dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 161
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 3215
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    obawiam się, że wyjdzie wtedy dom za 500 000 PRZYNAJMNIEJ

    niby będzie prosto... na dole łazienka / pom. gospodarcze / kotłownia (pewnie obok przedzielona jakąś ścianką) duży salon z jadalnia i kuchnia oraz malutką spiżarnią.

    A na piętrze? cóż docelowo będzie nas 4.. także pewnie 3-4 sypialnie (jedna z garderobą i łazienką maluuuuutką) + dodatkowa łazienka i chyba tyle.
    Garaż na 2 stanowiska powstanie pewnie gdzieś obok domku.. mały może tylko wiata drewniana... a może coś podobnego do domku...

    swego czasu bardzo nam się podobały (i chyba dalej podobają) antresole nad salonem / jadalnią... ale to już chyba koszty koszty koszty...

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    no to ja ci w skrócie powiem, jak jest u mnie

    na dole
    kuchnia ze spiżarką
    salon
    schody na górę
    pod schodami łazienka z ubikacją
    gabinet obok
    jest jeszcze kotłownia i garaż na 1 auto

    na górze
    wielka sypialnia z garderobą, nad - strych
    duży pokój z garderobą - z wejsciem na mały stryszek
    wielki pokój inwestorka z garderobą i antresola nad
    mały pokój z wielką garderoba
    spora łazienka

    dom z zewnątrz malutki - bo powiedzmy, ze prawie kwadrat 10,7 m na 10,7 m
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    A jaki Ci powiem tak albo dokladasz kase, albo zapierniczasz sam albo weryfikujesz swoje marzenia

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    MusiSieUdac po prostu musi hehe.

    Będę dążył do celu tak aby wszystko pogodzić - kasę, marzenia, pracę.

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Ciagle tylko wspominasz o tej pompie ciepla
    Uwazam, ze ma bardzo dobre podejscie! Naprawde mam dosc moich sasiadow, ktorzy pala jakims syfem i zadymiaja cala okolice! Oby wiecej bylo takich myslacych inwestorow! PC to przyszlosc.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    u mnie sąsiedzi - jak to na wsi - palą czymś, co dymi straszliwie, no i śmierdzi
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Podsune Ci wzor, wydaje mi sie, ze akurat koszt tego domu to tak troche blizej 400 tys niz 300 ,ale zobacz: http://www.mtmstyl.pl/projekt-bielik_2/rzuty/

    Nie jest to czego szukasz i nie jest tez idealny ( balkon, trzy kominy)Troche rzeczy mozna by tu pozmieniac, ale pokazalam ten dom, zeby nakreslic Ci bryle
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 16-03-2011 o 10:17

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Rozumiem i tez jestem za proekologicznymi rozwiazaniami, ale tylko jak masz na to kase. A ze w Polsce koszt pompy ciepla jest nierealny, to nijak ma sie do definicji domu taniego w budowie. Chodzi mi o to zeby Artura nie wprowadzic w blad tylko sprowadzic na Ziemie. Mi tez kazdy pisal o kosztach o ktorych sie zapomina, a trzeba zaplacic. A teraz sama widze, ze naprawde sporo kasy idzie na to czego nawet nie widac, ale sporo tez mozna zaoszczedzic jak sie poglowkuje.
    Bo przeciez wszystko zaczyna sie od projektu i tu jest caly pies pogrzebany!

  9. #69

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W małym,tanim domku gdzie każdy grosz jest na wagę złota nie można sobie pozwolić na taki wydatek.
    Nie tylko PCi jest ekologiczna,grzanie samym prądem również,całkowity koszt wodnej podłogówki z piecem elektrycznym,"kotłownią" to koszt 8-10tys.zł na dom ok.130m2,koszt "kotłowni" z PCi to min.50tys.zł.
    Przy zapotrzebowaniu domku na ciepło rzędu 40-50kWh/m2 daje nam rachunki za ogrzewanie za sezon ok.2tys.zł,doprowadzenie tak małego domu do takiego zapotrzebowania nie jest bardzo kosztowne.
    PCi to przyszłość na...kilka,kilkanaście lat.Daję głowę,że po tym czasie wymyślą coś innego
    Inna sprawa,ze za kilka lat PCi będą w cenie lodówki i wtedy bez przeszkód i wydawania dużej kasy możemy podpiąć PCi pod podłogówkę
    Oczywiście,jeśli ktoś nie liczy się z kasą to może kupić PCi+ doprowadzić do zapotrzebowania na ciepło jak wyżej i wtedy rachunki za ogrzewanie za sezon wyniosą 700zł ale czy warto za 1300zł rocznie i zwrot kasy za 25lat(jeśli PCi będzie dalej sprawna) ?
    a jak to jest z wodą przy takim ogrzewaniu?? ile wychodzi to miesięcznie??

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kama33

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-M Zobacz post
    a gdzie to??
    może i ja się tam przejadę hehe, skoro jest tylu tanich architektów... może warto
    Skoro jesteś z Rzeszowa to zapraszam bo blisko

    Może usciślę: projekt przygotowuje mi projektant, wszelkie pieczątki podbija architekt. W cenie którą podałam (5400 zł) mam wliczony projekt domu, projekty przyłaczy prądu i sanitarne, wpisanie w działkę, projekt zjazdu z działki, uzgodnienie ZUD czyli wszystko, co jest potrzebne do pozwolenia na budowę. Dostałam od projetujacego wycenę dla projektu indywidualnego i gotowego. Różnica w cenie to 550 zł na korzyść gotowego, ale w nim dochodzą jeszcze zmiany dodatkowo płatne. Z tego wychodzi, że cena samego projektu indywidualnego wynosi ok 2600.

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do cwu albo bojler grzany w II taryfie,koszt zależy od zużycia ale z tego co czytam to jakieś 200-300kWh x 0,3zł albo mała PCi do cwu za ok.5tys.zł i średniorocznie dzielisz to przez COP 2,5.
    i znów PCi zlinczują mnie Ci którzy czytając ten temat widzą, że chcę wydać 300 000zł no 350 000zł (50k mam odłożone) na dom a myślę o PCi chociaż w tym wypadku to już jakaś mała pompa, pewnie powietrze

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Artur, a mozesz zargumentowac dlaczego ma byc pompa ....?

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Izzie
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    A czy moglibyście zerknąć na ten dom,ile trzeba by na coś takiego mieć?http://www.dobredomy.pl/projekt/lunaIII

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    dlaczego ciągle mi po głowie chodzi PCi??
    Biorę pod uwagę to, iż kredyt idzie na ten dom.. biorąc pod uwagę jego koszt (pewnie koło 1500zł/mc) dodatkowo licząc wszystkie opłaty (prad, woda, gaz, paliwo do samochodów + jedzenie itp.) koszty idą znacznie w górę. Pojawia się myśl więcej włoże w ogrzewanie itp.. mniej będę pózniej wkładał na miesiąc i bedzie można jakoś wszystko ładnie poukładać.

    Tak sobię myślę tylko...

  16. #76

    Domyślnie

    Weź kalkulator i policz po prostu.
    Wszystko kwestia kalkulacji.
    Załóżmy bierzesz kredyt na 300 tyś zł. Na kredytach dokładnie się nie znam ale zakładam że musisz oddać 40% więcej niż pożyczyłeś więc masz 300 000 * 1.4 = 420tys
    Teraz bierzesz kredyt na 265 tyś (50 już masz i "wrzucasz" to w budowę, a 15tyś załóżmy kosztuje kotłownia alternatywna do pompy ciepła z podłogówką). 265 tyś * 1.4 = 371 tyś. Więc tutaj już masz różnicę w odsetkach kredytu i zastanów się jaki sens ma twoja pompa ciepła. To, że będziesz spłacał kredyt przez 30 czy 25 nie oznacza, że go nie odczujesz.
    Przekalkukuj to i zastanów się czy na prawdę na tym oszczędzisz.
    Zapłacisz może i niewiele mniej za ogrzewanie ale będziesz musiał spłacać większy kredyt. Przy obydwu opcjach masz 300k na budowę + kotłownie.
    A teraz weź kalkulator dokładne warunki kredytu i oblicz sobie.
    Zastanów się czy warto budować "ładny" dom dla sąsiadów czy dom użyteczny ale prosty dla siebie. Niestety "ładne domy" to trochę wyższy przedział cenowy a przecież żyjesz w środku nie na zewnątrz. Kredyt można wziąć i wybudować ładny ale potem całe życie będzie się kręcić wokół spłaty kredytu. Na wakacje będzie mniej pieniędzy, na zabawę, na życie.
    Wszystko trzeba przemyśleć na spokojnie.
    Jak mieszkasz teraz na 48 metrach to na pewno na 120 ciasno Ci nie będzie.
    I weź pod uwagę potencjalne koszty obsługi pompy a alternatywnego źródła zasilania. Pompa w tym pułapie cenowym i metrażu wg mnie to nieporozumienie ale to tylko moja opinia.

    Każdy kalkuluje na sucho ale nigdy nie brane pod uwagę jest finansowanie przedsięwzięcia.
    Ostatnio edytowane przez kubanski ; 16-03-2011 o 17:03

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur-M
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rzeszów, Poland
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubanski Zobacz post
    Weź kalkulator i policz po prostu.
    Wszystko kwestia kalkulacji.
    Załóżmy bierzesz kredyt na 300 tyś zł. Na kredytach dokładnie się nie znam ale zakładam że musisz oddać 40% więcej niż pożyczyłeś więc masz 300 000 * 1.4 = 420tys
    Teraz bierzesz kredyt na 265 tyś (50 już masz i "wrzucasz" to w budowę, a 15tyś załóżmy kosztuje kotłownia alternatywna do pompy ciepła z podłogówką). 265 tyś * 1.4 = 371 tyś. Więc tutaj już masz różnicę w odsetkach kredytu i zastanów się jaki sens ma twoja pompa ciepła. To, że będziesz spłacał kredyt przez 30 czy 25 nie oznacza, że go nie odczujesz.
    Przekalkukuj to i zastanów się czy na prawdę na tym oszczędzisz.
    Zapłacisz może i niewiele mniej za ogrzewanie ale będziesz musiał spłacać większy kredyt. Przy obydwu opcjach masz 300k na budowę + kotłownie.
    trafna sugestia, nie myślałem o tym w taki sposób
    tylko trzeba wybrać projekt... wycenić wszystko dokładnie... pomyśleć kilka razy... znów użyć kalkulatora i się na coś zdecydować to w końcu 30 lat życia... zła decyzja może wiele zmarnować...

  18. #78

    Domyślnie

    To jest właśnie magia budowy na kredyt a oszczędności na pompie ciepła. Odsetki wyjdą może mniejsze może większe. Wszystko trzeba przeliczyć wg np oferty jednego typu kredytu w jednym banku. Byłbym za to wdzięczny gdybyś tak na szybko policzył i tutaj to przedstawił. Wg mnie różnica mimo wszystko wyjdzie i pompa okaże się nieopłacalna. Tutaj różnica wyszła 49 tysięcy ale myślę, że grubo przesadziłem w tych moich obliczeniach "na oko".
    W każdym bądź razie czytałem trochę o PC i nikt o tym nie wspomniał a jednak mimo wszystko to jest istotne.

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Celowo sie Ciebie zapytalam o argument posiadania pompy przy ograniczonym budzecie. Po prostu pompa ciepla jest bardzo droga inwestycja i jesli budujesz sie z kredytu to nie jest to rozwiazanie korzystne w twoim przypadku, bedziesz mial wiekszy koszt kredytu niz korzysci z pompy.

    Ja pamietam jak rozwazalam solary, bo w lato za friko ciepla woda, kredyt dofinansowujacy zakup solarow itepe itede Ale jak sobie wszystko policzylam to doszlam do wniosku ze instalacje solarna trzeba bedzie wymienic, zanim zwroci mi sie ich koszt, a kredyt wiekszy trzeba placic. Po drugie przy niewielkiej powierzchni domu sa to inwestycje malo oplacalne.
    Wiesz nie zawsze trzeba slepo wierzyc w to o czym pisza w gazetach, ostatnio pompy ciepla maja fajny marketing i w kazdym muratorze, ladnym domie czy BD obowiazkowo sa artykuly zachwalajace ich dobrodziejstwo, te firmy niezle placa za to

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pytam się gdzie tu ktoś widzi tanio eksploatację PCi ??
    To jest właśnie magia mediów,wpływ znajomych,zaciemnianie faktów i...moda

    Dokladnie, przede wszystkim jak masz duza chate, a co za tym idzie duza powierzchnie do ogrzania i kase na pompe to why not??Ale w twojej sytuacji jest to bez ekonomicznego poparcia

Strona 4 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony