
    Pozdrawiam.

    Darek

  11. #711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    898

    Domyślnie

    Darku, zapomniałeś wspomnieć o bardzo istotnej w kontekście kosztów sprawie: jaka lokalizacja?

  12. #712

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Darku, zapomniałeś wspomnieć o bardzo istotnej w kontekście kosztów sprawie: jaka lokalizacja?
    Witam.

    No właśnie lokalizacja, nie wiem może koszty robocizny gdzieś indziej są większe, ale..... ja mieszkam w tak BEZNADZIEJNYM regionie (jeżeli chodzi o produkcję materiałów) w mojej okolicy prawie NIC nie ma. Przez to koszty dostawy są tak wysokie, że w kilku przypadkach nie opłacało mi się zamawiać towarów prosto od producenta, a to znacznie obniżyłoby koszty.

    Mieszkam w lubuskim, ale w części "gorzowskiej" i niestety wszędzie do wiekszego przemesłu mam daleko, a tutaj widzę jeszcze potencjał do obniżenia kosztów, np lokalizacja w pobliżu Śląska - idealna.
    Z drugiej jednak strony, nie zamieniłbym bezpośredniej bliskości jezior i lasów w mojej bardzo bliskiej okolicy.
    Pozdrawiam.

    Darek

  13. #713
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ............Najlepiej nie da rady! Ale jak się bardzo chce i umie poszukać materiałów to DA RADĘ!..................
    Wybuduj ,szukaj, a jak znajdziesz zadzwoń,napisz cokolwiek by ludziska uwierzyli ,że dasz radę..Nie neguję ale nie z motyką...............

  14. #714

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wybuduj ,szukaj, a jak znajdziesz zadzwoń,napisz cokolwiek by ludziska uwierzyli ,że dasz radę..Nie neguję ale nie z motyką...............
    Witam.

    Jak byś czytał ZE ZROZUMIENIEM to byś wyczytał, że już WYBUDOWAŁEM! I nie była to wyprawa z motyką.......tylko fajna przygoda, między innymi dzięki temu forum.
    Jak będę miał chwilę i okiełzam jak wstawiać zdjęcia to pokaże dom za połowę ceny jaką tutaj się sugeruje i wmawia przyszłym inwestorom. No chyba, że jak już wspomniałem Firma budująca od A do Z, ale wtedy nie mówimy "wybudowałem dom, tylko wybudowali mi dom, a ja zapłaciłem"!!!
    Pozdrawiam.

    Darek

  15. #715

    Domyślnie

    Kosadob, jesteś na tym forum chyba ewenementem z kwotą 1400 - 1480zł/m2 powierzchni wykończonego domu. Dawaj fotki i opis, przyda się innym.
    I już mieszkamy !

  16. #716
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanzli

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam!
    A co myślicie o projekcie http://www.galeriadomow.pl/projekty-...logowej-4.html. jest szansa się zmieścić w kwocie 300 - 350 pod klucz??

  17. #717
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanzli Zobacz post
    Witam!
    A co myślicie o projekcie http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-glogowej-4.html. jest szansa się zmieścić w kwocie 300 - 350 pod klucz??
    Każdy może mieć inny pogląd na klucze.Co rozumiesz przez?
    ........300 - 350 pod klucz........
    Jaki zaproponujesz np. udział własny?Nie powiem domek z fajną prostą bryłą bez nie potrzebnego grodzenia balkonów i tarasu jak dla mnie, w tych wąskich oszczędnych oknach wyjściowych na niego.Zaskakuje natomiast środek ,który wzbudza we mnie poczucie ,że będziesz miał rosnące koszty. Mimo skromnego bez och ach .wyglądu daję się zauważyć przepych niektórych rozwiązań tu proponowanych.Pytasz czy jest szansa.Jest ale nie pod klucz no chyba ,że przedstawisz mi co przez to w/w rozumiesz.Popatrz na kosadob ile wybudował domów i jaką ma wiedzę..
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 27-06-2014 o 12:55

  18. #718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie lubię wycen "pod klucz" bo jeden układa panele za 25 zł/m2 a inny dechy za 200 zł/m2. Przy powierzchni 150 m2 to już 26 tyś różnicy.
    Wycena pod stan tzw. deweloperski - okna, wylewki, tynki, drzwi, wszytskie instalacje na gotowo.

    Myslę, że do 300 tyś powinniście dojsc z takim stanem zamkniętym - deweloperskim przy przemyslanej adaptacji - bo z tego projektu da się wycisnac wiecej nniż proponuje architekt.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-06-2014 o 13:17

  19. #719
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanzli

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Pod klucz rozumiem ze wstawiam meble i mieszkam. Nie musze mieć zrobionego ogrodzenia i ogrodu. Co masz na myśli mówiąc -
    Zaskakuje natomiast środek ,który wzbudza we mnie poczucie ,że będziesz miał rosnące koszty. Mimo skromnego bez och ach .wyglądu daję się zauważyć przepych niektórych rozwiązań tu proponowanych.
    Jakieś sugestie co do zmian, oszczędności??

  20. #720
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanzli

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wykończenie planujemy raczej skromne. Panele i kafelki w granicach 50 zł. Bez bajerów.
    Jakieś pomysły na adaptacje??? Bardzo mile widziane!

Strona 36 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony