dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 161
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 3215
  1. #2961
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Na moim przypadku, jeśli bawić się w samoroba da się, na tańszych materiałach bez problemu uda się zmieścić i jeszcze zostanie. U mnie ssz wyszedł ok 160k. Sama robocizna wyszła ok 55k.

    Ale jeśli liczysz koszt działki, urządzenie działki, ogrodzenie i parę innych robót to już można liczyć spokojnie 400-500k.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  2. #2962

    Domyślnie

    A jaki masz dom Panie Krzysztofie?

  3. #2963

    Domyślnie

    podbijam pytanie do krzysztofa
    no i już tak kolorowo nie jest... działki nie wliczam, zdaje sobie sprawę, że do tego dochodzi ogrodzenie i dobrze by było mieć jakiś dobudowany garaż bo go nie ma w bryle budynku, ale interesuje mnie samo postawienie domu do jakiej kwoty się uda zmieścić. 100 tys na SSZ to mimo, że jestem laikiem to wiem, że marne szanse ale już 140 wydaje mi się bardziej realne, ale jak widzę opinie są podzielone..gadałam z facetem, który buduje domy w tych okolicach gdzie ja chcę swój postawić i szacował 120- 130 tys za SSZ, ale zawsze dobrze odnieść się jeszcze do doświadczeń innych

  4. #2964

    Domyślnie

    SSZ to etap który najłatwiej policzyć i najłatwiej jest się zmieścić w określonej kwocie, oczywiście jeśli warunki gruntowe będą takie jak planowane. Wybrałaś prosty dom bez udziwnień i nie powinien on pochłonąć aż tylu pieniędzy. Opinie na forum są podzielone na ten temat czy da się wybudować czy się nie da, ale nie ma co się dziwić jak niektórzy doliczają do domu 50 m podjazd z kostki o wartości 50 tys zł, ogrodzenie za 40 tys i ogród za kolejne 40 tys. U niektórych same przyłącza to koszt 30 tys zł lub więcej, a i są tacy którzy podłogi w domu mają za kwotę 50 tys zł, meble w kuchni za 15-20 tys zł. Jeśli pójdziesz w ekstrawagancję podczas budowy to żadna kwota nie jest maksymalną. Jeśli zajmiesz się budową sama, będziesz organizować materiały, znajdziesz dobrą ekipę i przetrzepiesz projekty tak by niwelować koszty tam gdzie to możliwe to da się wybudować. Jeśli chcesz zobacz projekt domu za 150 tys Łukasz Dziadosza, nie żebym go promował albo reklamował ale od tego możesz zacząć.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #2965

    Domyślnie

    Ja mam taki http://www.praktyczneprojekty.pl/u12___116m2.html

    Mnie sam dach z deskowaniem wyniosl 33tys a stolarka 20tys a nie byly z najwyzszej polki

  6. #2966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Polecam oglądać nie tylko projekty ale przede wszystkim realizacje i ich budżety.
    Bo ten dom miał kosztować wg. architektów (sami zaprojektowali i sami budowali) 100 tyś. A kosztował 50% więcej:
    http://holadom.pl/wp-content/uploads...kuchnia-11.jpg

  7. #2967

    Domyślnie

    Nie dziwie się, że ten dom kosztował więcej niż 300 tys.

  8. #2968
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Aż dziw bierze, że na forum użytkownicy piszą, ze da się zbudować ten dom za takie grosze. Przecież niektórzy dom 120m budują za pół miliona, a taki to pewnie minimum 350 tys. Przeciez trzeba liczyć 3 tys za metr powierzchni całkowitej, prawda? A tu się okazuje, że ssz można zrobić za 100 tys. Normalnie jestem w szoku.
    Wybudowales juz cos, ze taki madry jestes? Mnie bardziej skomplikowany dom wyszedl za ssz ponizej 1000zl/m2
    Tamten dom wybudowalbym spokojnie za 100k za ssz, pod klucz mysle, ze da sie ponizej 300 bez szalenstw, ale 300k jest bezpieczna granica.
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 28-05-2017 o 19:35
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  9. #2969

    Domyślnie

    No właśnie nie. Ja mam takie samo zdanie jak Ty, że się da, bo moi znajomi budują. Ale wielu forumowiczów twierdzi, że dom 100m pochłonie 300-350 tys, a ogrodzenie, podjazdy i ogród kolejne 150 co jest dla mnie śmieszne.

  10. #2970

    Domyślnie

    Przykład mam taki że za wybudowanie mojego domu do SSZ proponowano mi różne kwoty, z kosztorysu wychodzi ok 120 tys zł, a ceny z propozycji miały rozrzut jak ruski granat, jedna z nich opiewała na kwotę 260 tys zł od jakiejś firmy ze stolicy, 200 tys od jakiejś firmy z Wrocławia. Na tą chwilę szacuję że zmieszczę się w 100 tys zł za SSZ (materiały i robocizna), a mam lekką obsuwę za drenaż opaskowy i izolację pianką PIR.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #2971
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    No właśnie nie. Ja mam takie samo zdanie jak Ty, że się da, bo moi znajomi budują. Ale wielu forumowiczów twierdzi, że dom 100m pochłonie 300-350 tys, a ogrodzenie, podjazdy i ogród kolejne 150 co jest dla mnie śmieszne.
    Aha to przepraszam, nie wyczulem ironii Ja jestem zdania, ze bez szalenstw mozna sie zmiescic w 2500zl/m2 pod klucz budujac nawet maly dom do 100m2 gdzie koszty stale sa wieksze.
    Tylko, podstawa to przemyslany projekt i wiedza. To my mamy mowic wykonawcom co chcemy a nie na odwrot. Mowimy oczywiscie o samym domu bo kostka i ogrodzenie moze naprawde pochlonac sporo kasy, czego niedlugo bede dobrym przykladem..
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  12. #2972
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Sam myslalem ze w 300tys sie zmieszcze ale jakos nie pyklo. Tez mam prosta bryle i dach dwuspadowy i tanio sie nie da zrobic. Oczywiscie wydaje mi sie ze mozna wybudowac do 300tys ale trzeba wszystko robic samemu
    Jak robisz wszystko samemu to robisz za 200tsięcy

  13. #2973

    Domyślnie

    Zwykła siatka, na podjazd kamyszi, Reszta trawa, jakieś tuje, drzewka, kwiaty, krzewy i ogród zrobiony. I napewno nie jest to koszt 150 tys. No chyba, że ktoś połowę ogrodu robi w kostce, reszta trawa z krzewami i kwiatami z automatycznym nawadnianiem i ogrodzeniem z marmuru. Mozna więc zrobić za 15 tys, a można zrobić za 200 tys

  14. #2974

    Domyślnie

    Cytat Napisał izys Zobacz post
    Proszę o opinie.
    Czy taki domek https://www.studioatrium.pl/projekty...urora,976.html będę w stanie wybudować ekipami do SSZ za 140 tys ?
    Generalnie chciałabym się zamknąć w 300 tys pod klucz - dodam, że sama mogę co najwyżej pomalować ściany, ewentualnie ktoś z rodziny położy mi panele i kafelki w wc ale jest sens marzyć ? działkę już mam (uzbrojoną)
    Mam podobny dom, wybudowałem SSZ za 75 tys. ale bez udziału żadnej firmy. ( czyli koszt materiałów, + montaż okien przez firmę).
    W zależności od terenu możesz znaleźć firmę, która zrobi Ci go za 35-40 tyś z dachem. Czyli wychodzi około 110 tys. Znam jeszcze tańszych wykonawców, ale już nie przesadzajmy. Kwota 110 tys za SSZ całkiem realna.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  15. #2975

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wszelkie opinie, oczywiście ekstrawagancji nie zakładam, absolutnie nie potrzebuję marmurów, chcę domek, który będę w stanie ogrzać, oprzątnąć, a naprawdę można urządzić przytulnie bez zawrotnych sum. O ile bardziej jestem sobie w stanie policzyć co chcę i jak urządzić go w środku, o tyle na budowlance się nie znam i nie byłam w stanie zweryfikować jaka kwota starczy na SSZ.
    Martwi mnie, że właśnie mało się znam a jak napisał Busters trzeba mieć wiedzę, ale skoro otrzymałam od Panów takie wsparcie to zapewne będę się nadal uśmiechać na poszczególnych etapach budowy .

  16. #2976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witam.Planujemy zakup projektu Nevada 2
    https://dompasjaprojekty.pl/?projekt..._lustrzane=TAK
    Mamy działkę,ogrodzenie. Czy realne jest wybudowanie tego domu za 300 tys. Nie jesteśmy budowlańcami.Planujemy sami z pomocą najbliższych ocieplić podłogę styropianem,położyć podłogówkę,ocieplić poddasze.Może ocieplenie styropianem grafitowym od zewnątrz.Pomalować ściany,położyć panele.Staramy się uprościć projekt przez likwidację 2 wyjść na taras oraz elewację frontową ,,wyprostować,, likwidując załamania ścian.

  17. #2977
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. dla wszystkich pytających się czy dadza rade - mam smutna wiadomośc, ceny robocizny eksplodowały....
    Nastapił zły czas dla inwestorów....

  18. #2978
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dokładnie, jestem w szoku jak ceny robocizny poszły w górę, przykład łazienka - 2 lata temu robocizna wyceniana była na 3 tys, teraz dostałam wyceny od 6 do 8 tys. Łazienka 8 m2, geberit + wanna + odpływ liniowy, wszystko w płytkach, bez sufitu podwieszanego - ten był wykonany we własnym zakresie.
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  19. #2979

    Domyślnie

    Szara strefa znika
    I już mieszkamy !

  20. #2980

    Domyślnie

    Chcieliście państwo prawa i sprawiedliwości to macie i nie narzekać ! Każdy dom można by było wybudować znacznie taniej, ale niestety wszystkie materiały i ceny robocizny idą w górę i lepiej nie będzie. Dom za 300 tys plus 23 % VAT czyli razem 369 tys zł, 69 tys zł na pincest plus.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Strona 149 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony