dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 161
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3215
  1. #2021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    A ponieważ w większości przypadków dach skośny jest tańszy od płaskiego, to parterówka ze skośnym jest tańsza od parterówki z płaskim.
    ,
    Nie wiem skąd ten pogląd, że papa i styro na mniejszej powierzchni sa droższe od wełny i dachówki (lub papy na pełnym deskowaniu) na większej?
    Bo więźba pewnie kosztuje tyle co betonowy strop.

  2. #2022
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Omawianie zalet płaskiego dachu czy skośnego mija się z celem gdyż to plan zagospodarowania narzuca nam rodzaj dachu.

  3. #2023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    akurat tu nie było o zaletach ale cenie.

  4. #2024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    piękne wiązary ale przy takim rozwiązaniu całe ciepło będzie się zbierać u góry. Znowu przykład mało energooszczędny. Wykończenie takiego sufitu do tanich chyba nie należy. jak tam się z płyta obrócić? Poza tym to metry które tracisz bezpowrotnie a stracone przy poddaszu wyliczacie w co drugim poście.

  5. #2025

    Domyślnie

    Od dawna podkreślam, że samodzielne prace wykonywane przy parterówce, tak wewnątrz jak i na zewnątrz, są nieporównywalnie łatwiejsze, bezpieczniejsze i szybsze w wykonaniu w parterówce niż w domu z uż. poddaszem. A już o obrobieniu poddasza płytami to na prawdę nientrzeba pisać. Przy parterówce wciągasz na górę wełnę, styropian i folię. Fakt że wcześniej naszarpiemy się więcej przy fundamencie, ale już dach, pomimo że większy, robi się w porównywalnym czasie. To wskazówka przede wszystkim dla planujących włożyć w dom trochę więcej pracy niż wybór płytek w sklepie inyernetowym
    I już mieszkamy !

  6. #2026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie wiem skąd ten pogląd, że papa i styro na mniejszej powierzchni sa droższe od wełny i dachówki (lub papy na pełnym deskowaniu) na większej?
    Bo więźba pewnie kosztuje tyle co betonowy strop.
    Jakiej wełny ? Przecież w parterówce dachu nie ociepla się.
    Więźba, membrana dachówka jest tańsza, trzy lata temu to liczyłem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #2027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakiej wełny ? Przecież w parterówce dachu nie ociepla się.
    Więźba, membrana dachówka jest tańsza, trzy lata temu to liczyłem.
    No to w takim razie musisz wykonać strop (np. kratownicowy) i na nim umieścić ocieplenie - też najczęściej kładzie się wełnę. Do tego zabudowa płytami k-g tego stropu.
    Do tego dachówka, podbitka, gąsiory kalenicowe, wykończenie szczytów, dwie rynny i co najmniej dwie rury spustowe, płotki śniegowe.

    W dachu płaskim papa 2x na styropianie, obróbka blacharska attyk i jedna rynna z jedną rurą spustową. Na stropie gipsowy tynk z maszyny

    100 m2 dachu płaskiego o nachyleniu 3 stopnie, w przypadku nachylenia 30 stopni ma już powierzchnię 111 m2.

    Też liczyłam i wyszło co najmniej 30% taniej na rzecz płaskiego dachu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-10-2016 o 11:40

  8. #2028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    piękne wiązary ale przy takim rozwiązaniu całe ciepło będzie się zbierać u góry. Znowu przykład mało energooszczędny. Wykończenie takiego sufitu do tanich chyba nie należy. jak tam się z płyta obrócić? Poza tym to metry które tracisz bezpowrotnie a stracone przy poddaszu wyliczacie w co drugim poście.
    To był przykład domu bez strychu.

    W każdym wysokim pomieszczeniu ciepło w końcu zbiera się u góry.
    Ale jakoś nie ciągnie mnie do domu ze stropem na 2,2 m. W domu mam na 2,9 m

  9. #2029
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To był przykład domu bez strychu.

    W każdym wysokim pomieszczeniu ciepło w końcu zbiera się u góry.
    Ale jakoś nie ciągnie mnie do domu ze stropem na 2,2 m. W domu mam na 2,9 m
    2,9 a 5,5 to jest różnica.
    Fakt, że przy parterówce łatwiej pracować samemu. Dużo ludzi boi się wysokości, więc to też plus.
    A może dom parterowy z piwnicą/suteryny/ użytkową? Jeśli działka ma jakieś nachylenie to można śmiało zrobić pokoje. Tutaj sporo ludzi tak właśnie mieszka. Może wtedy byłoby taniej?

  10. #2030
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    No to w takim razie musisz wykonać strop (np. kratownicowy) i na nim umieścić ocieplenie - też najczęściej kładzie się wełnę. Do tego zabudowa płytami k-g tego stropu.
    Do tego dachówka, podbitka, gąsiory kalenicowe, wykończenie szczytów, dwie rynny i co najmniej dwie rury spustowe, płotki śniegowe.

    W dachu płaskim papa 2x na styropianie, obróbka blacharska attyk i jedna rynna z jedną rurą spustową. Na stropie gipsowy tynk z maszyny

    100 m2 dachu płaskiego o nachyleniu 3 stopnie, w przypadku nachylenia 30 stopni ma już powierzchnię 111 m2.

    Też liczyłam i wyszło co najmniej 30% taniej na rzecz płaskiego dachu.
    Witam.

    komu Ty to tłumaczysz.Jak czytam te jego pomysły i doradzanie to krew mnie zalewa.
    Jakiej wełny ? Przecież w parterówce dachu nie ociepla się.
    Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo.Dachu w parterówce nie ociepla się.Skąd on to bierze.

  11. #2031
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    komu Ty to tłumaczysz.Jak czytam te jego pomysły i doradzanie to krew mnie zalewa.

    Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo.Dachu w parterówce nie ociepla się.Skąd on to bierze.

    W domach parterowych z poddaszem nieużytkowym ociepla się strop.
    Czym się różni strop od dachu? Odsyłam do słowników.
    Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 06-10-2016 o 19:04

  12. #2032
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    W domach parterowych z poddaszem nieużytkowym ociepla się strop.
    Czym się różni strop od dachu? Odsyłam do słowników.
    Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo.
    Witam .

    O widzisz o zdrową polemikę na FM tu na lekarstwo , ale pokuszę się z tobą tu o nią właśnie.Nie pytaj mnie czym się różni strop od dachu bo to jest troszkę śmieszne.Przepraszam za śmieszne.Powiem szczerze ,że w parterówce ociepliłbym to co miedzy krokwiami także.Wyśmiejesz mnie to normalne ale przyjmę to na klatę. Powtórzę
    W domach parterowych z poddaszem nieużytkowym ociepla się strop
    ociepliłbym także wszystko między krokwiami no kalenicy dałbym wyziew.

  13. #2033
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Powtórzę ociepliłbym także wszystko między krokwiami no kalenicy dałbym wyziew.
    Nie wiem skąd te ograniczenia.
    Nie lepiej całą przestrzeń miedzy stropem i dachem wypełnić wełną lub pianką?

  14. #2034
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Nabijasz posty? Po co te niepotrzebne komentarze nic nie wnoszące do wątku o domach za 300k?

    Sam mieszkam na poddaszu domu z końca lat 90tych,strop jesr ocieplony ale po ociepleniu dachu poczułem wyższy kompoft termiczny. Pewnie dlatego że strop nad poddaszem ma raptem 20cm wełny a na dachu kolejne 20cm i robi to już dużo lepsza izolacje.

  15. #2035
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie wiem skąd te ograniczenia.
    Nie lepiej całą przestrzeń miedzy stropem i dachem wypełnić wełną lub pianką?
    Witam.

    Brawo to Ty powiedziałeś.Tak bym zrobił.Ale czy oni tez tak myślą.

  16. #2036
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Nabijasz posty? Po co te niepotrzebne komentarze nic nie wnoszące do wątku o domach za 300k?
    To do mnie czy NS?
    Włączyłem się w dyskusję bo głupoty tu na lekarstwo.
    Słusznie zauważyłeś temat wątku. Nie jest o modernizacji domów z lat 90-tych, tylko jak wybudować dom do 300 000 zł.
    Proszę o racjonalne wytłumaczenie położenia ocieplenia na stropie i jednocześnie pomiędzy krokwiami. Czekam.
    Odczucia mnie nie interesują.

  17. #2037
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Nabijasz posty? Po co te niepotrzebne komentarze nic nie wnoszące do wątku o domach za 300k?

    Sam mieszkam na poddaszu domu z końca lat 90tych,strop jesr ocieplony ale po ociepleniu dachu poczułem wyższy kompoft termiczny. Pewnie dlatego że strop nad poddaszem ma raptem 20cm wełny a na dachu kolejne 20cm i robi to już dużo lepsza izolacje.
    Witam.

    Ja nabijam posty???. Jeśli już mam ich dużo i nie oto mi chodziło w odpowiedzi w temacie wątku.

  18. #2038
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Niestety cytowanie nie chce dzialac wersji mobile... Mije post dotyczy Greengazu. Skąd pomysł o szczelnym wypełnieniu strychu pianka? Gdzie tu merytoryka?

    A propos modernizacji i odczuć. Pomysł że masz ocieplenie 20cm w stropie nad poddaszem użytkowym ale jedynie 20cm. Nad tobą jest strych który nie ma izolacji. Teraz odpowiedz sobie czy ocieplenie dodatkowo dachu (deski/papa/blschidachowka) cokolwiek daje. Przykro mi, ale nie dysponuje naukowymi pomiarami temp przed i po więc dzielę się odczuciami -od taki mam grymas. Komfort poruszania po samym strychu też nie jest bez znaczenia.

  19. #2039
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Niestety cytowanie nie chce dzialac wersji mobile... Mije post dotyczy Greengazu. Skąd pomysł o szczelnym wypełnieniu strychu pianka? Gdzie tu merytoryka?
    Czytaj od początku i po kolei, a bez problemu wyczujesz ironię na Za cytuję bo głupoty tu na lekarstwo.
    W domu parterowym z poddaszem nieużytkowym ocieplenie kładzie się na stropie np. 40 cm wełny, a nie rozdziela - 20 cm na stropie i 20 cm między krokwiami.
    Znacznie niższe koszty z lepszym efektem.

  20. #2040
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Brawo, brawo.. czytałeś co napisałem? Po zamieszkaniu w domu wyszło że jest chłodno podczas zimy i nie dało się tego naprawić bo trzeba by od nowa strych stawiać i całości podnosić żeby zmieścić +20cm. Kupilem kilka rolek wełny, folii i sznurek i w dwa wieczory oblecialem strych. Nie wiem jak Ty ale dla mnie to rozwiązanie było tańsze, prostsze i szybsze. Niestety, 20lat temu mieliśmy nieco inne standardy izolacyjności domów.

Strona 102 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony