dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 161
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 3215
  1. #2461
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    NIE DA SIĘ - nie da się - NiE dA SiĘ - będę powtarzał to jak mantrę, aby przestrzec was przed huraoptymizmem, bo sam tak myślałem, przed budową.
    Za 360tys, będzie ciężko, a z najbliższą rodziną radzę nie wchodzić w umowy wykonawcze.
    Raczej JA nie dałem rady....

  2. #2462
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Absolutnie nie ma szans! Buduje podobny dom, SSO 150 000, SSZ 170 000. 300 000 to stan developerski, bo dochadzą jeszcze instalacje, tynki, wylewki, zabudowa poddasza i elewacja.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  3. #2463

    Domyślnie

    Dołączam się do tych opini. Na forum się przyjął wzór ze średnio metr domu na gotowo to 2 500zł. Ale liczy się pow. Całkowita a nie użytkową

  4. #2464

    Domyślnie

    Odwieczne pytanie

    Wszystko zależy od danego przypadku, np. sąsiad miał problemy z gruntem i wydał około 50tyś więcej na fundament niż gdyby budował w dobrych warunkach gruntowych.
    Nie wliczając w to projektu, adaptacji, kierownika budowy, przyłączy mediów, ogrodzenia itp. to 300tyś powinno starczyć na stan deweloperski. Oczywiście wszystko zależy też od tego gdzie mieszkasz. Mi np. najtańsza ekipa za robociznę SSO zawołała 60tyś a w innym miejscu Polski, skąd mam kosztorys inwestor wydał 30tyś.

  5. #2465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Dołączam się do tych opini. Na forum się przyjął wzór ze średnio metr domu na gotowo to 2 500zł. Ale liczy się pow. Całkowita a nie użytkową
    Na gotowo?
    Ja to liczę jako deweloperski.

    Na gotowo nikt nie jest w stanie oszacować, chyba, że brac jakieś konkretne standardy wykończenia.

    Na dodatek przy obecnie zaostrzonych przepisach dotyczących energooszczędności mało który dom obejdzie się bez droższych rozwiązań - cieplejszej izolacji, WM, lepszych oknach.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2017 o 10:23

  6. #2466

    Domyślnie

    Witajcie,

    Odświeżę temat, który śledzę od jakiegoś czasu. Pora na weryfikację naszych planów. Będę wdzięczna za pomoc przy oszacowaniu kosztów.
    Dokładnie rozchodzi się o ten projekt:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...htm?mirror=yes
    No i właśnie, czy jest realna szansa wybudować go (systemem zleconym) w kwocie 300 tys. zł od stanu 0 do stanu deweloperskiego?
    Powierzchnia netto chałupy to 140,2 m kw.
    Poniżej szczegóły:
    - do ceny budowy nie wliczamy kosztu zakupu działki, ta już jest, kosztu przyłączy, projektu i adaptacji go przez architekta, chodzi o budowę od stanu "0" do stanu deweloperskiego, nie pod klucz, nie liczymy też ogrodzenia, podjazdu (bruków), drewnianego tarasu z tyłu domu i aranżacji ogrodu
    - co do samego projektu, ten najbardziej odpowiada naszym wymaganiom, także nic nie zmienialibyśmy w projekcie. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny, dachówka cementowa płaska jak na wizualizacji, rynny cynkowe, kominek zostaje (z nadmuchem ciepłego powietrza na pokoje na poddaszu), ogrzewanie na kocioł gazowy, ogrzewanie podłogowe na parterze + łazienka na górze, kaloryfery w sypialniach na piętrze
    i to by było chyba na tyle

    Będę wdzięczna za pomoc w oszacowaniu kosztorysu w starciu z budżetem

    Dzięki!

  7. #2467
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jak dla mnie to stan deweloperski za 250tys jest spokojnie do zrobienia, maly prosty domek.
    Tylko jak dla mnie, przy takim metrazu korzystniej byloby zrobic parterowke.. zobaczcie ile miejsca tracicie na same schody. Ogranicza was dzialka?

    Ogrzewanie podlogowe na calosci, po co chcesz komplikowac instalacje? Skad Wy bierzecie te informacje, ze podlogowka w sypialniach jest szkodliwa
    Gaz moim zdaniem tez bez sensu, zbyt drogo na taki maly domek. Dobre ocieplenie i zdecydowanie prad.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  8. #2468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Skad Wy bierzecie te informacje, ze podlogowka w sypialniach jest szkodliwa
    .
    Od producentów grzejników lub z poradników z lat 70-tych, gdzie w podłogówkę dawano wrzątek z pieca na śmieci.

  9. #2469
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    to jest przerazajace.. laik w dobrej wierze probuje wycztac cos madrego i znajduje takie glupoty. Musi chyba ze 20lat minac zeby ten mit zostal obalony..
    Zreszta cala budowlanka to jeden wielki bajzel
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  10. #2470

    Domyślnie

    Na początku myślałem że budowa domu będzie trochę prostsza, ale z dnia na dzień jest coraz gorzej, nie ma jednoznacznych odpowiedzi na praktycznie każdy temat, wszędzie są opinie, wymysły, kombinacje. O ile jeśli laik to pisze to normalne ale to fachowcy robią więcej błędów niż Ci którzy z budowlanką dopiero zaczynają. Trzeba było iść do szkoły budowlanej teraz miałbym mniejszy mętlik w głowie .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #2471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie przesadzaj.... Dobry KB, żeby na konstrukcję i izolację miał oko, trochę własnego poszperania w innych tematach i wszystko będzie zbudowane zgodnie z oczekiwaniem....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2472

    Domyślnie

    Kierownik budowy to ma pilnować żeby jakoś budowa szła, żeby budynek wymiary trzymał, wysokości i grubości stropów, czy zbrojenie dobrze. To podstawowe ważne sprawy i tutaj jego rola się kończy. A jest cała masa szczegółów w których tkwi reszta gdzie można łatwo coś spartolić począwszy od budowy fundamentów po dach i instalacje. O te właśnie szczegóły trzeba dbać samemu. Dla przykładu dam rurociąg ciepła sieciowego którego zaprojektowanie zleciłem fachowcowi i teraz się głowie jak to zrobić w realu. Ma przechodzić przez garaż 6 m do kotłowni rura średnicy 125 mm (dokładnie to dwie cieńsze rurki w izolacji piankowej o tej średnicy) i jak to teraz wprowadzić przez garaż żeby spadek był, żeby przepust zrobić, zawory odcinające, żeby kołami po tym nie jeździć, żeby wylewki nie kuć. W innym temacie sprawę odgromówki i bednarki próbujemy rozgryźć.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #2473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przyłącza gazu, ciepła systemowego, prądu i wody zostawiłem ludziom z uprawnieniami i doświadczeniem - bez wtrącania się.
    Instalację elektryk zrobił mi dokładnie tak, jak chciałem (choć o uziemienie zadbał sam - to jego wiedza)
    Podłogówkę i WM zaprojektowałem sam, bo miałem wrażenie, że po roku na Forum wiem o tym więcej, niż NIEKTÓRZY projektanci.
    Wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Dobre ocieplenie i zdecydowanie prad.
    Chcesz powiedzieć, że prądem ogrzeję taki domek taniej niż gazem ?! ... bez jaj.


    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Ogrzewanie podlogowe na calosci, po co chcesz komplikowac instalacje?
    Gadałem ostanio z pewnym gościem, który stawiał dom niewiele ponad rok temu i powiedziałem mu, że u siebie w domu to bym chciał samą podłogową instalację, a on stwierdził że też by chciał ale nie da rady ogrzać całego domu tylko podłogówką bo temp. w owej instalacji jest zbyt niska.
    W rezultacie zrobił podłogę + grzejniki. Jak to jest w rzeczywistości ?

  15. #2475
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Chcesz powiedzieć, że prądem ogrzeję taki domek taniej niż gazem ?! ... bez jaj.




    Gadałem ostanio z pewnym gościem, który stawiał dom niewiele ponad rok temu i powiedziałem mu, że u siebie w domu to bym chciał samą podłogową instalację, a on stwierdził że też by chciał ale nie da rady ogrzać całego domu tylko podłogówką bo temp. w owej instalacji jest zbyt niska.
    W rezultacie zrobił podłogę + grzejniki. Jak to jest w rzeczywistości ?
    W rzeczywistości, to ja mam parter w podłogówce + łazienkę na poddaszu. Pokoje na poddaszu z grzejnikami - posłuchałem mojego instalatora. Zarówno parter jak i poddasze nie mają problemu z dogrzaniem - niepotrzebnie tylko sobie skomplikowałem układ grzejnikami (mieszacz). Rób podłogówkę 100% - żeby mieć pewność, że da radę ogrzać cały dom nie trzeba pytać znajomych - trzeba zrobić projekt i znaleźć dobrego wykonawcę (podobnie zresztą, jak przy grzejnikach).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #2476

    Domyślnie

    Zdecydowanie 100% podłogówka.

  17. #2477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Chcesz powiedzieć, że prądem ogrzeję taki domek taniej niż gazem ?! ... bez jaj.
    Nie. Ale wysokie koszty inwestycyjne gazu pozwolą ci na wyrównanie różnicy kosztów ogrzewania między gazem a prądem na najbliższe 8-10 lat co najmniej.

    Koleś z którym gadałeś postawił sobie zimną szopę a nie współczesny dom, skoro nie umie go dogrzać podłogówką.
    Jak podłogówka to tylko w 100%. Żadnego mieszania systemów.

  18. #2478
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Chcesz powiedzieć, że prądem ogrzeję taki domek taniej niż gazem ?! ... bez jaj.

    Gadałem ostanio z pewnym gościem, który stawiał dom niewiele ponad rok temu i powiedziałem mu, że u siebie w domu to bym chciał samą podłogową instalację, a on stwierdził że też by chciał ale nie da rady ogrzać całego domu tylko podłogówką bo temp. w owej instalacji jest zbyt niska.
    W rezultacie zrobił podłogę + grzejniki. Jak to jest w rzeczywistości ?
    Zapytales czy wybudujesz dom w danym budzecie wiec odpisalem ze mozna nawet i taniej ale trzeba przemyslec projekt i zastanowic sie nad paroma kwestiami.
    Grzanie pradem w 2taryfie jest niewiele drozsze niz gaz tylko, ze inwestycja jest kilka razy tansza (5tys zamiast 15-20) Dodatkowo robiac podlogowke wodna zawsze mozesz w przyszlosci wpiac pompe ciepla. Mozesz tez w przyszlosci dolozyc OZE.

    Kilka juz osob napisalo (ktore juz wybudowaly i mieszkaja) ze maja tylko podlogowke i nie ma zadnych problemow (zreszta nie spotkalem sie jeszcze z opinia zeby ktos mial problem z dogrzaniem przy samej podlogowce chyba ze ma mega zrabana instalacja i 5cm na scianie)
    Tak wiec staraj sie unikac takich ludzi i porad. Na forum jest pelno tematow i darmowej wiedzy wiec korzystaj ile mozesz i dobrze sie przygotuj do budowy
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  19. #2479

    Domyślnie

    Busters ja nie pytałem, ale dzięki za odpowiedź
    Swoją drogą może mi ktoś powiedzieć jaki jest przedział/zakres W/mkw od którego możemy mówić, że dom jest energooszczędny ?

    Druga sprawa. Zaobserwowałem ostatnio, że jest taka tendencja to stawiania grubych ścian i dociepleń też o dużych szerokościach.
    Rozumiem, że robimy w ten sposób z domu swego rodzaju termos, ale czy nie ma potem problemu z wentylacją w takich pomiesczeniach ?
    Pytam ponieważ rzucił mi się wcześniej w oczy post jakiegoś kolegi na forum, który wspominał że ludzie robią remonty chwilę po wybudowaniu domu bo okazuje się, że zrobili "puszkę" a w domu słaba wentylacja.
    W takim razie zapytam, jaką należałoby zastosować wentylację aby takiego problemu nie było ?

    Sam chciałbym wybudować dom jak najbardziej energooszczędny (na ile pozwolą finanse) ponieważ nie chcę wykończyć się finansowo przy jego utrzymaniu, a żona lubi mieć ciągle ciepło ;/

  20. #2480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Skoro chcesz wybudować "dom jak najbardziej energooszczędny" to i tak musisz wykonać wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, więc problemu złej wentylacji nie ma
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 124 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony