dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 161
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 3215
  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    To może ja się dołącze do dyskusji. Czy wg Was da się wybudować dom przy bajecznej do 300 tys. bez mebli, ocieplony, zaciagniety tylko tynkiem, kotłownia na paliwo stałe (mąz sie uparł i innej nie chce, poza tym mamy drzewo za grosze i sporo własnego), podłogowka w kuchni, łazienkach i pokoju dziennym, bez przyłacza gazu, beton na fundamenty i strop troche taniej, fundamenty własnymi rekami, ocieplenie tez mąż moze połozyc, wykonczenie tez czesciowo własnymi rekami. Nie wszystko na gotowo. Prosze o komentarze (krytyczne tez)

  2. #1022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Dom przy bajecznej z garażem ok 130 metrów.
    130 x 2200 (bo coś umiecie zrobić) = 286 000
    Więc dlaczego nie?
    Wszystko też zależy od Waszych oczekiwań, od technologii zastosowanych (styropian/wełna, membrana/pełne deskowanie)

  3. #1023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał agusia59 Zobacz post
    To może ja się dołącze do dyskusji. Czy wg Was da się wybudować dom przy bajecznej do 300 tys. bez mebli, ocieplony, zaciagniety tylko tynkiem, kotłownia na paliwo stałe (mąz sie uparł i innej nie chce, poza tym mamy drzewo za grosze i sporo własnego), podłogowka w kuchni, łazienkach i pokoju dziennym, bez przyłacza gazu, beton na fundamenty i strop troche taniej, fundamenty własnymi rekami, ocieplenie tez mąż moze połozyc, wykonczenie tez czesciowo własnymi rekami. Nie wszystko na gotowo. Prosze o komentarze (krytyczne tez)
    Na wizualizacji na elewacji przedniej i tylnej nie ma rur spustowych. Czy woda zakręca w rynnach na narożnikach Nie ma wejścia do komina, pewno będą więc szpecące dach schodki dachowe. Na poddaszu nie ma żadnego okna dachowego? Co tam będzie, ciemnica? Nie ma przejścia z garażu do domu, czasem się przydaje. Obawiam się, że przy tak małej powierzchni zabudowy (130 m2) koszt jednostkowy będzie wyższy, autentycznie szkoda niewykorzystanej powierzchni strychu, wystarczy podnieść ściankę kolankową i zrobić pomieszczenia na piętrze... a nuż za 10 lat się przydadzą...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #1024
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    Żaden problem wstawić wyłaz na dach i okienko dachowe. Drzwi z garażu do domu są. Powierzchnia pod dachem na pewno nie będzie mi potrzebna Sporo będziemy chcieli zrobic sami. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. W sumie to ja chciałam projekt z dachem dwuspadowym, ale nie ma takiego do 100 metrów i co by mi odpowiadał. Zawsze to by był troche tańszy.

  5. #1025
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paola06

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-326
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o opinie na temat tego projektu http://www.dom-projekt.pl/projekt-ardenowo-g2,786.html . Może ktoś spróbowałby podać przybliżony koszt budowy???

    Pozdrawiam

  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to duża, rozłożysta parterówka z podwójnym garażem. Ja rozumiem zapał i chęci, ale ludzie, bądźcie realistami!

    Za 300 tyś (jeśli planujecie wynajmować ekipy) to zbudujecie skromny domek ok 100-150 m2 pow. całkowitej z niezbyt dużą ilością okien, prostym dachem, prostą konstrukcją

  7. #1027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witaj

    Uważam, podobnie zresztą jak wielu inwestorów na początku swojej drogi, że w/w kwota to naprawdę dużo. Chcemy budować domy energooszczędne i zarazem tanie w budowie, a tego nie da się tak po prostu zrobić. Oszczędności na swojej robociźnie są wymierne ale nie popadajmy w ekstazę. Poczynając od projektu, materiałów na stan surowy poprzez instalacje, zakupu okien, drzwi, materiałach i warstwach izolacji, podłóg, kafelek itp. rozpiętości w kosztach są ogromne. Cięcie kosztów odbywa się obniżeniem jakości czy parametrów np. cieplnych. Uważniej czytajmy projekty bo w dobry i przemyślanym do bólu projekcie najwięcej oszczędności.

    Cóż 300 tys. i strop monolityczny żelbetowy, garaż, 240 m2 dachu, 160 m2 zabudowy + ocieplenie stropu, samego holu + wiatrołapu prawie 20 m2, dwa kominy, 10 drzwi wewnętrznych, 2 zewnętrzne. Przecież to wszystko musi kosztować. W takim budżecie pomyśl raczej nad zwartym parterem z poddaszem użytkowym lub parterówką bez dodatków (choćby tego garażu) z lekkim stropem drewnianym, a z pewnością rozsądnie wydając pieniądze zmieścisz się w kosztorysie.

    Cytat Napisał agusia59 Zobacz post
    To może ja się dołącze do dyskusji. Czy wg Was da się wybudować dom przy bajecznej do 300 tys. bez mebli, ocieplony, zaciagniety tylko tynkiem, kotłownia na paliwo stałe (mąz sie uparł i innej nie chce, poza tym mamy drzewo za grosze i sporo własnego), podłogowka w kuchni, łazienkach i pokoju dziennym, bez przyłacza gazu, beton na fundamenty i strop troche taniej, fundamenty własnymi rekami, ocieplenie tez mąż moze połozyc, wykonczenie tez czesciowo własnymi rekami. Nie wszystko na gotowo. Prosze o komentarze (krytyczne tez)
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 16-03-2015 o 06:57

  8. #1028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał paola06 Zobacz post
    Witam
    Proszę o opinie na temat tego projektu http://www.dom-projekt.pl/projekt-ardenowo-g2,786.html . Może ktoś spróbowałby podać przybliżony koszt budowy???

    Pozdrawiam

    Z 450 tyś trzeba liczyć.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #1029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Co do domów za 300tys. to myślę, że my wydaliśmy poniżej tej kwoty (oczywiście bez kosztów działki). Mieliśmy do dyspozycji określoną kasę + pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Zostało nam do zrobienia jeszcze obejście i brama wjazdowa z furtką. Już mieszkamy. Dom ma 165mkw. Projekt Chaber z MTM Styl (2 małe zmiany spowodowały zmianę powierzchni mieszkalnej). Dużym nakładem pracy własnej.

  10. #1030

    Domyślnie

    Przykre, że to wszystko takie drogie jest - my też dużo z mężem własnymi siłami działaliśmy.

  11. #1031
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z 450 tyś trzeba liczyć.
    Przy udziale pracy własnej . Jeśli wszystko ekipami to 500 tys.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  12. #1032
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paola06

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-326
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za dobre rady. Jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu. Jedno jest pewne projekt musi być parterowy, mieć dwustanowiskowy garaż i kotłownię na paliwo stałe. Niestety większość projektów spełniających te wymagania to takie podobne do wspomnianego przeze mnie ardenowa - więc koszt chyba będzie dużo za duży. A może ktoś z was zna taki projekt, który mógłby pasować, a być choćby trochę tańszy od wspomnianego. (szerokość działki ok 22 m)
    Będę wdzięczna za wszystkie informacje
    Pozdrawiam

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał paola06 Zobacz post
    A może ktoś z was zna taki projekt, który mógłby pasować, a być choćby trochę tańszy od wspomnianego. (szerokość działki ok 22 m)
    Kupiłem do nich już dwa projekty: http://www.kbprojekt.pl/ Zobacz promocje, zapoznaj się z ich programem: http://www.kbprojekt.pl/czytaj/projekt-domu-za-darmo
    Zakupy materiałów rób przemyślane, myśl o kosztach eksploatacji domu nie z perspektywy jednego roku, ale dekady. Korzystaj z zakładki na FO: Grupy budujące. Koszty energii będą rosły a nie malały. Poszukaj architekta do adaptacji który pracuje za normalne pieniądze, potem kierownika budowy; tylko nie szukaj za grosze za tzw. podpis, ale takiego który poprowadzi z Tobą proces budowy od początku do końca. Potem ekipy; nie szukaj "złotych rączek: co to i dom wymuruje, i poddasze dociepli, a w chwilach wolnych elektrykę położy i warzywniak wypieli. Wybieraj firmy wyspecjalizowane w danej dziedzinie. I wyryj sobie motto: "Tanio, to w promocji cukier w hipermarkecie".
    Poczytaj uważnie FO, nader często jest tak: "Znalazłem tani materiał, i jeszcze tańszego wykonawcę! Jestem wielki, sprytny i cwany!" i leci: https://www.youtube.com/watch?v=hSTivVclQQ0 a po jakimś czasie płacz na FO i melodia inna: https://www.youtube.com/watch?v=3yh2InVsFag No cóż, jak to dziadkowie mawiali: kijem tego co nie pilnuje swego.
    Życze powodzenia, budowanie nie jest straszne. Mądre decyzje, a na końcu będziesz nuciła Queen

  14. #1034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    paola - jak nie macie środków finansowych musicie z czegoś zrezygnować. Zastanówcie się co na dziś jest najbardziej potrzebne - wygodna powierzchnia mieszkalna dla ludzi czy dwustanowiskowy garaż dla samochodów? Może samochody mogą poczekać na dopływ gotówki i dobudowanie garażu w przyszłości do istniejącej bryły budynku?
    Taki dobudowany garaż można postawić w lekkiej (i tańszej) konstrukcji szkieletowej.

    Może przemyślcie system grzewczy? Kotłownia na paliwo stałe to min 5 m2 + komin, czyli kilka tysięcy złotych, które można władować w droższy, ale wymagający mniejszej powierzchni bezobsługowy system grzewczy.

    Od której strony świata jest wjazd na działkę? Jak długa jest działka?

    ***
    Tutaj przykładowy dom do którego można garaż dobudować:


    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-02-2015 o 10:22

  15. #1035
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał paola06 Zobacz post
    Dzięki wszystkim za dobre rady. Jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu. Jedno jest pewne projekt musi być parterowy, mieć dwustanowiskowy garaż i kotłownię na paliwo stałe. Niestety większość projektów spełniających te wymagania to takie podobne do wspomnianego przeze mnie ardenowa - więc koszt chyba będzie dużo za duży. A może ktoś z was zna taki projekt, który mógłby pasować, a być choćby trochę tańszy od wspomnianego. (szerokość działki ok 22 m)
    Będę wdzięczna za wszystkie informacje
    Pozdrawiam
    Ten projekt, jest za duży dla działki szer 22 m

  16. #1036

    Domyślnie

    Witam,

    chciałabym się zapytać jakie koszty mniej więcej trzeba przewidzieć aby wybudować dom 128 m2 (pow. zab.164 m2)
    z płaskim dachem, czy może już ktoś taki budował ?
    chcielibyśmy budować ekipami aby zminimalizować koszty,

    pozdr. Wiktoria

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aby zminimalizować koszty musielibyście sami budować

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał knittwiktoria Zobacz post
    Witam,

    chciałabym się zapytać jakie koszty mniej więcej trzeba przewidzieć aby wybudować dom 128 m2 (pow. zab.164 m2)
    z płaskim dachem, czy może już ktoś taki budował ?
    chcielibyśmy budować ekipami aby zminimalizować koszty,

    pozdr. Wiktoria
    Jaki możesz wybudować dach nie zależy od ciebie ale od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy.
    To 128 m2 to powierzchnia całkowita, netto czy użytkowa ?
    Ogólnie przemnóż powierzchnię całkowitą x 2500 zł = kwota jaka potrzebna na stan deweloperski. A jak chcesz całość to przemnóż pc x 3 tys zł. (a i to może być mało jak poszalejesz np. z wyposażeniem kuchni.)
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  19. #1039
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Fajnie tak poczytać jak się już mieszka.Mając 300 000 zł , dom postawimy dlaczego nie.Jednak za jaką cenę,czego zabraknie,co będzie musiało poczekać,kto nam pomoże,jaka będzie lista prac,które wykonamy sami lub rodzina?Co tak naprawdę mamy,ile kasy mamy na rozruch inwestycji?Patrzę na te projekty od Elfir.Proste są ale czy tańsze przy nakładzie własnym.Wątpie.

  20. #1040

    Domyślnie

    Bo w takich wątkach celem jest zamieszkanie. Nikt raczej nie wlicza w budżet budowy i wykonania ogrodu, chodniczków, postawienia w holu zajebistej konsolki, w salonie mebli z Kare Design i powieszenia na suficie kryształowego żyrandola od Kolarza.
    I już mieszkamy !

Strona 52 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony