dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 161
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 3215
  1. #2001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    niktspecjalny a może byś tak raczył zacytować posty poprzednika, który już od kilku miesięcy pisze offtopic zamiast mnie upominać??
    300000 w kieszeni nie mam i podejrzewam, że ten kto ma nie czyta takich postów. Ty masz? to gratuluję. Ja marzę o domu i już wiem że na 100% w tej kwocie się zmieszczę z zagospodarowaniem ogródka. Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2002

    Domyślnie

    to może ktos ktos podesliprzykład takiej malej parterówki z garazem, która jest tańsza w budowie od domu z poddaszem.

  3. #2003
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajzer83 Zobacz post
    to może ktos ktos podesliprzykład takiej malej parterówki z garazem, która jest tańsza w budowie od domu z poddaszem.
    Każda mała parterowka będzie tańsza od poddasza.
    Moja ? Ma pow.użytkowa 125m2,pełne 125m2 o wys.2,7m do wykorzystania.
    Teraz niech poddaszowcy napiszą Ci ile musieli wybudować więcej m2 ode mnie żeby mieć pełne 125m2 o wys.2,7m
    Sądzę,że jakieś 40m2 więcej czyli mają dom o pow.165m2 zamiast 125m2 a każdy m2 kosztuje

  4. #2004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Każda mała parterowka będzie tańsza od poddasza.
    Moja ? Ma pow.użytkowa 125m2,pełne 125m2 o wys.2,7m do wykorzystania.
    Teraz niech poddaszowcy napiszą Ci ile musieli wybudować więcej m2 ode mnie żeby mieć pełne 125m2 o wys.2,7m
    Sądzę,że jakieś 40m2 więcej czyli mają dom o pow.165m2 zamiast 125m2 a każdy m2 kosztuje
    a dach i fundament jest za free. Chyba tylko u ciebie, bo u mnie trzeba płacić.
    Nie sądzisz, że dom z poddaszem/pietrem o pow. 150m2 jest bardziej energooszczędny niż analogiczny dom parterowy? Jest mniej "ścian" zewnętrznych.

  5. #2005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    Nie sądzisz, że dom z poddaszem/pietrem o pow. 150m2 jest bardziej energooszczędny niż analogiczny dom parterowy? Jest mniej "ścian" zewnętrznych.
    Ale powierzchnia dachu 2 x większa
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #2006
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    niktspecjalny a może byś tak raczył zacytować posty poprzednika, który już od kilku miesięcy pisze offtopic zamiast mnie upominać??
    300000 w kieszeni nie mam i podejrzewam, że ten kto ma nie czyta takich postów. Ty masz? to gratuluję. Ja marzę o domu i już wiem że na 100% w tej kwocie się zmieszczę z zagospodarowaniem ogródka. Pozdrawiam serdecznie.
    Witam.

    Dom mam duży 180 m2 ,stojący na działce 16 ar , zadrzewionej,zakrzewionej z poddaszem użytkowym bez którego jakoś nie funkcjonuję.Już nawet tupanie syna gdy wchodzi schodzi po schodach przylgnęło do mnie.Każdy ma swoje królestwo , swoją część ,zacisze w którym się realizuje-odpoczywa.dwa pokoje gościnne w tym jeden córki i wnuczki o zieńciuniu nie wspomnę.Na dole wspólne śniadania ,obiady ,kolacje dzamprezy itp.wspólne oglądanie TV.Duży taras zadaszony,który w ciepłe wieczory i nie tylko dodaje klimatu mojemu domkowi.Natomiast w chłodne jesienne dni grill w altanie,którą sam zaprojektowałem.Myślę nad łącznikiem pomiędzy nią , a tarasem.Wiesz dlaczego to tak napisałem bo za żadne skarby świata za kwotę 300 000 tyś (a wybudowałem o wiele mniej w 2006 roku) bym tego swego gniazdka nie postawił.Dom i wątki o marzeniach czas podzielić na dwa.Dam w sensu stricte jako sama bryła i ten z otoczką.Dla mnie (choć wielokrotnie brałem udział w dyskusjach i tu i tu) to ten z otoczką i te pieniądze z marzeń tak bym traktował.Powtórzę raz jeszcze, marzenie miałem na chałupkę w literę "u" , taką nazwę to trzy poziomową.Poziomy tworzyły trzy schody w każdym z nich.Powiem szczerze ,że nie widziałem tu na FM takiego domu .Poległem z kasą bo dużo taniej wyszedł mnie z poddaszem użytkowym czego nie żałuję.Na koniec by nie być gołosłownym.Domu za taką kasę z tym co opisałem ,a wszystkiego jeszcze nie ,nie wybudowałbym nigdy.

    serdecznie cie pozdrowię.

  7. #2007
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Właśnie radocha jest jak zastawiasz schody by wnuczka na nie nie wchodziła.Jak nie masz wnuczki to nie czujesz czaczy schodowej.Jak będę stary dziadek to będę trenował by tężyznę fizyczną uskutecznić.
    To ja Ci odpiszę ze swojego doświadczenia. Mieszkamy u rodziców, dom piętrowy, schody itp. Jak tylko synek zaczął czy to raczkować, czy chodzić to było ciągłe pilnowanie. Zamykanie drzwi, aby na schody nie wyszedł. I nikt nas, czy dziadków nie przekona do radochy bo każdy z nas wie jak to jest z dzieciakami, schodami itp. I nie chodzi tu o wstawianie kratek zamykanych by nie wchodził malec.

    A w wieku seniora wchodzenie po schodach możesz sobie wsadzić między deski. Tężyzna świetnie napisane. Sądzisz, że w wieku 70-80 lat będziesz zapitalał po schodach? Życzę Ci tego, ale w mojej rodzinie babcie, bo dziadkowie już nie żyją, mają problemy z chodzeniem po schodach.

    Rodzice moi mający lat 55-56 zdecydowanie popierali naszą parterówkę. W latach 89-90 jak rozbudowywali dom nie było możliwości innej niż w górę. Jak to powiedzieli, góra dla młodych, parter na starość i nie chcą schodów widzieć.

    W stopce masz link do dziennika, w takim stanie jak obecnie jest to wydaliśmy blisko 230tys. I to jest właśnie parterówka. Sądzę, że niewiele przekroczymy 300k aby wprowadzić się.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 05-10-2016 o 07:06
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  8. #2008
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    To ja Ci odpiszę ze swojego doświadczenia. Mieszkamy u rodziców, dom piętrowy, schody itp. Jak tylko synek zaczął czy to raczkować, czy chodzić to było ciągłe pilnowanie. Zamykanie drzwi, aby na schody nie wyszedł. I nikt nas, czy dziadków nie przekona do radochy bo każdy z nas wie jak to jest z dzieciakami, schodami itp. I nie chodzi tu o wstawianie kratek zamykanych by nie wchodził malec.

    A w wieku seniora wchodzenie po schodach możesz sobie wsadzić między deski. Tężyzna świetnie napisane. Sądzisz, że w wieku 70-80 lat będziesz zapitalał po schodach? Życzę Ci tego, ale w mojej rodzinie babcie, bo dziadkowie już nie żyją, mają problemy z chodzeniem po schodach.

    Rodzice moi mający lat 55-56 zdecydowanie popierali naszą parterówkę. W latach 89-90 jak rozbudowywali dom nie było możliwości innej niż w górę. Jak to powiedzieli, góra dla młodych, parter na starość i nie chcą schodów widzieć.

    W stopce masz link do dziennika, w takim stanie jak obecnie jest to wydaliśmy blisko 230tys. I to jest właśnie parterówka. Sądzę, że niewiele przekroczymy 300k aby wprowadzić się.

    Witam.

    Czytasz wybiórczo i niedokładnie to co pisałem.Na starość jeśli takowej dożyję , pisałem o głupich co nie maja pokoi na parterze.To jest alternatywa gdybym był niedołężny i miał opory z wychodzeniem na górę.Zapytam wprost bo pisałem o tym wyżej.W tej twojej kasie wliczyłaś także otoczkę??? Czy samą bryłę i urządzenie chałupki do zamieszkania???

  9. #2009
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zapytam wprost bo pisałem o tym wyżej.W tej twojej kasie wliczyłaś także otoczkę??? Czy samą bryłę i urządzenie chałupki do zamieszkania???
    310tys.zl w moim przypadku,łącznie z otoczka

  10. #2010
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Dom do zamieszkania, bez otoczki. Jest ogrodzona ogrodzeniem metalowym, które przetrwa spokojnie 20 lat. Jedynie odgodzenie od frontu będę zmieniał w przeciągu 1-3 lata. Ogród również praca własna, na początek w większości zasiana będzie trawa z nawadnianiem pod docelowy kształt.

    Na otoczkę przewiduję ok 50k, czyli kostka granitowa, opaska wokół domu, ogród, nowe ogrodzenie z profila i słupków na wzór kamienia łupanego-lub kamienia naturalnego również łupanego.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  11. #2011
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    a dach i fundament jest za free. Chyba tylko u ciebie, bo u mnie trzeba płacić.
    Nie sądzisz, że dom z poddaszem/pietrem o pow. 150m2 jest bardziej energooszczędny niż analogiczny dom parterowy? Jest mniej "ścian" zewnętrznych.
    Nie jest za free ale nie jest też to o dużo więcej. Pow.dachu to 230m2,pow.zabudowy z garażem 180m2.
    Koszt 1m2 dachu to 165zl,koszt 1m2 płyty to 250zl.
    Nie jest bardziej energooszczędne poddasze.

  12. #2012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Arturo, dach trochę zaniżony wg Mnie, płyta ok.
    Ja mam dom z poddaszem, pow. zabudowy 100 m (dom 11,75 na 8,5), pow. podlóg 165, uzytkowa 145.
    Rożnica w pow. zabudowy 80m 2 co daje = 80 x 250 zł = 20 000 zł. Tyle więcej zapłaciłeś za płytę.
    Te 20 000 w Moim przypadku starczą na strop i schody, więc wynika, że dom parterowy wcale nie musi być tańszy niż z poddaszem.
    Dom z poddaszem wymaga Mniej materiału na ściany (elewacja) ale dochodzi znowu zabudowa poddasza. Mniej jest zwykłych okien, dochodzą dachowe. W parterowym dużo więcej wydasz na rynny itp
    Instalacje podobne bo koszt pionu kanalizacji to grosze...
    Moim zdaniem koszty sa porównywalne i trzeba analizować poszczególne projekty.

    Co do wygody - zależy co komu pasuje. Domu nie buduje się na całe życie. Ja (wiek 35) nie myślę, czy będę w stanie wejść po schodach za 30 lat....trochę to śmieszne...w każdym bądź razie tam mam zaprojektowany dom z dużym salonem (40m) gdzie mogę teoretycznie wydzielić pokój na parterze.
    My chcieliśmy poddasze, bo rozdziela dom na strefę nocną i dzienną, poza tym działka ma 700 m2 i parter nie wchodził w grę.

    Koszty - przewiduje 2500 za metr podłogi+ otoczka 50 000 zł. Jest to zbieżne z tym co piszecie, czyli za 300 000 zł da się wybudować dom parterowy o powierzchni 100-120 m2.
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 05-10-2016 o 09:11
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  13. #2013
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    cena 2500zł to wg was koszt wykonania metr domu w stanie deweloperskim, czy pod klucz z płytkami, panelami itd.?

  14. #2014
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Dom do zamieszkania, bez otoczki. Jest ogrodzona ogrodzeniem metalowym, które przetrwa spokojnie 20 lat. Jedynie odgodzenie od frontu będę zmieniał w przeciągu 1-3 lata. Ogród również praca własna, na początek w większości zasiana będzie trawa z nawadnianiem pod docelowy kształt.

    Na otoczkę przewiduję ok 50k, czyli kostka granitowa, opaska wokół domu, ogród, nowe ogrodzenie z profila i słupków na wzór kamienia łupanego-lub kamienia naturalnego również łupanego.
    Witam.

    Nie zauważyłeś ,że mówię o domu 180 m2 a nie o 110-120 m2 taki jak twój.Taki być może w nakładzie własnym, ogromnym.

    p.s

    zapomniałem dopisać ,że nienawidzę wszelkiego rodzaju zamian wymarzyłem sobie np. takie płytki ale za drogie będzie zamiennik.Okropne.Miała być PC ale nie ,będzie śmieciuch na wungiel i syfiasta kotłownia.Np. panele - powiedzmy deska barlinecka ale nie badziew z marketu za 8 zł m2.To nie są marzenia bym potem żałował.Otoczka także wliczona w całkowity koszt a nie trawnik i elektryczne kosiarka i naprzód.Może to trochę przejaskrawiam ale takie zamiany tu na FM stosowane nie są tymi z marzeń za 300000 tyś itd.Chyba ,że i marzenia można dzielić na takie i śmakie.Oczywiście meble nie z poprzedniego mieszkania bo to sie mija z celem.Jak są dwie łazienki to by obniżyć koszta wyremontuje tylko jedną , a drugą będę straszył znajomych..
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 05-10-2016 o 09:57 Powód: był.

  15. #2015
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    cena 2500zł to wg was koszt wykonania metr domu w stanie deweloperskim, czy pod klucz z płytkami, panelami itd.?
    pod klucz
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  16. #2016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie jest za free ale nie jest też to o dużo więcej. Pow.dachu to 230m2,pow.zabudowy z garażem 180m2.
    Koszt 1m2 dachu to 165zl,koszt 1m2 płyty to 250zl.
    Nie jest bardziej energooszczędne poddasze.
    To sobie policz straty ciepła przy pomieszczeniu 1m wysokości, 1m szerokości i 180 długości, a później 180m2 jednak bloku o wysokości 6m i 9m szerokości. Taki skrajny przypadek przytoczyłem, żebyś zauważył różnicę.
    Dom z poddaszem wyjdzie zawsze taniej. Przecież teraz twój strych nie jest użytkowy a wybudować go musiałeś. Parterówka może wyjść taniej jedynie z płaskim dachem.

  17. #2017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zawsze. Przy małych domach wyjdzie taniej. Nie ma sensu budować domu z poddaszem 2*50 m2, bo komunikacja zajmie 1/3 całej powierzchni domu, w przeciwieństwie do parterówki 100m2. Różnice będą też w powierzchni użytkowej. Innymi słowy odpowiednikiem parterówki 100m2 nie jest dom z poddaszem 100 m2 tylko min. 120 m2. A więc już większy i tym samym zużywający więcej materiałów budowlanych.
    Oczywiście im bardziej strony dach narzucany jest w MPZP tym większa korzyść na rzecz domu z poddaszem.

    W przypadku budowy własnymi rękoma mały parterowy ma jeszcze więcej zalet od małego z poddaszem.

    Strychu nie trzeba budować.


    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-10-2016 o 19:27

  18. #2018
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie zawsze. Przy małych domach wyjdzie taniej. Nie ma sensu budować domu z poddaszem 2*50 m2, bo komunikacja zajmie 1/3 całej powierzchni domu, w przeciwieństwie do parterówki 100m2. Różnice będą też w powierzchni użytkowej. Innymi słowy odpowiednikiem parterówki 100m2 nie jest dom z poddaszem 100 m2 tylko min. 120 m2. A więc już większy i tym samym zużywający więcej materiałów budowlanych.
    Oczywiście im bardziej strony dach narzucany jest w MPZP tym większa korzyść na rzecz domu z poddaszem.

    W przypadku budowy własnymi rękoma mały parterowy ma jeszcze więcej zalet od małego z poddaszem.

    Strychu nie trzeba budować.


    To twoje mieszkanie .........bo pikne, i jestem pod wrażeniem.Szok.

  19. #2019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    To sobie policz straty ciepła przy pomieszczeniu 1m wysokości, 1m szerokości i 180 długości, a później 180m2 jednak bloku o wysokości 6m i 9m szerokości. Taki skrajny przypadek przytoczyłem, żebyś zauważył różnicę.
    Dom z poddaszem wyjdzie zawsze taniej. Przecież teraz twój strych nie jest użytkowy a wybudować go musiałeś. Parterówka może wyjść taniej jedynie z płaskim dachem.
    Ale co to znaczy "wybudowac strych" ?
    Strychu się nie buduje.

    A ponieważ w większości przypadków dach skośny jest tańszy od płaskiego, to parterówka ze skośnym jest tańsza od parterówki z płaskim.
    I od domu z poddaszem jeśli mówmy o domach 100-120m2

    Poza tym parterówka o tej powierzchni sprawia wrażenie przestronniejszej,
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To twoje mieszkanie .........bo pikne, i jestem pod wrażeniem.Szok.
    nie, z neta - jako przykład domu parterowego bez strychu. ja mam dom piętrowy.

Strona 101 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony