dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 161
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3215
  1. #1

    Domyślnie Czy za 300 tys. zł uda się wybidować?

    Mam pytanie do budujących i tych co już wybudowali.
    Czy za max. 300 tys. zł uda się wybudować dom do stanu pozwalającego na zamieszkanie w nim? (elewacja może być nie wykończona)
    Zakładając, że ma się uzbrojoną działkę.

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz jaki ten dom ma byc pietrowy parterowy 50m czy 150m? W większości projektów masz podane koszty +/- SSO i SSZ.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Uda się. Zależnie od wielkości domu z mniejszym lub większym wkładem pracy własnej. Ale wybór dobrego, taniego w budowie i ewentualnie z możliwością etapowania wykończeń projektu to podstawa.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #4

    Domyślnie

    uda sie sama mam takie plany,ale jeszcze mysle o elewacji

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    zalezy jaki duży dom
    zalezy od projektu
    zalezy od systemu (firma vs gospodarczy)
    zależy od wkładu wlasnej pracy
    zalezy od tego, co chcemy w nim mieć (np pompa ciepła...)

    dużo zależy
    tak postawione pytanie nie ma odpowiedzi

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę o takich projektach lub domach tej wielkości:

    http://www.z500.pl/projekt/z124,komp...wuspadowy.html

    http://www.z500.pl/projekt/z35,Proje...m,garazem.html

    Ogrzewanie najlepsze byłaby pompa cieplna, a jak nie da rady to olej lub groszek.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Sugeruję jeszcze poszukać wśród domów z kosztorysem w okolicach 250 tys. Większa rezerwa w razie jakichś skoków cen materiałów lub robocizny, większa szansa na pompę, spełnienie jakichś drobnych marzeń w wykończeniach lub wyposażeniu domu.

    Z35 zmieści się w 300tys. tylko pod warunkiem, że włożysz własną robociznę najlepiej za więcej niż 10 tys., a i to licząc bez żadnej rezerwy.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Z35 ma drogi dach, niezależnie czy połozysz dachówkę czy blachę, dwuspadowy wyjdzie kilka tyś taniej
    Z35 ma duzy garaz, potrzebny ci taki? to kosztuje
    jeżeli zrobisz go w wersji z poddaszem, to bedzie sporo droższy, niż ten z124 a do tego mniej wygodny strych ma. jeżeli jednak potraktujesz go jako parterówkę, nie dasz stropu ani okien a na górze zrobisz graciarnię bez ogrzewania i bez zabudowy, to będzie znacznie taniej.

    generalnie 300 tyś to nie jest mało i powinno wystarczyc. Choć odejmij 50 tyś na pompę, to już nie jest tak różowo.
    Zawsze masz dwie drogi - oszczędny projekt, tani system gospodarczy a jak zostanie, to można poszaleć albo wypasiony projekt z drogim dachem i... jakoś to będzie
    Ja na dom podobny do z124 (mniejszy o garaż) wydałam ok 350 tyś z przyłaczami a bez mebli. Dla potanienia budowaliśmy bez garażu, bez podłogówki (kaloryfery), bez reku. Nie wiele mam w domu drogich bajerów (parkiet, droga kabina) a przy wykończeniówce duuużo robiliśmy sami. Pewnie ktoś inny by wybudował ten sam dom za 200 tyś (tymi ręcami) albo za 500 (firmą na gotowo).

  9. #9

    Domyślnie

    JK2010 ja przymierzam się do z35 - na górze planuje strych, mam nadzieje ze w 300 tys stan deweloperski się uda

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie Czy wybuduję za 300 - 350 tyś zł.

    Witam.

    Tak czytam to forum i czytam i muszę przyznać, że sa bardzo podzielone zdania co do kosztów budowy naszych domów.
    Zdaję sobie z tego sprawę, że tam gdzie za działkę ok. 1100 m2 trzeba zapłacić 60 - 100 tyś zł. to koszty budowy są także chyba wyższe, napewno robocizny.

    Czy dam rade wybudować ten "dom marzeń" za ok. 300 - 350 tyś zł.
    http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...y&id_domku=208

    System budowy - gospodarczy - w mojej okolicy lioczą sobie ok 20 - 30 tyś. z dachem.
    W mojej gestii całe malowanie, układanie paneli, teśc prawdopodobnie położy wszędzie tam gdzie bedą planowane płytki (jeżeli będzie w kraju).
    Dodam, że działka juz jest! Kasa będzie na projekt, adaptację, ogrodzenie i może coś ok. 10 15 tyś, na poczet fundamentów, reszta, czyli ok. 300 - 350 tyś kredyt, którego połowę lub trochę więcej spłace po sprzedaży teraźnijszego mieszkania.

    Dom jest dwupokoleniowy i taki muszę budować, gdyż muszę zabrać ze sobą rodziców, gdyż nie dam rady działać na dwa domy, mieszkamy w takim układzie (dół rodzice, góra my) odzielne kuchnie, łazienki, w sumie oddzielne mieszkania juz ponad 4 lata i jes Ok poza małymi zgrzytami.
    Pozdrawiam.

    Darek

  11. #11

    Domyślnie

    gdyby miał 120 m2 a nie 200 to by było realne

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    jeżeli nie będziecie szaleć przy wykończeniówce
    i jak najwięcej zrobicie sami
    zamiast dachówki dać blachę
    to powinno wystarczyć

  13. #13

    Domyślnie

    wg kosztorysu to koszt 380 tys, zapewne netto... wiec...
    bez szalenstw i pod warunkami ktore wymieniles sie powinno udac

  14. #14

    Domyślnie

    Nie da rady. Chyba, że wszystko zrobicie sami i wybierzecie tanie materiały. Niestety kosztorysy podawane przez biura projektowe nijak się mają do rzeczywistości. Musisz policzyć za 1m2 powierzchni netto 2000 - 2500 zł. Ten dom ma około 250 m2 netto, więc sobie policz. Ale projekt ładny

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    To duży dom. Za 300 nie ma mowy. 350 kasy będzie bardzo na styk. Na konstrukcji nie oszczędzaj. W wykończeniówkę trzeba będzie się moooooocno zaangażować. Materiały najtańsze. Moim zdaniem kosztorys jest całkiem realny. Sprawdziłem kilka większych pozycji i tak mniej więcej się zgadzają.
    Pamiętaj jednak o kosztach uzbrojenia działki (prąd, woda), transportu materiałów itd., paliwa i innych takich "dupereli". Tych pozycji nie ma w kosztorysie a suma summarum dochodzą pewnie do kilku % całej kwoty.
    Jak bym miał 350 tysi, to bym startował pod warunkiem, że byłbym na 100% pewny, że mam umiejętności i czas na własną pracę i pilnowanie całej budowy. Ekipami tego nie postawisz.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  16. #16

    Domyślnie

    kurcze,widze,ze temat goracy i czesto powtarzany...
    ciekawe czy znajdzie sie ktos,kto powie,ze mozna za taka kase zbudowac ten dom.....
    przede wszystkim kosadob rozpisz sobie kosztorys i trzymaj sie go...nie dawaj sie namawiac na nic "bo lepsze",czy pozniej moze sie przyda.....inaczej poplyniesz .....

  17. #17

    Domyślnie

    Jeden postawi innemu braknie tyle kasy, wszystko rozbija się z jakich materiałów, ile pracy własnej no i jak wielki jest dom...
    Ktoś kto ma czas i chęci i trochę umiejętności sporo zrobi samemu to się spokojnie zmieści ale kto nie ma i weźmie ekipy do wszystkiego to nie ma najmniejszych możliwości.
    Na takie pytanie to ludzie sami sobie powinni odpowiadać a nie pytać innych ... co można doradzić takiej osobie? Ktoś powie że postawi inny że nie ma sensu, trzeba usiąść przekalkulować wszystko i wtedy podjąć decyzję a nie zapytać na forum ^^

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Exclamation Marzyć każdy może (dom do 300 tyś. zł)

    Witam,
    jak w temacie marzyć każdy może, a ja jestem typem marzyciela

    Chciałbym (już poczyniłem pierwsze kroki MAM DZIAŁKĘ), zbudować dom do 300tyś złotych pod klucz, ale bez mebli itp., oczywiście w kredycie na EURO 35lat

    PROJEKT DOMU:
    http://www.horyzont.com/projekt-domu...isze/0/356#top

    Zastanawiam się z jakich materiałów wybudować dom aby było tanio a powiedzmy na przyzwoitym poziomie. Myslałem o gazobetonie, jak chodzi o dach to BLACHOdachówka, bez zbednych dodatków jak w projekcie typu ozgobne cegiełki na około... troszkę mniej okien na piętrze itp..

    Jak chodzi o ogrzewanie to pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe (ale na to mam gotówkę) ogólnie chodzi o wybudowanie domu pod klucz za kwotę do 300 000zł bez działki, oraz ogrzewania

    jest to realne z tym projektem??

    Prosze o jakieś wskazówki, jakie są teraz najlepsze systemy do budowania domu w miare ekonomiczne a na przyzwoitym poziomie. Na czym można zaoszczedzić, na czym się nie da itp .. i czy moje plany są realne...

    aa i najważniejsze - nie chce basenu i tak nie umiem pływać


    Pozdrawiam
    Artur-M

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    hahaha

    tego Gargamela???

    NIE-REALNE


    a co jest ekonomiczne:

    przeglądnij forum,
    tam będzie:

    1. bez garażu
    2. bryła stodoła dwuspadowy dach
    3. bez wykuszy, ganków, KOMINÓW jak skrzydło Airbusa

    itd....
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 14-03-2011 o 22:48

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    ok, wracam do marzeń
    ehh 500 000zł.. to o 200 000 więcej jak chcieliśmy na to przeznaczyć.

    Widzę, że ciężko będzie wybudować piękny domek za 300 000 - 350 000.

Strona 1 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony