dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 161
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3215
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    gargamel - jest piękny ????

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    czego gargamel??
    mojej 2 połówce się podoba.. mi w sumie też, coś innego zapada w pamięć.

    Ogólnie chodzi nam o jakiś domek do 160mkw ... w cenie do 300 000zł (działkę już mamy 12ar lekko pod prostokąt)
    Mamy również odłożone 50 000zł które zapewne pójdzie na pompę ciepła + ogrzewanie podłogowe (ogólnie full service z robocizną).

    Szukamy.. ciągle szukamy, a ten wydawał się taki ładny i jeszcze ta antresola... ogólnie sypialnia nad garażem... trochę na uboczu domu.
    Ładny projekt

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    ojej...

    50 tysięcy wpłać na konto w banku będzie na 20 lat ogrzewania gazem....

    a za 300 tysięcy - naprawdę - stodoła z dwuspadowym dachem, bez garażu i gargamelowych wykuszy, wieżyczek, facjatek, balkonów
    i wystarczy pewnie....

    naprawdę. zresztą zrobisz co chcesz....

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    garaż jest potrzebny mamy 2 samochody, ciężko to trzymać na zewnątrz mając juz domek i działkę...

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    w sumie 120mkw to i tak dużo prawda?
    teraz mamy 48mkw w bloku... także by było więcej o 72mkw

    tylko znaleźć ładny domek tak jak piszecie prosty a w miarę ciekawy to problem... chyba, że projekt na zamówienie...
    iść do architekta i wykonać projekt jakiś taki, który by nam najbardziej odpowiadał.

    Czyli coś typu zacisze ale proste, w sensie domek 4 ściany bez jakiegoś połączenia tunelem do pokoju nad garażem..
    Układ w środku nam bardzo odpowiada, ale może rzeczywiście zmniejszyć to do 120mkw .. i ustawić jakoś inaczej te garaże.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Słuchaj kolegów bo dobrze radzą wiem że wygląd to kwestia gustu, ale i stodoła może ładnie wyglądać a garaż 2 stanowiskowy upchasz w 14x9 m. Szablon koszmarny do ogrzania, a sam komin to z 3o tys.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    a co powiecie np na układ jak w zaciszu (pokoje, itp... antresola) - to wg nas prawie idealne jest
    Ale bez tych kominów... garaż gdzieś postawić osobno nie przyłączony do domu

    Zmniejszyć trochę domek, powiedzmy do tych 120-130mkw da się wtedy dojść do 300k zł wykończony??

    i czy tak na serio OPŁACA SIĘ instalować ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła wiem że to z 50 000zł będzie kosztować.
    Oczywiście pompa zintegrowana z butla ze 220l na wodę.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja nie mogę tego gargamela otworzyć z linku podanego przez Artur-M !!!!
    Artur weź "się zbierz" i zacznij myśleć bardziej realnie....

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Nie wydaje mi sie, zeby wystarczylo Ci 300tys. na taki dom (nawet bez ogrzewania).
    Zwroc tez uwage na slupy w salonie. Nie beda Ci przeszkadzac? Horyzont sie lubuje w slupach. Do tego projektuja stalowe domy (za nas sie smiali w Centrostalu, jak powiedzielismy, ze potrzebujemy taka ilosc stali do budowy domu jednorodzinnego...).

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-M Zobacz post
    czy tak na serio OPŁACA SIĘ instalować ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła wiem że to z 50 000zł będzie kosztować.
    Oczywiście pompa zintegrowana z butla ze 220l na wodę.
    Ale co to znaczy 'oplaca'? Na pewno Ci sie nie 'zwroca' poniesione naklady... Za to wygoda nie do opisania

  11. #31

    Domyślnie

    Artur,chce coś chyba oryginalnego,ciut innego niż szablon.Ale oryginalność kosztuje.Za 300 bez szans.Trzeba dorzucić drugie 300.Ja myślę o domu 120-130 w parterze ;ub 130-150 w poddaszu i liczę bez garażu ,że sam dom bez działki,przyłączy,papierów ,ogrodzenia ,zagospodarowania terenu to będzie 450 jak nic.Może się miło rozczaruję.
    A parterówki na dwuspadzie nie chcesz - http://www.domforma.pl/toronto
    Trochę by go trzeba powiększyć i koniecznie ściankę gdzie te dwa słupy koło stołu jadalnianego dać ,żeby oddzielić trochę od kuchni.Nie wiem czy 300 by starczyło,ale też by brakło ze 100 w/g mnie
    Na taki z poddaszem po powiększeniu też nie wiem czy by stykło,też plus 100 (kuchnia chyba nie ustawna) http://www.domforma.pl/mediolan
    Wklejam dla przykładu bo takie ciekawe w/g mnie.W cale nie muszą być ciekawe w/g ciebie.
    Garaż jednostanowiskowy i z boku wiata?
    A może dwustanowiskowy wypasiony za 20tys -blacha ,styro,tynk jak na domku,dach jak na domku ,z zewnątrz nie do odróżnienia od murowanego ,a jakieś myślę 70tys zostanie w kieszeni.Potrzeba samochodom salonu większego niż twój salon.Do tego za 100tys?Po to tylko by rano nie zgarniać sniegu?Może i dla kogoś potrzeba.Ale jeśli masz 300 to musisz poszukać kompromisów.Pamiętaj ,że garaż od twojego salonu różni w zasadzie brakiem kanapy i i jakiejś komódki i tv.Noi może tańsze płytki na podłodze.Reszta to koszt jak domu.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    nawet budując systemem gospodarczym takiego domu to i my byśmy za 300 tys. nie postawili
    oczywiście po znacznych poprawkach można by spróbować
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  13. #33

    Domyślnie

    co ten architekt ćpał ?

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    Rzeczywiście chyba trzeba będzie zmienić projekt
    Ok to stanęło na....

    zmiana z "gargamela" na stodołe garaż gdzieś oddzielnie na 2 stanowiska tak aby z zewnątrz wyglądał jak dom

    Ojj widzę, że to będzie ciężka przeprawa... aby wszystko wyszło ciekawie a w kwocie do 300 000 (mając działkę) + 50 000 na pompe z podłogówką.

    Teraz tylko materiał... czy np solbet to dobre rozwiązanie??

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale żeś się uwziął na tą PCi Solbet to bardzo dobre rozwiązanie,najcieplejszy materiał do budowy a przy tym nie drogi.Będzie taniej jak na zewnętrzne dasz BK a wewnątrz silikat,jeśli chcesz po całości taniej to buduj z silikatu 18cm(najtańszy w tej chwili materiał) a na to słuszną warstwę styro.
    podobno pompa to bardzo dobre rozwiązanie wolę chyba dać trochę kasy za instalacje takiego systemu i potem placić mniejsze rachunki.. biorąc pod uwagę, że na dom idzie kredyt... to jednak lepiej na poczatku dać więcej a potem płacić kredyt i mniejsze opłaty aby wyrobić

    a po drugie pompa zintegrowana ze zbiornikiem 220l da mi ciepła wodę dodatkowo
    i podłogówka każdy wie jakie ma plusy

    tak BTW nie wiedziałem że z domem jest tyle zachodu

  16. #36

    Domyślnie

    Jasne Artur pompa da Ci ciepłą wodę dodatkowo i zrobisz sobie basen w salonie

  17. #37

    Domyślnie

    Możesz jeszcze kupić pompę ciepła powietrze/woda dobrej klasy.Wyliczano gdzieś ,że rachunki rocznie wyższe o 300 czy 400zł od tej z odwiertami a różnica w cenie koło 20tys chyba.
    Chyba niemal total górna półka w takich pompach to mitsubishi zubadan za 25tys (ponoć grzeje do -25)poszukaj info.Na forum jest użytkownik.Są też takie ponad 18kW za jedyne 11tys zł .Linki masz na wątku o pompach powietrze woda.HenoK (znana postać z tego forum,pozytywnie znana) był u gościa z tymi pompami po 11tys.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Możesz jeszcze kupić pompę ciepła powietrze/woda dobrej klasy.Wyliczano gdzieś ,że rachunki rocznie wyższe o 300 czy 400zł od tej z odwiertami a różnica w cenie koło 20tys chyba.
    Chyba niemal total górna półka w takich pompach to mitsubishi zubadan za 25tys (ponoć grzeje do -25)poszukaj info.Na forum jest użytkownik.Są też takie ponad 18kW za jedyne 11tys zł .Linki masz na wątku o pompach powietrze woda.HenoK (znana postać z tego forum,pozytywnie znana) był u gościa z tymi pompami po 11tys.
    gdzieś czytałem o tych pompach, zapewne jak znajdę odpowiedni projekt wtedy będe patrzył jakie ogrzewanie będzie dla niego najlepsze wiem, że na pewno będzie to powiązane z podłogówka

    przynajmniej forum sprowadziło mnie na ziemię teraz tylko znależć odpowiedni domek... ahh

    a tak przy okazji orientuje się ktoś, jak to jest z projektami indywidualnymi??
    w sensie architekt + burza mózgów inwestorów = projekt domu
    duże koszty są takiego rozwiązania??

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mój architekt robiący adaptację krzyczał sobie za indywidualny od 8-12tys.zł
    wow, troche sobie cenił - to chyba lepiej wyjdę jak kupię gotowy projekt i go po prostu przerobię??

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    http://tnij.org/domekvol2 a może taki domek??
    koszt wg projektu 240 netto

    gdyby tak zrobić to solbetem, pokryć blachodachówką to w 300k bym się zmieścił jeszcze z garażem obok na 2 stanowiska

Strona 2 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony